Ptačí hnízdo, jak dlouho ponechat?

668
16.6.21 20:07

Hnízdo, jak dlouho nechat

Dobrý den, u syna v pokojíčku jsme na okně našli hnízdo asi jsem nevšímavá, ale nevšimla jsem si ho dříve. Shazovat teď určitě nebudeme, ale chci se zeptat, jestli nemá někdo představu kdy mláďata odlétají, abych věděla jak dlouho cca neřešit? Mimochodem, syn má z toho hnízda obrovskou radost :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9682
16.6.21 20:11

Tak 2-3měsíce od vylihnuti tuším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
668
16.6.21 20:24

@JancaS84 furt tam lítají, tak už tam asi vajíčka budou. Do podzimu teda řešit nebudu, aspoň máme přírodovědu v praxi. Jiřiček zase tolik není…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2364
16.6.21 20:40

Me zacali stavet, popravde bych je rada odradila, delaji bordel, bobky a bojim se i nejake haveti, co z toho muze byt. Mam siluetu dravce nalepenou, ale nic si z toho nedelaji :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11229
16.6.21 20:41

@Quinn7 cd pověsit, toho se bojí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
668
16.6.21 20:47

@Quinn7 myslím, že jsou chráněné. Těchto ptáků ubývá a je to škoda. Lidi jim ve velkém shazují hnízda i když se to nesmí. Fasádu bez problému umyju, parapet taky. Nejsem eko založená, ale zvířatům bych neublížila a domov neshazovala. Možná jen holuby bych hnala, ty nesnáším. CD v okně vypadá mnohem hůř než hnízdo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11229
16.6.21 20:52

@nikinnna Tady úplně nejde o vzhled, ale jejich exkrementy dokážou dát oknu docela zabrat. jednou jsem je také nechala a už nikdy víc. Ale každého věc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
668
16.6.21 20:54

@boball my máme okna z plastu a jsou omyvatelná :think: Pak se můžeme divit, že některé druhy zvířat pomalu, ale jistě mizí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11229
16.6.21 20:57

@nikinnna My taky, naruší to ten plast a zůstane ti tam pěkně žlutej flek ;) Však tě nikdo nenutí, jiná uživatelka se ptala, čím je odehnat, tak jsem jí na to odpověděla. Ty si tam nech kadit a močit klidně bandu na každém okně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
668
16.6.21 21:04

@boball žlutý flek, z venku na parapetu okna, které je v patře domu…Osobně ten parapet vidím jen, když myju okna. Tohle mě fakt nenaštve, ale chápu, že někdo raději bude likvidovat hnízda chráněných zvířat a riskovat i vysoké pokuty. Mimochodem, děkuji za radu. Dám přes ten parapet fólií, kterou budu jen vyhazovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11229
16.6.21 21:08

@nikinnna Ty máš plastový parapet? Já psala přímo o okně. tak si zalep spíš okraje toho okna. Já nic shazovat nemusím, protože už sem nejdou, lepí si vesele jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9410
16.6.21 21:09

My máme na domě cca 7 hnízd apříští rok mají utrum. Těch ho.en! Láká to hmyz, trhají nám izolaci pod střechou, randál od 4 od rána. Takže vyrůst, odletět a příští rok jinde. :lol: My tu máme vrabce a tak. Už jsou vylétlí, aspoň myslím, minulý týden tady pochodovali srandovně po zahradě, jeden mi seděl v koupelně a nechtěl pryč, pořád seděli na okně, bylo to vtipné, jak nevěděli, že se mě mají bát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
668
16.6.21 21:13

@tulipán já jsem divná, ale ptáci tady zpívají furt a vážně to mám rada :lol: Nám ty jiřičky naštěstí nic netrhají ani neničí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9410
16.6.21 21:15
@nikinnna píše:
@tulipán já jsem divná, ale ptáci tady zpívají furt a vážně to mám rada :lol: Nám ty jiřičky naštěstí nic netrhají ani neničí…

Nejsi, mě se to vlastně taky líbí a potěšilo mě, že se nastěhovali ptáčci. Ale v kombinaci s rok a půl starým dítětem a nespaním, mě tyhle budíčky sluně dorážejí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
631
16.6.21 21:18

My jsme měli loni na okně hnízdo, nechali jsme je dokud mláďata nevylitnou. Hnízdo jako takové mi nevadilo, na parapet pod hnízdo jsem dala karton abych ochránila parapet a ten karton jsem jednou za čas vyhodila a dala nový. ALE z hnízda se nám domů dostala nějaká havěť (nějací malí brouci), furt jsem je na okně likvidovala. Takže letos mají s hnízdem na okně útrum. Ale nastěhovali se nám ptáčci do garáže, tak tam jim nechávám otevřeno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat