Fakultní nemocnice Motol, Gynekologicko-porodnická klinika UK 2.LF

Komplexní péče o matku s dítětem s mnoha subspecializacemi. S úrovní své péče patří k nejlepším nejen v Praze, ale i v celé ČR. V Motole také najdete největší onkogynekologické centrum v ČR. Dalším pracovištěm je Centrum reprodukční medicíny, které se zabývá IFV.
V Motole je jedno z perinatologických center - to znamená, že jsou zde připraveny i na extrémně předčasné porody.
V Motole se ročně narodí zhruba 3 500 dětí.

Na oddělení šestinedělí je možnost ubytování v nadstandardním pokoji. Poplatek za jeho užití je 2 200 korun za den.

Na porodním sále je k dispozici pět samostatných porodních pokojů. Rodičkám jsou k dispozici veškeré relaxační pomůcky, jako jsou polohovací míče, sprchy, žíněnka. Maminky rády využívají i možnost tlumeného osvětlení a příjemné relaxační hudby.
Porodnice se snaží respektovat přání rodičky, pokud nejsou v rozporu s doporučenými medicínskými postupy.
Přítomnost otce u porodu je možná.

K porodu v Motole se registrujte ve 14. týdnu těhotenství

Porodnice pořádá předporodní informační kurz, který trvá 2 hodiny a je zdarma. Objednat na kurz se můžete osobně při první schůzce v prenatální poradně.
Virtuální prohlídku můžete absolvovat pomocí videa.

Webové stránky:

Doporučují maminky porodnici Fakultní nemocnici Motol, Gynekologicko-porodnickou kliniku UK 2.LF?

Hodnoceno 237x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Roman Chmel

Všeobecná ambulance: +420 224 434 267

Prenatální poradna: +420 224 434 272

Porodní sál: +420 224 438 210

Adresa: V úvalu 84, Praha 5 150 06

URL: http://www.fnmotol.cz/gynekologicko-porodnicka-klinika-uk-2-lf

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Motol

5
16.08.20

V Motole jsem rodila v květnu 2020 a byla jsem spokojená. Porod byl vyvolávaný. Na oddělení rizikového těhotenství, kde porod vyvolávali, byl moc milý personál, zejména sestřičky. Strávila jsem tam jeden a půl dne, protože porod se “rozjel” až druhý den po vyvolání. Porodní boxy jsou pěkné, nové soc. zařízení, cítila jsem se tam příjemně. Porodní asistentka (jméno si nepamatuji) byla milá, ale hodně pasivní (nejspíš také kvůli jazykové bariéře), co mi trošku vadilo. Kvůli slabým kontrakcím a špatnému monitoru miminka bylo do porodu dost zásahů, ale jsem ráda, že se nakonec vše podařilo a nebyl nutný císařský řez. I přes nástřih jsem z porodního sálu odcházela sama a po šestinedělí už po něm nebylo ani památky. :) Po porodu mi dceru položili na břicho, nechali ještě chvíli tepat pupečník. Pak si ji vzali na ošetření, zvážení atd., kdy si ji mohl manžel nafotit (netrvalo to možná ani 5 minut). Pak mi ji jen v dece dali zpátky, na sále jsme spolu s manželem a dcerkou byli sami něco přes dvě hodiny, měli jsme tu soukromí, nikdo nás nerušil. Porod vedl doc. MUDr. Tomáš Fait, Ph.D., který je moc milý a empatický, celou dobu vtipkoval a podporoval mě, čím vytvořil uvolněnou atmosféru i přesto, že jsem se necítila úplně dobře, že porod neprobíhá, jak by měl. Oddělení šestinedělí bylo také fajn. Jak už tu bylo zmíněno vícekrát, sprchy by už zasloužily rekonstrukci, ale vše bylo čisté a pokoje samotné jsou hezké. (Dvě maminky na pokoji, soc. zařízení jedno pro dva pokoje.) Sestřičky moc milé, pomáhaly mi i s kojením a uklidňovaly mě, když jsem byla přešlá z toho, že to zatím nejde. Jídlo se tu také dost kritizuje, ale mně to přišlo v pohodě. Není to hotel, že jo. :) Je tu skoro všechno k dispozici - plenky, oblečení pro děťátko, olej na mazání, krém na opruzeniny, perlan na otření, košile (to bylo fajn, převlékala jsem se třeba šestkrát denně), 1 balík vložek… Plánujeme s manželem dalši děťátko a určitě se opět svěřím do péče odborníků z Motola!

Personál:

doc. MUDr. Tomáš Fait, Ph.D., PA si nepamatuju

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně komunikovat s personálem. Na všem se dá domluvit, jen se musíte ozvat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dokumenty, vložky, hygienické potřeby - vše ostatní tam je, věci na cestu domů může přinést ten, kdo Vás bude vyzvedávat.

11.07.20

Motol můžu jedině doporučit:) Původně jsem byla registrovaná v Podolí, ale tam zrovna malovali, takže pak nastalo obvolávání porodnic a v Motole jedině měli volno i na šestinedělí. Termín jsem měla 1.6. nakonec se malá narodila až 7.6..

Už na příjmu byla strašně milá PA (jméno si bohužel nepamatuju:(), sepsání papírů trvalo bohužel trochu déle, vzhledem k tomu, že jsem musela znovu vyplňovat všechno, co už předtím v Podolí, ale to se dalo čekat a v klídku jsem si je vypsala během natáčení monitoru. Z příjmu jsem šla rovnou na porodní pokoj, ty mají pěkně vybavené, nové koupelny a celkem pěkný výhled z okna :) jenom se mi tam asi pro urychlení porodu procházel pavouček, ale za chvíli se asi zastyděl a odešel:D. Tatínkovi k porodu všechno půjčí (oblečení, boty), což taky není všude zvykem. PA chodila na kontrolu co hodinu, jinak jsme měli soukromí a klid. Porod pak začal strašně rychle, pořád to byla pohoda, klídeček, kontrakce nic moc a najednou se malá přihlásila:). Když jsme na PA zvonili, přišla prakticky hned (až bych jí podezírala, jestli nestála za dveřmi:D), všechno nakonec proběhlo hladce. Fajn je, že už preventivně nenastřihávají, já se i jako prvorodička obešla bez nástřihu, malou mi hned položili na břicho, nechali dotepat pupečník a až pak teprve přišly na řadu vyšetření a hned po vyšetřeních (cca 5 - 10 min) mi jí zase vrátili, ukázali jak přiložit k prsu a zase nás nechali všechny tři v klidu:). Před odchodem jsem dostala najíst, takovou první malou snídani, což docela bodlo:)
Oddělení šestinedělí bylo taky v pohodě, malou přivezli na pokoj asi 5 minut po mně, všechno tam dostanete k dispozici, erární noční košili (pro drobnější maminky je oooobří, ale ono to prakticky nevadí, stejně je tam mají všechny :D ), oblečení i plenky pro miminko (jasně, žádný luxus, ale bohatě to stačí) do začátku balík poporodních vložek… vlastní máte v podstatě jen ručníky, hygienické potřeby, pantofle a nějaké další vložky, takže se mi tam s obří taškou sbalenou právě do Podolí, kde zase musíte mít naprosto všechno vlastní, smáli, jestli se jim tam nechci přestěhovat. Pokoje nejsou žádné kdovíjak luxusní, sprchy by zasloužily rekonstrukci, ale účel plní. Jídlo je klasicky nemocniční a porce někdy jak pro dřevorubce (tak druhý den jsem pochopila proč :) ), ale taky se v nemocnici nedá očekávat hotelová strava:D, jídlo jsme měli na pokoj, kde je na to vážně malý stoleček, zvlášť při obědě se na něj prostě oba dva tácy nevejdou a jelikož na oběd je půl hodiny, tak je to opravdu přijít, naházet do sebe oběd a vystřídat se s druhou maminkou. Nevím, jestli je to tak běžné nebo jen v souvislosti s covidem, ale toho času na oběd je tam opravdu nepříjemně málo. Jinak veškerý personál neskutečně milý a ochotný, sestřičky jak dětské, tak pro maminky vždy rády a ochotně pomohly a poradily s čímkoli, ranní vizity s lékaři byly super, hrozně milí, ochotní… skoro se mi ani nechtělo domů:) ještě jednou všem moc děkuji za všechno:)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nafukovací kruh na sezení:) na pokojích mají ukrutně nepohodlné židle:D první snídani jsem radši schroupala ve stoje, tři hodinky po porodu jsem se na sezení fakt necítila:D a je dobré mít s sebou dvoje pantofle, jedny na normální chození a jedny omyvatelné gumové do sprchy, chodit tam pak v těch mokrých botách není nic moc:D.

08.07.20

Rodila jsem v Motole v červnu 2020 a musím říct, že úžasné! Od prvotního příjmu až do konce vše na jedničku. Porodní asistentka velmi příjemná, vše vysvětlovala a snažila se maximálně pomoc. Paní doktorka nám trochu zafandila, též moc milá s vřelým přístupem. Porod jsem si díky nim užila:-) Na oddělení šestinedělí moc příjemní lékaři i sestřičky a samozřejmě i dětské sestřičky a lékaři. Chodili se ptát, zda-li něco nepotřebujeme, jestli je vše v pořádku atd. Opravdu je zde ta úroveň hodně hodně vysoko a člověku se zde maximálně věnují. Přijde mi, že je to hodně o tom, jak se člověk k personálu chová. Já za všechno slušně poděkovala, byla jsem pokorná a nechala jsem si poradit a personál byl fakt milionový. Užila jsem si i jídlo tam, nechápu recenze, že se to nedalo jíst. Jídlo bylo moc dobré, od snídaní až po večeře - bylo ho dostatek a opravdu moc dobré. Nenechala jsem si z domova dovézt ani jablko:-) Můžu porovnat s ostatními nemocnicemi a Motol jasně vede. Zkrátka pokud si chcete ten krásný zážitek v životě užít a být v ruce profíků, tak jděte do Motola. Já bych šla znovu bez zaváhání.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu a pokoru. Nemít strach, je to nádherné a hlavně jste v rukou profíků a jde to znát. Určitě si vzít kruh, ten se bude po porodu hodit a opravdu uleví od bolesti (já používala 10 dní po porodu) a jinak cokoliv zapomeňte, tak Vám může někdo potom přivézt, takže nepanikařit, jestli máte všechno:-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechny papíry, těhotenskou průkazku a doklady. Jinak ostatní věci nejsou důležité:-)

04.05.20

Porod v Motole můžu doporučit, záleží však jaký personál zrovna budete mít. Rodila jsem 4.3. a měla jsem štěstí jak na skvělou PA(bohužel nevím jméno), tak i na paní doktorku Lukášovou. Obě dvě byli úžasné a celý porod díky jejich péči proběhl krásně. PA chodila pravidelně a pokud jsem na ni zazvonila vždy přišla s úsměvem a ochotou. Moc mě její přístup uklidňoval a i díky tomu si myslím, že porod krásně pokračoval. Na závěr porodu přišla paní doktorka. Ta byla maximálně empatická a skvěle mě podpořila. Mám z toho krásný zážitek.
Po porodu jsem byla převezena na šestinedělí a tam přišlo velké zklamání. Měla jsem zkušenost s hospitalizaci na oddělení rizikového těhotenství, kde jsem ležela 4 týdny před porodem a čekala jsem podobný přístup. Ten však nepřišel. Na oddělení byl o mě absolutní nezájem a arogantní přístup některých sester a MUDr.Stupkové Kristýny, která mě při hospitalizaci ani nepřišla prohlédnout. Po mém urgování, aby za mnou přišla a řekla mi aspoň výsledky z vyšetření, se opět nedostavila. Malou mi z důvodu komplikaci převezli na JSM. Tyto oddělení jsou pro každého smutné, proto přeji každému, aby mohl hned po porodu domu. Pokud se tam však některá z Vás s miminkem dostane, tak je to to nejlepší oddělení, kde jsem mohla být. Úžasná paní staniční, která mě strašně moc psychicky pomohla a zajistila příjemný pobyt a má ty nejlepší sestřičky❤️.
Všem přeji krásný porod a hodný personál. Všude je něco a vše je o lidech. V péči o miminka je Motol skvělý.

Personál:

MUDr. Lukášová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pozitivní přístup a ve většině případech platí jak se chováte vy, tak se k Vám chovají ostatní.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně vody, balzám na rty, krém na ruce a suchý šampon.

10
14.04.20

V Motole jsem rodila 6.4.2020 a byla jsem moc spokojená. Měla jsem obavy, jak to zvládnu sama bez partnera, protože doprovody byly kvůli pandemii zakázané, ale vše proběhlo v pořádku. Příjem byl ve 3h ráno a po vyšetření mě rovnou odvedli na porodní box. Z počátku mě chodila PA kontrolovat cca jednou za 2h, pak už častěji. Pokaždé když PA přišla, byla moc milá, vyšetření od ní nebolelo a informovala mě o tom, jak porod postupuje a kdy zase přijde a co bude dělat. Mohla jsem se pohybovat po pokoji, jak jsem chtěla, chodit libovolně do sprchy, na míč apod. Dopoledne pak přišla i doktorka a i ta byla úžasná. Měla jsem chuť je chytit obě dvě za ruce, aby už nemohly nikam odejít.
Porodila jsem v krátce po poledni, tj. nějakých 9h po příjmu, uteklo to rychle a poslední 2h už jsem moc nevnímala okolí. Při porodu mi hodně pomáhala podpora od paní doktorky, která mě neustále chválila a radila, co dělat a dokonce občas i zavtipkovala. PA mi zas přidržovala hlavu, podávala vodu a prodýchávala se mnou kontrakce. Myslím, že v této závěrečné fázi porodu mi byla platnější, než kdyby tam byl partner. Po narození dcerky mi byla hned přiložená na hrudník a nechali dotepat pupečník. Poté ji zkontroloval hned vedle mě dětský lékař a zase ji na chvilku vrátili ke mně. PA si vzala můj mobil a dělala fotky a videa, tak mám krásnou vzpomínku.
Na odd. šestinedělí jsem byla na dvoulůžkovém pokoji, ale sama. I na pokojích vedle byly maminky většinou po jedné. Sociální zařízení by už zasloužilo zmodernizovat, ale účel splnilo. I pokoje jsou jednoduše vybavené a celkem malé. Když jsou na pokoji dvě maminky, musí se dost rušit navzájem. Sestřičky jak dětské, tak ty pro maminky jsou neskutečné ochotné, vše vysvětlí, poradí, podpoří. Za celou dobu tam nebyla ani jedna nepříjemná, i když je pravda, že já jsem po nikom nic nechtěla a říkali mi, že o mně ani nevědí.
Nejhorší je jídlo, měla jsem vegetariánskou stravu a to se teda nedalo jíst. K snídani každý den rohlíky, chleba, nějaká pomazánka nebo sýr a ovoce a to samé k večeři. Já třeba pečivo moc ráda nemám, takže jsem to jedla z hladu. Večeře to samé, chleba, rohlíky a něco k tomu. A oběd byl doslova nechutný, navíc když ho přinesli třeba v době, kdy jsem zrovna kojila, tak to člověk ani nestihne sníst, protože za půl hodiny to zase odnesou.
Na závěr bych řekla, že Motol byl skvělá volba a šla bych tam rodit znova. Cítila jsem se tam v péči opravdových specialistů a zároveň fajnových lidí.

Personál:

MUDr. Jana Nováková, PA Zuzana Nováková (nejsem si jistá)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Můžou být úplně v klidu, bude o ně výborně postaráno. Chovat se k personálu tak, jak chci, aby se oni chovali ke mně ☺️. Vše je o lidech.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít si s sebou jídlo, co lze. Oblečení pro miminka (jejich je už takové dost jeté a ne vše, co nám dali bylo vyhovující. Něco malé nebo zase veliké, ale dalo se to vyměnit) Brala jsem si svou košili, ty nemocniční mi vůbec nevyhovovaly. Vlhčené ubrousky (mají tam jen perlan a vodu). Papírové utěrky do sprchy, ať si neumažete ručníky. A hlavně si vemte měkký toaletní papír, mají tam jen ten, co je jak šmirgl. K porodu balzám na rty a láhev na vodu.

1
10.03.20

Rodila jsem 7.3.2020 spontánně. Co se týče pobytu…Byla jsem ubytovaná i na rizikovém oddělení, vždy nadstandard, na šestinedělí jednu noc na klasickém pokoji odd. 1. Co se týče klasického pokoje, vadilo mi málo prostoru na sociálních zařízeních, které je pro 4 maminky, samotné pokoje jsou po dvou. Co se týče nadstandardů, nemám výhrad, přítel se mnou mohl být i delší dobu, než dobu návštěvní, na šestinedělku se mnou i spal na pokoji za jednu cenu a pro novopečené rodiče a děťátko to vnímám jako báječně. Máte i svoje soukromí ve sprše, ledničku, velké skříně - ty mi též na klasickém pokoji chyběly. Sestřičky na obou odděleních byly báječné všechny. Vždy se vším ochotně poradily, vysvětlily, byly nápomocné. U jídla mi tedy vadil velký obsah mouky - zahuštěné omáčky, hodně, hodně pečiva většinou se šunkou či pomazánkovým máslem, jak k večeři, tak ke snídani. Určitě s sebou jídlo. Co se týče samotného porodu, raději jsem vyjela déle, abych nemusela trávit v porodnici delší dobu a tak jsem šla rovnou na porodní box, kde je sprcha, míč. Porodní asistentky byly hodné, mohly jsme si pustit relaxační hudbu, nemusela jsem si hned lehnout na lůžko kvůli monitoringu. Vše proběhlo, jak mělo. Nicméně velmi nespokojení jsme byli s lékařem, jehož jméno si nepamatuji - velmi mladý světlé vlasy, který mě zašíval po nástřihu a kontroloval, byl od pohledu naštvaný na celý svět a velmi velmi necitlivý a měla jsem díky jeho necitlivé péči i větší otoky, než jsem musela mít. Naopak jak v prenatální poradně, tak na rizikovém velmi vyzdvihují práci paní doktorky Mrstinové a pana doktora Horáka. Mladí lékaři z této porodnice mě vždy děsili císařským řezem (mám tachykardii) a tito dva mě vždy uklidnili, řekli, že zkusíme rodit klasicky, jak co bude v rizikovém případě probíhat a dodali sebejistotu jako rodičce. To je podle mě nejvíc, co si může žena přát a v tomto je největší zlato Motole.

Děkuji!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Opravdu hodně vložek! :-) Z toho, co se nepíše v instrukcích…na šestinedělí si máte možnost vybrat i nadstandardní stravu nebo bezlepkovou. Bylo mi mnohem lépe po jídle, než na rizikovém bez této diety. Nebo si vzít vlastní jídlo. Oblečení sice pro miminka mají, , ale nic nezkazíte, když si vezmete pár overálku otevírajících se dole kvůli lékařským vyšetřením miminka. Rukavičky pro miminko, aby se nepoškrábalo. Gel na intimní hygienu. Na nadstandardu máte i konvici a můžete si vzít kojící čaj a dělat si ho. Hojivý krém na bradavky!

09.03.20

Nejdřív jsem byla ráda, že budu rodit v Motole, vyhlášená fakultní nemocnice v Praze, takže kdyby nastal problém, poradí si. Zpětně jsem ráda asi, že žádnej problém nenastal. Normálně mi začala postupně ráno odtékat plodová voda, ale jak mám poznat, že je to plodová voda, když odtékala postupně po troškách. Já si první myslela, že jsem si jen učůrla, protože bolesti jsem neměla. Kolem jedné hodiny jsem dojela do nemocnice, z poradny mě posílali na porodní sál- příjem a tady to začlo. Přijímala mě sestra, která na mě křičela už jen co jsem zazvonila. Co chci, kdo mě posílá a proč, tak jsem jí to vysvětlila a začal příjem a vyšetření. Byla jsem seřvána, že když mi odtéká voda, mám jet okamžitě do nemocnice. Já jako prvorodička to hned asi poznám. Tak mě dovyšetřila a odvedla tzv. na hekárnu tam proběhl i porod v pořádku. Mimochodem personál u porodu byl super podporovali a chovali se mile, ale nevím, zda to byla chyba jejich nebo na šestinedělí, ale malej má od narození srostlý dolní patro s jazýčkem tzv uzdičku a má díky tomu problém se přisávat a pít. Přes všecky vyšetření až po stěr slin si nikdo toho nevšiml, nebo možná ano, ale mě nikdo neinformoval. Až naše dětská doktorka mě na to upozornila. Dále sestra koupala mýho malýho a ejhle v uších krev od porodu. Nikdo mu je nevyčistil. Sestry jsou arogantní, jedna starší senilní, která furt na mě řvala, jak mi ukazovala krmení zabalování do zavinovačky atd. přitom mi neukázala vůbec nic. Nemluvě o tom, když za mnou přišel přítel, chovali se k němu jak k hadru. Dál malýho léčili se žloutenkou, svítili na něj a to mi v porodnici prodloužilo pobyt. Poslední den mi bylo oznámeno, že na malýho svítit nebudou a že uvidí do zítra, že na něj když tak zase až pak potom budou svítit. Tak jsem řekla, že to ne, že když ho nechtějí léčit, jdeme domu. Druhej den jsme nastoupili do Kolína do nemocnice a tam se na něj svítilo tři dny, protože žloutenka byla vysoká, takže asi tak. Arogantní sestry, personál, co zanedbává svoji práci. A ještě abych nezapomněla, ani se nikdo malýmu neobtěžoval sundat náplast na prsou po narození. Dělala mu to až doktorka v Kolíně s tím, že péči o nás v Motole pěkně zanedbali. Poučení od sester a hygiena na šestinedělí jsem slyšela, až když přivezli ke mně na pokoj další maminko. Takže Motol opravdu nedoporučuji a už kvůli malýmu přemýšlím furt nad trestním oznámením.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Najděte si radši jinou porodnici.

3
26.02.20

V Motole už o nás pečovali cca od 23 tt., kdy nám byla diagnostikována cysta na krčku miminka, jinak bych rodila ve svém městě. Již na UTZ na nás byl pan doktor Matěcha a zbytek personálu (paní doktorky) moc hodný, vše vždy ochotně vysvětlil, sdělil možnosti a rizika, ale bez jakéhokoliv tlaku. Následně se po měsících kontrol naplánovala sekce v 38+tt.
Prošla jsem rizikovou poradnou, kde jak přijímací sestřička, tak ostatní personál v ordinacích byl moc hodný. Hlavně pan doktor Horák byl moc fajn, klidný, milý.
Před SC jsem absolvovala MR na dětském odd. A zde také personál příjemný. Ještě mi sestra přišla říci, kdy půjdu na řadu, abych si stihla odskočit, protože vyšetření trvá cca 20 min, což může být pro těhuli s mega břichem v 36tt fakt dlouhá doba:-D.

Před SC jsem na jednu noc nastoupila na rizikové odd. Zde také absolutně bez problému, všichni hodní. Zpětně si říkám, do jaké míry to bylo ovlivněno naší diagnózou, každopádně všichni moc hodní což pomohlo, když víte, že druhý den jdete na sekci a máte stres z toho, co vás čeká, jestli bude mrně v pořádku, atd.

Další den na operačním sále obzvláště hodní, celá jsem se klepala, když jsem lezla na stůl, ale všichni super, vtipkovali. Anestezioložka moc hodná, říkala mi i průběh operace a epidural napíchla napoprvé. Operoval MUDr. Horák, což mě uklidnilo. SC byl i schválně plánován v takovém čase, aby už byli k dispozici pediatři, kvůli malému. Což vám také přidá, když víte, že to mají promyšlené a že bude o mrně postaráno, kdyby se něco zvrtlo. Nikdo v tu chvíli s jistotou nevěděl, zda je to opravdu cysta, zda to nepraskne atd.

Na sekci mohl koukat manžel za sklem a poté choval mrňouse, kterého mi hned přinesli alespoň na pohlazení na sál. Pak jsem jela na JIP.

Na JIP super hodné sestřičky, jak denní tak noční směna. Moc ochotné, stále se staraly, nabízeli zda nechceme léky na bolest, což bylo supr, protože se mi po sekci rozjela migréna a břicho bolelo příšerně, min. 12 hodin pekla. Ještě sem mi jedna ochotná dětská doktorka donesla mrňouska na pomazlení a přiložení a také říci zdravotní stav, že se již plánuje operace té cysty atd. To mě moc uklidnilo a vidět mimi bylo k nezaplacení.

Další den jsem se dostala na odd. šestinedělí, kde na mě naštěstí vyšel pokoj s rooming in, jen dvoulůžkový. Šestinedělí shrnu, protože se mi rozjel poporodní blues, byla jsem totálně vyřízená psychicky, takže i když byl někdo sebemilejší, tak jsem řvala, kudy jsem chodila a na ty 4 dny tady se mi nevzpomíná vůbec hezky.
Malého jsem první den mohla vidět jen u sesterny v pokoji, kde byly jen miminka. Malý byl napojený na monitor. Kojit jsem tedy zkoušela zpočátku tam, což bylo dost nepohodlné, vsedě na židli, před lidmi. Bohužel hned na první přikládání jsem tam schytala dětskou sestru, která byla na první dobrou nepříjemná, malému úplně tak divně vzala za hlavičku, když se snažila, aby se přicucnul. Nebyla vůbec empatická. Pak mi malého vozili po 3 hodinách na pokoj, ale musela jsem ho zpět přivézt po 20 min, jinak některé dětské byly pěkně nepříjemné. Jedna mi v noci vynadala, že jsem nic nenakojila. Asi to nemyslela zle, ale v tu chvíli to člověka úplně rozloží. Pak tam ale byly dětské, které viděli, že se s kojením trápím a poradily, pomohly. Moc milé. Za malým jsem mohla chodit a sesternu prakticky kdykoliv. I se pak snažily, že mi vyjednaly u doktora, abych mohla mít mrně alespoň 3 hodiny na pokoji. Sestry, které se staraly o nás mamky, byly všechny do jedné moc ochotné, milé, opravdu podpora veliká!!! Říkám si, že kdybych tam ležela s mrňousem, který by byl zdravý, tak by ten pobyt tam byl asi úplně na pohodu. Vesměs tu tedy byli všichni až na výjimky hodní, ale asi z důvodu přetížení, si člověk musel říkat, když něco chtěl. Na odd za mnou docházeli i dětští doktoři, se kterými jsem řešila další postup. Asi 3. den už naplánovali operaci, takže to byla velká pomoc, že se jim nás podařilo protlačit na co nejbližší termín. Další byl až za 3 měsíce,což by bylo nemyslitelné tak dlouho čekat. Malý mohl kvůli cystě ležet jen na jednom boku, špatně se mi kojil atd.

4 den ráno nás potkalo další štěstí - uvolnilo se místo na JISP (jednotka specializované péče), kde jsem mohla být na pokoji přímo s malým - konečně!! Hrozilo, že by mě jinak šoupli na rizikové, nebo nedej bože poslali domů a mrňous by tam zůstal.
Příchod na JISP bylo jako přijít do nebe. Personál úžasný, pokoj nadstandardní, mohl tu být malý i napojený na monitor. Vše nově zařízené, čisté, voňavé. Pokoj po dvou. Další den přišla operace malého. Ještě den před, jsme měli schůzku s MUDr. Kartou - sám nám ji naplánoval, aby nám vše vysvětlil. Moc ochotný, přímočarý, vše vysvětlil, uklidnil, nabídl se, že nám osobně zavolá hned po zákroku. Opravdu kapacita, malého operoval, když mu bylo 5 dní!!
Po zákroku pan doktor opravdu volal, ještě přímo ze sálu. Vše dopadlo dobře, malý v pořádku, cysta pryč, uff. Samozřejmě šíleně emocí, to popisovat nebudu.
Mrňous byl cca 5 hodin poté na jipce, jen kousek od našeho pokoje. Mohla jsem sem za ním, nakojit, opatrně pomazlit. Sestřičky zde mooc hodné. Okolo nás byly v inkubátorech nedonošené mimi… Už odpoledne jsem měla malého u sebe na pokoji!! Úžasné. Tady vědí, že nejdůležitější pro mimi, je kontakt s mamkou. Na noc byl malý na sesterně, takže jsem nemusela trnout strachy, aby se přes noc něco nestalo a hlavně se poprvé za 4 dny trochu vyspat.

Další dny už byly sžívací. Na tomto odd byla největší vybavenost. Na pokoji tv, stolek s židlemi, konvice na čaj, nádobí, profi odsávačky, oblečení celkem pěkné, pleny, zavinovačky… Sestřičky vždy přinesly na dokrmení ohřáté mlíčko, atd. Jediné co bylo nešikovné, že pro jídlo se už muselo chodit do závodní jídelny, což bylo pro mě něco šíleného, plazit se rozkydlá po císaři přes celou nemocnici. Tady jsem už totiž byla jen jako doprovod malého, ne jako pacient. Taky mě zaskočilo hned první den, že jsem neměla žádné civilní oblečení, ale nějak jsme to zvládli.
Doktoři také moc, moc hodní, vše vysvětlili, i takové věci jako jak se chovat při alarmu monitoru dechu doma, nebo různé tipy ohledně péče, které nám na šestinedělí rozhodně nikdo neřekl. Konečně mi zde jedna milá doktorka také pořádně poradila, jak správně kojit.
Moc hodní tady.
Když to shrnu celkově, tak všude na odděleních péče i přístup vynikající, profesionální, ochotný a až na pár výjimek na šestinedělí, bylo ze všech cítit, že to pro ně není jen práce, ale poslání. Moc děkuji.
Omlouvám se za velký sloh, ale prošla jsem zde vlastně pěti odděleními, tak vjemů bylo hodně a snad to třeba pomůže někomu s podobným případem.

Personál:

MUDr. Horák, MUDr. Matěcha, MUDr. Katra,

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

S sebou vložky, přesnídávky, sladkosti, magnesii.

24.02.20

Určitě bych doporučila všem maminkám. Cítila jsem se jako v lázních. Sestry byly skvělé, hodné, trpělivé … doktoři trošku suchaři :) Jediné, co mě trošku mrzelo, že jsme nemohli vidět s tatínkem miminko po mém probuzení spolu naráz, musel odejít po 5. hodině z jipky a až pak mi ho přivezli…pak mi nikdo neřekl, že přikrmit na začátku miminko nevadí, že i tak bude sát z prsa a že dudlík taky není žádná tragédie, ba naopak, mohla jsem si ušetřit pár probděných nocí a hladové miminko v porodnici…sestry jim prostě příkrm ani dudlík nedají, i když řvou několik hodin. Nějaké ženy to asi ocení. Klidně tam půjdu i příště, jen už to bude bez epidurálu a oxitocinu. Nic z toho mi nesedlo…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Klidně nechte miminka přikrmit, i tak se rozkojíte…vemte si s sebou dudlík…poděkujte sestrám

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vemte si sebou dudlík, jelení luj, žínku, bonbony a krém

19.02.20

Po získání velmi čerstvé zkušenosti bych chtěla uklidnit všechny budoucí maminky, které vybírají porodnici, ať nemají obavy.V Motole je skvělý personál, ať už děvčata na porodním sále, tak šestinedělí. Sestřičky jsou velmi ochotné a rády pomohou. Chtěla bych poděkovat touto cestou porodním asistentkám, které měly denní službu 16.2.2020. Děvčata! Děkuji! Byly jste skvělé! Velky dík na oddělení šestinedělí, ženským i dětským sestrám a lékařům.

08.02.20

V první řadě bych vyzdvihla práci lékařů. Ti byli výborní. Porodník tolerantní, trpělivý, vstřícný. To samé pediatři, anestezioložka a PA na šestinedělí. Sestřičky nepříjemné, arogantní.

Motol jsem si vybrala z důvodu bezpečí, hlavně co se týče dítěte.
Porod mi začal odtokem plodové vody. Hned mě šoupli na hekárnu. Vše probíhalo v pohodě. Personál milý. K večeru se personál vystřídal atak jedovaté ženské jsem nikdy nezažila. U vnitřního vyšetření jsem brečela bolestí. PA nechápala, co mě jako bolí. Druhý den v 6 ráno mě přesunuli na sál. Napíchli oxytocin, epidural, dali 2 tablety na otevření, které moc nepomohly. Bolest nesnesitelná. Nedovolili mi se hnout z lůžka, pořád jen na zádech s monitorem na pupku. Když jsem si lehla na bok, byl to problém. Vlivem stresu z jejich chování jsem se neotvírala. Z ničeho nic jsem se otevřela a měla pocit na tlačení. V té době byl na sále jen můj muž. Tak jsem volala na PA, ať dorazí. Přišla jiná PA, která mě seřvala, že jsem hysterka a že si nemám z PA dělat otroky- opravdu to tak řekla. Naštěstí vše dopadlo dobře a já po 25 hodinách v bolestech porodila. Proběhl bonding a dotepání pupečníku. Během bondingu jsem chtěla syna nakojit. Dětská sestra mi řekla, že pokud chci, aby mi zničil bradavky, ať kojím dál.
Na sále jsem si měla dojít na záchod. Ve sprše jsem omdlela. Dali mě na pokoj k mamince, která byla po císaři a která také omdlela. Proto nám děti vozili po 3 hodinách na kojení. V ten den, kdy se syn narodil, nám dětská sestra přivezla miminka opět na kojení. Já byla ve sprše. Přišla jsem k vozejčku a v něm CIZÍ dítě. Druhá maminka už kojila - MÉHO syna. Sestřička mého syna podala druhé mamince na kojení, jelikož nemohla vstát z postele po CS. Nevím co se mi honilo hlavou, ale brala jsem to s nadhledem. Chyba byla, že jsem to neřešila. Bohužel si jméno sestry nepamatuju. Ale ta samá nás s druhou maminkou pomalu seřvala, že jako prvorodičky nevíme, jak dítě přikládat.

Co se týká sestřiček z gyndy, ty také perlily. Jedna řekla to, druhá zas něco jinýho a vždy to odnesla maminka. První večeři nám dali na pokoj, vzhledem k omdlení, druhá sestra nás seřvala, že se jí v jídelně a ne na pokoji.
A takových příkladů bylo nespočet. Opravdu jsem porodnicí zklamaná. Sama jsem v Motole pracovala, tohle jsem opravdu nečekala.

Personál:

PA: Sobotková, MUDr. Košata

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a nenechte si nic líbit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vemte si více poporodních vložek. 10ks na 3 dny je opravdu málo.

29.11.19

Oblíbila jsem si na šestinedělí I. sestřičku Terezu Ovčáčkovou je to taková mladičká sestřička, velmi milá a člověk se srdíčkem na správném místě. I paní Libuše Stará, ta mi velmi pomáhala s moji malou dcerkou, ale bohužel mám špatnou zkušenost s Mudr. Novákovou díky tomu, že pochybila a mě se jizva po císařském řezu špatně hojila, jsem šla domů po 8 dnech

Personál:

Bc. Tereza Ovčáčková sestra - šestinedělí, Libuše Stará - novorozenecká sestra, Mudr. Nováková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

doporučuji nebát se

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

především poporodní vložky

27.11.19

Byla jsem registrována k porodu v Podolí, ale jsem nakonec ráda, že jsem rodila právě v Motole. Od pondělí od půlnoci mě začaly trápit celkem silné bolesti, díky kterým jsem nebyla ani schopná spát. Podle kontroly v Podolí prý šlo jen o poslíčky. Porodnici jsme navštívily dohromady 4×, kde si mě už pak ve čtvrtek v noci nechali, s tím, že v případě, že se nerozrodím, tak mě přesunu na rizikové. Ráno už vše bylo jinak a byla jsem poslána domů, protože už měli plno i na rizikovém a v čekárně narváno. V pátek v noci už mě chytly opravdu silné bolesti a i pravidelné, tak jsme se opět vydali do Podolí. Samozřejmě jsem se neotvírala a nebýt doktorky, která viděla, že nejsem schopná kvůli bolestem ani sejít z kozy, tak mi začala hledat porodnici, protože jinak by mě kvůli plnému stavu opět poslali domů. Ze všech nemocnic mě nakonec vzali v Motole, kde jsem původně měla být na čekacím pokoji, ale po monitoru a veškeré administraci, jsem šla rovnou na porodní sál, kde se mi po 8 hodinách narodila holčička. Bohužel si jména nepamatuji, ale personál byl naprosto skvělý. Od porodních asistentek, doktory až po sestry. Celkem jsem se bála, co mě bude čekat na oddělení šestinedělí, ale musím jen chválit. Cokoli jsem potřebovala, tak mi poradily a ukázaly. Nemůžu nic vytknout a kdybych nechtěla tolik domů (jako snad každý), tak bych tam klidně zůstala i déle než 3 dny.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu a pozitivní přístup. Jak se vy budete chovat k personálu, tak i on k Vám.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nic moc sebou nepotřebujete. Dostane dokonce i noční košili:). Co jsem potřebovala byly pantofle, síťované kalhotky, župan a pro jistotu balík vložek. Vše bylo k dispozici jak pro mne, tak i pro miminko, a partnera jsem dokonce s taškou, kterou jsem měla zabalenou, posílala domů.

30.10.19

Maximální spokojenost s porodnicí, personálem, i když porod byl komplikovaný. Po porodu mi vylétl tlak a hned mi poslali doktorku z interny. Takže za mě palce nahoru

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně vnímejte své tělo a věřte, že personál pro vás chce jen to nejlepší

15.10.19

Mám velmi čerstvou zkušenost s porodem v Motole (porodila jsem před dvěma dny).
Jsem vysloveně nadšená z toho, jak průběh a hlavně rekonvalescence probíhala/probíhá hladce.
To, že se jedná o špičkový personál snad ani není třeba zmiňovat. Zmíním ale, že se jedná navíc o velmi milý a optimisticky laděný celý tým od A do Z. Musím také vyzdvihnout porodní asistentky - měli jsme u sebe výbornou paní, jestli jsem to správně vyčetla během porodu jmenuje se Kateřina Drndová. Od chvíle kdy se objevila, vše šlo tak nějak lehce a s úsměvem. Dodala mi kuráž v slabší chvilce a byla mi velikou oporou.
Doktor Fait, nevím jak to vykouzlil, ale byla jsem pomalu schopná ze sálu odejít po svých.
Jednalo se o můj druhý porod. První proběhl v Bruselu v prestižní klinice Edith Cavell. Kdybych měla rodit potřetí, určitě zase zvolím Motol, bez váhání. Velmi příjemná zkušenost.

Personál:

Roman Chmel, Tomas Fait, Katerina Drndova?

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vemte si s sebou dostatek vložek, jednorázových kalhotek a možná prázdnou flašku na omývání po toaletě.

511
09.10.19

Mám čerstvou zkušenost a ráda bych porovnala s Hořovicemi, kde jsem rodila první dítě (v roce 2018). První jsem rodila klasicky a druhé sc, takže porod jako takový srovnat nelze, v Hořovicích si co se porodu týká nemám na co stěžovat, zato dál už to pak stálo za to… Do Motola jsem šla na plánovanou sekci. Od prvního objednání až po konečné propouštění bylo vše perfektní, profesionální a příjemné. Přijali mě k registraci i v 38tt a nebyl problém. V poradně se trochu déle čeká, ale mají dobrý systém a furt se něco děje, tak se člověk nenudí, od paní v kartotéce přes sestřičky až k lékaři byli všichni velice příjemní, vybavuji si pana doktora Horáka, tak fajn doktora jsem dlouho nepotkala, ačkoliv měl na můj porod jiný názor (navrhoval spontánní porod kp), tak respektoval mé přání a strach a do ničeho mě nenutil. Přijatá jsem byla na oddělení rizikového těhotenství, po porodu na JIP a pak na oddělení šestinedělí, všude jsem se setkala jen s perfektním přístupem. Po porodu v Hořovicích jsem se nejvíce bála oddělení šestinedělí, které tam připomínalo vojenský výcvikový tábor o to víc mě Motol překvapil, místní oddělení šestinedělí je úžasné. Sestřičky zlaté, ochotné a skutečně nápomocné, vůbec jsem takový přístup nečekala. Ano Motol nemá na zdi krásné tapety a na zemi nové lino, na koupelnu jsou 4 maminky, ale o tom to fakt není. Jestli chcete prožít porod a hlavně první chvíle s miminkem v klidu a v pohodě a s jistotou že vám někdo ochotně pomůže a nenechá vás se v tom zmateně plácat a ještě se Vám za to vysmívat tak volte Motol, Hořovice nikdy. Kdybychom měli mít třetí dítě jdu zas do Motola.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

V téhle porodnici je to radost, tak se nebojte.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jen osobní věci a vložky a čokoládu, jinak je všeho dost.

25
25.09.19

Porod - vyvolání: prvorodička, vyvolávaný na rizikovém oddělení kvůli přenášení. Partner se mnou mohl být jen o návštěvních hodinách, i když už se porod rozbíhal. Jídelna sloužila jako hekárna, kde byly i jiné návštěvy. Na mini pokoji jsme byly tři, ale mně to nevadilo. Ostatní dvě ženy tam ležely dlouhodobě a já tam byla jen na vyvolání. Na pokoji se zřejmě třetí spolubydlící točila denně.

Porod - sál: pěkný box, soukromí, partner byl se mnou celou dobu, pohodlná sprcha. Skvělá lékařka i asistentka mi zdlouhavý porod bezmála pětikilového miminka pomohly překonat všemi možnými utišovacími prostředky, které byly k dispozici. Hypnoporod a další alternativy kvůli silným bolestem nepřicházely v úvahu, všichni dělali vše pro to, aby byl malý i já zdraví. Na předporodních vyšetřeních mi bylo řečeno, že miminko bude mít normální hmotnost, to, že bylo obrovské, nebylo zjištěno ani na ultrazvuku ani pohmatem.
Bonding byl nádherný.
Porodní plán byl dodržen, změny byly předem konzultovány.

Šestinedělí - bohužel navzdory porodnímu plánu jsem u sebe miminko nemohla mít déle než nejvýše 15-30 minut na kojení. Dali mne kvůli vyčerpané kapacitě na pokoj bez rooming-in s koupelnou s jednou sprchou pro šest žen.
Přihlásila jsem se tedy do pořadníku na nadstandard, kde by případně miminko nechali u mě.
Některé sestry laskavě poradily, jiné (bohužel zřejmě vyčerpané) využily příležitost sepsnout rodičku. :(
Chodila jsem přikládat do místnosti s dalšími novorozenci v postýlkách, čas s miminkem byl 15 minut po 3 hodinách. Přes chodbu jsem ho slýchávala plakat, když jsem měla smůlu na sestru, k miminku mne vůbec nepustila s tím, že půjdu v určený čas kojit.
Chlapeček byl naprosto zdravý, vyvinutý se silným sacím reflexem, ale měl po dlouhém porodu nízký cukr a tak ho dali preventivně do inkubátoru, kde k mému smutku zůstal až do propuštění, ačkoli mne rozkojil prsa už první den. K mému překvapení bez mého svolení mu dali do hlavičky na celé ty tři dny kanylu, aby dostával zpočátku glukózu. Kromě toho, že jej krmili nitrožilně, bez mého svolení
mu dávali UM.
Nesmyslně limitovali mé velké miminko v množství mateřského mléka (povinně jsme vážili), prý aby si neublinknul. Tabulkové hodnoty mu samozřejmě nestačily.
Nadstandardní pokoj byl moc hezký a dobře vybavený, bylo zde absolutně vše, co můžete potřebovat. Což je zvláštní, doporučuji si připlatit nadstandard i kvůli přístupu personálu. Miminka na kojení vozili na pokoje, což mi kontakt s miminkem trochu prodloužilo cca na 30-40 minut. Po třech dnech nás naštěstí propustili a tulíme se dodnes :D

Omlouvám se za výčet negativ, oddělení šestinedělí bylo pro mne až traumatické a dodnes na to nerada vzpomínám.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Připravit se psychicky na to, že to může být dřina u porodu a na šestinedělí bude potřeba asertivita.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Manžela

28.07.19

Můj porod byl 13.7.
Jsem šťastná, že jsem si vybrala tuto porodnici v Motole. Nejlepší péče a přístup k těhotné a hlavně nejlepší péči tu mají novorozenci hned po narození.

Proto vřele doporučuji oddělení šestinedělí, kde mi strašně moc pomohli s malým a i s kojením, když jsem to už vzdávala. Jako prvorodička jsem tohle velice ocenila. Jejich trpělivost mě velice překvapila. VŠICHNI BYLI na nás velice milí, když jsem si potřebovala na chvilku odpočinout, tak malého pohlídali. Sestřičky byly skvělé a sympatické na obou směnách. Strávila jsem zde 5 dní. Velice chválím sestřičku vysokou blondýnku ze Slovenska a také silnější sestřičku tmavovlásku. Obě dvě mi moc pomohly a jsem jim za to vděčná. :) Bohužel jména si nepamatuji a bohužel jsem se nestačila rozloučit. Opravdu skvělý přístup a trpělivost, toho si cením.
Teď se vrátím k oddělení, kde jsem strávila noc na rizikovce kvůli vyvolání porodu, protože jsem přenášela. Naprosto bezproblémový personál, vše v naprostém pořádku. Přímo odtud jsem byla převezena s velkými bolestmi na porodní box.
Na porodním boxu SKVĚLÁ porodní asistentka a celý personál i s mladým panem doktorem.
Náš malý syn se nalokal zkažené plodové vody a nereagoval. Díky rychlému personálu, který rychle odsával, aby se mohl malý nadechnout, máme doma našeho zdravého syna. Bylo to dlouhých 80 vteřin.
Opravdu všem moc děkujeme. Pan doktor byl naprosto skvělý a všichni co byli u porodu také.
I KDYŽ jsem strašně řvala, nikdo neřekl ani slovo.
Vyhověli mi ve všem, co jsem si přála.
Pro mě jsou to všichni profesionálové, kteří vědí, co dělají a mají tu nejlepší možnou péči v Praze.
Za mě jasná volba při dalším těhotenství.
Ještě jednou všem děkujeme.

Rodina Nových a Alex. ❤

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Neplatit si nadstandard, protože to je nesmysl, pokud jste prvorodička, tak to nemá smysl. Já si to na poslední chvíli rozmyslela a jsem za to ráda.
Na pokoji budete ve dvou a můžete se radit, když si nebudete vědět rady s něčím. :)
Já měla skvělou společnici :).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Minimálně 2 až 3 balení vložek, co jsou prodyšné. A také nějaké oblečení pro malého. Na pokoji sice jsou, ale nemusí sedět velikosti.

20.07.19

Rodila jsem v Motole letos (2019, březen) a to hlavně z důvodu, že bydlíme kousek od nemocnice. Z důvodu zdravotních problémů (DM , hepatóza) jsem byla s MUDr. domluvená, že v pátek ráno nastoupím na indukci porodu. Lékařka mi v poslední pořádné provedla Hamiltonův hmat, aniž by mě na něj upozornila nebo se zeptala, zda souhlasím. Bylo to pro mě dost bolestivé, vše mě bolelo už při samotné chůzi. V 17 se mi začaly rozbíhat kontrakce a postupovalo to až do noci. Odjížděli jsme při kontrakcích po 6 minutách. Při přijetí se mi kontrakce ale zastavily. Myslím, že to bylo i psychické, v Motole jsem rodila i první dítě a neměla jsem úplně pozitivní zkušenost. Umístili nás na porodní box, bylo to zhruba kolem 2 hodiny, ale bohužel porod nepostupoval. Ráno jsem se po domluvě s lékařkou rozhodla pro „píchnutí“ vody, která byla zakalená a tím to vše začalo. Kanyla, oxytocin a nástup hrozných bolestí (když jsem řekla, že to bolí, byla jsem lékařkou ujištěna, že je to porod a ten že bolí - nejsem hloupá, chtěla jsem od bolesti alespoň ulevit, ne poslouchat věty, které jsou zcela zbytečné). Lahůdkou bylo, když asistentka kontrolovala, zda kontrakce vedou k otevírání a v době kontrakce měla ve mně prsty… bezvadný zážitek, brr. Dostala jsem rajský plyn, ten pomohl. Ale poslouchat, jak asistentka edukuje studentku o tom, že je to špatný, protože u obézních maminek sindy ktg špatně snímají (ano, nejsem hubená, ale poslouchat toto u porodu!!!). Poslední si pamatuji, když lékařka řekla, že jsem otevřená na 7 cm. Pak jsem jednu kontrakci ještě prodýchala, i když už mě to nutilo tlačit. Řekla jsem partnerovi, ať zazvoní na asistentku, že už to nerozdýchám. No a taky že ne. Při další kontrakci jsem už prostě tlačit musela. Nešlo to nijak zarazit a dcera se narodila sama. Bylo to tak rychlé, že jsem jí ani nestačila chytit a ona zůstala ležet na porodnickém lůžku a začala plakat. Pak se kolem všichni seběhli a začali ošetřovat mě i mimčo. Já byla bez poranění, holčička také ok. Takže proběhlo dotepání pupečníku, bonding (za což jsem ráda) a další nemístná poznámka, když si asistentka všimla, že mám svoji košili
(„Koukám, že máte i svoji košili vlastně ano, do té naší byste se nevešla“!!!)
Oddělení šestinedělí, mě jako druhorodičku, už nijak netrápilo. Povely co smíte a co ne, tabulka na záznam vážení, kojení (opravdu stresující záležitost). Snažila jsem se to ignorovat. Sestry jak pro mamky, tak pro miminka většinou milé a nápomocné. I když poznámky stylu" s těmahle prsama kojit nikdy nebudete" opravdu nepomáhají. Kojit jsem začala v okamžiku, kdy jsem věděla, že jdeme domů.
Co mě absolutně vytočilo bylo, že na oddělení nesmí děti do 10 let. Ano jsem zdravotník, chápu možnost přenosu infekce atd…, ale aby se starší sourozenec musel na sestřičku koukat za sklem (každou návštěvu jsem obrečela, vidět dítě, jak má hlavičku natisknutou na sklo a mává.)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sepsat si porodní přání

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky, jinak všeho je dostatek.

10.07.19

Rodila jsem v Motole v květnu 2019. Poradnu jsem stihla jen dvakrát a až na dlouhé čekání a skoro nemožnost se tam dovolat si nemohu stěžovat - všichni velice milí, ochotní a vstřícní. K porodu jsme přijeli v pět hodin ráno, kdy mě vyšetřili a poslali zpět domů, že se nic zatím neděje. Od noci jsem měla pocit odtékající plodové vody, ale to mi vyvrátili (doteď si ovšem myslím, že mě neměli posílat domů). V 11 hodin jsme byli zpět s kontrakcemi už po 2 minutách (z domova jsme odjížděli s 5minutovymi intervaly) a otevřením na 9cm a služba (již jiná než ráno), byla zhrozená, že jsme to stihli jen tak tak.
Na nikoho se nezlobím, ono se to opravdu může semlít během pár hodin. Rovnou jsme šli na sál, manželovi dali převlek, epidurál ani klystýr jsme nestihli vzhledem k postupujícímu porodů, ale nabídli mi alespoň rajský plyn.
Porodní asistentka i porodník byli skvělí, pediatr také. Vše proběhlo hladce. Jediné, co mě zarazilo a co nám nakonec způsobilo nemalé starosti o syna bylo to, že jsem se v době porodu léčila s akutním výsevem oparu (genitálního) a v takovém případě se volí císařský řez, aby miminko neprošlo přes puchýřky při porodu. Nikoho to nezarazilo a nikdo to neřešil, ale když byl syn už na světě, najednou nám řekli, že ho musí dát na kapačky antivirotik a udělat mnoho vyšetření a že tam zůstaneme 10 dní. Byla jsem jako opařená. Na šestinedělí všichni skvělí a milí, syn byl nakonec úplně v pořádku, ale na výsledky jsme čekali 3 dny s celou tu dobu jsem ho u sebe nemohla mít, protože panovaly obavy, že je infekční. Byl to stresující začátek, nemohla jsme se rozkojit, ale teď ve dvou měsících je vše už v pořádku.
Trochu to dávám za vinu ranní směně, že mě poslali ještě domů, protože když jsme přijeli napodruhé, tak na tři zatlačení byl syn venku a na císaře bylo už pozdě…všechno dobře dopadlo a shodou náhod jsem kvůli přetlaku maminek na šestinedělí byla na nadstandardním pokoji celé 4 dny, než nás pustili bez jakéhokoli poplatku. Příště volíme opět Motol, ale už se nenechám tak snadno odeslat domů, rychlé porody jsou mi asi souzeny :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mít s sebou jídlo z domova a nechat si nosit jídlo vhodné ke kojení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Motol vše poskytuje, tak snad jen dostatek poporodních vložek, těch se dostává jen malé balení.

22.06.19

Motol ANO!
Porodila jsem v motole 2016 a 2019. Personál profesionální, vysvětlují, ptají se, nevnucují svoje postupy. Od letošního roku aktivně nabízí poporodní hodinový bonding, pokud je mimi v pořádku a máte přítomný doprovod u porodu, jinak je mimi po narození ve vyhřívaném lůžku těsně vedle vašeho lůžka na porodním sále. Nástřihu hráze jsem se vyhnula díky přípravě s Anibalem. Podpora kojení a spolupráce sestřiček na šestinedělí perfektní. Propustili nás po 72 hod., dostala jsem informace, co dalšího máme po porodu vybavit na úřadech a u lékaře. Nebojte se, v Motole jsou vstřícní a zvládnete to společně!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vemte si s sebou doprovod. ale nemusí to být za každou cenu otec dítěte.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vezměte si svoji svačinu do porodní tašky. určitě dostanete z nemocnice, ale takhle můžete rozhodnout, co a kdy budete jíst.

13.06.19

V Motole jsem rodila v listopadu 2018. Zkušenost mám spíše pozitivní. Tedy až na příjem, kdy mě v bolestech při 5minutových kontrakcích poslal pan dr. Kníže domů a následně jsem musela zaplatit 90 Kč za ,,pohotovost'', což se mi zdá v této situaci naprosto nepatřičné. Za pár hodin jsem byla zpět.
Měla jsem s sebou porodní plán pro všechny případy. Byla jsem mile překvapena, že personál má přání zohlednil - přirozený porod, dvouhodinový bonding bezprostředně po porodu a poté už jen se synem na šestinedělí.
Tímto bych také ráda poděkovala skvělé PA Romaně Medkové, která mi pomohla s mým synem na svět navzdory nepostupujícimu porodu. Tuším, že nebýt jí, asi bych skončila na císaři.
Prostředí moderní a čisté, personál vesměs vstřícný. Na oddělení šestinedělí se člověk musí trochu obrnit, nemístné poznámky sester dokážou novopečenou maminku rozhodit.

Personál:

PA Romana Medková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud máte nějaké specifické požadavky, rozhodně doporučuji mít porodní plán a trvat si na něm.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kojící tílka

10.06.19

Zkušenost s příjmem, porodnicí a šestinedělím shrnu naprosto jednoduše: nemůžu si vůbec na nic stěžovat a porodnici v Motole doporučuji - jak PA a doktory při porodu, tak sestričky na šestinedělí a samozřejmě pediatry!
A to mi miminko ihned odvezli na šestinedělí bez bondingu, samotnou mě dali na rizikové odd., nikoliv na rooming-in, protože nebylo místo.

Spíše bych tímto chtela reagovat na všechny negativní recenze a pomluvy. Maminky by si především měly uvědomit, že jdou rodit a nejedou na dovolenou. Ano není to nic příjemného ale to, že porod bolí nikoho neopravňuje k tomu tady pomlouvat a stěžovat si na chování naprosto profesionálního personálu. Sama jsem strávila na hekárně 32hodin, následně mi porod vyvolali, nenechala jsem si podat epidural a vše spělo k sekci, ke které ve finále nedošlo. Opravdu nečekejte, že na vás všichni budou ťuťu ňuňu a zajistí vám bezbolestný porod. Dokonce ani konfety kolem hlavy vám nebudou lítat.
Milé, nastávající maminky jdete na několik dní do porodnice a žádný pobyt v nemocnici není procházka růžovou zahradou, ale vězte, že profesionálové v Motole se postarají o vaše deťátko, které bude v nejlepších rukou. A to je ze všeho nejdůležitější!

Tereza

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Patofle, župan, síťované kalhotky.

Vše ostatní je k dispozici - dostatek jídla, dětské pleny, oblečky, noční košile..
Co vám bude chybět, nechate si později donést.

01.05.19

Porod.
Tuto porodnici nedoporučuji kvůli přístupu k pacientům. Zažila jsem tam několikrát velmi bezohledné zacházení a urážení. Přijde mi to taková továrna na porody. Pokud nemáte problém, tak tím systémem tak nějak proplujete, ale pokud máte problémy, tak jste na obtíž.

Porod mi vyvolávali a začali mi hned silné kontrakce. Na předporodní přípravě mi sestra aplikovala klystýr aniž by mi dala možnost se rozhodnout, jestli ho chci. Pak jsem litovala, že jsem si ho nechala dát, protože bolest se zdvojnásobila.

Lékařka a porodní asistenka u porodu byly velmi profesionální a na jejich přístup si nemohu stěžovat. Porod bohužel několik hodin nepostupoval a nakonec to skončilo neplánovaným císařem. Nečekala jsem to a nebyl jsem na takovou situaci připravená.

Teď teprve začaly problémy. Miminko mi pouze na dálku ukázali a pak ho odvezli. Na můj dotaz, že chci být s ním mi řekli, že se to tak nedělá a že se miminka vozí na šestinedělí. Mě zavezli na JIP a místo, aby mi přivezli miminko, mi nabídli prášek na uklidnění. Miminko jsem za následující 2 dny viděla pouze 2× s tím, že je strašnej křikloun a řve tam nejvíc ze všech mimin. Mělo dudlík a bylo na umělé výživě.

Po dvou dnech jsem byla převezena na gynekologii, protože na novorozeneckém nebylo místo, stále ještě bez svého miminka. Tam to na mě dolehlo a přestala jsem to dávat, rozbrečela jsem se, na to přišla za mnou lekařka a zajistila, abych byla přesunuta na novorozenecké oddělení. Konečně jsem se s malou setkala.

Jenže mě začala neskutečně bolet jizva po císařském řezu, až tak, že jsem nemohla vstát z postele. Mladá lékařka - nějaká praktikantka mě odvedla na vyšetření na ordinaci. Tam byli dva mladí lékaři, kteří si z mladé lékařky utahovaly a já tam odhalená ležela na vyšetřovacím lůžku. Konstatovali, že mi nic není a mladá paní doktorka mi dokonce začala tykat a řekla, tak už pojď. Byla jsem šokovaná.

Bolesti trvaly, lékaři mi doporučili čípky proti bolesti, ale vrchní sestra mi je nechtěla dát, že prý to škodí miminku a že jsem „poseroutka“. Díky bohu mi nakonec jeden čípek dala maminka, co se mnou byla na pokoji.

Na moji prosbu, jestli by sestry mohly miminko přes noc pohlídat, že bolestí nemůžu vstát z postele na mě vyjely jakto, že nejsem schopná starat se o dítě.

Po 5 dnech v porodnici při propouštění si paní doktorka „najednou“ všimla, že jizva se špatně hojí a hnisá, takže se náš pobyt prodloužil o další 4 dny. Ještě dlouho po návratu domů jsem cítila z jizvy bolest.

Tento porod byl pro mě velkým očistcem. Dodnes bojujeme u dcery se vztekáním a citovou nevyrovnaností, která je podle mně důsledkem jejího dlouhého odloučení po porodu.
Ale naučila jsem se jedno, že člověk by se neměl nechat vláčet systémem, ale dát najevo, když se mu něco nelíbí nebo s něčím nesouhlasí nebo se k němu chovají hrubě. Druhé dítě jsem rodila už v malé okresní porodnici, kde jsem si předem dohodla podmínky a byla jsem velmi spokojená.

Diskuze o této porodnici