Co když miminko kouše?

2907
2.1.06 11:20

co když miminko kouše???

Ahoj
chtěla jsem se zeptat za svojí švagrovou. Má 10ti měsíčního chlapečka který jí kouše. První to bylo tak že se zakousl vždy tam kde našel holou kůži takže švagrová má ruce, krk, nohy samá modřina, je vážně hodně pokousaná. Teď jí začal kousat i při kojení do prsa :-( a má toho srandu :-(.
Máte s tím některá zkušenost? Jak odnaučit miminko kousat?Jde to vůbec a nebo jakmile začne je čas ho odstavit?

Moje Terinka mě nikdy vědomě nekousla takže jí nedokážu poradit.
Maky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1436
2.1.06 11:45

Mne to robil maly ked mu sli horne zubky, nevedel sa nejak vysporiadat s tym, co ma v pusinke. Vzdy som mu to prso zobrala a vazne mu povedala no no, drzala som mu hlavu a pozerala do oci. Ziadne akoze no no no pri ktorom sa clovek smeje, ze to je sranda, ale vazne NO NO. No a vzdy som skoncila koktretne kojenie a odniesla ho na chvilku do postielky. Ked to bolo vecer, tak musel zaspat bez kojenia. AJ ked som velky zastanca kojenia, vtedy som ho nenavidela a uvazovala o odstaveni. Obmedzila som aj nocne kojenie. Trvalo to chvilu, asi 2-3 tyzdne ale prestal a odvtedy sa to neopakovalo. Myslim, ze zaberie len doslednost. Nejake placanie po tvari (ako sa niekedy radi) sa mi zdalo surove, to som nerobila. Niekedy sa radi kusnut naspet, ale to sa mi zda blbost, tym mu akurat dam najavo, ze kusem aj ja, tym padom je to v poriadku.
U nas to bolo mozno ciastocne tym, ze sme sa hrali tak, ze som ho kusala, on sa pri tom hrozne smial, ale ked zacal kusat, tak som si povedala, ze mozno opakuje a „hra sa“, tak sme sa tuto hru prestali hrat.
Myslim si, ze by bola skoda odstavit, aj ked by som svagrinu uplne chapala, keby to slo u nas, tak uz asi tiez nekojim, len maly je hrozny vytrvalec, nechce ziadne UM, tak kojime stale a zatial bez problemov.
Ja som vtedy prebehla rozne laktacne poradne a radili to iste, zobrat, dat najavo ze takto nie. Ked citim, ze sa zakusne, tak strcit malicek do pusy, aby sa pustil.
Prajem svagrinej vela sily!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
420
2.1.06 12:52

Ahoj, my jsme s tím měli problém ještě dřív, než jsem pořádně objevila internetové drbárny :lol: , takže u nás to řešil reflex a reakce odpozorované u zvířecích rodičů: kousnutí - ťafka. Při kousnutí do prsa jsem o tom ani neuvažovala, ta bolest byla taková, že jsem mimi klepla ještě dřív, než jsem si to mohla rozmyslet. Určitě ji to nebolelo, ale leknutí zabralo. Musela jsem to zopakovat ještě jednou asi dva měsíce na to, ale od té doby už nekouše (nepočítám malé kousnutí v polospánku, se kterým samozřejmě nic nenadělám).

My se taky „koušeme z legrace“, ale když bylo ze začátku kousnutí od miminka někdy moc silné, stačilo klepnutí po hlavičce naznačit, jen lehounce ťuknout (to už bylo po zkušenosti s kousáním do prsu) a říct přísněji „co to děláš“ a s hraním hned přestat; teď už si dává pozor a jen se vzájemně žižláme. :lol:

Maky, přeju švagrové, ať se jí to nějak povede vyřešit!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3119
28.1.13 13:42

Holky synek 7 měsíců, ještě nemá zoubky, ale začal mě kousat do prsa, vždycky se na mě podívá usměje se a kousne a natáhne bradavku jak žvejkačku a pustí. Já několikrát když to bylo ze začátku zaječela a mu se to dle všeho zalíbilo takže to dělá a zkouší. Jenže nevím jak mu vysvětlit že se to nedělá. Zkoušela jsme mu říct NE to se nedělá, ale nereaguje na to jen se zasměje, pak jsem ho i jemně pleskla přes plenku, taky nezabralo dělá to dál. Nemáte některá nějakou radu Nechci vidět jak to bude až bud emít zub, a dělá to jen někdy. Dcerka mi to nedělala takže jsem z toho nešťastná. bolí to a mám modrák na prsu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
836
28.1.13 13:46

Malej mi to delal taky i s tim zoubkem… a jak zacal, tak i z niceho nic prestal. Je pravda, ze jsem asi 2× zajecela bolesti, az jsem ho chudaka vydesila tak ze z toho brecel. Ma rok, 6 zubu a porad kojim… ted uz ho to nenapadne… Zkus vydrzet a hlavne na to moc nereagovat. JInak kdyz se zakousl, tak jsem na nej foukla, vzdy se zarazil a pustil.
Kamaradka davala kloboucky, ale to jsem zkousela na zacatku kojeni a malej s tim odmital pit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1581
28.1.13 13:47

Říct důrazně „au“, že to bolí… Anebo sebrat prso pokaždé, když to udělá :nevim:
Mně malá kousla párkrát a asi spíš omylem, takže nevím, ale důrazné au vždy zabralo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3119
28.1.13 13:50

@Bessinka díky, zkusím vydržet. To fouknutí vyzkouším. Já když zaječím tak malej chytne záchvat smíchu. Dcerka takovej drant nebyla. Tu jsem kojila do 18 měsíců a ani jednou mě nekousla i když měla zuby. Nevím zda mu nerazí zoubky, že by si to třeba masíroval při kojení- MOc děkuji za radu. Zkusím foukat a uvidíme co na to řekne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3119
28.1.13 13:52

@eTeresa zkusím místo NE říct AU, nějak přeci musí pochopit, že to nemůže dělat. Já bych mu to prso ráda vzala, jenže on ho drží tak staršně stisklé a napnuté, že se bojím mu ho z té pusy vytáhnout, dokud nepovolí sám, nevím kde bere takovou sílu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1581
28.1.13 13:55

@wacinka I tak bych potom, co teda pustí, vzala, aby nějak pochopil, že když to bude dělat, tak ho nedostane…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3119
28.1.13 13:57

@eTeresa jj to bych mohla vyzkoušet. On to začal dělat zhruba tak týden zpět. NEvím co se mu přihodilo :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20713
28.1.13 16:26

Musíš zařvat, tak aby se opravdu lekl.. U nás to zabralo, je teda fakt, že pak se celej den bála přisát, ale pak už mě nikdy nekousla.. A kojím doteď - je jí patnáct měsíců a zubů má už 12.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1021
28.1.13 18:37

Malej je kojomil, takze kdyz zacal zkouset kousat mi schvalne do prsa, tak jsem ho proste odlozila vedle a rekla jsem mu, ze kdyz bude kousat, tak mliko nebude. Napred mi neveril, pak zacal bulet, co je to za nespravedlnost, tak jsem ho s varovanim zase k prsu vzala, opet kousnul, opet putoval od prsa pryc a uz jsem mu to kojeni nedala. Priste uz to neudelal. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama