Máme UM, 4 měsíce a nevím, co jí dát?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
taeki
Povídálka 13 příspěvků 05.10.08 09:47
máme UK4 měsíce a nevím, co jí dát???prosím o radu

Ahoj maminky, mám doma 5ti měsíční holčičku, kojila jsem jen krátce a hned přešla po různých trampotách s bříškem na Nutrilon Comfort (trpíme zácpou a bolestmi bříška).Již 3 týdny zkoušíme zeleninku.V lah­vičce ji jakš takš sníme.Chtěla bych zkusit taky něco zamrazit, tak ani nevím, do čeho to papání můžu dát.Taky kdy začít s masem?Četla jsem, že jí nemám ani dátat ovoce, ale ona mi nechce kadit, tak jí zkouším dávat jablíčko, ale to se u toho šklebí.Prostě jak a co jí můžu dávat?Děkuji moc za odpověď.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
NAPOLY
Závislačka 3136 příspěvků 05.10.08 10:45

ahojky…
no, každá maminka ti tady bude radit jinak…
já jsem to nijak nehrotila…sice jsem kojila, ale příkrmy jsem dávala taky před pátým měsícem…a to, že se ovoce nebo maso dávat nemá - jen se zeptej své mamky, na čem sis pochutnávala ty :wink:

takže asi tak 8)

Valli
Závislačka 4258 příspěvků 05.10.08 13:55

ahoj, v poradne by mela vzdy poradit sestricka nebo dr. ale jak to zname kazda mele co chce…nektera po modernu a nektera ma jeste zarsatrale metody:-)

ja to delala asi takto-syn-byl hodne velky zrout,prvne jsem jen kojila a v5m. jsem mu zacala davat jednodruhove jidlo-zeleninku -ty kupovane.spenatek a tak,to jedl,pak se to ma michat treba spenat a bramobory a tak. kdyz jsem varila moje jidlo,vubec to nechtel jist a zmrazene (ve sklenicce) uz vubec ne.takze ja mu davala kupovane,postupem casu pak uz svoje.mliko mel ode me.
ovoce se dava pozdeji,aby mimi nebylo treba alergicke,
jinak sestricka mi rikala,ze kazde jidlo(jeden druh) se ma davat cely tyden,aby se poznalo,zda neni na ten druh alergicky…ale ja to teda tak nedelala… :wink:
u kajinky jsme meli problemy s pitim-ve2m se odsatvila a nechtela nic pit,ani flasku.myslim,ze jsem zacala s prikrmem taky kolem5. mes.rika se ze i kolem6m.(ale u plne kojenych). kaja jedla jak kupovane,tak doma delane(od babicky)-ode me ne.
jinak ja mam polevkove deti,takze to ji ted nejradeji:-)
vubec se neboj toho jidla. kazdej to dela jinak.to ovoce bych nechala treba na 7m. ale banan treba driv,ostatni-tropicke ovoce bych dala pozdeji.jiank bramory se vsim moznym klidne hned.maso my davali od6m. oba byli chudokrevni.ale jinak se asi dava kolem8m.?jiste to nevim.

urco to zvladnes neboj:-)

Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 05.10.08 14:01

Obecne se doporucuje prvni mesic prikrmu zacit zeleninkou - mrkev, brokolice, brambora, atd. Nejdriv jednoslozkove jidlo, pak se muze pridavat dalsi. Novou potravinu zavadet po 3 dnech, aby se mohla projevit pripadna alergie a ty abys vedela, z ceho to ma. Druhy mesic prikrmu se muze zavest ovoce. Maso se zavadi treti mesic prikrmu. Nicmene vetsinou si to dela kazdy tak, jak mu vyhovuje. My jsme meli toto setrne zavadeni, protoze oba synove meli velke problemy s travenim a prdiky.
Pro usnadneni kakani jsem je od zacatku prolivala svestkovou a jablecno-hroznovou stavickou od Hippu - zmekcuji stolici. Kdyz meli zacpu, dala jsem svestkovou presnidavku, vzdycky pomohla.
Hodne podrobne to najdes na www.kojeni.net.

Martina

Ryntyntyna
Neúnavná pisatelka 15883 příspěvků 05.10.08 21:48

Ahoj,

taky doporučuji kojenil.net (a tam složku s příkrmy).
My jsme začínali s jednosložkovou zeleninou ve 4,5 měsíci (od 2,5 měs. je plně na UM), po týdnu a něco jsme začli dávat více složkovou zeleninu a na 5 měs. a něco začli dávat i masíčko (ale měl ho 1-2 týdnně) a jen bílé (i teďka ho má tak 3/4-krát týdnně) a s ovocem jsme začli 4 týdnu po zavedení zeleniny a taky postupně :wink:
Dr. mi radila, že po ukon. 6 měsíci můžeme začít i s jogurtem…(ale ten jsem ještě zatím nedávala) :)

Kristýna

taeki
Povídálka 13 příspěvků 07.10.08 09:45

Děkuji za rady, mamina už by jí chtěla dávat krupičnou kaši a rozdrobený piškot :roll: Dneska jdu koupit brokolici a zkusím si ji i zamrazit, doufám, že to bude papat.Jinak už jsem zkoušela mrkev, mrkev s bramborem, špenát, květák, brokolici a bramborovou kaši…všechno papá.Akorát ty brambory jsem zatím vařila jinak bylo všechno ze skleničky.A zam­ražovat mám ve skleničkách? (do 3/4 obsahu) nebo v sáčcích a nebo v nádobkách na led?A musím bio zeleninu?Teď už těžko seženu ze zahrádky :(

Gama
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 07.10.08 20:32

I v tomhle asi každý poradí jinak. Já zamražuju ve skleničkách už hotové kombinace. Nevím, jak bych ten blebajz dolovala z pytlíků, a tvořítek na led bych potřebovala děsně. Bio spíš nekupuju.

taeki
Povídálka 13 příspěvků 08.10.08 08:41

tak teď už jsem fakt z toho jelen :? Každá maminka fakt dělá papání jinak.Jo a mám ještě jeden blbej dotaz: Jak převařím to papání, když ho mám ve skleničce a nemám ho dlouho rozmražovat.Přece když se mi ho podaří vyklepnout, tak musím nalít vodu k němu do hrnce a tak se mi to zředí, ne?Jinak to nepřevařím. :cry: :cry: :cry:

Želvička31
Kecalka 172 příspěvků 13.10.08 12:51

Jo jo, na zácpu nejlepší tekutiny a ta švestková šťávička od Hippu, mňam :D

Zuzka S.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.12 17:25

Ahoj,tak mi jsme začli s příkrmy v 6.měsíci i když byla na UM jelikož je alergická na Kr.bílkovinu tak Dr.řekl ať radši počkám do 6.(nyní 8měs.).Co se týká toho masa tak by prý mělo dítě mít alespoň pětkrát týdně,ale já ji dávám tak cca dvakrát až třikrát a jen ze skleniček kombinovaných se zeleninou.Maso samostatně bych se bála koupit,alespoň prozatím.Taky co se týká věku tak si myslím,že na skleničkách je maso už od 4.měsíce takže už ho děti mohou papat od tohoto věku,jinak by to nesměli prodávat,je to kontrolované.Já tedy vařím domácí,ale občas ji dám i kupované a zjistila jsem,že ji chutná brokolice ze skleničky je totiž sladší než doma dělaná,tak ji přidávám pokaždé.Když dělám doma tak zeleninku skladuju ve skleničce a vždy nanejvýše 2dny.Já jsem nemohla ani sledovat případnou alergii jelikož malá má tedy teď už ,,měla"neustále vyrážku a ekzém z alergie na kr.bílkovinu,takže jsem to bohužel neřešila,ale naopak se mi vyčistila takže snad žádná alergie a papá i ovocné. :palec:

kotaska91
Echt Kelišová 8267 příspěvků 27.04.12 17:47

Holky, chtěla bych se jen zeptat. Když dělate miminku doma bramborovou kaši, jaké dáváte mlíčko- MM, UM nebo normální plnotučné? Já kojím a malá má 5,5 měsíců :nevim: :think:

suik
Extra třída :D 14857 příspěvků 27.04.12 18:24

@kotaska91 ja delala kasi bez mlika, vlastne jen mixovanej mrambor + dalsi zelenina, moc dobra je treba cuketa nebo kedlubna, to chutna i me.

s mlekem jsem davala tak od roka - mozna i driv, na kravske je jeste mala, s ostatnim mlikem mi to prijde malinko ekl, ale to je jen muj pocit.

suik
Extra třída :D 14857 příspěvků 27.04.12 18:25

resp. misto mlika delam kasi se smetanou.

Zuzka S.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.12 18:30
@kotaska91 píše:
Holky, chtěla bych se jen zeptat. Když dělate miminku doma bramborovou kaši, jaké dáváte mlíčko- MM, UM nebo normální plnotučné? Já kojím a malá má 5,5 měsíců :nevim: :think:

Já si myslím,že uplně stačí rozmixovat uvařený brambor ve vodě v které si ty brambory vařila,možná bych tam nechala i více tý vody aby to nebylo jak lepidlo a nezalepilo ji to střeva(taky to tak dělám)a pak se přidává i jiná zeleninka.

elanaa
Nadpozemská drbna 28688 příspěvků 27.04.12 18:56

@kotaska91 můžeš UM nebo MM, co dítě běžně pije. Určitě ne klasický kravský mlíko, to nejdřív od roku (já třeba chci až od tří, ale to je moje věc, ten rok se udává tak nějak obecně).

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Čerešňákové to teď sekne, Martinová jen září, zato z Viewegha je „knedlík“

Zrychlená doba adventnímu rozjímání, které v českých zemích bývalo kdysi... číst dále >

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >