Co po zánětu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.18 20:27
Co po zánětu?

Ahoj.
Měla jsem gynekologický zánět, používala jsem Jenamazol, Gyno-Pevaryl a následně Canesten, který jsem si dnes vzala naposled. Byl to celkem silný zánět a tak se cítím pořád v této oblasti trochu divně - nevím, jestli jsem prostě jen v nepohodě po té delší léčbě a nebo jestli třeba ještě trochu ten zánět mám (snad ne), ale kdyby ano a začalo by se to zhoršovat, tak okamžitě opět mažu ke gynekologovi…
Nicméně jsem přemýšlela nad tím, co můžu víc udělat, abych byla co nejvíc v pohodě a tak beru normální probiotika, ale přijde mi, že to nepomůže moc „tam dole"… nenapadá vás, co bych si v lékárně bez předpisu mohla koupit? Nebo co jste dělaly/braly po zánětech vy?
Díky za jakékoliv tipy. :kytka:

Reakce:

claarca
Kecalka 336 příspěvků 09.05.18 20:30

Co tohle: Vaginální čípky CICATRIDINA jsou nehormonální přípravek určený k urychlení hojení, obnově poševního epitelu a zvlhčení poševní sliznice. Užívají se po gynekologických zákrocích, po porodu, po přeléčených zánětech pochvy různého původu, při pocitech vaginální suchosti v období kojení, při užívání antikoncepce s nízkým obsahem estrogenu, po menopauze, při bolestivém pohlavním styku apod.

sediza
Ukecaná baba ;) 1593 příspěvků 09.05.18 20:51

Mně ze všeho nejvíc pomohla Flor femina -probioticke cipky. Prodavaji v lekarne dr. MAX.

pavla.souku
Stálice 98 příspěvků 09.05.18 21:24

Je dost možné, že máš jiný zánět a ne kvasinkový, nech si udělat kultivaci a kdyžtak dostaneš antibiotika

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.18 21:28

@pavla.souku - Díky, určitě kdyby nějaké problémy přetrvávaly a nebo se zhoršily, tak se na gynekologii připomenu… :-)

@sediza - Nevíš, jestli si případně ten Flor Femina rozumí s kondomem? Nikde na internetu to nevidím napsané…

sediza
Ukecaná baba ;) 1593 příspěvků 09.05.18 21:40
@Anonymní píše:
@pavla.souku - Díky, určitě kdyby nějaké problémy přetrvávaly a nebo se zhoršily, tak se na gynekologii připomenu… :-)@sediza - Nevíš, jestli si případně ten Flor Femina rozumí s kondomem? Nikde na internetu to nevidím napsané…

Ja pouzivam kondom i 24h po aplikaci. Ale myslim, ze nic, co se zavadi do pochvy si s kondomem moc nerozumi, resp. muze snizit ucinnost.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1977 příspěvků 09.05.18 21:42

Mně hodně pomohl Rosalgin, pravidelně si dělat výplachy a moje sestra si občas dělá obklady z kysané smetany a taky prý super.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.18 22:07

@sediza - Právě u té Cicatridiny (co psala @claarca ), je na internetu napsáno, že s kondomem není žádný problém, že to bylo i nějak testovaný… Nicméně nevím, jak si to vyložit, když tam nic není. :nevim: Na jednu stranu si říkám, že by tam měli upozornit, že to může snižovat účinnost kondomu (kdyby to tak bylo), na druhou stranu si zase říkám, že kdyby to měli potvrzené, že to tu účinnost nesnižuje, tak se s tím v tom příbaláku asi pochlubí…? :nevim:
Už se léčím tak 14 dní, takže nic intimního se u mě už nějakej čas nekonalo… a dalších deset dní bych čekat úplně nechtěla… resp. ne zbytečně - kdyby tam bylo napsáno, že prostě určitě snižuje účinnost, tak bych nic neřešila a čekala (nebo vybrala jiný přípravek).

sediza
Ukecaná baba ;) 1593 příspěvků 09.05.18 22:11
@Anonymní píše:
@sediza - Právě u té Cicatridiny (co psala @claarca ), je na internetu napsáno, že s kondomem není žádný problém, že to bylo i nějak testovaný… Nicméně nevím, jak si to vyložit, když tam nic není. :nevim: Na jednu stranu si říkám, že by tam měli upozornit, že to může snižovat účinnost kondomu (kdyby to tak bylo), na druhou stranu si zase říkám, že kdyby to měli potvrzené, že to tu účinnost nesnižuje, tak se s tím v tom příbaláku asi pochlubí…? :nevim:
Už se léčím tak 14 dní, takže nic intimního se u mě už nějakej čas nekonalo… a dalších deset dní bych čekat úplně nechtěla… resp. ne zbytečně - kdyby tam bylo napsáno, že prostě určitě snižuje účinnost, tak bych nic neřešila a čekala (nebo vybrala jiný přípravek).

My kondom pouzivame a nikdy se nic nestalo. Brala jsem to 3×, z toho 2× po ATB. Ja bych se toho nebala, ale vzala si to až po sexu a další sex až vecer další den. Proste, abyste si to nezavedla a za 3h nemela sex…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.18 23:01

@sediza - To je fakt, asi to tak udělám… :-) Hlavně, aby už bylo po zánětu, nevím, co bych dělala, kdybych musela znova ke gynekologovi a vleklo by se to dál. :oops: :(

Verun83
Echt Kelišová 8759 příspěvků 33 inzerátů 10.05.18 06:20

Vynechat cukry, mlecne, bilou mouku. To podporuje rust kvasinek

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >