Co vzít s sebou do porodnice Motol

12
23.10.20 08:29

Co vzít do porodnice Motol

Ahoj všem,
Chtěla jsem se zeptat, ty co rodily v Motole. Co všechno by jste poradili zabalit pro miminko do porodnice?
Popřípadě, kolik oblečení a tak?
Předem všem děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
81
23.10.20 08:36

Oblečení pro miminko dostaneš (jejich erar) prevleknout ho můžeš taky (malý si mi ublinkl tak jsem došla za sestřičkou a dala mi další oblečení) plínky máš tuším 10 na den a věci na prebaleni taky. Jen pro sebe si vem zásobu vložek, kor teď když ti je nebude moct nikdo donést (dostaneš jich tam 10) košile tam mají taky a ty jsem dost využívala ( byla jsem po císaři a měla jsem dreny v brise tak to protykalo).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3644
23.10.20 09:03

Jídlo. Nemocniční strava bývá příšerná. Pak odsávačku. Kdybych jí tenkrát měla, hodně by mi to pomohlo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
277
23.10.20 09:13

Pro mimco-obleceni na domů, plenky do náhrady (na vestu domů,)jinak tam oblečení pro mimo a výměr pro něj mají
Pro Tebe-vlozky, jednorázové kalhotky, podložku do postele (takové ty jednorázové-vem si balík v lekarne), noční košile tam maji-ale pro svůj pocit jsem měla i svý, rousky nebo respiratory,…neco na jídlo a možná i tu odsavacka, dal-mast na hemorhoidy, kolecka na sezení po norm. porodu, mast na prsa…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
980
23.10.20 09:45

Obleceni pro miminko tam sice maji, ale za me je lepsi mit i svoje, neco maji fajn, ale neco takovy neforemny kosilky..
Kosile maji erarni a to bych fakt vyuzivala, ja je menila kazdou chvili..
Plenky maji, to jsem vubec nebrala (asi jen par pro pripad nouze)
No a pak jen bezny hygienicky potreby, zupan, hlavne jedny zabky do sprch!!, ted teda ty rousky asi, latkove plenky pro miminko (mela jsem spotrebu), par prebalovacich podlozek (pro sebe, maji tam, ale ne moc)
Nezapomenout nejakou propisku, nabijecku na telefon :D, nejakou cokoladu
Mozna odsavacku na mliko (maji je, zalezi jestli chces radsi svoji)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
23.10.20 11:46

S dovolením se připojím, termín mám za necelé 4t. Holky, stačí pouze jedno balení těch poporodních vložek? Mám jich tam v balení 20. Pro miminko jsem neplánovala brát nic, jak to tam i psali, že všechno bude..Někde jsem viděla, že si ženy balí tašku do porodnice a tašku na šestinedělí - vidíte v tom smysl? Já mám předběžně nachystanou střední sportovní tašku, raději menší, kvůli místu, ale pro miminko jsem tedy nebalila nic, říkala jsem si, že bude stačit, až mi pak věci donese partner když nás budou puštět. Je to teď skutečně tak, že návštěvy vůbec nepovolují? To si neumím představit…to, co mají na stránkách stále platí? U porodu tatínek být může? Děkuji za doplnění

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
23.10.20 12:44

@tinz
Slyšela jsem, že návštěvy teď nepovolují. Ale co se týče otce u porodu, to nevím. Jinak já si budu brát menší tašku k porodu, a poté mi manžel přiveze ještě tašku do šesti nedělí. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
457
23.10.20 13:01

@tinz Tašky určitě dvě, menší na porodní sál - já měla pantofle do sprchy, ručník + osušku, mýdlo, telefon, pití, poporodní síťované kalhotky a vložky. Zbytek ve velké tašce donesl manžel až na šestinedělí. Pro miminko jsem nic neměla, to stačí až na cestu domů. Je ale pravda, že ty jejich košilky nic moc. Ale jinak všeho dost. Pro sebe jsem měla dva balíky vložek a klidně by stačil i jeden (plus jedny dostaneš). Ale já se tam moc neohřála, rodila jsem v noci pá/so a v pondělí jsem šla domů. Určitě jednorázové podložky pro sebe, vyprosit novou byl u druhého dítěte velký problém, tak jsem se při třetím vybavila :mrgreen: Jinak běžné věci, co psaly holky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
22.11.20 10:21

Děkuji všem za praktické doporučení, jste skvělé :hug:, zajímalo by mě ještě, kdo má zkušenosti z Motola, jak je to tam na těch cekatelskych pokojích - v propozicich bylo, ze není možné, aby doprovod byl přítomen po celou dobu, což chápu. Ale jak je to pak v praxi? Budu rodit poprvé a moje představa by byla, aby se mnou partner byl během čekání na porod, což muže trvat hodiny, ale pak na sále a při samotném porodu bych chtela být bez něj- a pak by se zase připojil až bude miminko na světě-jde to takhle realizovat? Moc děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
22.11.20 11:21

@Kikoka - já jsem nakonec musela kvůli mému zhorsujicimu se stavu na vyvolávání, každopádně jsem rodila 4.11. takže myslím ze mám docela aktuální info ;) doprovod skutečně byt nemůže, pouze pak u porodu. Já jsem tedy byla pred porodem na riziku, takže nevím, jak jsou na tom cekatelske pokoje, každopádně vím ze doprovod je povolen až na úplně poslední fázi, kdyz te přesunou na porodní sál, takže jsou to poslední hodiny/minuty před a pak ty 2 hodiny po, pokud bude vše v pořádku, nechají vás tam i s manželem i s miminkem. Pokud jsou po porodu komplikace tak miminko bohužel odnesou a zůstaneš jen s doprovodem. Pokud je pro tebe manžel opora, určitě oceníš, když tam s tebou bude, věř mi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.20 14:58

Ahoj, taky budu za chvíli rodit v Motole (termín mám zítra). Vím, že partner může být pouze u porodu, jen je třeba, aby měl chirurgickou roušku. Chápu, že nejsou povoleny návštěvy, ale to nemůže na šestinedělí ani otec dítěte? Nelze ani nic předat po sestřičkách? Moc děkuju za odpověď a uklidnění :D.

• Citovat
  • Nahlásit
7
23.11.20 20:00

Holky buďte v klidu, na sestinedeli tatinek muze, jen musí mít roušku stejně jako u porodu a nemůže na pokoj, pouze do společných prostor. Návštěvní hodiny platí od 14-19 každý den :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama