Pohádky s dívčí hrdinkou pro starší děti

Anonymní
25.4.18 23:27

Pohádky s dívčí hrdinkou pro starší děti

AHoj, jako studentka vš dělám průzkum oblíbenosti pohádek s dívčí hrdinkou - jako podklad k mé seminární práci. Mohly byste mi sem napsat oblíbené pohádky vašich dětí - typu - Karkulka, Růženka, Sněhurka, ale i ty novější, moc děkuji!

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2909
25.4.18 23:31

Princezna sofie, popelka. Ale zatim mam doma skolkove ditko. Pamatuju si, ze kolem 7-8 roku jsem milovala Annu ze zeleneho domu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
22793
25.4.18 23:41

Všechny možné princezny, momentálně vede Růženka, Bella, ale v kurzu byla i Malá mořská víla (ta z české verze pohádky). A dlouhodobě Pipi Dlouhá Punčocha, tu miluje. Dceři je sedm.

Já jako už větší dítě měla ráda Gabru a Málinku (hlavně teda Gabru, s tou byla sranda :) ) a pak Lisu z Bullerbynu a Heidi děvčátko z hor.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
584
26.4.18 00:18

Kvšechny dysnei princezy z nezminených Tianu, Elenu, Meridu (ta je pro starší), Mulan.

Už rok u nás vede Ariela :jazyk:..dva roky už Sofie (tu ma rad i mladsi syn :lol: )…Ruzenka, Popelka, Bella, Sněhurka :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
MaM
241
26.4.18 00:28

Asi by to chtělo upřesnit dotaz a uvést požadovaný věk čtenářek. Naše dítko je zatím školkové - miluje Disneyho Popelku a Vaianu, vílu Zvonilku, českou Popelku.
Já jako starší četla také Annu ze Zeleného domu, knížku Andrea (skupinka dětí se snažila vydělat peníze na pomoc kamarádovi a založili kvůli tomu psí salon), pro ještě větší (asi už ne úplně děti) pak snad Hunger games a Dcera Impéria (Raymond Feist).

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.4.18 00:32

Myslím druhostupňové dětí - dospívající, jak jsem psala…a pohádku myslím jako konkrétně jednu, ne celou velkou knihu, ale krátký příběh, jak jsem zmiňovala Karkulka, Popelka atd. Takový text, který se dá přečíst jedním dechem během chviličky - bude mi sloužit na praxi na rozbor v hodině při výuce a poté jako podklad k seminární práci - čili myslím kratší text…asi jsem se nevyjádřila přesně - omlouvám se a všem moc děkuji!

  • Citovat
  • Upravit
26874
26.4.18 05:13

Proc anonymni??? :nevim:

Holky na druhem stupni uz pohadky nectou a nesleduji. :mavam:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
122603
26.4.18 06:53

Tinka a Tulík!!! Ranní pásmo pohádek na Déčku, naposled to bylo v Kouzelné školce. Ted to už skončilo. :( :mavam:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4270
26.4.18 07:44
@Anonymní píše:
Myslím druhostupňové dětí - dospívající, jak jsem psala…a pohádku myslím jako konkrétně jednu, ne celou velkou knihu, ale krátký příběh, jak jsem zmiňovala Karkulka, Popelka atd. Takový text, který se dá přečíst jedním dechem během chviličky - bude mi sloužit na praxi na rozbor v hodině při výuce a poté jako podklad k seminární práci - čili myslím kratší text…asi jsem se nevyjádřila přesně - omlouvám se a všem moc děkuji!

Karkulka coby divci hrdinka nactiletych? :D Co to studujes za skolu, me napadaji snad akorat archetypy v psychologii.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
37144
26.4.18 08:02

Co já si pamatuji tak kolem toho 2 stupně ZŠ mě bavila třeba Emily Strange, dodnes si ji občas přečtu jen tak z nostalgie :mrgreen: ale že by vyloženě pohádky typu karkulka? Dnešní puberťáky už pohádky moc neberou :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5064
26.4.18 08:37

Tak si vzpoměň na sebe, co tě před deseti lety bralo za pohádky. Dle mého jsi teda mimo mísu, puboše už pohádky neberou. Holky sjíždí na youtubku písničky a kluci parkuristy. Předškolní a mladší školní Elsa Anna, Sofie, Doktorka Plyšáková, Máša, My little ponny - to jsou samý kobylí hrdinky :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.18 09:22

@Do-not-touch
Velice vtipná…jestli byla má otázka nepochopena, bude to asi špatným výkladem - není tam hrdinka Karkulka, ale hrdinka typu…čili jsem chtěla srozumitelně naznačit…myslím, že urážky nejsou na místě, ale někteří si asi neumí pomoct

Jinak pro všechny - nevím, jestli jste viděly čítanky pro 2. stupeň, pokud ano, tak víte, že pohádka se právě v 6. a 7. ročníku probírá jako literární žánr, proto je tento průzkum předmětem mé práce zadané vedením katedry, které je podotýkám fundované a přesto zadalo podle některých z Vás téma takto mimo mísu…ona odpověď může být i opačná - moje dcera ve svém věku pohádky už nečte, čte raději… případně nečte vůbec…jde o reflexi současných dětí a využitelnost a dostatečnost dostupných zdrojů při výuce, což jsem nechtěla do detailu rozepisovat, ovšem zřejmě je to nutné…

@cecetka
Proč by ne anonym? To se pozastavuješ vždy nad každým anonymem? Myslím, že je to každého věc, nenapadlo by mě lámat si hlavu takovou hloupostí…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
26874
26.4.18 10:25

@mandarinkapomeranc Vsak jsem ti napsala, ze na druhem stupni decka pohadky nectou :roll:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
37144
26.4.18 10:33

Pohádka se probírá jako literární žánr, to ale neznamená že v 7 třídě všichni čtou pohádky, stejně tak se probírají básně, bajky apod…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.18 12:31

@Kriss Tina
Ano, jestli sis pozorně přečetla příspěvek výše, to samé jsem psala, že ne všichni pohádky ve svém věku čtou (i když si troufám říci, že 90 procent ano), nicméně v hodinách je to nemine…proto ta reflexe sloužící ke zkvalitnění učebních materiálů.
18 let se zabývám literaturou, která je směřována dětem, nyní se v rámci pokračujícího studia a následné disertační práci, jež souvisí s tvorbou nových učebních materiálů a projektů, snažím sehnat co nejvíce postřehů a napadla mě i tato diskuse…netušila jsem však, že odpovědi budou bohužel tohoto rázu…
Každopádně všem děkuji, každá odpověď má vypovídající hodnotu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Ahoj, tati

  • (5) + 5 recenzí

Petr, Ida a miminko

  • (3.7) + 3 recenze