Co proti úzkosti

Anonymní
13.4.20 18:53

Co proti úzkosti

Zdravím, prosím o vaší radu zkušenost…mám trošku problém že se stresují i kvůli každé banalitě(věčné svírání žaludku bušení srdce pocení pocit Na zblazneni)
nemluvě co to se mnou dělá když mám zrovna nějaký větší problem, ať to moc neprotahují mám opravdu pocit že jsem pořád ve stresu že mám pořád navalí úzkosti přemýšlím o doplňcích stravy jako je depress vitango apod… Máte s něčím zkušenost co vám opravdu pomohlo?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3617
13.4.20 18:57

Pomohly mi menší změny životního stylu (pravidelnost, lepší noční spánek, méně cukru a kofeinu, procházky).

Nepomohly mi doplňky stravy (určité zlepšení jsem zaznamenala jen u Nosifolforte, který jsem brala z jiných důvodů) ani „odborná pomoc“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3729
13.4.20 18:59

Pomohla mi kinezioterapie, heřmánek a šišák bajkalský. Ale jsem stresovací typ, bez stresu si to udělat v životě neumím :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17911
13.4.20 19:05

1. naučit se dechová cvičení a praktikovat je pokaždé, když si všimneš, že ti úzkost začíná.
2. porozumět tomu, jak tvoje úzkost funguje a pokusit se měnit ty vzorce, kterými ji posiluješ a učit se ty mechanismy, které ji drží na uzdě.

Obě věci spojuje moc šikonvá aplikace - http://nepanikar.eu/

samotná dechová cvičení máš třeba tady
https://www.youtube.com/watch?…

a tohle je hodně praktická kniha zejména k bodu dvě
https://www.kosmas.cz/…e-z-uzkosti/

A pokud se ti to nebude dařit svépomocí, tak se vykašlat na předsudky a vstoupit do psychoterapie, dřív než tě úzkost ovládne a bude potřeba ji zkrotit léky.

Doplňků spíš suplementuj hořčík a b-komplex, protože tyhle prvky při úzkosti tvoje tělo pálí ve velkém.

fakt užívání nějakých bylin nevyřeší tvůj základní problém - totiž to jak funguje tvoje hlava - to potřebuješ proměnit. Ne jet ve vzorcích, kterými sama sobě škodíš a sypat do toho placebo doplňky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10081
13.4.20 19:10

Mně pomáhají relaxační cvičení, meditace. Z bylinek meduňka, třezalka. Měla jsem i bylinné kapky a ty byly také super, tuším z Finclubu, ale název už si nepamatuji. Také dostatečný spánek, pohyb na čerstvém vzduchu, ale myslím že si na to člověk musí přijít sám, co jemu konkrétně vyhovuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
685
13.4.20 20:03

Pomáhá mi čaj z konopí, meduňka, heřmánek, levandule… Zklidňují mě i směsi do aromalampy (cedrové dřevo, opium a jiné směsi) u toho se dobře relaxuje… Když je víc zle tak persen nebo jine placebo :D a když už je fakt hodně zle tak lexaurin, ale ten jsem měla za poslední tři roky jen jeden…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
13.4.20 20:42

Přítel bere GUAJACURAN, je to volné prodejně v lékárně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
29.5.20 11:50

Otazka, jak dlouho to pocitujes. Pokud je to dlouhodobejsi, tak se take muze jednat o generalizovanou úzkostnou poruchu. Pak uz je na miste navstivit doktora. (AD + psychoterapie). Take je dulezite pochopit spoustec

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1030
30.5.20 13:13

Takové velmi podobné pocity mi začaly v lednu. Budila jsem s ráno už s bolestí břicha a stresem a nechápala jsem proč. Špatná nálada hned od probuzení atd. Zkoušela jsem D-press, ale nicmoc, tak jsem se začala pídit z čeho to asi mám a zjistila jsem, že nejspíše z antikoncepce, kterou jsem začala brát v prosinci, takže prášky letěly do koše teď v dubnu:)
Ať se cítím báječně jsem ještě přikoupila rozchodnici růžovou a hořčík a možná je to tím vším dohromady, ale poslední cca 3 týdny jsem od probuzení šťastná, úplně v klidu, cítím radost, prostě paráda.
Ještě jsem teda přestala pít alkohol a přecházím na přírodní kosmetiku, tak jsem pořád taková nadšená :-)))na neco nového.
Snad jsem trošku pomohla;-) :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat