Co pomůže při učení na státnice?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.04.18 20:37
Co pomůže při učení na státnice?

Za měsíc mě čekají státnice a můj mozek je asi líný a nechce myslet.
Potřebovala bych něco na podporu myšlení, bystrost, paměť, klidně i trošku proti stresu. Ale hlavně na ten mozek… něco co bude působit hned. Vím, že některé přípravky se musí užívat dlouho předem, ale to už bohužel nestíhám (chtěla jsem to dát beze všeho, ale to nepůjde, mám do toho nějaké starosti a je toho na mě moc).
Klidně i chemie. Jinak se snažím o přírodní cestu, ale teď mi jde hlavně o dodělání školy, chemie nechemie. Po státnicích budu mít konečně klid a tělo od chemie poctivě očistím :)

Reakce:

Samuše
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 26.04.18 20:42

Beru piracetam..

Kelsey
Hvězda diskuse 44750 příspěvků 26.04.18 20:43

@Samuše
Je volne prodejny? Jak dlouho muzu brat?
Mi cekaji pristi rok.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.04.18 20:46
@Samuše píše:
Beru piracetam..

A pomáhá? Koukala jsem, že je jich více druhů - různé množství léčivé látky, jaký máš?

harpyje
Extra třída :D 10670 příspěvků 26.04.18 20:57

Kromě jiného taky hodně pomáhá

1. nastartovat se - donutit se, a jeden den drtit drtit drtit, snažit se o soustředění, kratoučké pauzy, ale jinak se k tomu furt vracet a učit se učit se učit se. Mozek musíš přemluvit, aby začal makat :) Bez toho prvního bodu to nepůjde, a udělej ho rychle- neodkládat!
  1. až mu tímto vysvětlíš, že jinak to nejde, a budeš po něm chtít výkony, tak už to chce klasickou psychohygienu, tzn. dělat přestávky- cílené - ne prokrastinace. Když mi to přestává myslet, oběhnu třikrát byt :). Mozek se musí prokrvovat, dej mu 2A) kyslík a pravidelně 2B) pij! Nepij kafe a energydrinky, ale zkus ovocnou štávu - dodání sladkého pití je efektivnější než voda (střídám voda x ovocná štáva x čaje bylinné, maté atd.
  1. máš měsíc, takže máš ještě čas, abys sama vyzkoušela, že mozek si informace ukládá - tj, abys něco skutečně věděla, musíš to vědět i třetí den - takže se to nauč, a třetí den se k tomu vrať, co sis nezapamatovala, to se douč znova.

snad je to pochopitelné

Příspěvek upraven 26.04.18 v 21:06

silvie1978
Kecalka 312 příspěvků 26.04.18 21:02

Necpala bych se žádnou chemií, spíš mezi učením provětrat mozek. Učila jsem se na státnice dvakrát, pár hodin učení, pak hodinku na procházku a zase učení. Během dvou týdnů jsem to do hlavy dostala. A ta úleva potom, to je něco úžasného :)

Samuše
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 26.04.18 21:18

No asi jo :lol: :lol: neni to ritalin :mrgreen: (ten sem nikdy nemela ale ucinky popisujou slusny, ale to i vedlejsi)ale nemam takovou tendenci u toho pospavat :lol:…no bere se bud 1200 2× za den nebo 800 3×…takze to vyjde na stejno…driv to bylo napredpis ve vetsim mnozstvi.. normos mi to doporucil doktor a pritelový segre pediatricka…ze jsou to v podstate vitaminy…hlavne se vyvaruj energegaku po tech sem vzdy byla akorat roztekaná..jinak kafe, mate…a čokoška:-)..ja jeste zibu orechy :lol: ale to spis abych mela co so ruky/pusy :lol:

Samuše
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 26.04.18 21:20

:lol: :lol: :lol: nooo on mesic neni zadny leharko..ja mam 4 predmety a uz ted vim ze sotva stiham..no mam sice dve deti ale stejne :zed: :zed:

pavla.souku
Stálice 98 příspěvků 26.04.18 21:28

Hlavně neber nějaký prášky jako Piracetam, vždyt je to proboha na stařeckou demenci. Co pomáhá? Začít se učit s předstihem, ověřená rada a nenechávat na poslední chvíli.

Medičkaa
Kecalka 116 příspěvků 7 inzerátů 26.04.18 21:45

No asi je to blbá rada, ale mě pomohla čokoláda :) a to jí normálně skoro nejím, ale mamka do mě pořát hustila ať jím sladké, žemi to pomůže na nervy, protože jsem se hodně stresovala a ono to opravdu fungovalo… na uklidnění, na dodání energie… :palec: ale zase pak ty kila nahoře no…

NInaL.
Kecalka 116 příspěvků 26.04.18 21:59

Z těch 100% bezpečných je asi jen kafe. Pak je tu chemie - není to ideální, ale zabít by tě to nemělo :D. Jak už tady zmínili, Piracetam - to jsem nikdy neměla, ale známá medička to bere, prý je to bezpečné. Dál mi v lékárně doporučili DMAE a to na mě teda funguje hodně. Vytvoří ti to takový ten „deep focus“, ale nezvýší nervozitu (jako třeba někdy kafe). Má to tedy svá rizika, není to zcela prozkoumáno a to největší riziko je poškození plodu, pokud jsi těhotná a nevíš o tom. Bere se to často v kombinaci s tím Piracetamem. Pokud do toho půjdeš, zkoušej dávkování pomalu, i ty kombinace. Potom tady je tvrdá chemie, za kterou ti ani státnice nestojí!!! - léky na hyperaktivitu u dětí, které ale dospělého brutálně nakopnou a pak fakt jedeš. Jde o Adderal, Ritalin apod. Na tomhle ale vzniká prý celekm rychle i těžká závislost a není to bezpčné brát. Tyto léky jsou navíc na předpis. Na ty fakt bacha, uděláš státnice, ale můžeš si zničit život.

BloomingGorgeous
Závislačka 2806 příspěvků 27.04.18 08:45

Ucila jsem se se statnice trikrat. Nikdy jsem nebrala chemii, mela bych z toho strach. Pomaha si latku rozvrhnout na dny a na konci mit cas na opakovani. A taky pomaha, kdyz si proste reknes, ze ted musis a mesic vydrzis zbesile tempo, je to jen docasna situace. Podivej se na hodinky, rekni si, ze ted 3 hodiny pojedes v kuse, prinut se a pak si dej delsi pauzu a necim se odmen. Cokoli, co je docasne, se da vydrzet a zvladnout i bez leku.

LiaNatali
Povídálka 37 příspěvků 27.04.18 13:42

S někým určitě. Sama jsem se nedokázala soustředit. A někdo další tě donutí :)

dickys
Zasloužilá kecalka 823 příspěvků 27.04.18 13:47

Já to vždycky zvládla jenom s kafem :) Vím, že spolužáci brali piracetam, ale já bych se toho trochu bála… Ale jsou i přírodní prostředky na podporu učení, bývalý jedl Brainactive a chválil si ho. Jinak já jsem se učila v kuse tak 8-9 hodin s malými pauzami jenom na čůrání a jídlo a pak jsem si dala pauzu večer, abych trochu zrelaxovala a hlavně mi to potom už nelezlo do hlavy. Nechápu, jak se někdo může učit celý den až do noci, u mě to bylo kontraproduktivní :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Články z Expres.cz

Heroinová Tereza oslavila v cele smutné výročí. Nakazila svého právníka?

Další soud a další zklamání. Češka Tereza (22), která je v Pákistánu obviněná... číst dále >

Dojemný a záhadný vzkaz Plekance: Česko slíbil synům, vrací se i Vondráčková?

Tomáš Plekanec definitivně končí v zámořské NHL a v současné chvíli je na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >