Co po zánětu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  09.05.18 20:27
Co po zánětu?

Ahoj.
Měla jsem gynekologický zánět, používala jsem Jenamazol, Gyno-Pevaryl a následně Canesten, který jsem si dnes vzala naposled. Byl to celkem silný zánět a tak se cítím pořád v této oblasti trochu divně - nevím, jestli jsem prostě jen v nepohodě po té delší léčbě a nebo jestli třeba ještě trochu ten zánět mám (snad ne), ale kdyby ano a začalo by se to zhoršovat, tak okamžitě opět mažu ke gynekologovi…
Nicméně jsem přemýšlela nad tím, co můžu víc udělat, abych byla co nejvíc v pohodě a tak beru normální probiotika, ale přijde mi, že to nepomůže moc „tam dole"… nenapadá vás, co bych si v lékárně bez předpisu mohla koupit? Nebo co jste dělaly/braly po zánětech vy?
Díky za jakékoliv tipy. :kytka:

Reklama

Reakce:

claarca
Kecalka 320 příspěvků 09.05.18 20:30

Co tohle: Vaginální čípky CICATRIDINA jsou nehormonální přípravek určený k urychlení hojení, obnově poševního epitelu a zvlhčení poševní sliznice. Užívají se po gynekologických zákrocích, po porodu, po přeléčených zánětech pochvy různého původu, při pocitech vaginální suchosti v období kojení, při užívání antikoncepce s nízkým obsahem estrogenu, po menopauze, při bolestivém pohlavním styku apod.

sediza
Ukecaná baba ;) 1238 příspěvků 09.05.18 20:51

Mně ze všeho nejvíc pomohla Flor femina -probioticke cipky. Prodavaji v lekarne dr. MAX.

pavla.souku
Povídálka 49 příspěvků 09.05.18 21:24

Je dost možné, že máš jiný zánět a ne kvasinkový, nech si udělat kultivaci a kdyžtak dostaneš antibiotika

Anonymní  09.05.18 21:28

@pavla.souku - Díky, určitě kdyby nějaké problémy přetrvávaly a nebo se zhoršily, tak se na gynekologii připomenu… :-)

@sediza - Nevíš, jestli si případně ten Flor Femina rozumí s kondomem? Nikde na internetu to nevidím napsané…

sediza
Ukecaná baba ;) 1238 příspěvků 09.05.18 21:40
@Anonymní píše:
@pavla.souku - Díky, určitě kdyby nějaké problémy přetrvávaly a nebo se zhoršily, tak se na gynekologii připomenu… :-)@sediza - Nevíš, jestli si případně ten Flor Femina rozumí s kondomem? Nikde na internetu to nevidím napsané…

Ja pouzivam kondom i 24h po aplikaci. Ale myslim, ze nic, co se zavadi do pochvy si s kondomem moc nerozumi, resp. muze snizit ucinnost.

Aduš8
Kecalka 342 příspěvků 09.05.18 21:42

Mně hodně pomohl Rosalgin, pravidelně si dělat výplachy a moje sestra si občas dělá obklady z kysané smetany a taky prý super.

Anonymní  09.05.18 22:07

@sediza - Právě u té Cicatridiny (co psala @claarca ), je na internetu napsáno, že s kondomem není žádný problém, že to bylo i nějak testovaný… Nicméně nevím, jak si to vyložit, když tam nic není. :nevim: Na jednu stranu si říkám, že by tam měli upozornit, že to může snižovat účinnost kondomu (kdyby to tak bylo), na druhou stranu si zase říkám, že kdyby to měli potvrzené, že to tu účinnost nesnižuje, tak se s tím v tom příbaláku asi pochlubí…? :nevim:
Už se léčím tak 14 dní, takže nic intimního se u mě už nějakej čas nekonalo… a dalších deset dní bych čekat úplně nechtěla… resp. ne zbytečně - kdyby tam bylo napsáno, že prostě určitě snižuje účinnost, tak bych nic neřešila a čekala (nebo vybrala jiný přípravek).

sediza
Ukecaná baba ;) 1238 příspěvků 09.05.18 22:11
@Anonymní píše:
@sediza - Právě u té Cicatridiny (co psala @claarca ), je na internetu napsáno, že s kondomem není žádný problém, že to bylo i nějak testovaný… Nicméně nevím, jak si to vyložit, když tam nic není. :nevim: Na jednu stranu si říkám, že by tam měli upozornit, že to může snižovat účinnost kondomu (kdyby to tak bylo), na druhou stranu si zase říkám, že kdyby to měli potvrzené, že to tu účinnost nesnižuje, tak se s tím v tom příbaláku asi pochlubí…? :nevim:
Už se léčím tak 14 dní, takže nic intimního se u mě už nějakej čas nekonalo… a dalších deset dní bych čekat úplně nechtěla… resp. ne zbytečně - kdyby tam bylo napsáno, že prostě určitě snižuje účinnost, tak bych nic neřešila a čekala (nebo vybrala jiný přípravek).

My kondom pouzivame a nikdy se nic nestalo. Brala jsem to 3×, z toho 2× po ATB. Ja bych se toho nebala, ale vzala si to až po sexu a další sex až vecer další den. Proste, abyste si to nezavedla a za 3h nemela sex…

Anonymní  09.05.18 23:01

@sediza - To je fakt, asi to tak udělám… :-) Hlavně, aby už bylo po zánětu, nevím, co bych dělala, kdybych musela znova ke gynekologovi a vleklo by se to dál. :oops: :(

Verun83
Echt Kelišová 7867 příspěvků 34 inzerátů 10.05.18 06:20

Vynechat cukry, mlecne, bilou mouku. To podporuje rust kvasinek

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Zlatá mládež 2 v Indii: Xenofob Mike, glosátor Renato i kulturní šok mezi chuďasy

Zlatá mládež, šílený pořad České televize, od něhož nebudete moct odtrhnout... číst dále >

Řepka a jeho skandály neunikly ani zahraničím novinářům, řeší se v Británii

Tomáš Řepka se znovu dostal do britských médií. Tentokrát ale ne kvůli svému... číst dále >

Články z Ona Dnes

Tajemství účesu vévodkyně Meghan. Rovná si vlasy speciálním keratinem

Její vlasy vypadají vždycky perfektně. Hladké a lehce vlnité ji poletují... číst dále >

KVÍZ: Znáte britskou královskou rodinu? Otestujte se

Královna, vévodkyně, princezny a také sestry, matky, vnučky... Prohlédněte si... číst dále >

Reklama