Co vás překvapilo na/po rozvodu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
4.1.22 21:32

Co vás překvapilo na/po rozvodu?

Milé ženy, moje manželství stojí před rozvodem a já rozmýšlím ze všech stran, jestli do toho mám fakt říznout. Jde mi hlavně o praktickou stránku věci - mám tři děti, nejstarší má 9. A budu si muset najít nájem, což v této době není nic jednoduchého.
Samozřejmě mám pořád strach, jestli to vůbec zvládnu. Dá se předpokládat, že mi to manžel minimálně ze začátku dá sežrat, takže na nějakou stabilní péči o děti nebo štědré alimenty fakt nesázím.
Chci zůstat ve stejné obci kvůli školce a škole. Do školky a ze školky zvládám, jeden kroužek bychom museli obětovat, to mi nepřipadá tak tragické. Mám našetřeno kolem 1 mil., na nenadálé výdaje, zařízení bytu apod. Jinak z manželství nic nedostanu, jdu tzv. s igelitkama.
Jde o to, že nás s dětmi z mého platu neuživím. Musela bych brát z úspor tak 10 tis. měsíčně. Bůh ví, jaké bych dostala alimenty. Samozřejmě bych v mezičase pracovala na zvýšení příjmů, šance je, ale není to samozřejmě hned a je to na úkor času.
Pořád mě svazuje strach, jestli to dám. Samozřejmě se nám sníží životní úroveň. Mám strach, jak to ponesou děti.
Vy, co máte rozvod zasebou, co byl největší problém? Bylo něco, co vás zaskočilo, překvapilo, s čím jste nepočítali?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
939
4.1.22 21:41

A vy teda nemáte sjm? Já jen že ten tvůj našetřený milión se může ochudit o půlku, kterou při rozvodu dáš manželovi.
Jestli máš tolik, tak bych se vůbec nebála té přechodné doby. Práci si najdeš, kvalifikaci zvýšíš, bydlení seženeš a manžel na děti přispěje ;) Myslím, že máš velmi slušný základ a zvládneš to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.22 21:59
@Anonymní píše:
Milé ženy, moje manželství stojí před rozvodem a já rozmýšlím ze všech stran, jestli do toho mám fakt říznout. Jde mi hlavně o praktickou stránku věci - mám tři děti, nejstarší má 9. A budu si muset najít nájem, což v této době není nic jednoduchého.
Samozřejmě mám pořád strach, jestli to vůbec zvládnu. Dá se předpokládat, že mi to manžel minimálně ze začátku dá sežrat, takže na nějakou stabilní péči o děti nebo štědré alimenty fakt nesázím.
Chci zůstat ve stejné obci kvůli školce a škole. Do školky a ze školky zvládám, jeden kroužek bychom museli obětovat, to mi nepřipadá tak tragické. Mám našetřeno kolem 1 mil., na nenadálé výdaje, zařízení bytu apod. Jinak z manželství nic nedostanu, jdu tzv. s igelitkama.
Jde o to, že nás s dětmi z mého platu neuživím. Musela bych brát z úspor tak 10 tis. měsíčně. Bůh ví, jaké bych dostala alimenty. Samozřejmě bych v mezičase pracovala na zvýšení příjmů, šance je, ale není to samozřejmě hned a je to na úkor času.
Pořád mě svazuje strach, jestli to dám. Samozřejmě se nám sníží životní úroveň. Mám strach, jak to ponesou děti.
Vy, co máte rozvod zasebou, co byl největší problém? Bylo něco, co vás zaskočilo, překvapilo, s čím jste nepočítali?

Kdyz clovek chce, zvladne vse. Prvni mesice po rozvodu byly sakra tezke, drzela jsem se jen kvuli detem. Bylo to o to tezsi, ze s exem jsem se rozvedls, ponevadz se silene zblaznil do me kamaradky. Dnes uz jsou manzele, mame 3 roky po rozvodu a stale se mi snazi skodit. Jak jsem se dozvedela, od nasi spolecne zname, pry chce srazit tu moji pychu. Vsude tvrdil, ze to sama nedam a ceka, kdy ho budu otravovat a zadonit, no a ja nic. Neprosim, nekontaktuji ho, stejne, jako on me. Pry si jeho zena nepreje, aby se mnou cokoliv resil a on ji chce dokazat, ze se na nej muze spolehnout. To jim ale nebrani, aby o me sirili reci, jak jsem byla hrozna, jak jsem mu zahybala, nestarala se o deti apod. Kdyz to nezabralo, tak me zacali tahat po soudech. Nechapu, s kym jsem to 15 let zila. Je toho jeste hodne a v praci nechapou, jak jsem to vse ustala. Nasla jsem si po rozvodu novou praci, kde beru o dost vic, nez jsem brala a stufuji poslednim rokem, abych mela vysdi tridu. Skolu mam kazde utery a v pondelky praxi, delam na plny uvazek, takze je zo sakra zahul. Spoluzackx maji studijni volno, ponevadz pracuji v nemocnici, ale, ja jsem se bala zmenit misto. Kdyz se ohlednu, tak taky nechapu, jak jsem to po rozvodu mohla zvládnout, ale, jsem stir a ti pry vstanou z popela. Omyl, uz jsou to 4 roky, leti to

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.22 22:09
@Anonymní píše:
Kdyz clovek chce, zvladne vse. Prvni mesice po rozvodu byly sakra tezke, drzela jsem se jen kvuli detem. Bylo to o to tezsi, ze s exem jsem se rozvedls, ponevadz se silene zblaznil do me kamaradky. Dnes uz jsou manzele, mame 3 roky po rozvodu a stale se mi snazi skodit. Jak jsem se dozvedela, od nasi spolecne zname, pry chce srazit tu moji pychu. Vsude tvrdil, ze to sama nedam a ceka, kdy ho budu otravovat a zadonit, no a ja nic. Neprosim, nekontaktuji ho, stejne, jako on me. Pry si jeho zena nepreje, aby se mnou cokoliv resil a on ji chce dokazat, ze se na nej muze spolehnout. To jim ale nebrani, aby o me sirili reci, jak jsem byla hrozna, jak jsem mu zahybala, nestarala se o deti apod. Kdyz to nezabralo, tak me zacali tahat po soudech. Nechapu, s kym jsem to 15 let zila. Je toho jeste hodne a v praci nechapou, jak jsem to vse ustala. Nasla jsem si po rozvodu novou praci, kde beru o dost vic, nez jsem brala a stufuji poslednim rokem, abych mela vysdi tridu. Skolu mam kazde utery a v pondelky praxi, delam na plny uvazek, takze je zo sakra zahul. Spoluzackx maji studijni volno, ponevadz pracuji v nemocnici, ale, ja jsem se bala zmenit misto. Kdyz se ohlednu, tak taky nechapu, jak jsem to po rozvodu mohla zvládnout, ale, jsem stir a ti pry vstanou z popela. Omyl, uz jsou to 4 roky, leti to

Jsem taky štír. 8)

Ano, obávám se, že manželovo ego také neunese, když to zvládnu. Poslouchám, jak to nezvládnu, jak si mám zkusit jít, abych konečně zjistila, o čem je život, jak nemám šanci se o děti postarat, ale on mi tu šanci dá, abych konečně poznala, co v něm mám a čeho všeho si nevážím. :roll:
Přitom obstarávám děti, domácnost, jeho, skoro všechno. Ano poskytuje střechu nad hlavou a nějaké peníze a komfort, ale to není zas tak strašně nenahraditelné.

@Malineka Nemáme SJM, moje peníze jsou moje.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.22 22:21
@Anonymní píše:
Jsem taky štír. 8)

Ano, obávám se, že manželovo ego také neunese, když to zvládnu. Poslouchám, jak to nezvládnu, jak si mám zkusit jít, abych konečně zjistila, o čem je život, jak nemám šanci se o děti postarat, ale on mi tu šanci dá, abych konečně poznala, co v něm mám a čeho všeho si nevážím. :roll:
Přitom obstarávám děti, domácnost, jeho, skoro všechno. Ano poskytuje střechu nad hlavou a nějaké peníze a komfort, ale to není zas tak strašně nenahraditelné.

@Malineka Nemáme SJM, moje peníze jsou moje.

Tak, pokud mas nasetreno tolik penez, tak bych se nebala. Jak stare mas deti? Nasim detem bylo v dobe rozvodu 8 a 11, 5 let. Ex o ne zacal mit zajem skoro az po roce a strasne se divil, ze ho odmitaji a narizoval mi, at je, treba nasilim k nim dovezu. Dnes je jim 15 a 11,5 let a stale ho odmitaji. Nedavno jsme meli soud, protoze navrhoval, aby mi byla udelena pokuta, ze nedokazu deti prinutit, aby ho navstevovaly. No, prohral to, a jeste pred soudem, prestal platit alimenty a pry je uz platit nebude. Advokatka mi poradila, co mam delat, takze jsem se zacala branit a s tim bohuzel nepocitali, pac ja spis vzdy ustupovala a to jak v manzelstvi a i po rozvodu

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.22 22:47

Mám jedno dítě, při rozvodu bych si přišla cca na 2 miliony a stále váhám. Při dnešním nájmu 15 tisíc je za pět let skoro polovina částky v luftu a člověk má před sebou dalších 30 let. Při dnešní ceně nemovitosti je hypotéka velkým otazníkem, možná nějaký pidi byt za 3000000, ale chtěla bych taky poblíž, přece nemůžu školkove dítě vozit 50 km. Každej si řekne milion, to je peněz… Jenže to je 15 nájem, 5 jídlo, 5 stálé běžné výdaje a i s platem skoro 30 hrubého je to na knop, při 14 dní ocr se sahá do úspor. Teď si třeba držet auto… Holky ty peníze jsou hned pryč. Fakt si to nedokážu představit, já bych měla hrozný stresy, teď mám stresy z manžela. Ale chlapa nového bych nenašla, že by byla vidina, že třeba za pár let společné bydlení s někým… No nevím, nevím…

• Citovat
  • Nahlásit
4.1.22 23:11

Opatrnost

Se třemi malými dětmi a nedostatečným příjmem bych se do rozvodu nehnala. Stačí Tvoje dlouhodobější nemoc nebo úraz, ztráta práce a je průšvih na světě.
Pokud na není opravdu vážný důvod, proč odejít - alkohol, násilí, gambler, … tak bych to nedělala.
Vyhledala bych manželskou poradnu a snažila se vztah narovnat.
Občas to zavrže v každém manželství.

Jak píšeš muž nebude rozvod chtít. A na tom se dá stavět.
Když bude chtít, aby jsi zůstala, nejspíš bude i ochoten přistoupit na změny ve vztahu.

Zbytečně si nehraj na hrdinku, co všechno sama zvládne.
Když chlapi vykřikuji, abychom jim ukázaly, jak to bez nich zvládneme, není to pokyn abychom jim to fakt ukázaly.

Je to pokyn k tomu, abychom ocenily, co pro nás a děti dělají a jak jsou pro nás důležití.

V podstatě chtějí pochválit. Kdyby mi tohle řekla moje máma včas, tak jsme si s mužem ušetřili mnoho let hádek.
Nakonec jsem na to přišla sama a nerozvedli jsme se. Vztah narovnali a je nám spolu dobře.

Držím palce🙋‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
162
5.1.22 06:07

Dáte to. Nevíme, proč se rozvádíte, ale nikdy bych nedržela manželství kvůli dětem, viděla jsem to u svých příbuzných a fakt bych to neudělala… Máma odešla se dvěma malými dětmi a brácha se narodil až po rozvodu. Měla štěstí, že si mohla koupit z vyrovnání aspoň menší byt. Jinak neměla nic našetřeno. Pomáhala babička, která občas přijela z ciziny. Alimenty dostala ty nejmenší, ještě, že táta nám nějaké věci kupoval přímo - oblečení nebo kola, a pak jsme dostávali později od něj kapesné. Jinak prostě sekáče a jednoduchá strava ze základních surovin atd. Mamka dlouho nepracovala, na malém městě, s nevalným vzděláním a s věčně nemocným bráchou to bylo složité. Kdyby se tenkrát nerozvedla, tak pak nepotká toho skvělého chlapa, se kterým je už skoro 20 let… Všechno jde zvládnout :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.22 06:27

@Dlouhá punčoška Jenže já už se snažím to narovnat 2 roky. A mám toho tak akorát dost. Stojí mě to psychické zdraví. I v poradně jsme byli, tam jsem pochopila, že manžel nic měnit nechce, že má svou pravdu. Na vztah musí být dva.
Násilí ani závislosti u nás nejsou akorát mě podvádí a snaží se mi vnutit, že je to moje vina, protože s ním nespím kdykoli se jemu chce a on je přece chlap a má potřebu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.22 10:09
@Anonymní píše:
@Dlouhá punčoška Jenže já už se snažím to narovnat 2 roky. A mám toho tak akorát dost. Stojí mě to psychické zdraví. I v poradně jsme byli, tam jsem pochopila, že manžel nic měnit nechce, že má svou pravdu. Na vztah musí být dva.
Násilí ani závislosti u nás nejsou akorát mě podvádí a snaží se mi vnutit, že je to moje vina, protože s ním nespím kdykoli se jemu chce a on je přece chlap a má potřebu.

byla jsem ve stejné situaci, ale o mnoho let déle. A jestli po rozvodu něčeho fakt ituju, tak toho, že jsem to nerozsekla dřív.
Rozvod mě stál několik set tisíc, které jsem exmanželovi musela vyplatit. Mám navýšenou hypotéku a jsem zas tam, kde jsem byla před 20 lety. Do důchodu bych to měla splatit 8). Alimenty směšné (hned si zajistil práci načerno). Děti nevídá, protože já je určitě proti němu navádím. Při rozvodu jsem nabízela stanovení styku s dětmi, ale nezájem. Prý časem jistě poznají sami, že on není taková svině, jak já se jim samozřejmě snažím namluvit :nevim: Neviděl je dva roky, kontakt má jen s jedním dítětem a to pouze přes SMS jednou za cca 2 měsíce

Samozřejmě mám strach z budoucnosti při současném zdražování. Mám strach, že děti nezvládnu dobře vychovat. Že rozvodem jsem jim dala špatný rodinný model. Ale i přes to je mi o mnoho lépe než bylo v manželství.

• Citovat
  • Nahlásit
5.1.22 10:47
@Anonymní píše:

Pokud s manželem není rozumná řeč, tak se nedá nic dělat.
Vím, že je to trošku hraběcí rada, ale přesto: V rámci možnosti se snaž co nejvíc odpočívat. Zapoj svou rodinu, aby Ti pomohla a veď k pomoci v domácnosti i děti. Hledej, kde můžeš ušetřit energii.
Jsi šikovná a určitě vsechno zvládneš🙋‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat