Co přesně ukáže EEG?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

NelaS
Kecalka 170 příspěvků 19.12.16 18:00
Co přesně ukáže EEG???

Dobrý den všem,
zkoušela jsem psát do některých lékařských poradnen, ale asi jsem nenašla tu pravou - zatím jsem bez odpovědi. Třeba o tom někdo budete vědět více. Náš téměř pětiletý syn byl na EEG kvůli tikům (časté mrkání). Epilepsie je vyloučena, vše je v normě. Ale vývoj mozku je hraniční - na dolní hranici. Přitom se jedná o bystrého kluka. Je soustředěný, rád a snadno se učí. Už ve 4 letech zvládal spoustu úkolů pro prvňáky (babička i děda jsou učitelé). Ve dvou letech znal čísla a malou i velkou ABC, dnes ujíždí na mapách - pozná všechny země Evropy, nosí v hlavě neuvěřitelnou spoustu jmen dinosaurů atd. Hůře je na tom s řečí - špatně vyslovuje, při rychlé mluvě je mu někdy těžko rozumět - ale podle logopedky to není nic výjimečného, zlepšuje se.
Prostě jsme my rodičové i okolí byli přesvědčeni, že máme doma malého génia a teď tohle :nevim: Čím myslíte, že může být výsledek EEG způsoben?
Díky!
 Nela

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.16 18:10
@NelaS píše:
Dobrý den všem,
zkoušela jsem psát do některých lékařských poradnen, ale asi jsem nenašla tu pravou - zatím jsem bez odpovědi. Třeba o tom někdo budete vědět více. Náš téměř pětiletý syn byl na EEG kvůli tikům (časté mrkání). Epilepsie je vyloučena, vše je v normě. Ale vývoj mozku je hraniční - na dolní hranici. Přitom se jedná o bystrého kluka. Je soustředěný, rád a snadno se učí. Už ve 4 letech zvládal spoustu úkolů pro prvňáky (babička i děda jsou učitelé). Ve dvou letech znal čísla a malou i velkou ABC, dnes ujíždí na mapách - pozná všechny země Evropy, nosí v hlavě neuvěřitelnou spoustu jmen dinosaurů atd. Hůře je na tom s řečí - špatně vyslovuje, při rychlé mluvě je mu někdy těžko rozumět - ale podle logopedky to není nic výjimečného, zlepšuje se.
Prostě jsme my rodičové i okolí byli přesvědčeni, že máme doma malého génia a teď tohle :nevim: Čím myslíte, že může být výsledek EEG způsoben?
Díky!
Nela

no hele my mame doma taky maleho genia a to dcerku ani jsem to nevedela az ve skolce v 5ti letech na to prisla ucitelka a poslala nas do PPP kde to jen potvrdili tedka chodi do zvlastni tridy pro mimoradne nadane deti ;) ani jeden z nas neni genius nevim po kom ta holka je ale ma to i malej tomu jsou 3 pryc a to co zvlada nyni tak jestejne jako myla malá v jeho letech takze nas taky ceka PPP v 5ti letech ;) takze za me doporucuju jeste doplnit u malyho tohle vysetreni abys to mela cerne na bilem prtoze od toho se odviji pak jeho vyuka a pristup ucitelu ;) pokud ma tiky tak je to zpusobeno nejakym faktorem at uz stresem strachem nebo nervove vypeti ci moc natlaku na nej atd sama jsem jako mala na to trpela a uzila jsem si svy po Dr ;) dokonce jsem na to i brala prasky nez se nasla pricina ale s vekem to odeznelo ;)

Trojlístek
Závislačka 3538 příspěvků 19.12.16 18:24

@NelaS A z čeho jsi jako rozhozená? Nerozumím otázce. Kluk má tiky, byli jste na vyšetření a k tomu se přidružilo zjištění, které tobě není příjemné. Nějak výjimečný mi tedy tím co popisuješ nepřijde :nevim: Kdyby jsi v sobě a okolí neživila to, že je tvé dítě génius a ještě tě v tom nepodporovali tví rodiče, tak by jsi tak zklamaná nebyla.

Mně by tedy mnohem víc vadilo, že se nepřišlo na původ tiků :think:

Příspěvek upraven 19.12.16 v 18:35

Trojlístek
Závislačka 3538 příspěvků 19.12.16 18:35

U očního jste nebyli? Může mít i nedostatek nějakého minerálu. Může být i ve stresu. Například ta mluva, dokáži si představit, že by to mohlo mít spojitost a souvislost.

Nevím kolik má let. Mně by třeba vyjádření jedné logopedky neuklidnilo. Na to, že pravděpodobně půjde brzy do školy a nemáte dořešenou řeč, tak bych se snažila řešit tohle, ať ve finále nejste všichni překvapení, že ještě dostanete doporučení na odklad.

NelaS
Kecalka 170 příspěvků 19.12.16 18:39
@Trojlístek píše:
@NelaS A z čeho jsi jako rozhozená? Nerozumím otázce. Kluk má tiky byli jste na vyšetření a k tomu se přidružilo zjištění, které tobě není příjemné. Nějak výjimečný mi tedy tím co popisuješ nepřijde :nevim: Kdyby jsi v sobě a okolí neživila to, že je tvé dítě génius a ještě tě v tom nepodporovali tví rodiče, tak by jsi tak zklamaná nebyla.Mně by tedy mnohem víc vadilo, že se nepřišlo na původ tiků :think:

Tak se asi pohybuju mezi blbci, kterým prostě ten náš chlapec přijde chytrý. :? Já po géniovi netoužím, to byla spíš nadsázka. Každopádně zjištění, že je na hranici zaostalosti, či jak tomu mám rozumět, je tedy velmi překvapivé, asi jsme všichni blázni, či co, tak to myslíte? Prostě mě zajímá, jestli elektrogeneze má přímo vztah k inteligenci, či co přesně to znamená, třeba tu někdo má lepší znalosti. Tiky jsou u dětí časté, jsem ráda, že jsou to jen tiky a ne nic vážného, stejně už téměř ustaly. Toť vše.

NelaS
Kecalka 170 příspěvků 19.12.16 18:43
@Trojlístek píše:
U očního jste nebyli? Může mít i nedostatek nějakého minerálu. Může být i ve stresu. Například ta mluva, dokáži si představit, že by to mohlo mít spojitost a souvislost.Nevím kolik má let. Mně by třeba vyjádření jedné logopedky neuklidnilo. Na to, že pravděpodobně půjde brzy do školy a nemáte dořešenou řeč, tak bych se snažila řešit tohle, ať ve finále nejste všichni překvapení, že ještě dostanete doporučení na odklad.

Píšu, že mu bude pět. Na školu má dost času. Do předškoláků jde až příští rok. Do školy by měl jít v 6,5. Jestli je, jak mi naznačujete, zaostalý a bude mít odklad, půjde v 7,5!? Potom je tedy moje tchýně - učitelka na prvním stupni, nejspíš též úplně hloupá, protože už teď se diví, co bude syn v první třídě dělat.
Na pčním jsme samozřejmě byli. Nic mu není. Má naštěstí jen tiky.

Jana525
Závislačka 4874 příspěvků 19.12.16 18:50

Muze se stat, ze dite, ktere v urcite oblasti vynika, muze naopak v jine zaostavat. Z historie zname pripady nekolika geniu. Kde si priroda prida, tak muze jinde ubrat. Pokud ma dite abnormalni pamet, to znamena, ze si vse je schopne zapamatovat, tak to jeste nemusi nic dokladat o jeho celkove inteligenci a naopak muze treba zaostavat v reci nebo v socialnim kontaktu.
Klidne tam muze byt i nejaky vysokofunkci autismus, ale je zbytecne necim takovym strasit. Kazde dite je jine, tiky muzou byt z nervu a proto bych to dite zbytecne neprobirala a hlavne pred nim nic z tohodle neresila. Chapu, ze pokud babicka a deda jsou ucitele, ze je to tezke, ale berte ho jaky je a procvicujte nenasilne jeho slabsi stranky.

Trojlístek
Závislačka 3538 příspěvků 19.12.16 18:56

@NelaS Tak rozhodně nechci nikoho vytočit. Nemyslím, že jste blázni. Kluka vyšetřovali na tiky, ne na inteligenci. Jen mi přijde zcestné od mnoha rodičů, že si myslí, že mají abnormálně nadané děti a potom ten střet s realitou bolí.

Pokud tiky ustávají a na očním se nic nezjistilo, tak bych byla šťastná, že mám doma zdravé a šikovné dítě - nikoliv zdrcená.

Opravdu bych řešila ještě tu řeč, rozhodně si nemyslím, že by kluk byl zaostalý, ale pokud mluví tak, že mu přestane být rozumět, tak takové doporučení určitě dostanete. Nicméně půjde pouze o doporučení a bude pouze na vás jak se k tomu s rodinným klanem postavíte.

Pochopitelně se vše může do té doby srovnat, tiky odejdou úplně, CNS ještě není zralá, takže se může srovnat i ta řeč. Jen mě mrzí, že ve vás zůstane ta pachuť z vyšetření, že se tam psalo někdy něco, co neodpovídalo vašim představám :nevim:

NelaS
Kecalka 170 příspěvků 19.12.16 19:09

Pojem „génius“ byl nadsazený. Prostě je šikovný. Řeč je slabá, ale žádná logopedka tím nebyla nijak zaskočená. U kluků je to prý časté. Nejsem z té poznámky „hraniční elektrogeneze“ - jak řekla dr. „hraniční vývoj mozku“ zdrcená. Ani jsem tomu u ní nepřikládala důležitost. Až teď mi to vrtá hlavou, co to vlastně může znamenat. Tiky mohly být i z alergického podráždění očí - to nám řekli na očním. Každopádně už téměř ustaly. Tomík je veselý a společenský kluk, hodně si hraje. My nejsme nijak ambiciózní rodiče, takže ho necháváme žít, v ničem na něj netlačíme. Prostě mě jen zajímá, co nám to ten pojem „hraniční elektrogeneze“ říká, na co to přesně ukazuje.

Trojlístek
Závislačka 3538 příspěvků 19.12.16 19:18

@NelaS Jinak bych nešla jen po EEG vyšetření, když vás to tak silně znepokojuje. Takhle samostatně to nefunguje, vše má souvislost, přesně jak to popsala @Jana525 ¨ O různém druhu autismu jsem chtěla rovněž něco napsat, ale na to jsem nenašla odvahu.

Je potřeba ještě psychologické a psychiatrické vyšetření, jen nevím jestli tomuhle bych chtěla dítě vystavit a pak propadnout ještě hlouběji v depresi, že má kluk kdoví co dalšího.

Je malý, CNS není vyvinutá - neblázněte. Naše holka měla doporučení nástupu do školy v 5,5 letech, nedala jsem jí tam z mnoha důvodů a jsem šťastná. Doporučení dostala od psycholožky, která šla do školky zkoumat úplně jiné rádoby nadané dítě a velice se divila, že se nezajímám o podrobnosti, že prý by jiní rodičové zaujali úplně jiný postoj. Jako jo, je šikovná a chytrá, ale znám ji velice dobře a vím, že by jí to neprospělo.

Alyss1
Závislačka 2820 příspěvků 5 inzerátů 19.12.16 19:54

Pokud jsem to ja dobre pochpila, tak jak mozek zraje, jsou tam na eeg videt ruzne vlny. Tedy eeg mimina je jine nez dospeleho. Predpokladam tedy, ze vase eegodpovida mladsimu diteti nez je syn. Mozek je tedy vice nezraly nez by mel byt. Kdyz to reknu blbe, tak je proste retardovany - tedy ve smyslu opozdeny. Coz ale s budouci inteligenci vubec nemusi souviset - jen to proste musi dohnat.

Ale jak pises tak bych si tipla, ze synuv mozek dozrava nerovnomerne. V nekterych oblastech je napred a nejde je naopak pozadu. Coz je u nadanych deti zcela bezne. Takze vysledek eeg bych proste vzala navedomi a to je cele. A snazit se syna „znormalizovat“. At se cisla a dinosaury uci sam. A ty s nim trenuj logopedii.

Blanka S
Kelišová 5041 příspěvků 19.12.16 19:57

Tak já s dcerou chodím do Kateřinské.

Tiky měla kolem 5 let a pak se kolem 6 roku začala i zahleďovat. Dcera je velice chytrá, jemná motorika malování atd… na úrovni dospělého…mluví jak klina a kolikrát sní mluvím jak s dospělou :zed:
Byla jsem s dcerou 2× ve spánkové laboratoři a na 68h byla napojená na EEG. Nic se neprokázalo…pak mi bylo doporučeno psychologické vyšetření…byla jsem s dcerou v Kateřinské mají tam na neurologii svou psycholožku. Závěr, že je nevím jak to popsat v myšlení napřed, ale její dětský mozek nestíhá a občas zkratuje. Nasadil se dceři hořčík a B6 na uvolnění nervové soustavy brala cca 6m.

Dnes chodí do 2 třídy a tiky vymizely asi v půlce 1 třídy, stavy zahledění má už jen občas…sedí v první lavici u katedry a učitelka na ní vždy sáhne a ona se vrátí. Tyto stavy jsou už teď v druhé třídě minimální. Jinak patří k 5 nejlepším dětem ve třídě. Tedy dodržuju, že se neučí déle než 30 min doma.

Uživatel je onlineEwiczka
Kecalka 372 příspěvků 19.12.16 20:00

Taky jsem byla s 4letým synem na EEG a zjistili, že má o nějaký jeden impulz či co méně, že mu tedy mozek pomaleji dozrává. Doktorka říkala, že buď může být v něčem zaostalejší (což myslím, že je naopak velmi šikovný) nebo je emočně nezralý (špatně se adaptuje, zvyká na nové situace atd.). Což na něj přesně sedí. Na dozrávání nám doporučila vitamíny Pyridoxin a Esprico či Eye Q.

NelaS
Kecalka 170 příspěvků 19.12.16 20:01
@Trojlístek píše:
@NelaS Jinak bych nešla jen po EEG vyšetření, když vás to tak silně znepokojuje. Takhle samostatně to nefunguje, vše má souvislost, přesně jak to popsala @Jana525 ¨ O různém druhu autismu jsem chtěla rovněž něco napsat, ale na to jsem nenašla odvahu.

Je potřeba ještě psychologické a psychiatrické vyšetření, jen nevím jestli tomuhle bych chtěla dítě vystavit a pak propadnout ještě hlouběji v depresi, že má kluk kdoví co dalšího.

Je malý, CNS není vyvinutá - neblázněte. Naše holka měla doporučení nástupu do školy v 5,5 letech, nedala jsem jí tam z mnoha důvodů a jsem šťastná. Doporučení dostala od psycholožky, která šla do školky zkoumat úplně jiné rádoby nadané dítě a velice se divila, že se nezajímám o podrobnosti, že prý by jiní rodičové zaujali úplně jiný postoj. Jako jo, je šikovná a chytrá, ale znám ji velice dobře a vím, že by jí to neprospělo.

Nezlobte se, ale mě to trochu přijde „já o koze, ty o voze“. Jsem ráda, že je malý v pořádku. Prošel si kolečko vyšetření kvůli tikům a nic mu není. To je bezva zpráva. Jen mě zajímá, jak mám rozumět pojmu „hraniční elektrogeneze“, nic víc. Na netu jsou velmi obsáhlé popisy určené spíš lékařům. Jen jsem zkusila, jestli tu není někdo, kdo mi to lidově stručně vyloží.
Nebudu pohodového, šikovného kluka honit k psychologovi a psychiatrovi a já nevim kam ještě, proč?

Trojlístek
Závislačka 3538 příspěvků 19.12.16 20:10

@NelaS A co není jasné? Je malý, CNS není zralá, stále se vyvíjí. Co je teď bude za rok jinak. Možná lépe, možná hůře. Nikdo vám nedá jistotu v plně rozvíjejícím se mladém dětském organismu, navíc mozku a v oblasti inteligence. Jestli je hraničně geniální, či zaostalý. Je to takto lidově a stručně popsáno v téměř každém příspěvku co tu čtu.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >