co všechno může??

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

cyesis
Kecalka 220 příspěvků 11.10.08 19:03
co všechno může??

prosila bych o radu, už mě nějak nenapadá co můžu dát tomu svýmu broučkovi:oops: .
zatím mu dávám mrkvičku, květáček, brokolici, jablečnou přesnídávku, jablečnou s jogurtem, a dnes měl banánkovou. ale tak nějak nevím jakou zeleninku a jaký ovoce už může… 14. října nám bude pět měsíců.

někde jsem četla že může už i kukuřici, je to pravda?? a chtěla bych se ještě zeptat na bílý jogurt.

moc děkuji za odpovědi :wink:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Želvička31
Kecalka 172 příspěvků 11.10.08 19:11

Ahojky, není to trošku miš maš? :D Nám bude taky pět měsíců a když jsem řekla doktorce, že dáváme příkrmy, tak se mohla osypat. Každopádně my jedeme v poledne mrkvičku s bramborem, já s ovocem radši počkám, aby nám zeleninka nepřestala chutnat. Jinak šťávičky, ty máme radši než čajíček. :D

Anette
Extra třída :D 10410 příspěvků 11.10.08 19:33

ahoj, taky si myslím, že tak malému miminku toho dáváš až moc. Takhle brzo bych dávala třeba jen brambory a mrkvičku, postupně bych pak přidávala další zeleninu - cuketu, brokolici, květák atd, ale to v rozmezí několika týdnů. Cca po měsíci se přidává maso. Ovoce bych dávala taky později, jinak by si mohl na sladké zvyknout a zeleninu by pak mohl odmítat. Bílý jogurt se dává od ukončeného 7. měsíce.

Zizalka
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 11.10.08 20:58

Zdravím!

Já teda taky koukám, jakou má teprve v pěti měsících baštu.
Trošku zvolni, není třeba, aby za jeden měsíc jedl vše. Na to jeho malé tělíčko, které bylo donedávna zvyklé jen na mlíčko, je to trochu moc najednou.
Nech ho zatím vklidu papat zeleninu, na kterou je zvyklý.
Pořád by měl mít více mléka, než normálního jídla. S jogurtama bych taky rozhodně počkala.
Radím nepřehánět a zvykat pozvolna.

jitulli82
Stálice 68 příspěvků 11.10.08 21:16
Re: co všechno může??

Ahoj, vsechno podstatne najdes tady v tom prehledu ktery si stahnes do pc :wink: http://www.kojeni.net/prikrmy.php
Jinak jogurt od ukonceneho 7m nejriv jak tu nekdo psal a rozhodne bych pockala i s presnidavkami… neni kam spechat.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.08 21:17

Mně to mišmaš nepřipadá, není to tak špatný. Pokud nějakou zeleninu toleruje 3 dny, klidně se může zavést další, to delší zvykání není k ničemu, naopak, lepší je najet na pestřejší stravu.

Všichni doporučujete mrkev a brambor, no nevím, jestli je to nějaká výhra, po mrkvi se hodně miminům zdvihne betakaroten a brambor má zase hodně škrobů, které zatěžují, takže mrkev s bramborem fakt není žádná superkombinace.

Takže: pokud už máte ovoce, zavedla bych maso - krůtí, kuřecí, králičí, zpočátku 15 gr. denně namixovat se zeleninou.

Co se týče zeleniny: proti kukuřici není námitek, na rozdíl od slavného květáku a brokolice nenadýmá… dále se mi osvědčil patizon (teď jde koupit i v obchodech, je fakt dobrej) a fenykl - taková ta pseudocibule - spolu s kouskem brambůrku (ale jen kouskem kvůli tomu škrobu) a troškou masa to byla fakt bašta.
Moc dobrá je i cuketa, lilek, dýně, petržel, pastiňák, pórek, okurka.
Také je populární špenát, moc jsem ho nedávala, obsahuje kyselinu šťavelovou a ta jednak nadýmá a snižuje vstřebávání železa. Dá se neutralizovat mlékem, takže pokud špenát, nakonec přidat trochu mléka a promixovat. Tuším, že hotový příkrm HIPP špenát s bramborem se s trochou mléka, ale oni to zase dohnali do absurdity a dali tam snad smetanu :-)
Dobrá se i kedluna, hrášek a zelené fazolky, ale s těmi bych přece jen kvůli nadýmání počkala.

Ovoce: určitě jablka, hrušky, švestky, banán taky - poprvé radši méně, občas je na něj alergie a meruňky a borůvky. Počkala bych s broskvemi.

Jogurt - s tím počkat!!!

Vím, že se tvrdí, že po zavedení ovoce děti přestanou jíst zeleninu, ale ještě jsem se s tím nesetkala. Přijde mi, že jsou děti, které zeleninu nikdy skoro nejedli a když ochutnali něco lepšího, přestali jíst i to málo a naopak jsou děti, které dobře jí masozeleninový příkrm a ovoce do nich nedostanete.

Tak dobrou chuť!

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 11.10.08 21:48

Přesunula jsem do začínáme s píkrmy.

L.

cyesis
Kecalka 220 příspěvků 11.10.08 22:48

o tom fenyklu vím, ale nějak netuším, jak ho zpracovat. mohl by ste mi někdo poradit. už ho mám doma koupenej, je celej ale vážně netuším, co s ním…

Anette
Extra třída :D 10410 příspěvků 11.10.08 23:07

Já fenyklu odříznu ty řapíky, přepůlím a uvařím do měkka. Pro nás dospěláky ho pak zapékám s omáčkou z nivy a je to moc dobrý :D

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.08 23:42

Do polévky jde dát i ty řapíky (stojí-li zy něco)… pro mimino uvařit ve vodě s masem a zeleninou, později taky uvařit a zapéct třeba s bramborama a masem a jinou zeleninou, provoní je.
Jde ho i normálně jíst - třeba pečené kuře a k tomu brambory s fenyklem. To jede u nás.
A dělá moc dobře na prdíky a bolavé bříško.

Želvička31
Kecalka 172 příspěvků 12.10.08 08:48

Ahoj anonymní, no my dáváme mrkev s bramborem proto, že třeba květák a brokolice nám nejede :D :) A stejně si myslím, že by se nemělo pospíchat, přece jenom miminko má malý ledvinky :) :D a takovej nápor :lol:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.08 09:58

Já nepsala, že je dobré pospíchat - je obecná shoda, že nová potravina by se měla zavádět cca 3 dny. Pokud nejsou problémy, může se zavést druhá.

A jak jsem psala, mrkev s bramorem není žádná výhra. Zrovna ten bramborový škrob dává ledvinám docela zabrat. Což o to, dítě se s tím vyrovná (bude muset skousnout horší věci:) ), ale mně třeba kombinace rozšířená dejme tomu o cuketu a fenykl apod. přijde mnohem vhodnější.

Mimochodem, brokolici nesnáší hodně dětí, květák mají trochu radši, ale obojí jsou to nadýmavé potraviny.

Takže jak se ptala cyesis, proti kukuřici podle mě není námitek (pokud jí nenatrhá na poli - ta může být GMO…)

Dobrou chuť.

Želvička31
Kecalka 172 příspěvků 12.10.08 13:32

Ještě tu mám špenát. Co špenát Anonymní?

Paradise
Závislačka 3529 příspěvků 12.10.08 15:03

Tak já malýmu od ukončenýho čtvrtého měsíce dávám,brambor,mrkev,šp­enát,brokolici,kvě­ták.Zatím bez ovovce,ale občas dám štávičku z jablka,hrušky nebo trochu banánku.Je pravda,že květák nadýmá,ale náš klučina to zvládá bez problémů,zato po mrkvičce má vždy hroznou zácpu,tak tu moc často nedávám.Zvládáme to celkem bez problémů,takže nějaké pozvolné zavádění se u nás taky nekonalo.

Jen se chci zeptat,ta kukuřice se dá koupit jako klas?Nebo ji snad dáváte mimískům konzervovanou?To asi ne ne?Jen,že jsem v obchodě kukuřici jako klas ještě neviděla,proto se ptám.

Anette
Extra třída :D 10410 příspěvků 12.10.08 15:26

Želvičko - se špenátem pomalu, my jsme ho dávali až po prvním roce a jen občas, obsahuje hodně kyseliny šťavelové.

Paradise - já kupovala kukuřici i hrášek mražený, ale pasírovala jsem je přes cedník, aby tam nebyla ty šlupky, mohou nadýmat.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >