Co vy a covid? Těhotenství

Anonymní
18.9.20 08:31

Co vy a covid? Těhotenství

Holky takový dotaz. Jak vnímáte covid teď, když jste těhotné? Já to do teď nějak extra nevnímala, ale dneska mi bylo řečeno, ať nosím od teď roušku pořád, že od jedné z práce příbuzný to má a je na plicním. Tak ta holka už včera nepřišla do práce preventivně a půjde na testy, jenže do teď chodila, takže jsme se potkávali. Prý byli na dovolené v cizině. Plus ve středu končí dovolena kolegyni, která jela do Itálie. A já teď nevím, nechci zbytečně plašit. 😃 Jak říkám, do teď jsem to neřešila a brala to v podstatě tak, že ta nemoc tu bude už pořad.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3355
18.9.20 08:35

https://www.emimino.cz/…estr-404826/

Těch diskuzi je tady už asi miliarda…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.9.20 08:35

Ja jsem v 1. trimestru a mam poruchu krve. Musim si v tehotenstvi pichat Clexane. Vcera mi imunolozka rekla, ze uz ted mam velke riziko trombu, s covidem, ktery zousobuje zanety cev a tromby se moje riziko násobí. Přemýšlím, ze syna stahnu ze skolky. Ale manzel do prace musi. Ja teda v klidu asi nejsem. Hlavne bude problem, ze vam ani v nemocnici nemusi pomoct. Nebude personal a luzka…

• Citovat
  • Nahlásit
919
18.9.20 08:39

Já Covid neřeším, strach ve mě nevzbuzuje spíš lítost nad tím co se společností dělá. Jsem proti roušce, takže maximálně omezuji pobyt tam kde ji musím mít. Syn se léčí s astmatem na plicním a primářka mi už na jaře řekla, že syn je chráněn vdechy, které užívá. Já ho chytnu a dvouletá dcerka ne. Sama ze svého okolí znám jednu osobu co ho měla a skončila v nemocnici ale věřím, že spousta ho měla bez příznaků. Chápu ochranu a separaci pro staré, nemocné, ale pro běžnou populaci jsem proti omezení, které je nedobrovolné. Nemocní mají zůstat doma. Líbí se mi jak k tomu přistoupili ve Švédsku. Stejně ho teď během podzimu/zimy chytneme. Jo a jsem taky těhotná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60483
18.9.20 08:41
@Anonymní píše:
Holky takový dotaz. Jak vnímáte covid teď, když jste těhotné? Já to do teď nějak extra nevnímala, ale dneska mi bylo řečeno, ať nosím od teď roušku pořád, že od jedné z práce příbuzný to má a je na plicním. Tak ta holka už včera nepřišla do práce preventivně a půjde na testy, jenže do teď chodila, takže jsme se potkávali. Prý byli na dovolené v cizině. Plus ve středu končí dovolena kolegyni, která jela do Itálie. A já teď nevím, nechci zbytečně plašit. 😃 Jak říkám, do teď jsem to neřešila a brala to v podstatě tak, že ta nemoc tu bude už pořad.

Jsem 35 tt, roušku nenosím od března, kdy jsem sebou 2× flakla na ulici.. Strach? Hele, prostě když to chytnu, tak to chytnu. Nejspíš mi to donesu děti ze školy :think: neřeším to.. Na začátku byly trochu obavy, ale od dubna si to nepřipouštím :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
269
18.9.20 08:42

Ahoj tenhle týden nám nakázali taky roušky v práci + rizikový kontakt od kolegyně (člen její domáctnosti má podezření a čeká na testování) tak jsem se rozhodla nejít tomu naproti a od včera jsem doma.Jsem v 3.trimestru(na začátku),pracovat jsem chtěla ale i přítel a okolí mi radilo ať nic nepodceňuju a na práci se vykašlu že zdraví mimča je přednější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
18.9.20 09:02

Jsem úplně v klidu 😂 imunitu mám dobrou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12999
18.9.20 09:32

A já se bojím. Jsem 19tt a bojím se o miminko. Klidně to přiznám…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4775
18.9.20 09:33

No jestli si myslíš že tě rouška ochrání… :roll: My máme prolezlou celou vesnici. Začalo to chlapem co nosil roušku i když se už nemuselo, paradox co? Teď je zamorena škola, jzd, fabrika… Jsem 30tt, a nic stím stejně nenadelam. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
18.9.20 09:36

Já to taky nijak nehrotim. Těhotná teď sice nejsem, mám 4 měsíční miminko, ale byla jsem když to všechno začalo a to bylo pro mě dost těžký.. Ne kvůli tomu, že bych se toho nějak bála, ale z toho důvodu, že u porodu nikdo nemohl být ani na návštěvu nemohl nikdo přijít, no hrůza! Vzhledem k tomu, že jsem byla v porodnici asi týden, no fuj už nikdy! :D Ale chápu strach maminek. Hlavně se v tý roušce nedá absolutně dýchat a to s bubnem v posledním tažení je fakt paráda..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1092
18.9.20 09:41

Popravdě řečeno já ani nevím jestli mám strach nebo ne. Říkám si, ze jsme doma všichni v plné sile a zdraví. Může to chytnou manžel v práci nebo děti donest ze školy, tak budu doufat, ze to kdyžtak zvládneme bez větších obtíží

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41950
18.9.20 09:57
@Kytičkaaa píše:

Whouuu držím palce a přeji hlavně zdravíčko :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
493

Jsem v 5.mesici, strach nemam, zatim jsou pro me dulezitejsi veci na poradu dne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12

Já jsem v 2.trimestru roušku nosím tam kde je povinná. Strach trochu je, ne úplně o mě ale spíš o mimčo. A však mou největší noční můrou je že opět zakážou tatinky u porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41950
18.9.20 10:04
@Kytičkaaa píše:

Taky jsem se bála, rodila jsem v březnu a v porodnici jedna rodička kašlala, nakonec to byl černý kašel, ale už se X měsíců léčila. Nebylo příjemné když miminkám brali stěry

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama