Co to je?? ADHD?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.18 18:56
co to je?? ADHD?

Odmalička u syna pozoruji divne chování…nemužu říci že by zlobil-klukoviny..ale divne chování, se kterým si nevím rady…a přiznám se že ustát to v klidu je hodne náročne a obcas to nezvládnu a dam mu na zadek. ale at mu dam nebo trpelive vysvetluju-priste se to opakuje. Několikrát jsem měla nakročeno k psychiatrovi ale pokaždý mě nekdo uchlácholil že každý kluk zlobí…věkem to zmizí… učitelky ve školce mi tvrdili že je normální akorat citlivý… synovi je ted 6 - dostal odklad protože hodne spatne mluví… a ve školce jelikož se cítí ted silný (je tam nejstarší) se začal projevovat a už mi učitelky říkali že sice nezlobí ale ma neštastnou povahu… u psychologa jsem byla ale tam on se choval vzorne…v cizim prostředí je poprve zakřiknutý a autority uznává..Syn chce neustále abych ho z neceho zkoušela, porad se na neco ptá..ale zaroven po mě žádá abych mu odpovedela přesne tak jak chce on… když mu řeknu že 5 a 9 opravdu neni 15 začne se vztekat, často mě i bouchne vzteky. nebo se me zepta jak funguje elektrárna ja mu to zacnu vysvetlovat a on že ne že to funguje tak a tak…ja mu reknu že ne a on si zacpe uši a začne se vztekat… stejne se chová když prohaje karty, cloveče…Nemá problem se sám zabavit- rád piše a chce abych to četla..ale psát neumí..tak to ani nemužu přecist a on vyvadí a kriči na me že jsem hloupa když neumim ani cist..je schopen si sám takhle psat třeba 2 hodiny..stejne tak vydrží třeba poslouchat 3 hodiny mluvene slovo..pohadky.. je tim fascinovan zna to nazpamet a porad si to pak sam přeříkáva. TV a PC mu moc nedovoluji protože ho od toho nemohu dostat pak bez křiku. neda se s nim domluvit. proste udela scenu když mu to chci vypnout pokaždý a tak mu to radsi ani nepoustim a je klid. Všeobecne je vždy problem ho od jakekoli jeho činnosti odtrhnout… bohužel se take identifikuje třeba se škubánkem a začne na mě vrčet jako pes…a vydrží mu to mesic. a pozaduje po me abych reagovala jako Káta.. když řeknu že to neznám - vzteká se.
Měli bychom cvičit logopedii…mluví jak 3-4 leták…ale nejde to! nesnese abych mu neco vysvetlila…takže po 3 slovech kdy ho poprosím o jazyček dole za zoubky třískne do gauče a odejde vzteklej. Zakazy, příkazy, odměny, motivace…nic nefunguje :-( taky potřebuje spát 11 hodin..jakmile je nemá je to pruser.. je pak o to víc protivný a taky nekordinovany a hodne padá - zakopne casto o svojí nohu. nebo jde neco ho zaujme a narazí do sloupu…samozřejmě začne mlátit do mě že za to mužu já že jsem vybrala špatnou cestu… jsem vyřízená poslední dobou… mám fakt pocit že vybočuje jak furt knoua a vzteka se.:-( jinak já jsem jako dite byla ADHD ale tohle jsem nedělala…doma se mnou problemy nebyly. ve škole ano.ted jsem asi normální:-)

Reakce:
Uživatel je onlinemilwinka
Zasloužilá kecalka 639 příspěvků 12 inzerátů 08.11.18 19:08

ADHD může mít u každého dítěte jiné projevy, takže nemusí být vůbec jako ty v dětství. Ale nevím, no, není to spíš něco typu Asperger?…když je tak dlouho fascinován jednou činností a že tak vyvádí když neodpovíš přesně tak jak chce on- to mi trochu připomíná autistické rysy. Nevím, asi bych zkusila ještě jiného psychologa. A u logopedky spolupracuje?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.18 19:19

@milwinka v rodine mame i aspergeruv syndrom (muj strýc a jeho syn) …odmalička jsem si neco takoveho myslela..ale syn na veřejnosti vetsinou pusobí normálně , zakřiknutý, uslužný a tak mi nikdo neveří co se děje..taky na veřejnosti mu radši odkejvu že 5 a 6 je 10 než abych riskovala že mi pak skočí vzteky pod auto. u logopedky spolupracuje ale ona ho neustále jen chválí ..takže po 2 letech pokrok nula. psycholožka mi řekla že ji připadá vystresovaný a uzkostný. ano - nevěděl co to má znamenat tam a nevydal ani hlásku tam u ní.. sotva se za nama ale zaklapli dveře tak bylo rodeo. Chystam se spíš k psychiatrovi.

jdukolem
Hvězda diskuse 49255 příspěvků 08.11.18 19:45

Podle popisu ADHD ne … Nejsou tam hlavní znaky .. ale po netu na dálku diagnostika nejde. K určení ADHD je nutné vyšetření od psychologa psychiatra a neurologa teprve pokud vsichni tři řeknou ano pak jde o ADHD …tvůj syn se mi na dálku jeví na jiný typ poruchy ale to bez vyšetření fakt nezjistíš

Babs18
Kelišová 6433 příspěvků 08.11.18 19:48

To vypada na nejaky druh autismu,ADHD spis ne…

Lamátko
Závislačka 2530 příspěvků 1 inzerát 08.11.18 20:01

Adhd ne to máme doma, ale nějaká porucha tam asi bude :think:

Moise
Hvězda diskuse 37063 příspěvků 19 inzerátů 08.11.18 20:49

Já bych tedy ADHD šmahem nevylučovala, má spoustu podob. Já tam vidím hodně podobného k tomu, co máme doma. Měli jsme stejný problém v tom, že nás doktoři ujišťovali, „že to nic není“ a že vypadá normálně. Zlom nastal až v momentě, kdy ten svůj vzteklý výbuch předvedl před psycholožkou, která ho doporučila na velmi podrobné psychiatrické vyšetření. Pokud mu chceš pomoct, tak jinou volbu v podstatě nemáš. Je jen důležité vybrat správného a vhodného doktora. ;) :mavam:

Uživatel je onlinemilwinka
Zasloužilá kecalka 639 příspěvků 12 inzerátů 08.11.18 21:11
@Anonymní píše:
@milwinka v rodine mame i aspergeruv syndrom (muj strýc a jeho syn) …odmalička jsem si neco takoveho myslela..ale syn na veřejnosti vetsinou pusobí normálně , zakřiknutý, uslužný a tak mi nikdo neveří co se děje..taky na veřejnosti mu radši odkejvu že 5 a 6 je 10 než abych riskovala že mi pak skočí vzteky pod auto. u logopedky spolupracuje ale ona ho neustále jen chválí ..takže po 2 letech pokrok nula. psycholožka mi řekla že ji připadá vystresovaný a uzkostný. ano - nevěděl co to má znamenat tam a nevydal ani hlásku tam u ní.. sotva se za nama ale zaklapli dveře tak bylo rodeo. Chystam se spíš k psychiatrovi.

Tak mu zkus před tou psycholožkou odporovat že 5 a 6 není 10 aby se jí předvedl ten svůj záchvat nebo ho natoč doma a pusť jí to video.

Klara178
Povídálka 47 příspěvků 18.11.18 18:30
@jdukolem píše:
Podle popisu ADHD ne … Nejsou tam hlavní znaky .. ale po netu na dálku diagnostika nejde. K určení ADHD je nutné vyšetření od psychologa psychiatra a neurologa teprve pokud vsichni tři řeknou ano pak jde o ADHD …tvůj syn se mi na dálku jeví na jiný typ poruchy ale to bez vyšetření fakt nezjistíš

A jake jsou hlavní znaky ADHd, jestli se muzu zeptat, prosim ?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >