Co vaříte na více dnů?

367
28.8.20 12:39

Co vaříte na více dnů?

Zdravím dámy (a pánové), potřebuji poradit. Často v diskusích čtu, že vaříte na několik dnů dopředu a případně zamrazujete, zavařujete. Můžete mi prosím poradit, co vlastně konkrétně vaříte?
Nedělá mi problém každý den vyvařovat, ale teď čekáme druhé a ne každý den je mi ok (vlastně spíš každý den)…
Předem moc děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
415
28.8.20 12:53

Maso na stave, omacky, rizoto, zapeceny testoviny, zapeceny brambory…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
406
28.8.20 12:56

Vlastně cokoliv. I těstoviny carbonara, ale ty jako ohřívaný už nejsou tak dobrý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15875
28.8.20 12:57
@Sariku píše:
Co vaříte na více dnů?

Cokoli resp. totéž, co na jeden den - jen prostě ve větším množství :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
28.8.20 12:57

Ahoj :) mam casove narocnou praci a mraznicka je ma velka kamaradka :) ja treba do mrazaku navarim knedliky plneny uzenym a syrem a dam to do krabicky i s osmahnutou cibulkou a troskou sadla, pak udelam treba vypecky se zadelavanym zelim - tez zamrazim i s knedlikem, pak jen necham povolit a ohreju v mikrovlne, no pak treba jakekoliv plnene sladke tvarohove knedliky - jahody, merunky, boruvky, proste vse, taky dam do krabicky i s maslem, cukrem a strouhanym tvarohem no a pak hotovky - gulas, svickova, kure na paprice a da se zamrazit i treba holandaky nebo cevabo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
469
28.8.20 12:58

Jakékoliv pečené maso, čínu, lasagne, polévky, sekanou, vlastně úplně cokoliv, jen toho je prostě potřeba udělat více. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
28.8.20 12:58

Omáčky - rajská, svickova, koprovka s bramborem a vejcem, kuře na paprice, vepřové v mrkvi s rýží, vepřové na kmíně, žemlovka, francouzské brambory, zapečené těstoviny…
Různé polévky ty u nás vydrží tak 2-3 dny, bramboracka, kulajda, zeleninový vývar, česnečka, pórková, mrkvová, polévka z červené řepy či čočky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22509
28.8.20 13:04

Cokoliv co jde dobře ohřát. Omáčky, polévky, pečené maso, z „minutek“ třeba karbanátky, řízek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
945
28.8.20 13:05

Ted jsme měli 2 dny hovězí guláš, předtím 2 dny kuře na víně, zítra a v nedeli bude kvetakovy mozecek s bramborama.. Není cas ani nálada každý den vytvářet..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1602
28.8.20 13:05
@JeckoKacko píše:
Ahoj :) mam casove narocnou praci a mraznicka je ma velka kamaradka :) ja treba do mrazaku navarim knedliky plneny uzenym a syrem a dam to do krabicky i s osmahnutou cibulkou a troskou sadla, pak udelam treba vypecky se zadelavanym zelim - tez zamrazim i s knedlikem, pak jen necham povolit a ohreju v mikrovlne, no pak treba jakekoliv plnene sladke tvarohove knedliky - jahody, merunky, boruvky, proste vse, taky dam do krabicky i s maslem, cukrem a strouhanym tvarohem no a pak hotovky - gulas, svickova, kure na paprice a da se zamrazit i treba holandaky nebo cevabo :)

Přesně… pořádnej mrazák je základ :palec: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19167
28.8.20 13:06

Varim tak běžně, v nedeli si udelam zasobu zakladu jidla cca do ctvrtka, abych stihala práci, kroužky deti plus chodit ven. Kompletni se daji udelat omacky typu bolonska, na milanske spagety, pecene papriky, to davam do sklenic dnem vzhuru a do ledničky. Nebo si delam zaklad mas na ruzne omacky, rizoto a to v den vareni dodelam se zeleninou. Proste tak, aby mne dodelanj jidla netrvalo dele nez 20-30 minut vcetne prilohy. A dny, kdy nemam nic pripraveneho, davam vse do trouby na pomalé pečení, pustim brzy rano a k obedu to je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16796
28.8.20 13:07

Většinou všechno. máme rádi omáčky, guláš nejlépe druhý den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19167
28.8.20 13:08

Jo a trebe pokud potrebuji mit hotovou i prilohu, tak brambory jsou druhy den hnusne, ale bramborova kase uz je v pohode.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19032
28.8.20 13:10

Cokoliv, akorat prilohy delam vzdycky čerstvé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
236
28.8.20 13:10
@Cuddy píše:
Jo a trebe pokud potrebuji mit hotovou i prilohu, tak brambory jsou druhy den hnusne, ale bramborova kase uz je v pohode.

Vidíš, a já jsem takový poleno, že prostě brkaši druhý den neumím ohřát, už mně to nechutná. Naopak uvařené brambory osmahnu na cibulce a jsou výborný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama