Co všechno do porodnice?

Anonymni
24.5.07 12:49

Co všechno do porodnice

ahoj chtěla bych se zeptat co všechno potřebuji s sebou do porodnice oblečení pro miminko mám ale nevím co jiného sebou vzíti co všecno potřebuji poradte mi nějak stručně :D :D děkuji DENISA

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

48557
24.5.07 13:03

ahoj vetsinou dostanes v porodnici seznam co potrebujes.
jinak ja to brala podle tohodle seznamu :wink:
http://www.tehulka.cz/view.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
629
24.5.07 13:10

Ahojky!

dokumenty:
těhotenská průkazka
občanský průkaz
průkaz zdravotní pojišťovny
oddací list (pokud jste vdaná), jinak cosi z matriky kvůli příjmení dítěte

pro maminku
a) k porodu
starou noční košili nebo tričko (nebo si nechat vydat nemocniční prádlo)
(teplé ponožky)
gumové přezůvky (hodí se do sprchy)

1. po porodu
    toaletní potřeby (kartáček, pasta, sprchový gel, šampón, hřeben, deodorant)
    osuška, ručník, plena látková - pleny byly k dispozici
    toaletní papír - v porodnici byl tvrdej jako noviny
    papuče, ponožky,župan
    2× noční košile na rozepínaní (možno využít nemocniční prádlo)
    podprsenka pro kojící matky + vložky do podprsenky
    2× vzdušné kalhotky (síťované - prodávají se v lékárně, dobře větrají) + 70× vatové vložky - záleží na porodnici, u nás jich bylo dost
    mobil

pro miminko
jednorázové pleny - pro případ že dojdou látkové, jednorázových dávají málo
potřeby pro přebalování (kapesníčky, vlhké ubrousky, vatové tyčinky, krén proti opruzeninám) - záleží na porodnici, u nás bylo vše kromě vlhkých ubrousků

Co jsem teda určitě nepotřebovala, byl župan a teplý ponožky (rodila jsem v únoru). Tak přeju rychlej porod!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
468
24.5.07 13:28
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
24.5.07 14:12

Určitě doporučuju pilník na nehty - pokaždý jsem si zbrousila nehet na malíčku až do masa, aby ho mohlo mimčo sát :-)

Jo a taky jsem si koupila jinej sprcháč než co používám doma - po prvním porodu jsem se s ním nemohla mýt - hrozně mi připomínal první dny po porodu, po druhým porodu jsem to tak už neprožívala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
24.5.07 16:14

V každé porodnici ti poskytnou něco jiného, takže je to dost rozdílné :D
Můj seznam je v Deníku Těhotenství na http://rodina.cz/raketka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
10.1.11 09:30

q

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5570
15.2.11 12:01

OŽIVENÁ DISKUZE

Ahoj, devcata!

Kvůli zdravotnim komplikacim nas chteji snad az po 36. tydnu oddelit, tak si chystam tasku do porodnice…

Mam par dotazu k tomu, co mi neni jasne:
Koukala jsem na SAMU porodnicke vlozky. Delaji dve velikosti – mini 20 ks (6,5×22 cm) a midi 56 ks (11×30 cm). Jsou ty vetsi lepsi? Cetla jsem totiž na nejake diskuzi, ze si maminky stezovaly, ze ty mini jsou kratke a male… Koukala jsem ted na poslednim monitoru (jenom ocima) na ty co maji v nemocnici a pripadaly mi docela velke… Bude kdyztak stacit jedno baleni tech midi, prip. 3× mini? (myslim jenom do porodnice - rodim v Bohunicich) Nebo jestli mate nejaky tip na jiné vlozky a kde je v Brne sehnat, sem s nim.
Ještě se nevi, jestli jestli me nechaji rodit prirozene nebo cisarem – lisi se krvaceni v těchto pripadech? Asi ne, ze?
Je nejaky velky rozdil ve vložkách do podprdy? Hodne maminy chvali Fixies.. Chci je jen do porodky, i když zase tezko rict jak se rozkojim, ale jedno baleni bych s sebou asi vzit mela. Na doma bych pak chtěla pratelne latkove – je nejaka znacka tech latkovych co je lepsi nebo to vyjde nastejno? Koupim nebo mozna usiju je az budu vedet, ze budu kojit…
to je zatim vse, diky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24438
15.2.11 12:15

Vložky - ony ty Samu nemají žádný igelit, takže můžeš dát dvě přes sebe, jednu víc dozadu a jednu víc dopředu=)… a tak, měla jsem ty mini a stačily.
Na tři/čtyři dny v porodnici klidně ty tři balíky, já je pak používala i doma, normální byly hrozně nepříjemné.
/Plus síťkované asexuální natahovací kalhotky=))/

Do podprdy mi jednorázové taky přišly nejlepší Fixies, vem jeden balík a uvidíš. Látkové jsem pak měla Avent - ale až se trochu ustálila tvorba mlíka, ty gejzíry v prvních týdnech neměly šanci pobrat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16749
15.2.11 12:21

ahoj asi ti neodpovím na všechny otázky ale aspon na něco jo. :-) já měla porodnické vložky batist jsou dlouhé 7×25cm první dny v porodici budeš krvácet hodně takže čím delší tím lepší. na noc jsem si dávala i ty vložky dvě za sebe.spotřebovala jsem tam 2 a půl balíčků takže celkem 50 vložek měnila jsem je celkem často.plenky pro miminko jsem měla pampers 1 2-5kg a spotřebovala jsem celý balíček je tam 43ks v porodnici jsem byla 5dnů.jinak s těma látkovýma neporadím, tak snad aspon trochu jsem pomohla.jo a určitě si kup sítované kalhotky s těmi jsem byla moc spokojená

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7479
15.2.11 12:36

Ahoj. Já jsem používala klasický, úplně obyčejný vložky z hypernovy, bez křidýlek a taky případně 2 najednou. Ona je spotřeba dost velká, ptž. je i po záchodě příjemnější se jen „otřít“ vložkou než se dřít papírem. A asexuální síťovaný kalhotky jsou k nezaplacení. Za jedno krásně drží ty vložky a jsou super prodyšné. Nosila jsem je ještě alespoň 14 dní i doma. S vložkami do podprdy moc neporadím, je to asi jedno které. Doma jsem si dávala plínu, v zimě se to dá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7479
15.2.11 12:41

A hlavně přeju, ať jste v pořádku! Ve 36 tt už je miminko „hotové“ jen přibývá, tak to už by mělo být dobré. Kamarádka teď porodila ve 34tt a taky se má miminko čile k světu. Tak hodně štěstí!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TehotnaTerezka
15.2.11 13:42

ja jen k tem vlozkam do podprsenky - za me zvitezily Chicco, jsou sice docela drahy, ale fakt byly nejlepsi, nejenze dobre saly, byly prijemny na telo, ale i dobre drzely v podprsence a pres tricko nebyly vubec videt
koupila jsem si i latkovy od Aventu, ale vubec mi nevyhovovaly, byly dost drsny

• Nahlásit
  • Citovat
378
15.2.11 20:54

Ahoj!

vložky bych doporučila ty velké,ty menší mi příjdou moc malé.Spotřebovala jsem jich dva balíky za tři dny.Vložky do podprsenky za mě taky Chicco,dobře drží,mají i lepítko a hodně sají.Celé balení do porodnice nepotřebuješ,než se rozkojíš,bude to trvat min. 2 dny.Tak třeba 10 ti jich bude stačit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5570
16.2.11 09:19

holky, diky za odpovedi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu