Dobročinná sbírka pro matky s dětmi - co si o tom myslíte?

Anonymní
19.9.19 21:51

Co si myslet o této pomoci?

Pracuji ve firmě kde je cca. 300 zaměstnanců a každý rok ve firmě bývá nejaka dobrocinna sbírka. Většinou to bylo pro postižené nebo dětský domov. No a letos to má být pro dům kde jsou samy matky s dětma. Peníze by šly na nějaké opravy toho domu, ale zároveň a to je to co mě nutí přemýšlet nad tím to tématem je, že žádají o dary a to cituji přesně co bylo v dopise oblečení (značkové, moderní a pouze top kousky), šperky, kabelky, hračky pro děti (nejvíce potěší elektronika).
Já teda osobně nikoho v takové situaci neznám, ale vždy jsem si myslela, že ty matky jsou rády, že můžou mít děti u sebe a jsou rády, že něco dostanou, ne že čekají s nastavenou rukou kdo jim co zdarma značkového pošle. Mě to teda zrovna jako pomoc nepřijde vždyť tímto způsobem se naučí jen nic nedělat a běhat si pro dávky a čekat kdo mě co podaruje.
Prosím o zachování anonymu jsou tu i kolegyně z práce.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

19.9.19 21:56

A nemysli se tim, ze kazdy rad vycisti skrin z babiciny pozustalosti a mysli si, ze tyrana zena bude stastna za jakykoli roztrhany hacafrak? Obcas vidim, co kdo dava ke kontejnerum na charitu a je to teda humus :roll:
Jinak vy mate ty znackove kabelky povinne? Nemusis prispivat, ne :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.9.19 22:02

To tam jako fakt je? „značkové moderní a pouze top kousky“? Co to je značkové? šperky jako jaké? Ze zlatnictví diamanty? Nějaké divné instrukce. To vás jako oficiálně žádá kdo z toho domu? Majitel? Nebo nějaká organizace?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22453
19.9.19 22:04

No tak i u nas si azyláky vybírají. a celkem to chapu, asi bych taky nechtěla chodit v nějakym hadru z 90tek. a nechtěla bych to ani pro děti. značku bych neřešila, ale aby to nrebylo úplně out jo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16532
19.9.19 22:07
@atominnka píše:
No tak i u nas si azyláky vybírají. a celkem to chapu, asi bych taky nechtěla chodit v nějakym hadru z 90tek. a nechtěla bych to ani pro děti. značku bych neřešila, ale aby to nrebylo úplně out jo :nevim:

je ze zvědavosti, kdyby jsi utekla s dítětem s jednou igelitkou v ruce tak budeš řešit v čem chodíte a nebo budeš ráda že jste vůbec dostali něco na sebe a máte kde spát?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22453
19.9.19 22:09

@ka2ka ano, bzdu určitě řešit, zda je oblečení čisté, není děravé a jde nosit. ani ne tak u sebe, ja to přežiju. ale u dětí ano. Nemusí to být nutně rifle, ale neděrané a neošmudlané legíny by třeba byly fajn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.9.19 22:10

Podle mě pěkná blbost. A ještě ten nabubřelý konec, že „matky se naučí“ běhat pro nějaké dávky :roll: většinou jsou to ženské, co se musí sakra ohánět, aby měly co dát děckám do huby a tato diskuze vede jenom k tomu, aby se tu zvedla vlna nenávisti proti samoživitelkám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16532
19.9.19 22:11
@atominnka píše:
@ka2ka ano, bzdu určitě řešit, zda je oblečení čisté, není děravé a jde nosit. ani ne tak u sebe, ja to přežiju. ale u dětí ano. Nemusí to být nutně rifle, ale neděrané a neošmudlané legíny by třeba byly fajn.

ale na to jsem se neptala ptala jsem se zda budeš řešit to že není moderní a je například z těch 90 let jak uvádíš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.9.19 22:12
@ka2ka píše:
je ze zvědavosti, kdyby jsi utekla s dítětem s jednou igelitkou v ruce tak budeš řešit v čem chodíte a nebo budeš ráda že jste vůbec dostali něco na sebe a máte kde spát?

Ja si teda neumim predstavit prave tu jednu igelitku :nevim: ale kdybych mela treba kufr svych veci a nabizeli mi krepsilonove zastery zasmradle naftalinem a krusky okopane do prusvitna, tak bych se teda ofrnovala :oops: ale dobře, hubertus po stryci, co padl v odboji a beranek po ukrajinskych pribuznych na zimu dobrý, prece dite neomotaj gazou, ze

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.9.19 22:14
@PaníBovaryová píše:
Podle mě pěkná blbost. A ještě ten nabubřelý konec, že „matky se naučí“ běhat pro nějaké dávky :roll: většinou jsou to ženské, co se musí sakra ohánět, aby měly co dát děckám do huby a tato diskuze vede jenom k tomu, aby se tu zvedla vlna nenávisti proti samoživitelkám.

Taky se mi zda :think: samoziva si nema vybirat a plna vdecnosti skočit po čemkoli :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22453
19.9.19 22:14

@ka2ka budu ;) nemusí to být ultra moderní, třeba něco nadčasového. ale něco z 90tek, co někdo vyhrabal na půdě a byl línej dát do kontejneru, tak to dal do azyláku… to ne, to bych fakt nenosila. A btw… taky si nedovedu představit jen jednu igelitku, s jednou bych 100% nešla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13118
19.9.19 22:15

Já to chápu u dětí pro dospělého ne.
Ty děti chodí do kolektivu a přijít do třídy oblečený jak např. z 80 let prostě žádné dítě nechce. Chápu že starší chtějí elektroniku atd mají stejné potřeby jako jejich vrstevníci.
Ale aby dospělá ženská chtěla značkové, moderní a top kousky tak to se mi teda nelíbí. Ano čisté, vkusne a neponicene samozřejmě chápu, chápu i ze ta ženská nechce chodit vyloženě jak kdyby vybrala skříň u babičky, chodí třeba na pohovor a musí nějak vypadat, ale to lze i bez značkového.

Příspěvek upraven 19.09.19 v 22:16

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22453
19.9.19 22:15
@Kačus82 píše:
Taky se mi zda :think: samoziva si nema vybirat a plna vdecnosti skočit po čemkoli :lol:

jj taky mi přijde. ono se kolikrát nedivím, že si v azyláku vyberou, protože už jsem tolikrát zaslechla, že tam někdo bral hadry, co byly na pude, m však oni nic nemají, tak jim budou vděčný. Pěkný ho.vno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22453
19.9.19 22:16
@Elen8 píše:
Já to chápu u dětí pro dospělého ne.
Ty děti chodí do kolektivu a přijít do třídy oblečený jak např. z 80 let prostě žádné dítě nechce. Chápu že starší chtějí elektroniku atd mají stejné potřeby jako jejich vrstevníci.
Ale aby dospělá ženská chtěla značkové, moderní a top kousky tak to se jí teda nelíbí. Ano čisté, vkusne a neponicene samozřejmě chápu, chápu i ze ta ženská nechce chodit vyloženě jak kdyby vybrala skříň u babičky, chodí třeba na pohovor a musí nějak vypadat, ale to lze i bez značkového.

ořesně takhle jsem to myslela :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16532
19.9.19 22:18
@atominnka píše:
@ka2ka budu ;) nemusí to být ultra moderní, třeba něco nadčasového. ale něco z 90tek, co někdo vyhrabal na půdě a byl línej dát do kontejneru, tak to dal do azyláku… to ne, to bych fakt nenosila. A btw… taky si nedovedu představit jen jednu igelitku, s jednou bych 100% nešla
@Kačus82 píše:
Ja si teda neumim predstavit prave tu jednu igelitku :nevim: ale kdybych mela treba kufr svych veci a nabizeli mi krepsilonove zastery zasmradle naftalinem a krusky okopane do prusvitna, tak bych se teda ofrnovala :oops: ale dobře, hubertus po stryci, co padl v odboji a beranek po ukrajinskych pribuznych na zimu dobrý, prece dite neomotaj gazou, ze

ta igelitka mě napadla protože jsem kdysi četla článek o ženských co si někdy do takového azyláku přinesou a tam byla vyfocená igelitka s pár věcmi :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama