Jak připravit levného a chutné jídlo

46
21.8.20 11:02

Jak připravit levného a chutné jídlo

Ahoj už nevím co vařit. Už jsem udělala všechny jídla z návodů na internetu na chutné a levné jídla co budou dětem chutnat. Nemáte nějaký rodiný recept? Nebo recept co jste sami vymysleli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
51943
21.8.20 11:13

@Barca 04 právě dělám egyptské brambory, jednoduché a celkem rychlé jídlo. a jí to všichni. Základ brambory, mleté a rajčatové pyré :palec: Jen doufám že bude i na zítra :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13843
21.8.20 11:15

A co jde dle tebe levné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
21.8.20 11:17
@debra.morgan píše:
A co jde dle tebe levné?

Tak do 300,–

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2940
21.8.20 11:23
@Barca 04 píše:
Tak do 300,–

Pro kolik lidí? To já se do 300 vejdu i s lososem s brambory a hráškem :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8401
21.8.20 11:26

U deti jsou vdecne jakekoliv varianty s testovinami nebo noky (aspon u tech mych). Bramborove knedliky s masem a spenatem. Tortily s cimkoliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13843
21.8.20 11:30
@Barca 04 píše:
Tak do 300,–

pro kolik lidí? na jedno jídlo/ na cely den? 300 na jedno jídlo pro 4 je víc jak dost. to fakt není levné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26657
21.8.20 11:34

Noky se špenátem a kuřecím ve smetanové omáčce. Špagety s červenou čočkou.
Fleky se zelím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27534
21.8.20 11:47

Špagety s domácím kečupem a sýrem. Karbanátky s bramborem a okurkovým salátem. Bramborové placky a bramboráky. Lečo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10404
21.8.20 11:50

Jak staré děti? Jak máme vědět, co jim chutná? Já třeba dnes peču žampiony/cukety/lilky - syn se po tom může utlouct, dcera to nevezme do pusy a dá si polévku od včera. Cukety a lilky mám ze zahrady, za žampiony pro sebe a syna jsem dala asi 50,–Kč, k tomu okurkový salát z okurek od sousedky.
Všude teď zrajou špendlíky a začínají švestky, tak i ovocné knedlíky jsou levné. Na chalupě nám padají jablka, tak jednou týdně okrájím, nastrouhám a napěchuju do sklenic a zavařím (bez ničeho, samotná). Těsto na tažený závin vyjde tak na 10,–Kč, tak je pak v zimě štrůdl za hubičku, nebo používám k nastrouhané mrkvi na sladký salát pro děti - po tom se můžou utlouct.
V létě jsem hlídala spoustu dětí a všechny chtěly kynuté lívance nebo vdolky, tahle sladká moučná jídla jsou taky za pár korun a dětem chutnají, ale jíst by toho moc fakt neměly. Já se snažím jim dát vždycky kotel pořádné polévky, a to sladké jídlo spíš jako takový dezert po polévce.
Jedno moje dítě zbožňuje kyselo z kvásku a kulajdu, druhé dítě to vůbec nechce, ale zase má rádo boršč s červenou řepou (tu zase bojkotuje to první).
Takže já nemám moc univerzálních jídel ani pro svoje dvě děti, natož jako radu na netu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
699
21.8.20 12:00

Si najdi diskuzi „co dnes vaříte“ ať už tady nebo na jiných serverech podobného ražení, máš tam tisíce stránek s jídlem. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13843
21.8.20 12:03

My dneska budme mít smažený patizon s bramborem a okurkový salát. Vše ze zahrady. Náklady nula nula nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2628
21.8.20 12:03

Těstoviny nebo rýže s fazolemi z plechovky s domácím kečupem, vaječná omeleta s cibulí a brokolicí s kaší, kuskus s pohankou s osmaženou nebo čerstvou zeleninou, může být k tomu kuřecí maso, špagety se smetanovou omáčkou s osmaženou cibulkou, česnekem a šunkou nebo slaninou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
799
21.8.20 12:07

Tak záleží, co tvoje děti jí :nevim: já dnes dělám brambory se zelím s červené řepy a tempehem, hodně jíme luštěniny (třeba pečené fazole mají rády všechny děti co znám), falafel, zeleninové placky se sýrem a dipem z jogurtu, rizoto, noky, francouzské brambory, musaka, teď i studené polévky (gazpacho, porkovou), pečené plněné batáty a houby, lasagne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1925
21.8.20 12:10

Červená čočka s komosovým mlékem a rýží, taková indie, lasagne, plněmě papriky se sýrem, sojovoým masem a brambory, rýžový nákyp, těstoviny s rozmixovanými rajčaty, špenátem a kešu, eintopf - my milujeme brambory, směs luštěnin, kořenovou zeleninu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama