Co to máš na sobě?

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
5.10.21 15:54

Co to máš na sobě?

Děvčata, mám převážně spokojený vztah, smejeme se, pomáháme si, milujeme se, on neprudí moje děti ani oni jeho, prostě fajn. Jednou za čas po mně ale mrskne nějakou hrubost, urážku týkající se mého vzhledu, a já fakt nejsem zvyklá ani zvědavá na takové chování. Nakonec to skončí tím, že udělám scénu, a pak to nějak vysumi a vrátí se do normálu.
Opravdu chci, aby tohle nedělal, ale nevím, jak toho docílit, protože jemu to přijde úplně neškodné, jen mi sděluje názor (asi abych se posunula).
Pro příklad: přijdu večer z práce, vyřizování a nákupu, a sotva vlezu do dveří, slyším: co to máš na sobě? to je ošklivý. Takovým opravdu nepříjemným hlasem. (Měla jsem šaty nad kolena, kozačky, džínové bolerko a kabelku, teda úplně běžné poloelegantni oblečení do města, mám dlouhé štíhlé nohy, oblečení nebylo nijak vyzývavé, všechno hezké, sladěné, prostě za mě tiptop). Řekla jsem, že díky a jestli může donést z auta tašky s nákupem. Donesl. Byla jsem dost naštvaná, tak jsem si hleděla svého a dětí, jemu jsem pak jen řekla, ať si vezme k jídlu, na co má chuť, že já nemám chuť vařit. když jsem šla spát, šla jsem mu dát dobrou noc a pusu, jako jsme zvyklí, a chtěla jsem mu v klidu říct, že nemám zájem poslouchat jakékoli urážky nebo shazování (opravdu to ani trochu není běžná součást naší domácnosti a myslím, že i on to velmi dobře chápe, stejně jako děti). Byl protivnej jak noc, pusu nedal, jen nastavil tvář, jako že si můžu posloužit (to dělá vždycky, když je naštvanej), takže místo klidného uzavření celého incidentu jsem se vytocila do bela a on taky. Prý že nemá náladu na konverzaci a že mi jen řekl pravdu a jsem přecitlivělá. Tak jsem třískla dveřmi, abych vybila napětí, a šla jsem spát. Dneska evidentně bude nocovat u sebe, vzal si věci. Byla jsem rozzuřená, ale mluvila jsem věcně a slušně, takže mám čisté svědomí a cítím se totálně v právu. Přesto bych chtěla tyhle situace zvládat líp, v klidu, a hlavně tak, abych dosáhla toho, čeho chci - aby mi podobné názory nesděloval a rozhodně ne touhle formou.
V tomhle případě byl evidentně ve špatné náladě už z práce, což můžu pochopit, ale což samozřejmě neurvalé chování ani v nejmenším neomlouvá.

Jak se v takových situacích chovat, aby to bylo elegantní a účinné a aby takové situace nenastávaly?

Prosím jen chytrá řešení. Na hloupá přijdu snadno sama :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18402
5.10.21 15:58

Otazkou „Tobe se to nelibi?“ Odpoved bude zrejme „Ne.“ a tim bych diskusi ukoncila.
Manzelovi bezne rikam, ze se mi na nem neco libi, nebo naopak nelibi (tady mame dohodu, ze to nebude nosit, kdyz bude se mnou).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7369
5.10.21 16:00
@Anonymní píše:
Děvčata, mám převážně spokojený vztah, smejeme se, pomáháme si, milujeme se, on neprudí moje děti ani oni jeho, prostě fajn. Jednou za čas po mně ale mrskne nějakou hrubost, urážku týkající se mého vzhledu, a já fakt nejsem zvyklá ani zvědavá na takové chování. Nakonec to skončí tím, že udělám scénu, a pak to nějak vysumi a vrátí se do normálu.
Opravdu chci, aby tohle nedělal, ale nevím, jak toho docílit, protože jemu to přijde úplně neškodné, jen mi sděluje názor (asi abych se posunula).
Pro příklad: přijdu večer z práce, vyřizování a nákupu, a sotva vlezu do dveří, slyším: co to máš na sobě? to je ošklivý. Takovým opravdu nepříjemným hlasem. (Měla jsem šaty nad kolena, kozačky, džínové bolerko a kabelku, teda úplně běžné poloelegantni oblečení do města, mám dlouhé štíhlé nohy, oblečení nebylo nijak vyzývavé, všechno hezké, sladěné, prostě za mě tiptop). Řekla jsem, že díky a jestli může donést z auta tašky s nákupem. Donesl. Byla jsem dost naštvaná, tak jsem si hleděla svého a dětí, jemu jsem pak jen řekla, ať si vezme k jídlu, na co má chuť, že já nemám chuť vařit. když jsem šla spát, šla jsem mu dát dobrou noc a pusu, jako jsme zvyklí, a chtěla jsem mu v klidu říct, že nemám zájem poslouchat jakékoli urážky nebo shazování (opravdu to ani trochu není běžná součást naší domácnosti a myslím, že i on to velmi dobře chápe, stejně jako děti). Byl protivnej jak noc, pusu nedal, jen nastavil tvář, jako že si můžu posloužit (to dělá vždycky, když je naštvanej), takže místo klidného uzavření celého incidentu jsem se vytocila do bela a on taky. Prý že nemá náladu na konverzaci a že mi jen řekl pravdu a jsem přecitlivělá. Tak jsem třískla dveřmi, abych vybila napětí, a šla jsem spát. Dneska evidentně bude nocovat u sebe, vzal si věci. Byla jsem rozzuřená, ale mluvila jsem věcně a slušně, takže mám čisté svědomí a cítím se totálně v právu. Přesto bych chtěla tyhle situace zvládat líp, v klidu, a hlavně tak, abych dosáhla toho, čeho chci - aby mi podobné názory nesděloval a rozhodně ne touhle formou.
V tomhle případě byl evidentně ve špatné náladě už z práce, což můžu pochopit, ale což samozřejmě neurvalé chování ani v nejmenším neomlouvá.

Jak se v takových situacích chovat, aby to bylo elegantní a účinné a aby takové situace nenastávaly?

Prosím jen chytrá řešení. Na hloupá přijdu snadno sama :kytka:

Použila bych něco z toho:
Franta říkal, že mi to sluší.
Mě se to takhle líbí.
Ty dneska taky nevypadáš nejlíp. Nejsi nemocný?
Můžeš mi na zítra připravit oblečení, ve kterém se ti líbím? Děkuji.
Taky nejsem z toho nadšená. Budu si muset koupit něco nového.

Taky tě ráda vidím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.10.21 16:00
@cecetka píše:
Otazkou „Tobe se to nelibi?“ Odpoved bude zrejme „Ne.“ a tim bych diskusi ukoncila.
Manzelovi bezne rikam, ze se mi na nem neco libi, nebo naopak nelibi (tady mame dohodu, ze to nebude nosit, kdyz bude se mnou).

Tak já ale nemluvím o slušném sdělení názoru případně přání. To taky děláme a je to úplně bez problémů.
Tohle jsou vyloženě kopnutí, o čem mluvím.

• Citovat
  • Nahlásit
7369
5.10.21 16:02

Večeři už mohl mít uvařenou. Neměl co dělat a vymýšlel kraviny. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9741
5.10.21 16:02
@Uslava píše:
Mě se to takhle líbí.
Taky nejsem z toho nadšená. Budu si muset koupit něco nového.Taky tě ráda vidím.

Joo…Franta je dobrej…to by mohlo zabrat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.10.21 16:08

Manžel tohle občas dělal zezačátku vztahu, měl to nakoukané doma od otce, který se tak choval ke tchyni často. Nebylo to tolik kvůli vzhledu, spíš kritizování toho, co dělám a jak to dělám, i takový výsměch ošklivý, ve tylu že na co šáhnu, je úplně blbě. Tchyně se vždycky bránila, seřvala ho, on se nas.al a v těchhle scénách se točili pořád dokola. Jeho otec je ale jiné povahy, je hádavý a takový škodolibý, to manžel ne. Vůbec jsem proto nejdřív nechápala, proč to dělá, když jinak byl milý, hodný, a pak najednou takovej zásek, pak jsem pochopila, že je to právě naučené od doma a zřejmě nikdy nepřemýšlel nad tím, jestli je to vhodné a správné. Když jsem reagovala defenzivně, odsekla apod., jak píšeš, končilo to hádkou, prostě scénář jako opsaný od jeho rodičů. Jak jsem si to uvědomila, když to příště udělal, zeptala jsem se v klidu, spíš smutně, proč je na mě takhle ošklivý a že mě to mrzí, když to takhle řekne. Úplně se zarazil, protože se to vymklo známému scénáři. Něco zakoktal, jako neomluvil se přímo, ale hádka nebyla a spíš přišel tak schlíple, jako že něco provedl. Když jsem to párkrát opakovala, tak se to stávalo už čím dál míň, a teď už to nebylo ani nepamatuju. Zkusila bych mu to říct nějak jinak, aby se ta obvyklá situace u vás neopakovala.

• Citovat
  • Nahlásit
8073
5.10.21 16:09

Nepotřeboval navodit takovou atmosféru, aby se mohl vytratit k sobě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.10.21 16:10
@Uslava píše:
Mě se to takhle líbí.
Taky nejsem z toho nadšená. Budu si muset koupit něco nového.Taky tě ráda vidím.
řekla jsem Díky. to je přesně z toho soudku. jindy říkám zase něco jiného, taky z tohohle soudku.
Ale přijde mi to kontraproduktivní, protože agresivní.
Frantu bych teda úplně vynechala, nepřijde mi to vtipné ani účelné.
Hledám způsob, jak mu laskavě ale pádně a ihned sdělit, že toto NE.
  • Citovat
  • Nahlásit
7369
5.10.21 16:11
@Anonymní píše: řekla jsem Díky. to je přesně z toho soudku. jindy říkám zase něco jiného, taky z tohohle soudku.
Hledám způsob, jak mu laskavě ale pádně a ihned sdělit, že toto NE.

To jsi zkusila, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2159
5.10.21 16:16

Me zacal muj ex vzdycky urazet, kdyz si potreboval odskocit k jedny slapote :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12801
5.10.21 16:19
@Anonymní píše: řekla jsem Díky. to je přesně z toho soudku. jindy říkám zase něco jiného, taky z tohohle soudku.
Hledám způsob, jak mu laskavě ale pádně a ihned sdělit, že toto NE.
  1. Naopak, s tímhle sklízím úspěch. Chválily holky, ale hlavně chci chlapům ukázat nohy. Jestli chceš, tak se taky můžeš podívat, jestli ne, najdi si zahalenou. Nic kvůli tobě měnit nebudu.

b) Dej mi prachy, já si dojdu koupit něco, co by se ti třeba líbilo. (a koupíš to samé v bledě modrém :mrgreen: Jinak to prostě neumíš)
c) A jak bys chtěl, abych chodila? Asi tak, aby se na mně nikdo nepodíval? Že ty mi zahýbáš? - Tohle je dost dobře možný, chlapi vidí svoje ženy jako horší, když je v merku jiná, všechno je špatně. To samé si prožila moje kámoška, když se jí plánoval zbavit. Tvůj odmítá kontakt - co z toho má? Má strach, aby to nemuselo být doma znovu, když už na to nemá náladu?
Anebo to je prostě čistá žárlivost.
d) je to chlap bez vkusu
e) je to debbil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
@Anonymní píše:
Manžel tohle občas dělal zezačátku vztahu, měl to nakoukané doma od otce, který se tak choval ke tchyni často. Nebylo to tolik kvůli vzhledu, spíš kritizování toho, co dělám a jak to dělám, i takový výsměch ošklivý, ve tylu že na co šáhnu, je úplně blbě. Tchyně se vždycky bránila, seřvala ho, on se nas.al a v těchhle scénách se točili pořád dokola. Jeho otec je ale jiné povahy, je hádavý a takový škodolibý, to manžel ne. Vůbec jsem proto nejdřív nechápala, proč to dělá, když jinak byl milý, hodný, a pak najednou takovej zásek, pak jsem pochopila, že je to právě naučené od doma a zřejmě nikdy nepřemýšlel nad tím, jestli je to vhodné a správné. Když jsem reagovala defenzivně, odsekla apod., jak píšeš, končilo to hádkou, prostě scénář jako opsaný od jeho rodičů. Jak jsem si to uvědomila, když to příště udělal, zeptala jsem se v klidu, spíš smutně, proč je na mě takhle ošklivý a že mě to mrzí, když to takhle řekne. Úplně se zarazil, protože se to vymklo známému scénáři. Něco zakoktal, jako neomluvil se přímo, ale hádka nebyla a spíš přišel tak schlíple, jako že něco provedl. Když jsem to párkrát opakovala, tak se to stávalo už čím dál míň, a teď už to nebylo ani nepamatuju. Zkusila bych mu to říct nějak jinak, aby se ta obvyklá situace u vás neopakovala.

Díky, super. Takové komentáře právě potřebuju. Ja se přesně snažím to neeskalovat, ale nevím, jak jinak.

K sobě se vytratit může, kdy si vzpomene. Já ho nijak nemanažuju. Navíc stejně si potřebuje zajet na poštu a už se ode mě nehnul měsíc. Se nedivím, že je mu u mě dobře. O to víc jsem pak v šoku, že po mě takhle vyjede. Samozřejmě že to má naučené z domova a určitě i horší věci. Vnímám to tak, že je ochotný se měnit k lepšímu a určitě se hodně posunul v předchozích vztazích a s věkem, ale moje laťka je asi vysoko. Já jsem ve vyjadřování opravdu hodně opatrná. Ani k dětem si nedovolím takové ty běžné hlášky typu ty jsi teda prasátko. Příčí se mi to. Zjednavam si respekt respektem.
A toho bych chtěla docílit i s přítelem.

• Citovat
  • Nahlásit
22516

A proč jeho připitomělou poznámku takhle strašně hrotíš? Co to máš na sobě? Šaty. Tím by to u nás skončilo. Nezkazila bych si půl dne jen proto, že se mu nelíbí v čem jdu do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3889
5.10.21 16:23

8o Tak pohádat se k vůli tomu jak kdo je oblečený a jít k vůli tomu spát jinam. No chtěla bych vás vidět, když se dohadujete o něčem důležitém.
K věci. No pokud by mi má drahá polovička zdělila, že se mu nelíbí co mám na sobě, tak bych mu řekla, že zítra půjde se mnou na nákup a ať mi vybere to co se mu na mě líbí. Myslím si, že by si to hodně rychle rozmyslel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat