Co říct na pohovoru?

21.10.19 18:40

Co říct na pohovoru

Ahoj,
dneska jsem byla na pracovním pohovoru a docela mě zaskočil požadavek, že mám o sobě něco říct.
Vykládat něco co je v životopisu mi přišlo tak nějak zbytečný a něco o sobě? Jako nevím, jsem normální, obyčejná ženská, máma od 2 dětí, kterou už nebaví její práce a tak by ráda něco jinýho.
Něco jsem jim tam tedy řekla, ale dala bych si pár facek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22757
21.10.19 18:44

O tom, že jsi máma bych vůbec nemluvila… spíš něco co by mohlo být dobré k té práci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6052
21.10.19 18:47

@lleennttiillkkaa to je podle mě otázka, co ti dá prostor zaujmout a říct, že jsi ta pravá. Samozřejmě člověk musí přehánět a promyslet to předem. Třeba já bych asi odpověděla, že jsem nadšený cestovatel, ráda objevuju nové a zkouším nové věci, mám ráda přírodu a sport… Protože na mé pozici je stěžejní, aby člověk sledoval trendy a byl hodně otevřený a aktivní. A příroda proto, aby to neznělo jak od robota. Jinou odpověď samozřejmě člověk dá u pozice, kde spíš hledají stabilního člověka, co moc nehledá, a jinou zase pro něco, co vyžaduje pevné nervy. Snad píšu srozumitelně :) jinak hlavně nikdy neříkej, že tě současná práce nebaví. To se dá říct jinak. Třeba tak, že nemáš možnost růst a hledáš výzvu jinde. Ale pozor, někde by to opět mohlo být na překážku, že ti nemohou nabídnout kariéru co hledáš a sáhnou po stabilnějším kandidátovi. Takže taky říct podle pozice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
338
21.10.19 18:48

To je normalni otazka :nevim:, take jsem se na to ptala…a ano, v podstate mi slo zopakovani zivotopisu, ale jaksi vic do detailu, napriklad jake mela osoba kompetence, co ji bavilo, proc tam skoncila, co by chtela delat dal atd.., v zivotopisu jsou informace uvedene jen bodove…a i to co pisete Vy, ze jste rekla je taky ok :-) hlavni je byt uprimny :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11402
21.10.19 18:54
@Melodie91 píše:
To je normalni otazka :nevim:, take jsem se na to ptala…a ano, v podstate mi slo zopakovani zivotopisu, ale jaksi vic do detailu, napriklad jake mela osoba kompetence, co ji bavilo, proc tam skoncila, co by chtela delat dal atd.., v zivotopisu jsou informace uvedene jen bodove…a i to co pisete Vy, ze jste rekla je taky ok :-) hlavni je byt uprimny :-)

To si přesně myslím, že když někdo naopak řekne naučené věty, jak hrozně hledá výzvy, chce se někam posunout a podobné líbivé fráze, tak každý personalista musí kroutit očima. Protože tohle slyší několikrát denně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
338
21.10.19 18:54
@Lalelale píše:
@lleennttiillkkaa to je podle mě otázka, co ti dá prostor zaujmout a říct, že jsi ta pravá. Samozřejmě člověk musí přehánět a promyslet to předem. Třeba já bych asi odpověděla, že jsem nadšený cestovatel, ráda objevuju nové a zkouším nové věci, mám ráda přírodu a sport… Protože na mé pozici je stěžejní, aby člověk sledoval trendy a byl hodně otevřený a aktivní. A příroda proto, aby to neznělo jak od robota. Jinou odpověď samozřejmě člověk dá u pozice, kde spíš hledají stabilního člověka, co moc nehledá, a jinou zase pro něco, co vyžaduje pevné nervy. Snad píšu srozumitelně :) jinak hlavně nikdy neříkej, že tě současná práce nebaví. To se dá říct jinak. Třeba tak, že nemáš možnost růst a hledáš výzvu jinde. Ale pozor, někde by to opět mohlo být na překážku, že ti nemohou nabídnout kariéru co hledáš a sáhnou po stabilnějším kandidátovi. Takže taky říct podle pozice

Na to taky pozor :-D vzpominam si na holku, ktera rikala jaky je nadseny cestovatel, ale uz o tom nedokazala dal mluvit a nakonec z toho vyplynulo, ze byla 6× v Bibione..nebo kluk, jehoz zaliba bylo IT, coz ve vysledku znamenalo, ze hraje solitare na pc :-D. Ale jak rikate, hlavni je si to promyslet predem, i v techto vecech… napriklad reknete, zaprehanite, jak milujete cyklistiku a vedouci pohovoru bude nahodou nadseny cyklista a je to v haji :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20156
21.10.19 18:55

Taky jsem se takto ptala (u pozic, kde to bylo relevantní)- zajímalo mě, co o sobě uchazeč řekne jako první, jaký je jeho projev, jestli zvládne smysluplně mluvit „z hlavy“, na co klade důraz a co např. v porovnání se životopisem vynechá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
338
21.10.19 18:57
@MartinaIrena píše:
To si přesně myslím, že když někdo naopak řekne naučené věty, jak hrozně hledá výzvy, chce se někam posunout a podobné líbivé fráze, tak každý personalista musí kroutit očima. Protože tohle slyší několikrát denně.

Jojo, nekdy to je i pravda, ale vetsinou jsou ty duvody jine..sef je idiot, vic penez, prace ho nebavi, pracovni doba nevyhovuje…nikdy jsem nemela s takovou odpovedi problem :-) pak uz to bylo jen o tom, aby to treba u nas nebylo stejne a co ocekava a tak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.10.19 18:57

@pikola No však to jsem neříkala. @Melodie91 více méně jsem zopakovala životopis a to co jsem napsala v úvodním dopise, že hledám práci, která mě bude bavit a naplňovat a bude mi dávat smysl.
Jinak se jednalo o pečovatelku ve chráněném bydlení, takže žádná manažerská pozice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7913
21.10.19 18:58

V podstatě to znamená, že máš obšírněji říct to, co máš v životopisu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.10.19 18:59

@Melodie91 já jsem jim řekla, že moje současná práce mi přijde tak nějak lichá, lidsky zbytečná a nenaplňuje mě. Myslím, že to je upřímnější, než se vykrucovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6052
21.10.19 19:01
@lleennttiillkkaa píše:
@pikola No však to jsem neříkala. @Melodie91 více méně jsem zopakovala životopis a to co jsem napsala v úvodním dopise, že hledám práci, která mě bude bavit a naplňovat a bude mi dávat smysl.
Jinak se jednalo o pečovatelku ve chráněném bydlení, takže žádná manažerská pozice.

Vzhledem k takhle specifické pozici bych řekla, že jsi nic špatného neřekla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
338
21.10.19 19:03
@lleennttiillkkaa píše:

Tak to jste rekla uplne normalne dobre :-) drzim palce :palec:… jinak ja treba zazila na pohovoru, ze se me ptali, kdybych byla zvire, tak co bych byla :-D… vim, ze jsem rekla od boku pitbul, pritom je to uplna kravina :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11402
21.10.19 19:05
@Melodie91 píše:
Na to taky pozor :-D vzpominam si na holku, ktera rikala jaky je nadseny cestovatel, ale uz o tom nedokazala dal mluvit a nakonec z toho vyplynulo, ze byla 6× v Bibione..nebo kluk, jehoz zaliba bylo IT, coz ve vysledku znamenalo, ze hraje solitare na pc :-D. Ale jak rikate, hlavni je si to promyslet predem, i v techto vecech… napriklad reknete, zaprehanite, jak milujete cyklistiku a vedouci pohovoru bude nahodou nadseny cyklista a je to v haji :-D

Hm, dobrý trapas :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.10.19 19:07

Dík, tak to jste mě uklidnili. Jako já jsem trošku zmatkař, takže v úvodu jsem se samozřejmě předvedla, jelikož jsem vzlezla do špatné budovy. Nicméně mi pán říkal, že nejsem první ani poslední :-D Takže už ten úvod mě trošku rozhodil.
Na pohovoru jsem byla naposledy před 12 lety. Další zaměstnání jsem dostala tak nějak,,zadarmo,,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama