Co si obléknout?

79
16.10.20 20:18

Co si obléknout?

Zdravím maminky,
mám asi blbý dotaz, ale ani s manželem jsme se neshodli.

Máme jít během cca týdne na hřbitov s celou rodinou na uložení urny do hrobu a vůbec nevím jak obléct nás dospělé, natož 18 měs. dcerku.

Poslední rozloučení proběhlo již dříve a děda ma urnu dosud doma.

Máme si vzít věci formální jako na klasický pohřeb? Nebo stačí jít pouze „slušně“ oblečeni? Pro dceru tedy žádné „černé“ oblečení nemám (v době, kdy babička zemřela, nebyla dcerka ještě na světě).

Řešili jste něco podobného?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
221
16.10.20 20:19

Já bych udělala kompromis - nešla bych úplně v černém, ale volila bych tmavé barvy. A pro dceru normální oblečení, pro tak malé dítě stejně těžko seženete tmavé, natož pro holčičku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12673
16.10.20 20:30

Vzala bych si neco slusneho tmavsiho. I na holcicku snad bude neco treba v tmave modre…na druhou stranu, pokud nic takoveho nema, tak bych asi jen kvuli tomu neshanela, jen neco solidniho, zrovna treba v neonove ruzove se trpytkami by asi byt nemusela :think:

My byli v lete na klasickem pohrbu a ani tam. nebyli vsichni ciste v cernem. Detem jsem dala tmave modre/cerne, nejtmavsi co jsem nasla, nastesti mam kluky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
714
16.10.20 20:33

@Katy11.8 jako viz vyse (proste tmavsi tlumenejsi barvy) a ja bych pridala pro holku klucici veci, jestli mas moznost si pujcit od nekoho tmavy klucici veci v tmave modry tak by to bylo fajn. A nebo tmave cervenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19033
16.10.20 20:36

Dite bych neresila, dala bych neco slusneho akorat. A na sebe taky neco slusnejsiho v tmavych barvach, ale zas bych to neprehanela uplne formalne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31801
16.10.20 20:36

@Katy11.8 Něco tmavě fialového.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18488
16.10.20 20:47

Jak pisi holky, tmave obleceni, pro holcicku vypujcit neco od kamarádky, co ma kluka případně, ale nehrotila bych to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
16.10.20 21:08

Ok, asi to tak udělám. Jen jsem chtěla znát další názor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24462
16.10.20 21:23

18 měsíční dcerku bych asi moc neřešila. Oblíkla dle počasí. Když jsme ukládali manželovu babičku, vzala jsem si černé punčocháče, sukni a kabát. Manžel kalhoty a svetr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3303
16.10.20 21:25

Jsem stará, z Jižní Moravy a tradicionalista v těchto věcech ;) navíííc mám půl mega skříní černých.. takže já i manžel v černém zásadně ANO!
dcerky - mají černé kalhoty, tak ty.. a tmavé bundy.. černé svetříky mají taky..
prostě je to Jako/pohřeb…
určitě u malých dětí to není tak nutné - hlavně jí nedávat neonové barvičky, ale cokoliv tlumeného… rozhodně je ale lepší se soustředit na tu rozlučku a psychiku.. než na hadry, držím palce.. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3844
17.10.20 08:23

Ja chodim v cernem porad, jen bych prohrabla skrin a misto bundy zvolila spis kabat. U takhle maleho ditete bych to moc neresila, max tlumene barvy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama