Co papat???

9239
19.8.05 21:45

Co papat???

Ahojky maminky,

já jsem chtěla poprosit o radu pro mou známou. Má osmiměsíčního chlapečka a neví dost dobře co mu může dávat na jídlo. Vaří mu v podstatě pořád to stejné (květák, brokolici, mrkev,brambor) a bojí se dát cokoliv jiného. :? Malý měl ekzem, asi do čtyř měsíců. Teď už je v pohodě, ale přece jen by bylo dobré ho trošku hlídat. Co ještě dáváte svým drobkům?? Případně poraďte nějakou knížku kde by se dozvěděla co a jak. :wink: :?:

Díky moc Iva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

327
19.8.05 22:35

Ahoj,
zkus knihu: **Vaříme dětem chutně a zdravě; MUDr.Peter Horan-Pavla Momčilová ** , Nakladatelství Pavla Momčilová. Je tam spousta nápadů, rad, povídání a tabulek......... :) .
Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
20.8.05 16:33

Ahoj,

mám také dceru s ekzémem (8,5 měsíce) a jíme (pod dohledem lékaře) asi takhle:

ráno: kojení
dopoledne: ovocná přesnídávka (jablko, hruška, borůvky, švestky, banán, meruňka) + kojení
oběd: brambor nebo rýže, několikrát týdně bílé maso (kuřecí, krůtí, králík), zelenina (mrkev, cuketa, brokolice, květák, dýně, červená řepa, fenykl, kukuřice)
odpoledne: ovocná přesnídávka + kojení
večer: rýžová kaše nemléčná + hypoalergenní UM (Nutrilon HA) + ovoce nebo kaše kukuřičná
před usnutím: kojení

Důležité u dětí ohrožených alergií či ekzémem je zavádět vždy jen jednu novou potravinu týdně, aby šlo snadno zjistit, po čem je případná reakce.

Zdraví Edita a Madlenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
20.8.05 16:59

Ahojky.
Maly sice nama ekzem, ale ja som alergik, tak sme opatrni.
Na ranajky ryzovy chleba, neslany
Obedik-zemiak, alebo ryza, jahly, pohanka (su bez lepku)+mrkva, hrasok, fazulkove lusky (nie fazulu ta ma vela bielkovin), obcas kukurica (lepsie pasirovana), kvetak, lilek, chrest, cuketa, dyne, brokolica, kedlubna, spenat (len tak raz mesacne kvoli dusicnanom), salat, okurka, fenykel, kel, Pridavam troska olivoveho oleja a rascu.
Dufam ze som na nic nezabudla. Cukyna, dyna a kedlubna su urcite v poriadku.
Ovocie-hrusky, merunky, banan, jablko (len zelene a zlte druhy), boruvky, slivky, tresne, hrozno.
Maso-kralik, kuracie, morka- chladene alebo sklenicka
Na veceru ryzova kasa s odstriekanym mojim mliekom+pomixovany banan.
Lepok a mliecne vyrobky este nedavame po porade s Dr.
Od 10m budem davat ovos-je s lepkom, ale psenicu az po roku.
Pohankove kase, jahly sa daju kupit v predajni zdravej vyzivy
Super su aj kukuricne chrumky je v nich len kukurica a voda, ale treba hladat neslane.
Prajem kamaratke aby sa to malemu uz neobjavilo!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9239
20.8.05 21:15

Ahojky maminky.

Moc děkuji za odpovědi všechno předám, myslím že jí to pomůže. :) I já jsem z toho chytřejší. A to mě ještě všechno teprve čeká. :lol:

Dík Iva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama