Co jí beruška?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
2.2.17 21:26

Berušku bych strčila spát k nějakému dřevu, co nezamrzá. Nám na chalupě každou zimu chrápou po obvodu zavřených okýnek ve štítu v podkroví - shodou okolností je to můj pokoj. O vánocích máti prej „Jestlipak jsou tu zase berušky“, a než jsem ji stihla zastavit, otevřela to okýnko a na parapet popadalo několik desítek značně rozchrápaných berušek, mandelinek a jepic. Bohužel startovní rychlost některých z nich byla rychlejší než naše, takže ještě na nový rok mi tam opruzovaly večer u lampičky. Pak daly pokoj, zalezly si zase do okna a já na něj přilepila cedulku, že kdo ho otevře, má co dělat se mnou.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
74217
2.2.17 21:39
@jdukolem píše:
kápni do kočičí trávy trochu kapek z kozlíku nebo šanty - navykne si na ni chodit a kytičky nechá

Zkusím, kdyu si na to zvykne nebude to hledat jinde tu pachut?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
719
2.2.17 21:39
@ospalámyš píše: :lol: Zkuste řízek ;)

To bysme mohli, dnes jsme ho měli na véču a zbylo ještě zítra na oběd. :palec:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
49159
2.2.17 22:05
@Kelsey píše:
Zkusím, kdyu si na to zvykne nebude to hledat jinde tu pachut?

u mě to na kocourky fungovalo.. prostě si navykli na tu trávu.. musíš dát třeba 4 kapky pak jen dvě, jednu.. uvidíš..hele je to kočka = nic není na 100% ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2917
2.2.17 22:23
@Kajak18 píše:
Holky, jen tak pro zasmání. Doma se nám objevila beruška, žádná cizí potvora, ale pravé sluníčko sedmitečné. Je to takové malé potěšení v tomhle počasí a manžel tvrdí, že jsme za ní nyní zodpovědní a musíme ji do jara nechat u nás přežít a ať ji nachystám něco k jidlu :D Takže otázka, co byste nachystali berušce dobrého k jídlu?

to je krásný, hlavně jak to řekl manžel :) promin neporadím co jí, už je tu dost příspěvku (nevím co jí) :D jen jsem musela napsat jak se mi to líbí take diskuze :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6672
2.2.17 22:48

Tak já mám šalvěj v mém bylinkovém truhlíku plnou mšic i teď v zimě… Ale zas mi chybí ta beruška. :think: :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14637
2.2.17 22:49

@klamonožka Pošli jich několik zakladatelce!

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2.2.17 22:49

Ježíš, no vida. Voholte šalvěj, zabalte, nadepište pozor, mšice a šup s tím na poštu a expres zásilkou k berušce.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14637
2.2.17 22:50

Pak bude na iDnesu hlavní článek: Solidarita eMimina zachránila berušku!

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6672
2.2.17 22:59

Tož, proč ne :lol: Akorát se obávám, že když ta beruška zůstane vzhůru, tak stejně chcípne, jako každé zvířátko, co se probudí ze zimního spánku „omylem“ (třeba netopýři). Takže bych byla spíš pro to odnesení do chladu a honem ji zase uspala (večerníček, ukolébavka…). :lol:

edit: překlep

Příspěvek upraven 02.02.17 v 23:01

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14637
2.2.17 23:00
@klamonožka píše:
To proč ne :lol: Akorát se obávám, že když ta beruška zůstane vzhůru, tak stejně chcípne, jako každé zvířátko, co se probudí ze zimního spánku „omylem“ (třeba netopýři). Takže bych byla spíš pro to odnesení do chladu a honem ji zase uspala (večerníček, ukolébavka…). :lol:

Lednice by mohla být taková rychlá ukolébavka. :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
719
3.2.17 07:50
@Litta píše:
Pak bude na iDnesu hlavní článek: Solidarita eMimina zachránila berušku!

:) Holky, fakt jste mě pobavily. Ani nevíte, jak se mi líbí, že se tady najde odpověď na všechny otázky. Říkala jsem chlapovi, že jí teda mšice a že je teda nikde sbírat nepůjdu a on hned no to bysme teď ani nenašli :), tak ju šupnem do sklepa, ikdyž tam už nám nebude dělat takovou radost.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14637
3.2.17 09:00

@Kajak18 Údajnê pokud je málo živé potravy, tak spapá pyl. Ale raději bych ji zkusila fakt uspat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3.2.17 12:33
@Litta píše:
Pak bude na iDnesu hlavní článek: Solidarita eMimina zachránila berušku!

Hm, nebo taky Solidarita eMimina způsobila zamoření poštovní pobočky mšicemi. Postřiky v zimě nejsou k mání, pošta zoufale shání berušky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
19078
3.2.17 12:45
@Litta píše:
@Kajak18 Údajnê pokud je málo živé potravy, tak spapá pyl. Ale raději bych ji zkusila fakt uspat.

dát narkózu? :think: :lol: :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Breno poradna - podlahové krytiny

Ikona - Jiří Novotný

Jiří Novotný