Co přírodního na vši?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
79Simona
Zasloužilá kecalka 809 příspěvků 25.10.14 12:12
Co prirodniho na vsi?

Dceri je 6 a ma uz potreti vsi, ze skolky, skoly… Nechci porad paranit, neznate ucinny prir.lek?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
jdukolem
Hvězda diskuse 49252 příspěvků 25.10.14 12:16
@79Simona píše:
Dceri je 6 a ma uz potreti vsi, ze skolky, skoly… Nechci porad paranit, neznate ucinny prir.lek?
;) ostříhat dohola
jinak paranit je na olejové bázi, není tam té chemie tolik jako třeba v Difusilu a Orthosanu.. no pokud chceš zkusit něco přírodního tak nějaký olej aromatický, ale ten zahubí dospělé jedince hnidy budeš muset vybrat ručně a bez záruky
Billi
Nadpozemská drbna 26020 příspěvků 25.10.14 12:18

@79Simona známá zbavila holku vší tvrdým alkoholem. Napatlala dceři hlavu slivovicí (nebo vodkou), zabalila na chvíli do igelitu, umyla a jen vyčesávala mrtvé vešky. Prý to bylo 100%. Holka má vlasy po zadek, vrátila se po 2 týdnech od táty a hlava se jí veškama jen hýbala.
EDIT: Zahubilo to prý i hnidy.

merde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.14 12:22

Na zbaveni se jich, pouzivam nejaky prostredek na bazi silikonoveho oleje, ted nevim nazev a pak, kdyz je vyskyt, tak jako prevenci vetru do vlasu par kapek tee tree oleje, nemaji to radi. A mam vyzkouseno, ze to funguje jako prevence

Billi
Nadpozemská drbna 26020 příspěvků 25.10.14 12:25

@merde ano, tee tree, na ten jsem zapomněla. Používá ho známá učitelka v MŠ a zatím si vši domů nedonesla a to se jim to tam točí poměrně pravidelně.

liggy
Stálice 74 příspěvků 25.10.14 12:26

Můj táta zachránil svou hřívu na VŠ sprchováním hlavy horkou vodou. Bylo to prý kdo z koho, ale nakonec ty vši asi uvařil a bylo :) Ale osobně to spíš nedoporučuju :D

Malaga
Nadpozemská drbna 25331 příspěvků 25.10.14 12:28

Podle názvu diskuze jsem chtěla napsat, že na vsi je přírodní skoro všechno, rozhodně je toho více než ve městě…

Jinak kamarádka si na vši chválí zábal -olej s tea tree olejíčkem, ten je pro vši toxický a olej je udusí. Jen pak to chce opakovaně umýt šamponem, aby se ta mastnota dostala z vlasů dolů…

SussieS
Závislačka 3840 příspěvků 25.10.14 12:30
@liggy píše:
Můj táta zachránil svou hřívu na VŠ sprchováním hlavy horkou vodou. Bylo to prý kdo z koho, ale nakonec ty vši asi uvařil a bylo :) Ale osobně to spíš nedoporučuju :D
:lol: kdyby to chtěl dneska někdo zkoušet - méně drastičtější způsob je žehlička na vlasy… fakt je to spálí ;)
liggy
Stálice 74 příspěvků 25.10.14 12:35
@SussieS píše: :lol: kdyby to chtěl dneska někdo zkoušet - méně drastičtější způsob je žehlička na vlasy… fakt je to spálí ;)

jo, to za socíku asi nebylo :) A zdůraznila bych, že jde o žehličku NA VLASY (kdyby třeba nějaký aktivní tatínek :lol: )

Petule030
Kelišová 5819 příspěvků 1 inzerát 25.10.14 12:43

@79Simona Na ZŠ jsem měla vši každou chvíli a během studia na SŠ jsem je taky párkrát chytla. Ono je dost důležité všechny hnidy vytahat, stačí jediná, která se vyklube a je to kolotoč pořád dokolečka. Já bych doporučila silikonový olej, ten zadusí jak vši, tak hnidy. Nevěřím nějakým přírodním olejíčkům, mám toho vyzkoušeného hodně a jedině ten silikonový olej (v lékárně asi 200,–) je natolik hustý a vždy stačilo jediné použití. Poté bych koupila Tea tree olejíček a vždy při umývání vlasů přidala kapku nebo dvě do šampónu. Prý to vším smrdí, takže jako prevence snad dobré ;)

mlsalkaM
Kelišová 6079 příspěvků 25.10.14 12:45

Jako učitelka MŠ jsem stále v ohrožení :P dělám si zábal z tělového mléka - nějaké obyč. Pod sáček a ručník. Nejlíp přes noc. Ráno vyčešu všiváčkem i mrtvé hnidy. Vlasy jsou mastné - jde to jak po másle. Umyju šamponem

Kikla
Ukecaná baba ;) 1418 příspěvků 25.10.14 12:56
Zabicka19
Stálice 52 příspěvků 25.10.14 17:10

Ahoj,

z přírodních produktu zkus tohle
http://www.gigalekarna.cz/…-vsim-200ml/ ,ale pokud doma nevypereš ložní prádlo a nebudeš ho měnit každý den- tak se jich nezbavíš. Ručníky den co den vyměňovat, všechno oblečení prát neustále dokola- vyměnit hřeben.
Je to běh na dlouhou trasu.

Když se vši vrátili zkusila jsem psí šampon, ale na takle malém dítěti, bych to nedělala.
Paranit mohu 100% doporučit. Sprej i šampon- hlavně vyčesávat každý den.
Hnídy a vši jsou na všechny ty přípravky odolný- opravdu paranit pomáhá.

79Simona
Zasloužilá kecalka 809 příspěvků 25.10.14 19:19

Zkusila jsem koupit el. hreben, ze zabiji vsi, nemate nekdo zkusenost, jak moc je ucinny? A k te zehlicce, ale to nespalim ty, co jsou primo u hlavy, preci jen zehlicka se dostane az tak cca od korinku, ne?

Vrtul
Závislačka 3347 příspěvků 25.10.14 20:21

@Malaga taky jsem nakoukla že jsem myslela ves ;-)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

5 důvodů, proč Tereze H. pákistánský kriminál může ve finále jen prospět

Pašeračka Tereza Hlůšková (22) od soudu v Pákistánu odešla s trestem odnětí... číst dále >

Pohřeb Věry Bílé: Bendig poslal polibky, průvod lidí míří na hřbitov

Dnes od 10.45 hodin probíhá pohřeb romské zpěvačky Věry Bílé, která nedávno... číst dále >