Co znamená teratozoospermie a astenozoospermie?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.18 19:44
Co to znamená prosím

Prosím o radu co přesně znamená teratozoospermie a astenozoospermie přítel byl na spermografu který nám došel emailem na konzultaci jdeme až 7 února. Něco jsem si už hledala na internetu ale i tak prosím o radu. Popřípadne nijake vitamíny stravu a pod. Pokud má někdo zkušenost. A hlavně zadarilo se vám miminko z takovou diagnozou :srdce: dekuji

Přečtěte si článek: Neplodnost u mužů a její příčiny

Reakce:
MartinaCV
Kelišová 7136 příspěvků 12.12.18 21:11
@Anonymní píše:
Prosím o radu co přesně znamená teratozoospermie a astenozoospermie přítel byl na spermografu který nám došel emailem na konzultaci jdeme až 7 února. Něco jsem si už hledala na internetu ale i tak prosím o radu. Popřípadne nijake vitamíny stravu a pod. Pokud má někdo zkušenost. A hlavně zadarilo se vám miminko z takovou diagnozou :srdce: dekuji

To je velmi špatný spermiogram s velmi nízkým počtem spermií, které by byly v pořádku. Určitě bude jistější pokusit se počít cestou IVF a zvolit takové metody oplození, které odliší ty špatné spermie. Vhodná je metoda MACS + PICSI + ICSI. V dobrém centru..

MartinaCV
Kelišová 7136 příspěvků 12.12.18 21:13

Jinak se můžete ještě pokusit o léčbu, dlouhodobě užívat vitamíny - účinek se projeví až po 3 měsících užívání. Folandrol, Koenzym Q10, kyselina listová, Omega 3,6,9, Selzink. Doporučuji návštěvu androloga, TOP je MUDr. Viktor Vik v Praze. Sedí v Gennetu na Letné. Nemusíte být klienty Gennetu, abyste k němu mohli.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.18 05:42

@MartinaCV tento rok v květnu jsem otěhotněla ale asi v 5tt samovolny potrat. Byl to rok co jsem nebrala antikoncepci. A od té doby nic. Myslíte si že to mělo nijaku souvislost s potratem

MartinaCV
Kelišová 7136 příspěvků 13.12.18 05:46
@Anonymní píše:
@MartinaCV tento rok v květnu jsem otěhotněla ale asi v 5tt samovolny potrat. Byl to rok co jsem nebrala antikoncepci. A od té doby nic. Myslíte si že to mělo nijaku souvislost s potratem

To nevím, ale je to možné. Patrně má partner vysoký podíl apoptických spermií. To jsou spermie, které vypadají na první pohled dobře, ale mají špatné DNA, jsou namířené k rychlé buněčné smrti a takto dopadne i embryo z nich vzniklé. Příčin může být ale mnoho. Doporučuji MUDr. Višňovou v Cube na IVF a MUDr. Vika androloga na léčbu partnera. Nechte si udělat rozšířený spermiogram u Dr. Vika, žádanku je možné získat taky u MUDr. Karin Malíčkové na reprodukční imunolgii v Iscare. Tito tři lékaři jsou TOP. Jedině pak budete vědět, na čem jste. Hodně štěstí :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková natočila další ledové video a hned se rozjely spekulace: „Má vyplakané oči!“

Zatímco v Kanadě mrzne, jako když praští, Lucie Vondráčková (38) svým... číst dále >

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >