Co s zarlivosti???

209
6.7.04 09:54

Co s zarlivosti???

Moji dceri je tri roky a ctvrt a kdyz se nam narodila druha holcicka /7 tydnu/ zacala zarlit - ale pouze na tatu. Snazili jsme se ji na prichod miminka pripravit uz hodne dlouho dopredu, ale nijak moc to asi nezabralo a ja si rikala, ze se to brzy spravi - ale bohuzel. Jakmile manzel vezme malou do ruky, tak Anicka zacne brecet, ze je to JEJI tata, ze ma miminko polozit nebo ho dat me, v lepsim pripade chce, aby je vzal do naruce obe dve.
Zkousim ji to vysvetlovat stale znovu a znovu, ale proste je to zarlivka zarliva a nic nezabira - je „zamilovana“ do sveho taty - odjakziva na nej byla hrozne vazana. Ja ted nevim, jak reagovat …
Stalo se to take nektere z vas? Jak jste reagovaly? Po jakem case se to upravilo?? … Za tyden prijede babicka podivat se poprve na malou, a tak doufam, ze se to nebude opakovat a nebude to JEJI babicka :-/.

Diky za rady

Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Radina
6.7.04 10:42

Tak tohle mě teprve čeká…, přestože si tak tajně doufám, že nám se to žárlení vyhne. V případě, že se tomu nevyhneme, chtěla bych to vyřešit tím, že je budu „tulit“ oba dva stejně, případné odstrkování nebudu tolerovat. Myslím, že žárlení je nutné když si dítě vydobývá a ujasňuje své postavení v rodině (můj 5 letý syn to momentálně dělá taky a manžel je z toho po týdnu synkových pokusů už na „bednu“), ale to maličké by určitě bojovalo taky kdyby mohlo. Od samého začátku je, myslím, nutná jediná věc, i za cenu slziček a scén dát najevo, že starší sourozenec není první ani poslední v rodině kolem kterého se všechno bude točit. Je v tom vlasně i první škola tolerance

• Nahlásit
  • Citovat
2518
6.7.04 22:30

K tomuhle tématu bych se ráda připojila i já.

Přítel má z prvního manželství dceru. Jeho bývalá si našla přítele, se kterým má dítě - skoro ročního kluka. Od té doby, co se ten malý narodil, tak je Gábina (10let) jako vyměněná. Je jasné, že žárlí, protože celých devět let byla zvyklá na pozornost, kterou ji všichni věnovali a najednou je tu dítě. Také tomu nepomohlo to, že od sebe její rodiče před třemi roky odešli.
Když ji tu máme o víkendu, tak se neustále po příteli válí, odstrkuje mého syna (4 roky) a snaží se prostě mít aspoň jednoho rodiče jen pro sebe. Řeknu Vám, že jsem z toho kolikrát také na bednu.
Měla jsem nedávno tu čest promluvit si o Gabče s přítelovo bejvalkou. I ona mi potvrdila, že se Gabča od té doby, co je Jára na světě, změnila. Fláká školu, je drzá, všechno je jí jedno. Prostě žárlí. Jenže ta paní není jedna z těch, které by tu lásku rozdělovali mezi obě děti. Je mi Gábiny občas líto, i když v jejím chování vidím, že si to někdy dělá sama, tak přece jen je to její dcera, tak by se měla k tomu také tak postavit. Hlavně už není malá, a je jí deset!!!
Myslím, že pokud je ta maminka normální a hlavně milující, tak tu lásku rozdá mezi obě děti, bez rozdílu.

Já si myslím, že jednou, až se nám konečně povede to mimi, tak syn žárlít ani nebude. Nedávno jsem tu měla svou půl roční neteř a Peťulka byl spíš nápomocný, volal mě, když kňourala a tak.

Držím palečky, aby dcerka přestala žárlit a Ty se obrň raději trpělivostí. S dětmi to není jednoduché. Hodně stěstí!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
7.7.04 07:54

Ahojky,
to co popisujes Monaliso znám velmi dobře. Mám 12 letého syna. Loni na jaře jsem se rozvedla a nyní čekám na podzim s novým partnerem miminko. Syn žije s námi a tatínka moc nenavštěvuje, neboť se tatínek oženil a ta nová manželka má již 4 letou dceru, kterou syn naprosto nesnáší. 12 let byl totiž syn středem pozornosti a teď najednou se o tuto pozornost má dělit s novou sestrou, kterou podle něho všichni před ním upřednostňují.
Když jsem mu sdělili že čekáme miminko nebyl vůbec nadšený. A řekl nám že jsem mu to všichni udělali schválně, jeho otec mu totiž oznámil naprosto stejnou věc. Vyvrcholilo to tím, že začal miminko v bříšku nazývat dost ošklivě, nejdříve mě to bylo líto, ale později mě to natolik rozlobilo, že jsem mu řekla že ho budu nazývat zrovna tak, aby viděl jaké to je. Vydržela jsem to tehdy 2 dny, ale pomohlo to. Po dvou dnech syn přišel a omluvil se a od té doby to vypadá že s tímto smířil. Jediné s čím se trápí je to že se bojí aby nepřišel tady u nás o pozornost, stále se ujišťuje že s ním přítel nepřestane dělat hlouposti a lumpárny. Jsem moc ráda že s přítelem vychází mnohem lépe než s vlastním otcema věřím že až to malé na podzim vykoukne na svět tak ze syna se stane velký bratr, kterého nikdo nechce ošidit o pozornost která mu náleží.
Issis + Fazolka 21tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Aicha
7.7.04 08:58

Ahoj i já jsem se potýkala se stejným problémem jako monalisa.když jsem se s přítelem seznámila on měl 7 letou dceru a já 10 letého syna .dcera žije se svou matkou a k nám jezdila na víkendy,které probíhali naprosto stejně.jen co přijela víceméně si z táty udělala postel a válela se po něm snad vyjma toho když šla na wc.mě brala jen jako nutné zlo když táta musel do práce.Když jsem otěhotněla koukala na mě a moje rostoucí bříško velmi nevraživě a dopadlo to ,že to prostě nerozdejchala a jednoho dne se přítel vrátil bez ní ,že k nám jezdit nechce ,protože prostě na mě a na budoucí mimčo žárlí.Když se nám holčička narodila tak jsem zjistila,že naopak k ní daleko hezčí vztah má můj pubertální syn,u kterého jsem čekala daleko větší problémy(přeci jen být 10 let jedináček se nekde projevit mohlo) a zvládá to výborně.Malou pořád chová,pusinkuje atd.A přítelova dcera malou ještě ani neviděla nemá zájem.Je to smutný ,ale dokud sama nebude chtít těžko takovou situaci řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
2518
7.7.04 09:34

Holky (Aicho, Issis), jako by jste mi říkaly to, co se děje u nás.
Miminko také plánujeme, ale zatím se nedaří, to jsem moooc zvědavá, jak to potom Gábina a můj syn zvládnou.
Dcera mého přítele mě v lásce jistě také moc nemá a přítel se snaží, abych s ní nebyla o samotě. Minulý víkend, když jsme ji tu měli, tak se nedalo nic dělat a ty dvě hodiny jsme tu spolu být museli. Začalo to tím, že několikrát viděla tátu a mámu, jak se líbají v ložnici, pak mi vyprávěla, že je mámě divné, jak teď táta chodí oblékaný, že nosí řetízek a tak. No, chci z něho mít hezkého chlapa, ale to je vedlejší… Je to tak měsíc, co jsem Gábině říkala, aby nám šla na svatbu, že bude moc pěkná družička. Bylo mi řečeno, že maminka vzkazuje, že nepůjde, protože jsem ji pozvala já a ne přítel. Jeho bejvalka je dost ubohá. Má přítele, který nepracuje, hraje automaty, chodí do hospody, a už se dozvídám takové ty řeči, jako že toho lituje, že od něj odešla, že ho pořád miluje… To mě dost štve!!! 13.7. budou konečně rozvedení, pak ji s klidný srdcem pošlu do p.....!!!
Gábina přemýšlela (prý) o tom, že by bydlela u nás, ale myslím si, že v tom jsou peníze. Nejsme na tom zrovna špatně a můžeme si lecos dovolit - neříkám, že by jsme měli statisíce, ale je to na slušné žití. Proto, když je Gábina u nás má všechno. Nedávno jsem ji musela vynadat, protože vzteky rozbíjela malému hračky (asi jí vadilo, že jich má tolik). Je to prostě žárlivost.
Nechci být nějaká mrcha ženská, ale skutečně jsem k ní nějak nepřilnula - citově. Když ji tu máme, tak se snažím, aby se jí tady líbilo, jezdíme na výlety, občas do McDonalda, chodíme do cukrárny, koupím jí, co chce, ale tím to vadne. Přítel platí dost vysoké alimenty a když přišla s tím, že by chtěla nové boty, tak jsem jí odkázala na maminku, ať jí je koupí. To, že přítel její mámy vše propije a nahází do automatu, není skutečně můj problém.
V blízké době se máme stěhovat 50km odtud, dost se těším, že budu mít klid!!!

Přeji Vám pevné nervy, co se týká žárlivých dětí, někdy je to skutečně dost obtížné, ale pořád se to lépe snáší, když se jedná o děti vlastní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2518
7.7.04 09:35

A mimochodem, Aicho, gratuluji k miminku!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48
7.7.04 11:50

Andreo, zkus malou zapojit do péče o miminko. Samozřejmě vzhledem k jejímu věku. U nás to pomohlo. Když se narodil syn, bylo dceři 7 let. Žárlila jako blázen, tak jsem to zkusila. Byla už velká, tak i přebalovala, radila jsem jí a dnes nedá na brášku dopustit a to už je jí 19.Jindra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
209
7.7.04 11:59

Ahoj Henrieto,

zapojovat ji zkousim, ale v tom to asi neni. Ona na mne nezarli vubec, jenom na tatu. Proste jakmile se priblizi k miminku, je zle. Takze se o malou staram s malymi vyjimkami pouze ja, aby byl klid (samozrejme taky z manzelova nedostatku casu), ale nevim, zda je to spravne. Nevim, zda mam cekat, zda se to spravi casem samo, ci byt vic „radikalnejsi“… ale asi nema moc cenu tohle lamat pres kokleno - no fakt nevim…

ale diky za radu ;-).

Andrea + dve cacorky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Aicha
7.7.04 13:49

Mila Mona liso (Radko),dekuji za gratulaci k holcice:-).Jinak ,aby sis nemyslela ,je to fakt asi vsude stejny,muj pritel plati na dceru 2500 alimenty coz si myslim neni vubec spatny na 7letou holku ,ale vzhledem k tomu ,ze za ni dojizdi ,kdyz k nam teda nechce jezdit tak nemusim snad rikat ze pri dnesnich cenach benzinu je to dalsi suma.Taky jsem se snazila ze zacatku kdyz k nam jeste jezdila chodili jsme do kina ,do Mc donalda,koupat se do aquaparku,kdyz byla pout tak tam,kupovalo se obleceni atd.Jenze to jsme jeste necekali malou a nemuseli porizovat tech spoustu veci na ni,no a kdyz se ji prestalo kupovat tolik darku tak najednou byl problem.Vim,ze je chyba i v mem priteli protoze si prizen vlastni dcery potajmu kupuje darky ,abych ja o tom nevedela,stve me to,ale co s tim nadelam,je dospelej.Jediny co mi vadi ,ze je to na ukor syna a mimca,ktery zdaleka tolik novych veci nedostavaji.Takze nas mile devce i s alimentama vyjde tak na 4500 mesicne coz neni malo kdyz vezmu ze jsem na matersky:-((A taky se dovidam reci typu,ze tatinek s jeji maminkou miminko nechtel a se mnou ho ma,a podobny reci,ale myslim si o pr..a taky jen cekam ze uz konecne budou mit rozvod za sebou.Takze clovek asi musi najit zlatou stredni cestu,aby vsichni zucastneni byli spokojeny,ale da to nekdy peknou fusku:-)

• Nahlásit
  • Citovat
2518
7.7.04 22:20

Milá Aicho,

tak to my platíme „jen“ 1500.- Kč. Na tom se dohodli, když od sebe odešli. S těmi skoro dospěláckými řečmi ze stran dětí… Také jsem už slyšela, že s maminkou druhé dítě nechtěl (a to je skutečně pravda), a že my se o něj snažíme… (Tohle by nevěděla, ale tím, že jsem měla pozitivní testík - chybně - se přítel hned za čerstva při soudním jednání ohledně dcery pochlubil své bejvalce…). Zpočátku jsme také dělali takové ty blbce, kteří nakupují oblékání a ONA si zatím mne ruce, jak nad námi vyzrála. S tím jsem ale skoncovala. Chvíli mi trvalo, vysvětlit to příteli, že je to na úkor rodiny a že dostává výživné. Boty a tak… přece nekupuje každý měsíc, ne???
Od Tvého přítele je chyba, že to dělá za Tvými zády, měla by sis s ním o tom promluvit. Skutečně na úkor rodiny „živit“ i rodinu druhou, je nesmyslné. Jak často tam jezdí?
Přítelovo dcera… žijí od nás cca 500m, chodí kolem nás - sama!!! - do školy, ale když ji máme mít na víkend, tak si pro ni musíme dojít, a opět ji domů odvést. Zajímalo by mě, jestli to takhle hodlají praktikovat, až jí bude patnáct… Kolikrát jsem na bednu a když se s přítelem hádáme, tak jen kvůli nim.
Je to asi fakt všude stejné, viď?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Aicha
8.7.04 01:35

Mila Radko,
ani netusis kolikrat jsme se kvuli tem jeho radoby tajnym nakupum hadali,ale zatim to asi dost dobre nepochopil.Porad ma asi pocit,ze kdyz ji pri kazde navsteve neco nekoupi tak ho asi bude mit min rada,ale je to presne o tom,ze ted je ji 7 ,ale predstava az ji bude 15 jak bude tatu zneuzivat je dost desna.Dojizdi za ni 150km 2krat mesicne,nekdy i vicekrat kdyz si devce umane ze potrebuje tatinka videt.Me hodne trapi,ze nema stejny metr na vsechny deti,ale kdyz o tom zacnu tak to samozrejme „neni pravda“.Dneska vecer mi oznamil ze by se tchyne prave s holkou chteli prijet podivat na mimco.Myslel si ze budu skakat metr vysoko,holka k nam 3/4 roku nejezdi a najednou by sla delat tutu na malou,bez ohledu na to ze jeste nemame za sebou ani sestinedeli,vubec neberou zadny ohledy na to.Tak jsem mu rekla ze s tim ,ted nesouhlasim a bylo zle:-))A to jeste ze by tu prespali,a ja abych je asi s malou na ruce obskakovala „jsem prece doma na matersky“ nekdy maji chlapy trochu divny predstavy .....no nic a s tim jak pises ze bydlite od sebe kousek a musite si pro ni jezdit,to ma bracha taky,bydleji od sebe pres dva bloky a pro holku si musi jezdit na minutu presne,beda kdyz se zpozdi…

• Nahlásit
  • Citovat
2518
8.7.04 09:45

Milá Aicho,

návštěva tchýně (nechápu, proč přijede tchýně??? Jako tchýně Tvého manžela nebo Tvá nastávající tchýně?) a jeho dceru je skutečně v šestinedělí nemyslitelná. Nehledě na to, že může malá něco chytit… Asi bych si to nenechala vymluvit a trvala na svém.
My máme tento měsíc od holky pokoj, nyní je na táboře a pak jede k babičce, takže jsem ráda, že si odpočineme. Na ty její řeči totiž nejsem zvědavá.
Jela na tábor a ani nedala tátovi adresu, aby ji mohl napsat. No co, tomu se říká zájem, že? Ať si tedy milostivé trhnou nohou. Nikomu blbce dělat nebudeme. Je pravda, že jsem přítele tzv. „zpracovala“, zpočátku jsme ji tu měli každý víkend, ale pak jsem jednoho dne řekla dost a bere si ji jednou za měsíc. Nikomu blbce dělat nebudu, jen proto, že se chce jít její máma bavit, a nemá kam dát holku. Včera jsme šli z města domů a viděli jsme přítelovo bejvalku u hospody (kdyby to byla třeba zahradní restaurace, ale to je vysloveně PUTIKA!!!) s kočárem a toho jejího rádoby přítele s půllitrama v ruce. Dost otřesné. Přítel to nekomentuje, ale já jsem prostě vůči nim vysazená, tak si „rýpnu“.
Co se týká té Tvé návštěvy. Byl to nápad tchýně, nebo té holky? Třeba je zvědavá na malou! Dávej pozor, nikdy nevíš, co žárlivé děti napadne!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Aicha
8.7.04 10:12

Mila Radko,je to moje budouci tchyne (tedy pritelova matka).Myslim si ze ten napad byl jeji,pochybuju ,ze holky.Tu chce vzit s sebou nejspis proto,ze ji hlida.Kazdopadne u nas kvuli ty navsteve urcite bude jeste dusno,protoze ja pro nebudu a pritel se bude citi urazene,ze nechci videt jeho rodinu:-),ale at si trhnou,nehlede k tomu ,ze holka je porad nachcipana a jeste by opravdu neco na malou hodila.U nas jsou snad prazdniny vyreseny,tim ze k nam nejezdi pochybuju ze by tady byla na prazdniny se mnou uvazana u baraku s miminem,bez kamaradek apod.Ale jeden nikdy nevi co ty „chytry hlavy“vymysli.

• Nahlásit
  • Citovat
2518
8.7.04 10:27

Ty tchýně vždy mají takové hloupé nápady, co?
My řešili jednou dilema… Holka prostě nechtěla být u mámy (peníze a tak… hlavně ale ty peníze!), tak přišel přítel s tím, že bychom si ji vzali!!! Dost ošklivě jsme se pohádali a já mu na rovinu řekla, že s tím nesouhlasím. Nakonec jsem mu navrhla řešení, jestli to nedělá holka jen kvůli penězům, ale proto, že má tátu skutečně tak moc ráda… Měli jsme ji tu o víkendu a ona, že chce jet do Ústí n/L. do ZOO, že se doma nudí. A já na to povídám: „Jo, holka zlatá, to asi nepůjde, protože nám s tátou ještě nepřišli peníze, takže na výlet nejsou korunky“… Nafoukla hubu… Pak začala s nějakým svetrem a na to jsem jí řekla, že dáme max!!! mámě půlku, nebo ji ho koupíme, ale nosit ho bude jen, když bude u nás… Cokoliv jsme jí totiž dřív koupili, tak na sobě neměla!!! Oblékaná chodí hrozně! Kolikrát se stydím, když jdeme třeba do města… Boty z krámu „vše za 39,–“ (Chápu, že nejsou prachy, ale neříkej mi, že nelze koupit boty aspoň za 300,–, slušné!!!), kalhoty jí jsou evidentně malé, triko zaprané… děs!!! Ale vím, že to dělá jeho bejvalka schválně, myslí si, že se slituju a začnu jí kupovat. Mám sama dítě, na které můj bývalý platí pouze 500,–Kč! Zájem o něj nemá, nedá ani korunu na víc a také ho neotravuju!!! Nevím, co víc by chtěla!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama