Co s "rozmazleným" 18měsíčním

250
6.6.15 06:49

Co s "rozmazleným" 18měsíčním

Dobre rano. Potrebovala bych poradit jak se postavit k chovani syna-18mesicu. Podle mwho okoli je extremne rozmazleny//je to moje 1.dite a ja se snazim jak muzu, ale uznavam, ze delam ve „vychove“ spoustu chyb a nevim. Par situaci me trapi a nevim, jak je zmenit, popisu: 1)maly je hodne zivy, beha, nezastavi se a par tydnu zpet se zacal vztekat v jidelni zidlicce/nevydrzi sedet/ja vzdy ustoupim a vyndam ho, potom krmim „za pochodu“ :oops:. Jenze ted uz do zidlicky nechce vubec, vzteka se tam, neji 2)je par veci, kt maly miluje a nejsou nejspis vhodne pro deti-klice od auta, mobil-mne nevadilo, ldyz si s tim hral-nezakazovala jsem mu to, jenze pod tlakem okoli uznavam, ze by to v ruce nejspis mit nemel. Je problem s tim, kdyz malemu neco zakazu, ohromna scena. Jak zakazova?? Nechat plakat? Vysvetlit? Pochovat? Nebo naopak ignorovat? 3)nespi sam, usina se mnou v posteli. Jak preucit na vlastni postylku a usinani?

1. nepouzivame uz moc moc kocar, jenze maly venku a mezi lidma vzdy beha kam nesmi, v obcbode beha mezi regaly a vytahuje veci, nasledne se vzteka kdyz ho odtahuju…leha si na zem…

Jsem rozespala, pisu v rychlosti-co popr nedava smysl, vysvetlim :)

Dekuji a moc prosim o nejakou radu :,( mam pocit, ze jsme totalne selhala a je mi to fakt lito, jenze nevim, jak dal..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15419
6.6.15 06:59
  1. Taky v ni byt nechtel, za pochodu krmim do dnes a nestydim se za to ;)
  2. Ne, nektere veci detem do rukou fakt nepatri. Samozrejme vysvetlovat, vysvetlovat. sama casem zjistis, co nejlip zabira na tve dite. A scenam se nevyhnes tak jako tak :lol:
  3. Pokud to tobe nevyhovuje, ze s tebou spi, tak zkusit vysvetlil, v roce a pul uz rozumi a chape. Pokud ani to nezabere a tobe az tak vadi spani s nim, tak nechat vyrvat, vyvztekat, nic jinyho asi nezabere. Pro me osobne jsou noci s obema detma v posteli krasny, ale to jsou vyjimky, tak mozna proto :mrgreen:
  4. zase vyzkouset, na nekoho zabere, ze delas, ze odchazis, u nas zabralo jen razne vziti do naruci a zase vysvetlovani. Kocar u nas nefungoval od neceleho roka.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13045
6.6.15 07:01

Hele, netrap se. já to vidím na normální dítě, kterému začíná období vzdoru.
mladší v jídelní židličce taky moc nebyl, momentálně se v 5 letech nejlíp nají u konferenčního stolku. asi to není to pravé ořechové, ale já jsem ráda, že aspoň jí, protože jsme s tím taky bojovali. mobil bych neřešila. mladší měl tablet ve dvou letech. no a co? usinani bych taky nehrotila, pokud tě to neobtěžuje. tak holt uspávej, ono to časem přejde. případně můžeš zkusit postupné navykání, nové hračky, zařídit hezky postýlku, ať si vybere povlečení atd. ale podle mě je ještě malý a nepobere to rozumově. takže pokud bys chtěla opravdu ukončit uspávání, tak by to bylo za cenu velké scény. nejhorší je podle mě ten obchod. tam bych zavedla, že bez diskusí sedí ve vozíku, případně dala do ruky rohlík nebo jinou pochutinu. a vztekání při zakázání zajímavé činnosti je normal. začíná období vzdoru. neboj, bude hůř ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24363
6.6.15 07:29

Na velké židli by neseděl? Třeba by se mu to líbilo. Nebo zvlášť židlička a malý stoleček. Já nejsem zastáncem krmení za pochodu, takže u nás by neseděl - nejedl.
Až bude mít hlad, tak se nají i vsedě.

Klíče a spol - až ti mrskne klíče do kanálu/flákne mobilem na kočičí hlavy, asi změníš názor sama :nevim:

Obě děti s náma spaly, někdy celou noc, někdy přišla dcera v noci… Dodnes je pro ni největší odměna, když s námi může spát (už jí bude 7 :lol:, normálně spí u sebe v pokoji).

Já mám možnost chodit nakupovat bez syna :mrgreen:, ale jinak by prostě musel sedět ve vozíku, smůla. Ho tam nebudu nahánět někde :twisted:

Vztekání a vzdor je ale úplně normální a řekla bych i nutný vývoj :nevim:, stanov si hranice, které prostě nikdy nepovolíš. Je to těžké :D Scény přecházet v klidu, stejně s tím nic moc neuděláš, zkus odvést pozornost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17546
6.6.15 07:37

Židličku schovej pro další dítě, malému nabídni normální velkou - náš byl nejspokojenější, když seděl u velkého stolu, který měl teda pod bradu, do misky neviděl, ale děsně ho to bavilo :-D Já zas k většině jídel musím servírovat dětské písničky v počítači. Taky se to nemá, ale aspoň se nají. Jestli se tvoje dítko nají za pochodu, tak holt u toho pochoduje, však to nebude dělat věčně.

Když ti nevadí, že si hraje s mobilem a klíčema, tak mu je nech :nevim: Od „okolí“ se ještě budeš dozvídat věcí… :lol: až ti ty klíče ztratí, nebo mobil prolije sladkým pitím, tak to hlavně nikomu neříkej, abys neposlouchala půl roku „My jsme ti to říkali“ :-D

Spaní - pokud ti to nevadí, tak neřeš. Jestli ti to vadí, tak je tu asi milion diskuzí, jak naučit dítě samostatnému spaní, můžeš si vybrat, co ti nejlíp sedne. Naše děti usínají samy, ale zas se budí během noci a potřebují mou přítomnost, takže sjem se pořádně nevyspala, ani nepamatuju :)

Obchod - to jediné mi přijde jako něco, co by se mělo řešit. Já mám malého naučeného na manduku a dokud nebyl schopen slušného chování, brala jsem ho do krámu na zádech a nikam zdrhat nemohl :-D Nemůžeš ho v obchodě posadit do vozejku? dát mu něco do ruky „na hlídání“, aby byl důležitý… když mi malej nechtěl jít za ruku třeba přes silnici, tak jsem ho prostě popadla a odnesla. Naštěstí ho tohle zdrhací období celkem rychle přešlo, teď chodí za ruku v pohodě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
848
6.6.15 07:39

Co mě napadlo- rostoucí židle a jíst s vámi u stolu. Klíče a mobil měli vlastní- nefunkční a moc jim to nevadil.Na každé dítě platí něco jiného. Ale pokud začnou ječet, posílám je dost vedle do pokoje, ať přijdou, až se uklidní ( nechávám otevřené dveře). Na usínání máme plyšáky soutěžili, kdo dřív usne. Ale prcci neusínali s námi v posteli- nevlezli by se tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35181
6.6.15 07:49

@MiraMoo jako vzdy me bavi, jak si lidi mysli, ze by se jejich prvni dite v 1,5 roce melo chovat. Ze beha mezi regaly a vytahuje si veci - no samozrejme, co jinyho, vzdyt on se chce ucit a zkoumat, ma to v geneticke vybave. Kdyz nemas kocar, pouzij nakupni vozicek se sedackou. Vychytavka - aby nevyskocil, privazuji ho nejakou svoji mikinou kolem pasu, rukavy jdou provliknout tema dratama(u starsich deti jsem vozivala ksiry).
Kdybych nemela miminho, tak prostredniho vozim jeste ted, ty nakupy jsou akorat na zblazneni, vubec si nemuzes vybrat, furt jenom pokrikujes na deti „nesahej na to pecivo, nemackej to tlacitku, ne, to nebudeme kupovat“ - jo a ten vozejk musis parkovat uprostred ulicky aby nedosahl a do ruky rohlik.

supliky a skrinky mame doma zapojistkovane a je teda fakt, ze ho to vztekalo jen ze zacatku, tedka uz, kdyz hrabe v mycce a ja mu ji jdu zavrit, tak mi s tim i pomaha. Takze podle me i ty klice od auta odnaucis. vlůastni mobil nikdy nefungoval, moc dobre to poznaji.

postylka-to zalezi jen na tobe a tvych nervech. obvykle rodice delaji radikalni kroky tehdy, kdyz to uz dal nejde. S prvnim ditkem jeste muzes leccos vykomunikovat a zkouset ruzne figle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3376
6.6.15 08:20

Upřímně mi kvůli tomu nepřijde nějaký extrémně rozmazlený, většinu věcí mi prcek dělá taky. Okolí je někdy přehnaně chytré, zvlášť radí maminky, co doma mají hodné děti, které nejsou tak temperamentní a tyhle věci prostě řešit nemusí.

Oběď mi Vítek jí u velkého stolu, ale svačinky taky za pochodu.
V obchodě ti prostě v tomhle věku běhat bude, dej ho do vozíku nebo jeď nakupovat s kárkou :nevim:
Mobil ho prostě láká, já ho svému taky občas půjčím. Stejně tak nosí občas klíče na krku (doma), koukám u toho na něj, aby je někam nezahodil.
A spí u nás taky v posteli. Upřímně toho teď trochu lituju, protože dost kope, mačká se na mě, já jsem na začátku druhého těhotenství a moc se nevyspím… Ale zas to nebude trvat věčně :mrgreen:
Jo a s tím běháním kam chce - nás v 18 měsících byl taky bambulka a běhal kam chtěl, teď je mu 22 měsíců a je to o dost lepší, dá si říct, přes cestu chodí za ruku - prostě musíš vysvětlovat a vysvětlovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22314
6.6.15 08:35

@MiraMoo
1. taky tak občas krmím, až starší pochopily, že mají sedět.
2. mobil půjčuju, klíče od auta zásadně ne. Mám strach, že je někde zahodí a to by byl prů… prostě nedám, ať řve jak chce a snažím se pořád opakovat, že to nesmí. Mám udělaný svazek starých klíčů a ty jí dám na hraní.
3. 3,5 letá se mnou taky usíná v posteli (z druhé strany v postýlce mladší) a starší pak přenesu, jak usne. Nevidím v tom problém. Zatím děláme podkroví, tak není možnost jejich pokojíčku. A jestli usne vedle naší postele nebo v ní, je to jedno…
4. tím, že jsou dvě, tak mladší je většinou v košíku. Dělá taky děsnej bugr a mám strach, že něco rozbije. Já navíc pak polovinu věcí zapomenu, jak se nesoustředím na nákup. Někdy je to s křikem, ale lidi v supermarketu se na mě ve velké většině chápavě usmívají :D

Nemyslím si, že máš rozmazlené dítě, jen je živější a kdo ho nemá doma, tak nemůže soudit, jaký je s ním celý den. Zamysli se nad nastavením hranic. Zvlášť jestli chce jednou další dítě, ať z toho pak nejsi hotová.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
6.6.15 08:41

Taky nechápu co by na tomhle mělo být za rozmazlenost. Malej klíče a mobil miluje taky. Mobila mu nepučujeme. Klíče hlídáme on se s nima snaží odemykat pořád. Stejně tak ovladače. Co prostě nechci aby měl, dám z dosahu. Běhá kam chce, teď se teda naučil, že když řeknu stuj, tak stojí, ale jen chvilku. V obchodě by mě ani nenapadlo ho nechat běhat, protože bych nenakoupila. Jezdíme ve vozíku. A spí s námi v posteli a vůbec to neřešim. Prostě spí. Za chvíli se narodí druhý tak doufám, že budu odolnější a do postele si ho nenaučim, uvidíme. Já moc nechápu jak si někdo pořád může myslet, že jsou dítka v tomhle věku už rozmazlená. Objevuje, zajímá ho všechno a všichni. Nebude sedět někde v koutku a čekat až co mu maminka dovolí.

• Citovat
  • Upravit
396
6.6.15 09:17

Tvůj syn mi nepříjde vůbec rozmazlený. Tohle dělá snad každé dítko podobného věku. Je to klasický vývoj. ;) Klíče a mobily taky milují snad všechny děti. Náš syn má svoje klíče, které jsme mu poskládali z nepotřebných, mobil mu nedáváme. Jíst se musí v sedě nebo se prostě jíst nebude. S tím by u mě nepochodil. :D Protože jak ho naučíš u jídla běhat, pak ho to budeš těžko odnaučovat. Ale zase záleží na mamince co jí vyhovuje. Švagrová má taky chlapečka, který jí za pochodu a je z něho dost unavená, když za ním musí běhat s každou lžičkou. My jíme všichni společně už co byl malý miminko, takže mu příjde přirozené, že se sedí a jí. A společné spaní v posteli? Záleží zda ti to vyhovuje či nikoli. Náš chlapeček bude mít 3 roky a spí s námi stále a asi dlouho ještě bude.Mu to vyhovuje, nám to vyhovuje, pro jeho psychiku je to lepší, tak není co řešit. Za 2 měsíce k nám přibude další svišťátko, takže nás v posteli bude víc. ;) A to, že se vzteká na veřejnosti a dělá neplechu v obchodě je naprosto normální u dětí tohoto věku. Buď chodit nakupovat bez něho nebo posadit do vozíku nebo to prostě nějak vydržet. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
6.6.15 09:28
@MiraMoo píše:
Dobre rano. Potrebovala bych poradit jak se postavit k chovani syna-18mesicu. Podle mwho okoli je extremne rozmazleny//je to moje 1.dite a ja se snazim jak muzu, ale uznavam, ze delam ve „vychove“ spoustu chyb a nevim. Par situaci me trapi a nevim, jak je zmenit, popisu: 1)maly je hodne zivy, beha, nezastavi se a par tydnu zpet se zacal vztekat v jidelni zidlicce/nevydrzi sedet/ja vzdy ustoupim a vyndam ho, potom krmim „za pochodu“ :oops:. Jenze ted uz do zidlicky nechce vubec, vzteka se tam, neji 2)je par veci, kt maly miluje a nejsou nejspis vhodne pro deti-klice od auta, mobil-mne nevadilo, ldyz si s tim hral-nezakazovala jsem mu to, jenze pod tlakem okoli uznavam, ze by to v ruce nejspis mit nemel. Je problem s tim, kdyz malemu neco zakazu, ohromna scena. Jak zakazova?? Nechat plakat? Vysvetlit? Pochovat? Nebo naopak ignorovat? 3)nespi sam, usina se mnou v posteli. Jak preucit na vlastni postylku a usinani?
  1. nepouzivame uz moc moc kocar, jenze maly venku a mezi lidma vzdy beha kam nesmi, v obcbode beha mezi regaly a vytahuje veci, nasledne se vzteka kdyz ho odtahuju…leha si na zem…

Jsem rozespala, pisu v rychlosti-co popr nedava smysl, vysvetlim :)

Dekuji a moc prosim o nejakou radu :,( mam pocit, ze jsme totalne selhala a je mi to fakt lito, jenze nevim, jak dal..

ani jedno z mych deti dcera 6 let a syn 1,5 roku tohle nikdy nedělalo takze jen to ctu, tak te obdivuju ze to davas :roll: :hug: ano zkoumali kde co ale co jsem zakazala nebo udelali co nemeli, tak dostali a uz se to nikdy vic dal neresilo takze bylo vždy po problemu :roll: ale ja mam celkove jak kluka tak holku jako hodne klidny, nezlobici, nehysterciky a nevztekaci deti takze ono je to dane taky povahou :andel: kazdoapdne to co pises ty, tak jsem byla jako mala ja a proto jsem jedináček a nemam zadne sourozence :lol: byla jsem desne akcni az hyperaktivni a jedine co nasim pomáhalo, tak nedavat mi na zadek pac to nepomohlo ale psyhcologicky mi to vysvětlovat v ramci moznosti veku ze jo no :kytka: takze v praxi za mnou mamka chodila po baraku s talirem a lzickou a krmila me pac jasem neposedela, když jsem brala co jsem nemela, tak mi to vždy vzala a dokola porad vysvětlovala, ze to do ruky brat nemam nesmim a vzdymi to vymenila za jinou věc abych neudelala scenu proste takticky no :mrgreen:
Mozna taky nekdy pomuze vynadani chlapa pac ty jak jses s prckem doma tak te bdue mit mozna na haku kdezto chapa nebo dedu vy neposlouchat třebas kdyby houknul? :think: :nevim:

• Citovat
  • Upravit
brko
6.6.15 09:41

Nechápu, proč bys ho měla odnaučovat spát s tebou 8o 8o to absolutně nesouvisí s tím, jestli bude dítě rozmazlené nebo ne. Ono každé dítě se jednou „odkulí“ do své postele, většinou kolem 3. roku, některé dřív, některé později. Předpokládám, že to „vymyslel“ někdo z příbuzných, že když spí s tebou, tak je rozmazlený.
S jídelní židličkou- v té nechtěl být ani muj syn a nechce v ní být ani dcera. Takže u syna jsme přišli na to, že chce jíst prostě s námi, tak jsme koupili takovou tu redukci na židli, aby dosáhl na stůl. Malé je rok a tam to zatím nějak neovlivníme, většinou zabírá jí něco vrazit do ruky nebo jí u jídla zpívám.
Vztekání na veřejnosti, pobíhání..vytahování věcí.. normááálkááá :lol: :lol: neřeš, jen koriguj (pozitivně). Když třeba začne vytahovat věci z regálu, tak mu hned neříkej, aby to tam vrátil, ale v klidu mu tu věc ukaž, např. " tobě se líbí tahle krabička? tu znáš vid, to je čaj…blabla",pak ještě pár průpovídek a nenásilně věc vrátit, nejlépe za jeho přičinění. Já to tak dělala s klukem a musím říct, že se mi to osvědčilo, protože z 90% si ty věci chtel jen prohlížet, chtěl i reakci ode mě, abysem se zúčastnila jeho zkoumání. Akorát jsme teda byli vždycky v krámě třeba hodinu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nemyslím si, že tvé dítě je rozmazlené. Dělá všechno tak jak správné batole.

• Nahlásit
  • Citovat
6.6.15 09:45

Takhle velký dítě už klidně může být na velký židly a pomalu se učit jíst samo, třeba kousky ovoce, ty může rukou nebo dětskou vidličkou ;-) to stejný oběd, na chystat na kousky a nechat jíst samotnýho, nebo dát do ruky chleba se sýrem, my jsme to malýho už dávno učili :nevim:
Taky si myslím, že mobil dětem do ruk nepatří, má svůj ;)
To usínání, pokud ti to nevadí, tak to neřeš ;-)
A pobíhání po obchodu sem nikdy řešit nemusela, to sme mu nikdy nedovolovali, prostě s ním šel někdo za ruku, nebo sme ho vrazili do košíku a bylo :nevim: děláme to tak pořád, malej má dva roky ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
6.6.15 09:47

@Etcetera78

Obchod - to jediné mi přijde jako něco, co by se mělo řešit. Já mám malého naučeného na manduku a dokud nebyl schopen slušného chování, brala jsem ho do krámu na zádech a nikam zdrhat nemohl :-D Nemůžeš ho v obchodě posadit do vozejku? dát mu něco do ruky „na hlídání“, aby byl důležitý… když mi malej nechtěl jít za ruku třeba přes silnici, tak jsem ho prostě popadla a odnesla. Naštěstí ho tohle zdrhací období celkem rychle přešlo, teď chodí za ruku v pohodě

edit, šoatně jsem vložila citaci
:palec: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama