Sražený tekoucí krém na dortu

18633
28.1.10 19:20

Sražený tekoucí krém na dortu

prosím naléhavě o pomoc, povedl se mi podle receptu fakt pěkný dinosaurus, ale jak jsme na něho napatlala krém tak se ten krém srazil a teď mi po tom dinovi teče :zed: při představě že to potáhnu marcipánem je mi do breku, bo je mi jasné že mi to steče dolů :cry: Nepomohlo by teď ten dort něčím vysušit? (posypat suš. mlíkem, škrobem…aby se ta voda s toho krému vsákla?)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

35127
28.1.10 19:48

no asi uz je pozde, ale myslim, ze nejlepsi by bylo oskrabat a udelat novy krem …

znam to, kdyz se clovek tak snazi a nakonec se dort rozpada pod rukama.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35127
28.1.10 19:49

a nebo pokud chces posypavat, tak bych sypala rozdrcene piskoty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
28.1.10 20:05

pozdě není, nechala jsem to v lednici a budu se s tím prát zas zítra teď už na to nemám nervy… Ty piškoty neznějí špatně :think: nebo že by ořechy? No to asi ne, ty nesají :zed: No zas nebudu koudně spát a furt přemýšlet jak na to :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1751
28.1.10 20:21

Lacenko,
neporadím, jen nemůžeš sem hodit ten recept na disaura, pls? :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
109
28.1.10 20:22

Ahoj. Pozdě není sem vyučená cukrářka, takže stáhni krém, dej ho do misky a tu misku s krémem dej do horké vody na chvíli, až to bude řidší přešlehej ho šlehačem a máš pěknej krém :wink: Jinak krém se většinou sráží, když je rozdílná teplota.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
28.1.10 20:41

Sanny - studovala jsem to jak na maturitu a fakt je že jsem měla promyšlený každý detail, až na ten blbej krém :zed:
Je to tak asi byli rozdílně teplý suroviny, dělal ajsem pudinkový,ale s čok. na vaření+ máslo a holt jsem to uspěchala..jak to eď budu stahovat mi hlava nebere, ale poperu se stím, jak píšu fakt jsem to hodně nadřela(pořád na ten postup zírala a počítala vrstvy a tak…) a teď to vypadá že to nakonec sežere zase pes. (ten loňskej mu teda chutnal mimořádně :wink: )

postup je tady
http://dorty.artmama.cz/…na-dinosaura

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
109
28.1.10 21:22

Mě se to stává zase u věnečků, když tam přidávám rum :lol: Ale to nahřátí pomáhá a není vůbec poznat, že krém byl sraženej, hlavně musí to máslo být trochu změklý a pudink vychladlej a pak je to ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1751
28.1.10 22:07

Lacenko,
teda, ten je fakt nádhernej, držím moc palce, ať to dotáhneš do zdárného konce. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
29.1.10 12:48

no nakonec jsem zdá se zvítězila já,ale teda o prsa :lol:
Krém se přes noc hodně vsákl do korpusu a kde se mi ho zdálo hodně tak jsem ho dala pryč. Celý jsme to „pocukrovala“ bram. škrobem a zatím to drží. Dle rad na inetu byla vrstva marcipánu malinko silnější a teď nemám dort v lednici,a le ve sklepě(prý v lednici je moc vlhko a proto ten marcoš teče. no uvidíme jak bude vypadat zítra až bude familli oslava. dnes vypadá takto…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
29.1.10 16:16

Lacenko, dost dobry, hod to taky do galerie k dortum, ostatni se radi pkochaji. A marcos jsi delala od Arriel?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
29.1.10 16:50

Marcipán dělala pekárna
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?…
podle receptu tři, jen rum jsem nahradila lžící medu navíc. Ale jen ten zelenej, ten oranžovej a červenej jsem masňácky koupila v obchodě ( no na celej dort by to bylo fakt maso bo pidi váleček stojí 20kč) a ten kousínek bílího na očička jsem narychlo upatlala rukama (suš. mlíko, cukr, olej, med)a na ty hnědý očka jsem tam míchla kakao.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
29.1.10 18:25

Lacenko a co mas prosim te za pekarnu? Me marcos pekarnu drsne poskrabal, takze priste prijdou na radu opet ruce, coz me fakt mrzi, byl to jeden z duvodu, proc si pekarnu koupit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4257
29.1.10 18:47

Lacenko - jsi borka!!! Takový luxusní dort!!!! :pankac: :potlesk:

Alenko - odpovím za lacenku - pekárnu má Etu delicca - pokud si to pamatuji správně… :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
29.1.10 19:43

děkuji kačenko :kytka: a chválím kudy chodím, je to můj miláček…
A zatím ťuk, ťuk ji poškrábanou nemám, ani škvarky mi ji nepoškrábali, ani marcoš, ani syrová rýže. Už ji mám skoro rok a čtvrt a rozhodně ji nešetřím :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama