Co se spoustou jogurtu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlineKakika
Neúnavná pisatelka 15014 příspěvků 06.02.10 20:27
co se spoustou jogurtu?

Dnes se mi povedl „super“ kup, koupila jsem bílý jogurt, který ale malý nestihne sníst, protože mu za 3 dny končí spotřeba. Bohužel jsem ho koupila moc a teď nevím, co s ním. Malému ho raději dávat nebudu, máte někdo recepty, kam se dává jogurt (čím víc, tím líp) :nevim:
Běžně koukám na datum spotřeby, ale dnes jsem spěchala :pocitac: :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
beeuska
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 06.02.10 20:31

Ahoj
http://www.mimibazar.cz/recepty.php?…

do vyhledávače zadej „jogurtové“ a vyjede ti spousta pokrmů…

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 06.02.10 20:34

Tak já dávám jogurt (pokud nepočítám jeho denní normální konzumaci) asi jen do nepečeného piškotového dortu - střídavě prokládám vrstvy piškotů, jogurtu (s kysanou smetanou) a ovoce (klidně i z konzervy, nejlepší jsou broskve z konzervy nebo čerstvé jahody, což teď asi nehrozí). To vše do dortové formy a pak do ledničky aspoň na 2 hodiny (aby ztuhlo). Ale jestli máš hodně jogurtů, tak na tohle já spotřebuju tak cca jeden velký kelímek (půllitrový). Nejsem si jistá, ale myslím, že jsem to zkoušela i bez zakysané smetany, tam by spotřeba jogurtu byla ještě větší :wink: . Já tyhle dorty mám mnohem radši než klasické krémové.

Jinak tuhle situaci znám - a to si taky hodně dávám pozor na datum spotřeby, takže rozhodně neodsuzuju. :lol:

Iduska
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 06.02.10 20:35

Anebo zkus juknout sem:

http://www.recepty.cz/h_rozsirene.asp

Marpe
Neúnavná pisatelka 15004 příspěvků 06.02.10 20:38

Zdravím :wink: ,
tak já občas jogurt použiju i u pečení buchty. Nevím sice o jaké množství jogurtu se jedná, ale napíšu jednoduchý receptík - jestli neva.

Jogurtový koláč:
jogurt - podle velikosti plechu (na klasický plech dávám velké rodinné balení jogurtu - 400g kelímek)-bílý jogurt
1-2 celé vejce
2 tytéž kelímky pol. mouky
1 kelímek pískového cukru
1 prášek do pečiva
1 vanilkový cukr
Ze surovin vymíchám těsto, které vyliju na vymazaný a vysypaný plech a navrch můžu dát sezónní ovoce (případně to jistí mrazák) - to vše posypu drobenkou a dám upéct do trouby.
Dobu pečení odhaduju na 30min při 180'C - ale záleží na tom, jaká je trouba.

Jinak když chci udělat malý koláč, nebo na kulatý koláčový plech - tak většinou stačí 1 malý 150g kelímek jogurtu.

Pěkný večer. M.

Vercada
Extra třída :D 10018 příspěvků 06.02.10 20:39
hkac píše:
Tak já dávám jogurt (pokud nepočítám jeho denní normální konzumaci) asi jen do nepečeného piškotového dortu - střídavě prokládám vrstvy piškotů, jogurtu (s kysanou smetanou) a ovoce (klidně i z konzervy, nejlepší jsou broskve z konzervy nebo čerstvé jahody, což teď asi nehrozí). To vše do dortové formy a pak do ledničky aspoň na 2 hodiny (aby ztuhlo). Ale jestli máš hodně jogurtů, tak na tohle já spotřebuju tak cca jeden velký kelímek (půllitrový). Nejsem si jistá, ale myslím, že jsem to zkoušela i bez zakysané smetany, tam by spotřeba jogurtu byla ještě větší :wink: . Já tyhle dorty mám mnohem radši než klasické krémové.Jinak tuhle situaci znám - a to si taky hodně dávám pozor na datum spotřeby, takže rozhodně neodsuzuju. :lol:

jj, taky dělám tento nepečený dort a skvělý je i s banánkem.. :palec:
Ale jogurtu tam dávám málo, spíše více té zakysané smetany. Někdy i úplně bez.. :nevim:
A ohledně toho jogurtu.. Mám známou, která je něco jako pracovnice ČOI a říkala, že prošlý jogurt je dokonce lepší, protože je tam více rozmnožených těch dobrých bakterií.. Ale ne zase moc, asi max. týden.. Delší dobu bych už asi nejedla.. :nevim: :mavam:

maxak
Ukecaná baba ;) 1209 příspěvků 06.02.10 20:57

Ahojky, já jednou ochutila jogurt směsí koření na grilování a naložila do něj maso. Ta marináda je výborná i samotná a asi by se dala použít třeba místo tatarky. :palec: Nebo by se z něj dal udělat nějaký koktejl.

… a taky je to výborná pleťová maska! 8-)

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 06.02.10 20:58

Ahoj,
Ten koláč dělám taky a je moc dobrý :-)

Taky je fajn jogurtový závin s jablky.
500g hl.mouky
1 prdopeč
250g hery
1vejce, 1 jogurt, 1 vejce na potření
náplň stejná jako na každý jiný závin

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 06.02.10 21:01

Nakonec budeš litovat, žes těch jogurtů nekoupila víc :wink: .

Pipet
Generální žvanilka 24138 příspěvků 06.02.10 21:23
maxak píše:
Ahojky, já jednou ochutila jogurt směsí koření na grilování a naložila do něj maso. Ta marináda je výborná i samotná a asi by se dala použít třeba místo tatarky. :palec: Nebo by se z něj dal udělat nějaký koktejl… a taky je to výborná pleťová maska! 8-)

Jojo, naložit masíčko, je to fakt dobrůtka!

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 06.02.10 21:27

Anebo hotvé naložené masíčko pak namáčet místo do majonézových omáček, do jogurtového tzaziky, ale bez okurky. Já už nic jinýho nedělám, mňam. :mrgreen:

Uživatel je onlineKakika
Neúnavná pisatelka 15014 příspěvků 06.02.10 21:34

super, jste skvělé, jogurtu mám fakt moooooře, protože jsem aktivně koupila 16 malých kelímků. No, přítel už se do něčeho pustil a míchá si to s ovocem,ale kdyby to měl sníst všechno, tak se pos… :lol: , ale určo půjdu do koláče a ta marináda na maso bude taky suprová :pankac:

ten nepečený piškotový dělám taky, ale míchala jsem pudink s tvarohem, takže tohle by mohla být taky zajímavá kombinace, pokud to tedy není moc tekuté :nevim:

Sherry
Generální žvanilka 20296 příspěvků 06.02.10 22:09

já dělala tohle a je to výborný

jogurtový amaroun

mroe
Extra třída :D 14568 příspěvků 06.02.10 22:56

Tak me napada = buchta, recept uz mas
nalozit masicko s trochou oleje a korenim(uzasne dava se cely velky klidne) nebo s kari, ja to pak pecu i s marinadou a je to skvele a klidne to vydrzi tri dny v lednici
nepeceny dort
bananove nebo jine mleko, pridavam docela hodne jogurtu k snidani
zbytek snist treba k snidani s cerealiemi
u nas by se to hrave stihlo, kupujeme tydne tri velke bile jourty a tak 6 malych a nikdy nezbyvaji…uzivili bychom mlekarnu (a to je vetsinou snime jen tak)

Elilen
Neúnavná pisatelka 15977 příspěvků 02.08.13 14:30

Právě jsem si všimla, že v lednici mám 6 jogurtů 5 dní prošlých. Je mi líto je vyhazovat. Dceři je už dávat nebudu, ale napadlo mě, jestli neznáte nějakou pečenou buchtu s prošlým jogurtem?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší věc na pákistánské base? „Vadí mi turecké záchody,“ vzkázala Tereza

Pašeračka Tereza v pondělí opět stanula před pákistánským soudem, po pár... číst dále >

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >