Pustili byste dítě 5 let na procházku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

gilea
Stálice 80 příspěvků 06.11.18 18:39
Pustili byste dite 5 let na prochazku?

Mam syna, v lednu mu bude 6.
S jeho tatou jsme rozvedeni, ma jiz novou manzelku a ta ma vlastni dceru 8-9 let.
Syn zna tu „sestru“ cca pul roku jen o vikendech.
Otazka je takova - tito dva dospeli pusti obe deti samotne jit na detske hriste na vesnici. 9-leta holka a muj 5 lety syn.
Sami zustavaji doma „uklizet“. (Btw. byvaly nikdy neuklizel, opravdu tam o uklid nejde…)
Pustili byste je taky?
Dulezita poznamka - hriste neni u baraku. Cesta na nej pro dospeleho trva 10-12 minut, musi se jednou prejit pres silnici (ne prilis rusnou, ale tam jezdi 2 autobusy co pulhodiny a auta).
Navic se pak jde podel rybnika, ktery neni nijak oplocen, proste jde se uzkou cestickou po jeho kraji.
Prosim o radu, chci pochopit, zda jsem " silena matka", nebo opravdu tohle neni pripustne.
Spis se klonim k druhemu, prece ta 9leta je porad taky dite, a nedej boze se neco stane po ceste, tak moc pomoct nemuze. Nemluve o bezpecnosti na hristi - pad, uraz, pes apod.
A dodatecna otazka - myslite, ze existuje neco v zakone, co by to zakazovalo? Treba, kdyby nekdo napraskal takove pripady na socialku, je to jaksi trestne? Ne ze bych to chtela delat byvalemu, ale on lidske reci nerozumi (kdyz mu to vytknu, vykasle se na to), tak treba kdybych dala odkaz na nejaky zakon, tak by mozna respektoval.
Dekuji za nazory!

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Kaileee
Kecalka 304 příspěvků 06.11.18 18:41

devítileté bych pustila i na vzdálenější hřiště, v tom věku už bude chodit ze školy samo, je třeba trochu důvěry, ale pětileté bych nepustila, možná bych ho pustila s devítiletým ale jen před barák

boltova
Kecalka 119 příspěvků 06.11.18 18:41

Nevim, jak bych se chovala jako matka…mam mensi dite…ale sama jsem takto chodila se strasim sourozencem bezne.

Kaileee
Kecalka 304 příspěvků 06.11.18 18:43
@boltova píše:
Nevim, jak bych se chovala jako matka…mam mensi dite…ale sama jsem takto chodila se strasim sourozencem bezne.

dnes je jiná doba, lidi jsou horší a auta rychlejší :cert:

Tichošlápek
Extra třída :D 10483 příspěvků 06.11.18 18:46

Trestná procházka se starší sestrou na hřiště? Tak to asi těžko. Jinak já bych to nedovolila, ale jsem uzkostliva matka. V mém okolí toto vidam poměrně často

Bábrdl
Generální žvanilka 21497 příspěvků 06.11.18 18:52
@gilea píše:
Mam syna, v lednu mu bude 6.
S jeho tatou jsme rozvedeni, ma jiz novou manzelku a ta ma vlastni dceru 8-9 let.
Syn zna tu „sestru“ cca pul roku jen o vikendech.
Otazka je takova - tito dva dospeli pusti obe deti samotne jit na detske hriste na vesnici. 9-leta holka a muj 5 lety syn.
Sami zustavaji doma „uklizet“. (Btw. byvaly nikdy neuklizel, opravdu tam o uklid nejde…)
Pustili byste je taky?
Dulezita poznamka - hriste neni u baraku. Cesta na nej pro dospeleho trva 10-12 minut, musi se jednou prejit pres silnici (ne prilis rusnou, ale tam jezdi 2 autobusy co pulhodiny a auta).
Navic se pak jde podel rybnika, ktery neni nijak oplocen, proste jde se uzkou cestickou po jeho kraji.
Prosim o radu, chci pochopit, zda jsem " silena matka", nebo opravdu tohle neni pripustne.
Spis se klonim k druhemu, prece ta 9leta je porad taky dite, a nedej boze se neco stane po ceste, tak moc pomoct nemuze. Nemluve o bezpecnosti na hristi - pad, uraz, pes apod.
A dodatecna otazka - myslite, ze existuje neco v zakone, co by to zakazovalo? Treba, kdyby nekdo napraskal takove pripady na socialku, je to jaksi trestne? Ne ze bych to chtela delat byvalemu, ale on lidske reci nerozumi (kdyz mu to vytknu, vykasle se na to), tak treba kdybych dala odkaz na nejaky zakon, tak by mozna respektoval.
Dekuji za nazory!

To mu nikdo nezakáže…
Nevlastní ségra prostě vezme bráchu na hřiště. :nevim: Dřív byla zcela běžné, že takhle staré děti vyzvedávaly mladší sourozence, vozily kočárky. ¨
Prvňáčci se sami budili a vypravovali. Vzpomeň si na seriál My všichni školou povinní, jak tam jedno dítě nechodí do první třídy a ředitelka se automaticky zeptá: vypravuje ji někdo, nebo chodí sama?

Mně by to taky nebylo úplně recht, ale podle mě nic nenaděláš :nevim:

Lidym
Ukecaná baba ;) 2278 příspěvků 3 inzeráty 06.11.18 18:52

Kdybych věděla, že menší kluk poslechne holčinu a ona je rozumná, tak bych pustila. Řešila jsem podobnou situaci, ale můj pětiletý je hrozně divoký a bráchu by neposlechl, tak toho bych nepustila. Kdyby nebyl tak splašený, tak ano.

carsa
Ukecaná baba ;) 1139 příspěvků 06.11.18 18:54
@Kaileee píše:
dnes je jiná doba, lidi jsou horší a auta rychlejší :cert:

Lidi jsou stejní a v obci je narozdíl od našeho dětství max 50km/hod.

pannda
Kelišová 6598 příspěvků 35 inzerátů 06.11.18 18:59

Ne, nepustila bych 5 leté dítě z dohledu.

terinka4444
Hvězda diskuse 67924 příspěvků 06.11.18 19:01

Není podstatné, jestli my bychom pustili nebo ne. Podstatné je, že otec to dělá a ty nemáš, jak tomu zabránit. A nemáš jak argumentovat.

Kaileee
Kecalka 304 příspěvků 06.11.18 19:03
@carsa píše:
Lidi jsou stejní a v obci je narozdíl od našeho dětství max 50km/hod.

a všichni jezdí max 50km/h .. za tvého dětství to auto ani nejelo víc :mrgreen:

Twixinka
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 5 inzerátů 06.11.18 19:06

Bydlim na vesnici a tady petilete deti uz davno behaji po cele vesnici samy :nevim:

Kelsey
Hvězda diskuse 44789 příspěvků 06.11.18 19:09

Moje deti ven spolu poustim. Dcera 10r. vodi kazde rano brachu do skolky. Odchazim o 20 minut driv, jak musi oni vychazet.
Uz loni vyzvedavala skolkare, kdyz bylo to bylo akutni.

Bábrdl
Generální žvanilka 21497 příspěvků 06.11.18 19:10
@terinka4444 píše:
Není podstatné, jestli my bychom pustili nebo ne. Podstatné je, že otec to dělá a ty nemáš, jak tomu zabránit. A nemáš jak argumentovat.

Tak to je.

Taky bych nepustila, ale co nadělá :nevim:

smajlik345
Kecalka 471 příspěvků 06.11.18 19:27

@gilea pustila bych. Moc to řeší stát se mu může něco i s tebou. Já jako 10 letá šla sbírat kaštany na silnici mezi dvě obce ( kde jezdí sice minimum aut asi tak 1 auto za 10 min ) s 2 letým kloučkem ( syn od sestřenice ) pustila ho bez problému a já ho hlídala jako oko v hlavě o to víc že jsem ho měla na hlídání a byl dost malý tedy neměl rozum aby poslouchal jako ten tvůj 5 letý.

A jako dítě jsem lítala se segrou na hřiště ( druhý konec obce ) s segrou o 4 roky starší. Tež tak nějak od mých 5 let

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Kalousek káže o morálce, sám má máslo na hlavě, hřímá Klaus ml.

Kauza Andreje Babiše a jeho syna, která aktuálně hýbe (nejen) Sněmovnou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >