Mám jít se synem (4) k psychologovi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.16 09:42
Mám jít se synem (4) k psychologovi?

Muj syn (4 roky) nikdy nebyl pohodove usměvavé dítě..přišlo mi odmala že byl hodně uknouraný, stále nespokojený…kolem 2 let se začal hodně vztekat což trvá dodnes..stále čekám že z toho vyroste ale nyní se již obávám zda bych jeho chování neměla řešit s psychologem…nej­dřív jsem měla podezření na autismus-vyžaduje hodně rituály - každe rano musí jít podle harmonogramu, cestou do školky musí být na semaforu červená aby mohl zmáčknout tlačítko jinak vyvádí apod..ale co mě ted děsí je jeho chování k nám a navaly agrese vuči nam kterou podle mě on nemá uplně pod kontrolou. Když je třeba mu něco zakázat -co opravdu nesmí tak se mu to snažím vysvětlit po dobrem…zpravidla ale on stale opakuje že to chce a musí to dělat takhle a začne se vztekat tak až mě vytočí a já mu nakonec rázně řeknu „PROSTE NE A HOTOVO“ nebo když je to činnost která je třeba zdraví ohrožující a je třeba jednat hned ho i plácnu na zadek. V tom okamžiku on uplně zbrunátní, zatne zuby začne nás mlátit kopat do nas, křičí že ne on ale JA dostanu na prdel! a dnes to vyvrcholilo tím že (kvuli čištění zoubku) na mě vzal násadu na koště a rozběhl se proti mě. popadla jsem ho a zavřela do pokojíčku jinak bych ho asi zas plácla na zadek… tam vyváděl asi 15 minut a pak se uklidnil a přišel s usměvem jakoby nic… co mi take vadí že mě jakoby neposlechne a stále odmlouvá - oblíkání problem, mytí problem, istění zubu problem, papání problem…na každou činnost musím vymýšlet nějakou fintu jak ho nenápadně k one činnosti donutit protože když mu řeknu jen at to udělá tak to většinou skončí vztekem..rozkazy na něj vubec nefungují. PLánuji druhe dítě z duvodu že si občas říkám jestli se mu nevěnuji až moc? nebo naopak málo? já prostě nevím :oops: :oops: moje mamka ho moc nechce hlídat protože to dělá i u ní. Naopak ve školce ho chválí že je prý hodný, poslouchá…necche se mi tomu věřit ani..ale myslím že až se ve školce rozkouká začne to tam dělat taky - chodí teprve od září… děti má rád a nikdy se k nim agresivně nechoval -nevšimla jsem si nikdy.je to jen vuci nám když po něm chceme neco co on nechce - ale protože on nechce dělat nic skoro z toho co by měl tak je to celkem často :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

BaMaK
Závislačka 2815 příspěvků 40 inzerátů 18.12.16 09:47

Naše malá je taky silná osobnost :-D…ale takto agresivní teda nikdy nebyla, občas nás zloušela plácnout nazpět. Ve školce je taky jak andílek, zrovna včera nám to vysvětlila, že prý všechny děti tam zlobí, tak aby byl aspoň někdo hodný :-D. K psychologovi zajděte, ale podle mě spíš potřebujete poradit se vzájemnou komunikací. Pak napiš jaký to mělo efekt a my si zajdem taky :-D

kopejka
Echt Kelišová 9706 příspěvků 18.12.16 09:49

Já nevím, připadá mi, že se s ním moc patláš, do mě kdyby dítě začalo kopat a bít mě a dokonce se na mě rozběhnout a násadou od kostěte řeřežu ho, že na to do smrti nezapomene. Nechtěla bych čekat na to až vyroste a třeba mě bodne nožem :nevim:

zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 18.12.16 09:50

A myslis, ze autisticke dite bude ve znamem prostredi problematicke a v cizejsim bude sekat latinu? Na me pusobi, jak nevychovany smrad :nevim:

kopejka
Echt Kelišová 9706 příspěvků 18.12.16 09:53
@zuzouš píše:
A myslis, ze autisticke dite bude ve znamem prostredi problematicke a v cizejsim bude sekat latinu? Na me pusobi, jak nevychovany smrad :nevim:

Mám stejný pocit :mavam:

vys
Nováček 2 příspěvky 18.12.16 10:01

Nemyslim si, ze je problem v synovi nebo v tobe, ale Mezi vama, zkus si pustit par videi z Nevychovy, bud na jejich webovkach nebo na youtube.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.16 10:02

Mám o něco mladšího a je to s ním podobné. Hlavně agresivita a záchvaty vzteku. Už mi kolikrát prokousl ruku. U nás k tomu je nulová tolerance, vždycky ho za to někdo placnul. Jednou to manžel nevydržel a dal mu za to na holou a poměrně dost. Kluk se naštval a prokousl mi druhou ruku. Asi bych ho musela umlátit. Ty, co radí tělesné tresty, by si měly uvědomit, že to na některé děti nepomáhá a zrušit agresivitu agresí a násilím je přinejmenším podivné.
My se už k psychologovi chystame. Zatím jsme zrušili tělesné tresty. Vysvetluju a připravují ho na to, co se bude dít. Ale ne do zblbnutí - jednou vysvětlím okecanim, pak krátce a končím vetou, protože jsem to řekla.
Jinak agresivitu otáčí i k sobě. Opakovaně se boucha do hlavy a kouše do rukou. Zatím ho učím, aby se vybil třeba na polštáři, nebo šel křičet do koupelny.
 Jana

Tamtama
Extra třída :D 11779 příspěvků 18.12.16 10:02

Je stejně nevychovaný jako ten můj, to z něj klidně můžeš duši vymlátit a nepomůže to :zed:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.16 10:03

@vys u nás třeba nevychova naprosto propadla. Nepomáhá ani na první bezproblémové dítě. Asi to dělám špatně, nebo mám vadné děti.
 Jana

dedrichov
Závislačka 2864 příspěvků 18.12.16 10:14
@Anonymní píše:
Jani,
přeju Ti pevné nervy a ať se podaří vaši situaci se synem zvládnout. Je to běh na dlouhou trať. A i když se snažíš, vysvětluješ do zblbnutí a pak stačí 1× vylítnout a vše je zase zpět…
Všem co radí tělesný trest - neumějí se to představit, neb to doma nemají. :kytka:

JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.16 10:15
@zuzouš píše:
A myslis, ze autisticke dite bude ve znamem prostredi problematicke a v cizejsim bude sekat latinu? Na me pusobi, jak nevychovany smrad :nevim:

souhlas :pankac: :pankac: :pankac:

dedrichov
Závislačka 2864 příspěvků 18.12.16 10:18
@Anonymní píše:
Zakladatelko, paratoxně v určitých situacích možná právě to druhé dítě pomůže. Postupně bude nutný nový režim a on se přizpůsobí.
Máme něco podobného doma, nejklidnější je někde venku na procházce, v pohybu, to se zabaví…

Přeju pevné nervy a trpělivost. Stejně nejlíp vysleduješ sama, co na dítě zabírá.
Byla jsem na jedné přednášce jak nevychovat z dítěte agresora nebo oběť a byla jsem nadšená. Samozřejmě vše obecně, ale i tak se tam něco dalo najít…
:kytka:

dedrichov
Závislačka 2864 příspěvků 18.12.16 10:25
@JayLee píše:
souhlas :pankac: :pankac: :pankac:

Holky neblázněte. Ono se to snadno řekne. Ale leckdy prostě nezabírá nic, to byste to dítě mohly roztrhnout na 3 kusy… Jsou svéhlavé, plačtivé, najednou hned veselé… stačí něco zakázat a okamžitě se vytasí s nějakou výchovnou metodou a ukňouránek je zpět.
1 dítě funguje, stačí říct a dělá co je potřeba. Další - ani kdybyste se na hlavu postavily… Je to opravdu dlouhodobá věc, aby se ta dětská dušička nepošramotila…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.16 10:30

Mám podobně založené dítě. Extrémně tvrdohlavé, agresivní. Nařezáno dostal mockrát a výsledek žádný. Když mu teď pohrozím, že třeba dostane na zadek, tak mi drze odpoví ať to udělám, ale že to stejně nepomůže.
Někdy lépe funguje metoda obejmutí. Když začne vyšilovat a vím, že sám neví co ze sebou, tak ho to zklidní.
Ale ten správný manuál na něj pořád marně hledám, je to každodenní boj :(

dedrichov
Závislačka 2864 příspěvků 18.12.16 10:34
@Anonymní píše:
přesně jak píšeš, chápu a také jsme přešli na tuto metodu. Pak to vypadá, že nám dítě skáče po hlavě, což dělá. Ale dlouhodobě toto jediné zabírá, to už ale nikdo nevidí.
Je to tak jak si zmínila, emoce s ním přímo cloumají a on si sám se sebou neví rady…
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak Babiš ml. psal o Protopopových? Jí nedůvěřuji, ten Rus se mi smál!

Kauza Čapí hnízdo a Andrej Babiš mladší hýbe celou veřejností i politickou... číst dále >

Řeším Jirkovy dluhy a jsem ve stresu! Andrea Pomeje vysvětlila svůj údajný nezájem

Zatímco nejlepší kamarád Jiřího Pomejeho Pavel Pásek a jeho tatínek Jiří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >