Co to je za ptáče

25
20.6.21 15:00

Co to je za ptáče

Zdravím,
chci poprosit zkušenější zda nevíte co je to za ptáče. Zitra ho vezu k veterináři mámu jsme našli mrtvou ale ptáče žije a prospívá. Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9721
20.6.21 15:03

A tátu jste taky našli mrtvyho? Oni se většinou starají oba rodiče :zed: Když už tak jste měli zavolat na ornitologockou stanici a ne mládě odnést.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
20.6.21 15:06

@JancaS84
Jelikož se okolo vyskytlo několik koček tak to asi dobrý nápad nebyl :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58862
20.6.21 15:07

Vrabec, drozd. A to jste ho vyndali z hnízda?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9721
20.6.21 15:09
@Megin33 píše:
@JancaS84
Jelikož se okolo vyskytlo několik koček tak to asi dobrý nápad nebyl :zed:

No tak by ho sežrali. Potravní řetězec no :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
20.6.21 15:09

@aiwwa
Né ležel na zemi zřejmě vypadl tátu jsme neviděli vysadily jsme ptáče na větev ale nikdo nepřiletěl a dost křičel volala jsem na veterinu a tam mi řekli že mám ptáče odnést udělatu hnízdo umělé a krmit což se daří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
20.6.21 15:10

@JancaS84
Díky za radu :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7967
20.6.21 15:12

To je mladý kos…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
855
20.6.21 15:13

Vubec nemuselo vypadnout, je operene, ptacata casto vyskakuji z hnizda driv a rodice dokrmuji na zemi. Vozit ptace k veterinari, notabene az zitra, je kravina. Zavolejte zachranou stanici a poradte se tam, idealni by bylo ptace vratit na misto nalezu, tata ho tam muze hledat.
Edit: K tomu, ze jste druhého rodice neviděli, ptaci nejsou hloupi, pokud radil nejaky predator, nebudou k ptaceti přitahovat jeho pozornost. To ale neznamena, ze tam nebyl.

Příspěvek upraven 20.06.21 v 15:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58862
20.6.21 15:13
@Megin33 píše:
@aiwwa
Né ležel na zemi zřejmě vypadl tátu jsme neviděli vysadily jsme ptáče na větev ale nikdo nepřiletěl a dost křičel volala jsem na veterinu a tam mi řekli že mám ptáče odnést udělatu hnízdo umělé a krmit což se daří.

aha, no, akorát teda je otázka, jestli to pak v přírodě zvládne si najít potravu. :nevim: spíš bych ho odvezla do záchranné stanice, s tím, že holt bude žít v zajetí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1147
20.6.21 15:14

Mi to přijde jako špaček. Normální postup je vrátit mládě do hnízda, ač je pravda že v tomhle období z něj sami vyskakují a osamostatňují se. Nic divného. A bacha na roztoče a mor, teď se to nějak rozmáhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58862
20.6.21 15:17

A když jste našli tu samičku mrtvou, tak přece víš jak vypadala a co to bylo za ptáka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7967
20.6.21 15:20

Zkus si koupit i směs pro odchov hmyzožravých ptáků, doplň i moučnými červy a dešťovkami..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
20.6.21 15:20

@aiwwa
Jo já se v ptákach nevyznám také mi to přišlo jako Drozd :nevim: ale zítra ho odvezu třeba ho pak pustí ještě do volné přírody až bude větší :palec: zatím prospívá a roste.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
20.6.21 15:22

@pannda
Koupila jsem směs a dávám sušené červy a uvařené nastrouhané vajíčko :palec: a vodu pipetou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat