Fakultní nemocnice Motol, Gynekologicko-porodnická klinika UK 2.LF

Video prohlídka porodnice

Načítám video...
+11

O klinice

Komplexní péče o matku s dítětem s mnoha subspecializacemi. S úrovní své péče patří k nejlepším nejen v Praze, ale i v celé ČR. V Motole také najdete největší onkogynekologické centrum v ČR. Dalším pracovištěm je Centrum reprodukční medicíny, které se zabývá IFV.
V Motole je jedno z perinatologických center - to znamená, že jsou zde připraveny i na extrémně předčasné porody.
V Motole se ročně narodí zhruba 3 500 dětí.

Na oddělení šestinedělí je možnost ubytování v nadstandardním pokoji. Poplatek za jeho užití je 2 200 korun za den.

Na porodním sále je k dispozici pět samostatných porodních pokojů. Rodičkám jsou k dispozici veškeré relaxační pomůcky, jako jsou polohovací míče, sprchy, žíněnka. Maminky rády využívají i možnost tlumeného osvětlení a příjemné relaxační hudby.
Porodnice se snaží respektovat přání rodičky, pokud nejsou v rozporu s doporučenými medicínskými postupy.
Přítomnost otce u porodu je možná.

K porodu v Motole se registrujte ve 14. týdnu těhotenství

Porodnice pořádá předporodní informační kurz, který trvá 2 hodiny a je zdarma. Objednat na kurz se můžete osobně při první schůzce v prenatální poradně.
Virtuální prohlídku můžete absolvovat pomocí videa.

Webové stránky:

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Roman Chmel

Všeobecná ambulance: +420 224 434 267

Prenatální poradna: +420 224 434 272

Porodní sál: +420 224 438 210

Adresa: V úvalu 84, Praha 5 150 06

URL: http://www.fnmotol.cz/gynekologicko-porodnicka-klinika-uk-2-lf

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Motol

Celkové hodnocení za 12 měsíců

4.5 Hodnoceno 6x

Ohodnoťe od 1 do 5 hvezd
Přidat zkušenost s porodnicí
33
23.01.22

Od těhotenské poradny, přes příjem, porod a pobyt na šestinedělí - všichni lékaři, PA a sestry milé, skvělé - nemůžu si stěžovat. Při porodu mě PA (jméno bohužel nevím) povzbuzovala a chválila, po porodu jsme se i všichni zasmáli. Neměla jsem žádná velká porodní přání a očekávání, Motol strašně mile překvapil. Krásné porodní pokoje, kde se mnou mohl být partner celou dobu. Druhý den jsme se dostali na nadstandardní pokoj - je to dražší, ale za mě to stálo za to. Dětské sestry na oddělení šestinedělí I. a II. milé, ochotné, poradí - člověk se nesmí bát zeptat.

Personál:

MUDr. Čermáková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Připlatit si nadstandardní stravu 200 Kč/den - jídlo jak v restauraci, porce jsem nemohla ani dojíst, na výběr z menu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Balík porodních vložek, poporodní kalhotky, min. 2 ručníky, gel s dubovou kůrou, láhev s pitím, všechny doklady do desek + propisku.

Pro miminko je vše k dispozici.

20.12.21

Krásné prostředí, neuvěřitelně milý personál, lidský přístup, ohleduplnost. Na tak velkou nemocnici až neuvěřitelné. ❤️

01.12.21

Rodila jsem na konci roku 2021, vyvolávaný porod.

Jako první věc, která mi přišla opravdu hrozná byla ta, že jsem na vyvolání ležela na pokoji s dvouma slečnama, které byly na začátku těhotenství a měly velmi rizikové těhotenství. Takže tam bojovaly o život svých miminek a já vedle nich hekala..

Co se týče samotnýho porodu, po vyvolání byl velmi rychlý. Během téměř tří hodin jsem se plně otevřela a šla rodit. Při porodu byl nutný nástřih, což se ukázalo jako největší problém. Na šití si paní doktorka zavolala „pana docenta“, jméno bohužel nevím. Zašil mě tak, že se mi šití po čtyřech dnech rozpadlo, to už jsem byla doma. Když jsem to zjistila, obratem jsem jela na gynekologickou pohotovost do Motola a tam mi řekli, že je to špatnou hygienou! Absolutní nesmysl, která ženská se po porodu nemyje? Stehy, které už tam vlastně zůstaly jentak v rozpadlé ráně mi vytahovala moje máma. Když jsem viděla ten uzel, bylo vidět, že pan docent je opravdu expert. Měl snad pulcentimetr. Když to na kontrole viděl můj gynekolog, myslela jsem, že se rozbrečí. Tak hovadskou práci prej snad nikdy neviděl (sám je bývalý porodník). Na jeho doporučení jsem šla na opravu do FN Vinohrady, kde mi to strašně hodná paní doktorka v rámci možností opravila. Nicméně je to nyní téměř rok, jizva mě stále neuvěřitelně bolí a o tom jak to vypadá ani nemluvím..

Pokud bych měla popsat oddělení šestinedělí, asi to nedokážu. Tak příšerný nepříjemný sestry jsem za svůj život neviděla. Teď mluvím o dětských, ty gynekologické byly moc milé. Jako říct čerstvý mámě, že nemá čas vám ukázat, jak dokrmit UM vaše dítě je opravdu moc. Zákaz braní si miminka do postele byl vrchol. Šup šup ukázat jak se miminko přebaluje, koupe atd. Všechno mi vysvětlily dvě hodiny po porodu. Nebyla jsem schopná vnímat, vyčerpaná, unavená.. Vychrlily na mě naučené věty a řekly, ať si zbytek přečtu a daly papíry na stůl. Pomoc s kojením? Narvaly miminku bradavku do pusy a řekly, že když bude usínat, tak ho mám štípat do tváře. Otřesný. Když mi na ranní vizitě řekli, že jsme obě v pořádku, ale domů dle jejich pravidel půjdeme až další den, tak jsem se absolutně sesypala a rozbrečela. Nebyla jsem schopna tam vydržet další hodinu, natož den. Naštěstí tam byl pediatr, mladý pan doktor, který se domluvil s primářem a propustil nás ještě ten den s tím, že je malá v pořádku a důležitá je pro ní máma v pohodě. Takže jsem akorát musela zajistit okamžitou prohlídku u obvodní pediatričky a šly jsme s malou domů.

Partner se mnou směl být až na porodním sále, málem to sice nestihl, ale toto vůbec není chyba porodnice. Doba covidu byla špatná, tohle jim nelze vyčítat.

Motolu se musí nechat jedna věc, a to sice všechna oddělení pod jednou střechou. Pokud by se tedy, nedej bože, něco stalo s miminkem či rodící maminkou, stoprocentně vám tam jsou schopni pomoct.

Pokud chcete rodit dle svého, máte nějaký plán, chcete si zvolit polohu atd, tak Motol je to poslední místo, kde rodit. Toto byl můj první porod a musím říct, že bych příště raději rodila na poli a jen mě to posunulo k tomu nemít další dítě, abych porod nemusela absolvovat znovu.

Nejsem žádná extra citlivka, ale prostě mámě po porodu, se kterou mlátí hormony, se tady nedostalo absolutně, ale absolutně žádný pomoci a empatie. Jediné co mohu pochválit, je milý pan doktor z dětského.

Plusem jsou zde věci pro miminka, nic s sebou nepotřebujete. Plenky, oblečení, mazání, všechno mají k dispozici. Pokud samozřejmě nechcete svou značku, mají zde reklamní vzorky a plenky levné.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vícero balení poporodních vložek, dávají pouze jedno balení, což je tak na jeden den.

Pro miminko jsem nepoužila vůbec nic, i erární oblečení jsem tam využila.

19.08.21

Pozitivní zkušenost.
Moje priorita byla rychle dostupná a kvalitní lékařská péče jak pro mě, tak pro dítě.
Od registrace přes poradny, porod i šestinedělí jsem nenarazila na nepříjemného člověka.
Porod byl medicínský (což jsem chtěla), ale příjemný (až na to že „to byl porod“) s milým zacházením.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodí se gumové pantofle, Batist vložky (dostanete 10), trhací ubrousky na utíraní.
Vlastní košile jsou zbytečné, věci pro miminko také.
Pokud máte rádi svůj klid, chtějte nadstandard.

3
19.07.21

Krásný prostředí. Moc milý a hlavně skvěle napomáhající personál. Byla jsem nadšená.

Pokoje po 2 jsou super.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nemusíte si brát věci na mimi. Vložky si vzít, protože dostanete 10ks. A kalhotky síťované.

Košili nepotřebujete. Jídlo bylo super a to mám bezlepek stravu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pantofle gumové. Poporodní vložky Batist flower. Síťované kalhotky. Purelan na bradavky.

11.07.21

Matkám, které se touží striktně držet porodního plánu, nebo mají například potřebu vybrat si vypuzovací polohu samy, a nebo nechtějí jakékoliv zásahy do porodu bych porodnici v Motole nedoporučovala. V podstatě jde o “továrnu na děti” a to nemyslím nijak špatně. Jen musíte počítat s tím, že jde o velkou nemocnici, kam putuje spousta lidí, takže musíte počítat s tím, že se s Vámi nikdo nebude “mazat”. Mně tato porodnice vyhovovala. Porodní plán jsem neměla. Prioritou pro mě byla přítomnost špičkových lékařů a oddělení, kde by se v případě problémů o mé dítě postarali a nemuselo by být nikam transportováno. Vše jsem nechala na profesionálech. A lehce “drsnější” přístup PA i lékařky (přesto byly milé, jen se se mnou nemazaly) mi vyhovoval, protože mě povzbuzoval. Rozhodně platí “Chovej se k ostatním tak, jak chceš, aby se chovali oni k tobě”, protože jsem byla na pokoji s maminkou, která měla stejný personál u porodu a hrozně na ně nadávala. Návštěvy mohly pouze na půl hodinky, myslím, že v rozmezí od 14-19h. Jedinou věc, kterou bych opravdu extrémně zkritizovala je jídlo.. po porodu cpát do ženských pečivo horem dolem (ačkoliv jsem neměla lepší bílé rohlíky) no nevim.. a o polívkách a hlavních chodech radši ani nemluvim.. těch pár dnů to musíte vydržet.. zkrátka ženy, je důležité se z toho nep…t :-)
Ještě ohledně COVIDU: respirátor musíte mít při vyšetřeních a při pohybu mimo pokoj. Při samotném porodu a na pokoji s druhou maminkou samozřejmě ne. Při příjmu se dělá jak antigenní, tak PCR test.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Purelan - zachránil mi prsa
Kdo chce, tak dudlík
Alespoň dva balíky poporodních vložek

164
17.01.21

S porodnicí mám jako prvorodička výbornou zkušenost. Nejprve s rizikovým oddělením ve 30.tt kvůli rozbíhajícímu předčasnému porodu, který se podařilo zastavit 2×. Sestry i lékaři super přístup i přes komplikace, že jsem byla covid +. Super přístup v rizikové poradně, jediné minus je dlouhé čekání. Vydržely jsme až do 38+3, kdy mi začala odcházet voda a od první kontrakce byla malá za tři hodiny venku. Ten den byl šílený nával rodiček a byl tam trochu chaos, ale i přesto PA byla úžasná. Větší část porodu jsem byla v té příjmové místnosti, kvůli obsazenosti boxů. Na box jsem se dostala až když jsem už musela tlačit. Na monitory jsem si mohla vybrat polohu, část tlačení jsem byla na boku ale nedělalo mi to dobře a dobrovolně šla na záda. Kdyby porod nebyl tak rychlý, mohla bych využít i porodní stoličku. Na bolest jsem kvůli rychlosti porodu nic už dostat nemohla, to samé klystýr. Nástřih byl, sice si vůbec neuvědomuji, že by mi ho udělali, ale manžel říkal, že se mě i ptali jestli můžou. Malou jsem hned dostala na břicho. Bonding u nás neproběhl, z důvodů koplikací u porodu placenty a nakonec jsem musela pod narkózu. Lékař hned jak zjistil komplikace volal pana docenta. Nejprve jsem dostala jen rajský plyn, ale to jsem nezvládala a přišla na řadu narkóza. Po celou dobu do narkózy byl manžel u mě a choval malou. Když jsem se probudila, byl zas u mě. Takže průběh porodu i po hodnotíme velice kladně. Vše nám bylo vysvětleno a na jakýkoliv krok se ptali na můj souhlas.
Na šestinedělí jsem byla na klasickém pokoji, kvůli narkóze jsme byla lehce mimo ale i tak mi nabízeli, že mi hned malou přivezou. Rozhodla jsem se ji nechat přes noc u sester a já ji měla jen na dvě hodinky. Od druhého dne jsem už byla pořád s ní. Gyn. sestry byly v pohodě, pomohly a poradily. Dětské sestry, jak která. Ale základní péči vysvětlily. Velmi kladně hodnotím laktační poradkyni, která opravdu pomohla a podpořila. Bohužel, je tam jen tři dny v týdnu, ale co říkala, budou přijímat další. Pediatři byli milí, důkladní. Kvůli velkému úbytku váhy malá dostala dokrm, a bylo to jen s mým souhlasem. Mohla jsem si vybrat i formu jak to malé budu podávat. V covid době můžou na návštěvu dvě osoby na půl hodiny. Jediné minus je za mě jídlo. Tolik pečiva jsem nikdy nesnědla.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě nějakou dobrotu na šestinedělí. Čokoláda, hroznový cukr, ovoce. Alespoň dva balíky poporodních vložek (jeden dostanete od nemocnice). Oblečení pro maminky a miminka je erární.

03.12.20

Za mě super. Na oddělení se každou chvilku ptali, jestli je vše v pořádku a pomohly mi s kojením.

Personál:

MUDr Zajíček Albert

24.11.20

Rodila jsem v 14.6. 2020 a mám z porodu velmi pozitivní zážitek. Porodní asistentka byla ráda, že mám porodní přání sepsané a řídila se jím, další věci jsme pak konzultovaly, ale bylo fakt dobré, že se mě nemusela během kontrakcí ptát na vše:) Bohužel si nepamatuji příjmení, ale byla to blondýnka Kateřina a opravdu mě skvěle podpořila. I díky ní byl šel porod přirozeně a hladce, jako prvorodičce mi dodala potřebnou sebedůvěru. Velice příjemný byl i další personál při porodu - kvůli placentě jsem musela pod narkózu a anesteziložky byly také skvělé, stejně jako lékařka a pan doktor Horák.
Porodní pokoj byl moc příjemný, měla jsem navíc štěstí, že byl volný ten s vanou, ve které jsem strávila většinu porodu :) Neměla jsem nástřih a takové věci jako dotepání pupečníku nebo měření miminka až později nebyly vůbec problém.
Na šestinedělí bych zejména uvítala, kdyby byla energie věnovaná nabízení dokrmů směřovaná spíše k podpoře kojení. Ale nakonec mě nejlépe pomohla sestra, co nebyla zrovna z nejmilejších, ale když jsem si šla aktivně pro radu, tak mi poradila dobře. S tím je asi obecně dobré počítat, že se prostě člověk musí aktivně hlásit, protože toho mají pochopitelně hodně. Doktoři a doktorky všichni velice milí, ať už pro miminka nebo pro maminky.
Jídlo bylo ok a hlavně ho bylo hodně:)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aktivně si říct o radu, když ji potřebujete.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Papírové útěrky skvěle nahradí ručník pro intimní partie, super je taky malá petka a tea tree olejíček pro oplachy rodidel.
Košile je možné mít erární, což je výborné
Porodnické vložky se dávají jeden balíček, takže určitě i svoje s sebou

162
13.10.20

Doma mi praskla voda, tak jsme vyjeli do motola. Měla jsem ji žlutou, později zelenou, mimču se nedařilo, při příjmu sestra i doktorka super, napojily monitor a hlídaly mimčo. Potom příjem na hekárnu a poté porodní sál. Porod super, žádné speciální porodní přání jsem neměla. Při porodu mě nastřihli, nikdo se na nic neptal, potom šití. Praskla mi céva z šití a udělal se hematom a z šestinedělí jsem jela zpět na sál, když jsem nemohla skoro chodit a brečela jsem, že mě to dole bolí a tlačí, sestra na šestinedělí mi řekla, že co jsem si myslela, že porodem to nekončí, naštěstí pak zavolala doktorku (ostatní sestry byly zlaté)…Revize v celkové narkóze se nepovedla a museli mi to opravit podruhé. Nejlepší sestřičky na JIP a při revizích na sále! Šestinedělí byly nejhorší dětské sestry, asi až na 2 dětské sestry byly ostatní katastrofické, tvářily se blbě a nevyšly vstříct s hlídáním v noci, když jsem se těžko po dvou revizích mohla starat sama. Blbě je, že dětské sestry nevěděly jaké jsem měla komplikace, takže se divily, že nemůžu moc kojit, shovívavější byly, až jsem jim řekla o hematomu a revizích. Jedna mi řekla, že když mám takové problémy, že bych si neměla zvát návštěvy a odpočívat, otec dítěte byl kouknout jen 2×, v nemocnici jsem byla 6 dnů. Modlila jsem se, ať už mě pustí domů. Z šestinedělí mám trochu trauma, myslím, že ten stres se podepsal na nekojení, bohužel. Doktoři při vizitách suproví. Kvůli šestinedělí nemůžu doporučit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškeré vybavení mají, jak pro miminka, tak pro matky, mají k půjčení nafukovací kruh, při horším průběhu mi dali i balík piškotů, příště si beru vlastní plenky, mají nějaké pandy a malý z nich byl opruzený, stačí se nachystat podle jejich pokynů na internetu .

30.09.20

Nedoporučuju! Jediňe sestřičky na jip ochotné a milé. Jinak katastrofa, byla jsem ráda, že jsem šla domů.

30.09.20

Když mi praskla voda, vydala jsem se s manželem do porodnice. Tím, že jsem byla málo otevřená, tak mě dali na hekárnu a manžela poslali domů i přes to, že to máme 70 km. Manžel pak naštěstí stihl přijet a být u mě, když mě dali na sál a začal se chystat porod. PA byla milá a snažila se mě povzbudit, doktorka mě nastřihla, aniž by něco řekla, přitom na stránkách je napsáno, že nástřih běžně neprovádí. Když se malá narodila, tak doktorka přestřihla pupeční šňůru, aniž by se manžela zeptala, jestli to chce udělat. Pak si svojí chybu uvědomila, což už bylo pozdě. Když mě začala šít a byla hotová, přišel myslím primář a vynadal jí, že mě blbě zašila a mě museli uspat a přešít znova. Na šestinedělí jsem chtěla nadstandard, ale nikdo nebyl schopen říct, jestli je volný nebo ne. V noci, když malá brečela nejspíš hlady, jelikož jsem neměla mléko, ještě přišla sestra a vynadala mi, že mám malou utišit, že tam nejsem sama, tak jsem nechápala, na to mají být snad připravené. Některé sestry se k nám chovaly jak ke kusu hadru a některé byly zlaté. Když se poslední den přišel na malou podívat doktor, řekl, že by jsme mohly jít domů, že je na tom malá dobře. Tak jsem šla zjistit, jak jsem na tom já. Já jsem byla v pořádku, tak jsme mohli jít domů. Najednou přišel doktor a řekl mi, že to blbě řekl a malá domů jít nemůže, že se jí rozvíjí žloutenka, ale to mi ráno při vizitě neřekl. Rozhodla jsem se podepsat reverz, na což přišla mladá arogantní doktorka a vynadala a hrozila, že malá má žloutenku a různé následky… Manžel také pracuje ve zdravotnictví, tak jsem řekla, že to tedy ohlídá a odpověď doktorky byla, mě je to stejně jedno. To mi nepřijde jako nejlepší způsob chování.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si vložky, které mají na balíčku tulipán, jinak vám vynadají

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pití a jelení lůj

29.09.20

Neskutečná hrůza!. Vůbec nedoporučuji! Personál střídá nálady jako ponožky! Zatím mi v ničem nevyhověli. Za mě už nikdy! Horší než vězení!

5
16.08.20

V Motole jsem rodila v květnu 2020 a byla jsem spokojená. Porod byl vyvolávaný. Na oddělení rizikového těhotenství, kde porod vyvolávali, byl moc milý personál, zejména sestřičky. Strávila jsem tam jeden a půl dne, protože porod se “rozjel” až druhý den po vyvolání. Porodní boxy jsou pěkné, nové soc. zařízení, cítila jsem se tam příjemně. Porodní asistentka (jméno si nepamatuji) byla milá, ale hodně pasivní (nejspíš také kvůli jazykové bariéře), co mi trošku vadilo. Kvůli slabým kontrakcím a špatnému monitoru miminka bylo do porodu dost zásahů, ale jsem ráda, že se nakonec vše podařilo a nebyl nutný císařský řez. I přes nástřih jsem z porodního sálu odcházela sama a po šestinedělí už po něm nebylo ani památky. :) Po porodu mi dceru položili na břicho, nechali ještě chvíli tepat pupečník. Pak si ji vzali na ošetření, zvážení atd., kdy si ji mohl manžel nafotit (netrvalo to možná ani 5 minut). Pak mi ji jen v dece dali zpátky, na sále jsme spolu s manželem a dcerkou byli sami něco přes dvě hodiny, měli jsme tu soukromí, nikdo nás nerušil. Porod vedl doc. MUDr. Tomáš Fait, Ph.D., který je moc milý a empatický, celou dobu vtipkoval a podporoval mě, čím vytvořil uvolněnou atmosféru i přesto, že jsem se necítila úplně dobře, že porod neprobíhá, jak by měl. Oddělení šestinedělí bylo také fajn. Jak už tu bylo zmíněno vícekrát, sprchy by už zasloužily rekonstrukci, ale vše bylo čisté a pokoje samotné jsou hezké. (Dvě maminky na pokoji, soc. zařízení jedno pro dva pokoje.) Sestřičky moc milé, pomáhaly mi i s kojením a uklidňovaly mě, když jsem byla přešlá z toho, že to zatím nejde. Jídlo se tu také dost kritizuje, ale mně to přišlo v pohodě. Není to hotel, že jo. :) Je tu skoro všechno k dispozici - plenky, oblečení pro děťátko, olej na mazání, krém na opruzeniny, perlan na otření, košile (to bylo fajn, převlékala jsem se třeba šestkrát denně), 1 balík vložek… Plánujeme s manželem dalši děťátko a určitě se opět svěřím do péče odborníků z Motola!

Personál:

doc. MUDr. Tomáš Fait, Ph.D., PA si nepamatuju

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně komunikovat s personálem. Na všem se dá domluvit, jen se musíte ozvat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dokumenty, vložky, hygienické potřeby - vše ostatní tam je, věci na cestu domů může přinést ten, kdo Vás bude vyzvedávat.

11.07.20

Motol můžu jedině doporučit:) Původně jsem byla registrovaná v Podolí, ale tam zrovna malovali, takže pak nastalo obvolávání porodnic a v Motole jedině měli volno i na šestinedělí. Termín jsem měla 1.6. nakonec se malá narodila až 7.6..

Už na příjmu byla strašně milá PA (jméno si bohužel nepamatuju:(), sepsání papírů trvalo bohužel trochu déle, vzhledem k tomu, že jsem musela znovu vyplňovat všechno, co už předtím v Podolí, ale to se dalo čekat a v klídku jsem si je vypsala během natáčení monitoru. Z příjmu jsem šla rovnou na porodní pokoj, ty mají pěkně vybavené, nové koupelny a celkem pěkný výhled z okna :) jenom se mi tam asi pro urychlení porodu procházel pavouček, ale za chvíli se asi zastyděl a odešel:D. Tatínkovi k porodu všechno půjčí (oblečení, boty), což taky není všude zvykem. PA chodila na kontrolu co hodinu, jinak jsme měli soukromí a klid. Porod pak začal strašně rychle, pořád to byla pohoda, klídeček, kontrakce nic moc a najednou se malá přihlásila:). Když jsme na PA zvonili, přišla prakticky hned (až bych jí podezírala, jestli nestála za dveřmi:D), všechno nakonec proběhlo hladce. Fajn je, že už preventivně nenastřihávají, já se i jako prvorodička obešla bez nástřihu, malou mi hned položili na břicho, nechali dotepat pupečník a až pak teprve přišly na řadu vyšetření a hned po vyšetřeních (cca 5 - 10 min) mi jí zase vrátili, ukázali jak přiložit k prsu a zase nás nechali všechny tři v klidu:). Před odchodem jsem dostala najíst, takovou první malou snídani, což docela bodlo:)
Oddělení šestinedělí bylo taky v pohodě, malou přivezli na pokoj asi 5 minut po mně, všechno tam dostanete k dispozici, erární noční košili (pro drobnější maminky je oooobří, ale ono to prakticky nevadí, stejně je tam mají všechny :D ), oblečení i plenky pro miminko (jasně, žádný luxus, ale bohatě to stačí) do začátku balík poporodních vložek… vlastní máte v podstatě jen ručníky, hygienické potřeby, pantofle a nějaké další vložky, takže se mi tam s obří taškou sbalenou právě do Podolí, kde zase musíte mít naprosto všechno vlastní, smáli, jestli se jim tam nechci přestěhovat. Pokoje nejsou žádné kdovíjak luxusní, sprchy by zasloužily rekonstrukci, ale účel plní. Jídlo je klasicky nemocniční a porce někdy jak pro dřevorubce (tak druhý den jsem pochopila proč :) ), ale taky se v nemocnici nedá očekávat hotelová strava:D, jídlo jsme měli na pokoj, kde je na to vážně malý stoleček, zvlášť při obědě se na něj prostě oba dva tácy nevejdou a jelikož na oběd je půl hodiny, tak je to opravdu přijít, naházet do sebe oběd a vystřídat se s druhou maminkou. Nevím, jestli je to tak běžné nebo jen v souvislosti s covidem, ale toho času na oběd je tam opravdu nepříjemně málo. Jinak veškerý personál neskutečně milý a ochotný, sestřičky jak dětské, tak pro maminky vždy rády a ochotně pomohly a poradily s čímkoli, ranní vizity s lékaři byly super, hrozně milí, ochotní… skoro se mi ani nechtělo domů:) ještě jednou všem moc děkuji za všechno:)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nafukovací kruh na sezení:) na pokojích mají ukrutně nepohodlné židle:D první snídani jsem radši schroupala ve stoje, tři hodinky po porodu jsem se na sezení fakt necítila:D a je dobré mít s sebou dvoje pantofle, jedny na normální chození a jedny omyvatelné gumové do sprchy, chodit tam pak v těch mokrých botách není nic moc:D.

08.07.20

Rodila jsem v Motole v červnu 2020 a musím říct, že úžasné! Od prvotního příjmu až do konce vše na jedničku. Porodní asistentka velmi příjemná, vše vysvětlovala a snažila se maximálně pomoc. Paní doktorka nám trochu zafandila, též moc milá s vřelým přístupem. Porod jsem si díky nim užila:-) Na oddělení šestinedělí moc příjemní lékaři i sestřičky a samozřejmě i dětské sestřičky a lékaři. Chodili se ptát, zda-li něco nepotřebujeme, jestli je vše v pořádku atd. Opravdu je zde ta úroveň hodně hodně vysoko a člověku se zde maximálně věnují. Přijde mi, že je to hodně o tom, jak se člověk k personálu chová. Já za všechno slušně poděkovala, byla jsem pokorná a nechala jsem si poradit a personál byl fakt milionový. Užila jsem si i jídlo tam, nechápu recenze, že se to nedalo jíst. Jídlo bylo moc dobré, od snídaní až po večeře - bylo ho dostatek a opravdu moc dobré. Nenechala jsem si z domova dovézt ani jablko:-) Můžu porovnat s ostatními nemocnicemi a Motol jasně vede. Zkrátka pokud si chcete ten krásný zážitek v životě užít a být v ruce profíků, tak jděte do Motola. Já bych šla znovu bez zaváhání.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu a pokoru. Nemít strach, je to nádherné a hlavně jste v rukou profíků a jde to znát. Určitě si vzít kruh, ten se bude po porodu hodit a opravdu uleví od bolesti (já používala 10 dní po porodu) a jinak cokoliv zapomeňte, tak Vám může někdo potom přivézt, takže nepanikařit, jestli máte všechno:-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechny papíry, těhotenskou průkazku a doklady. Jinak ostatní věci nejsou důležité:-)

04.05.20

Porod v Motole můžu doporučit, záleží však jaký personál zrovna budete mít. Rodila jsem 4.3. a měla jsem štěstí jak na skvělou PA(bohužel nevím jméno), tak i na paní doktorku Lukášovou. Obě dvě byli úžasné a celý porod díky jejich péči proběhl krásně. PA chodila pravidelně a pokud jsem na ni zazvonila vždy přišla s úsměvem a ochotou. Moc mě její přístup uklidňoval a i díky tomu si myslím, že porod krásně pokračoval. Na závěr porodu přišla paní doktorka. Ta byla maximálně empatická a skvěle mě podpořila. Mám z toho krásný zážitek.
Po porodu jsem byla převezena na šestinedělí a tam přišlo velké zklamání. Měla jsem zkušenost s hospitalizaci na oddělení rizikového těhotenství, kde jsem ležela 4 týdny před porodem a čekala jsem podobný přístup. Ten však nepřišel. Na oddělení byl o mě absolutní nezájem a arogantní přístup některých sester a MUDr.Stupkové Kristýny, která mě při hospitalizaci ani nepřišla prohlédnout. Po mém urgování, aby za mnou přišla a řekla mi aspoň výsledky z vyšetření, se opět nedostavila. Malou mi z důvodu komplikaci převezli na JSM. Tyto oddělení jsou pro každého smutné, proto přeji každému, aby mohl hned po porodu domu. Pokud se tam však některá z Vás s miminkem dostane, tak je to to nejlepší oddělení, kde jsem mohla být. Úžasná paní staniční, která mě strašně moc psychicky pomohla a zajistila příjemný pobyt a má ty nejlepší sestřičky❤️.
Všem přeji krásný porod a hodný personál. Všude je něco a vše je o lidech. V péči o miminka je Motol skvělý.

Personál:

MUDr. Lukášová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pozitivní přístup a ve většině případech platí jak se chováte vy, tak se k Vám chovají ostatní.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně vody, balzám na rty, krém na ruce a suchý šampon.

10
14.04.20

V Motole jsem rodila 6.4.2020 a byla jsem moc spokojená. Měla jsem obavy, jak to zvládnu sama bez partnera, protože doprovody byly kvůli pandemii zakázané, ale vše proběhlo v pořádku. Příjem byl ve 3h ráno a po vyšetření mě rovnou odvedli na porodní box. Z počátku mě chodila PA kontrolovat cca jednou za 2h, pak už častěji. Pokaždé když PA přišla, byla moc milá, vyšetření od ní nebolelo a informovala mě o tom, jak porod postupuje a kdy zase přijde a co bude dělat. Mohla jsem se pohybovat po pokoji, jak jsem chtěla, chodit libovolně do sprchy, na míč apod. Dopoledne pak přišla i doktorka a i ta byla úžasná. Měla jsem chuť je chytit obě dvě za ruce, aby už nemohly nikam odejít.
Porodila jsem v krátce po poledni, tj. nějakých 9h po příjmu, uteklo to rychle a poslední 2h už jsem moc nevnímala okolí. Při porodu mi hodně pomáhala podpora od paní doktorky, která mě neustále chválila a radila, co dělat a dokonce občas i zavtipkovala. PA mi zas přidržovala hlavu, podávala vodu a prodýchávala se mnou kontrakce. Myslím, že v této závěrečné fázi porodu mi byla platnější, než kdyby tam byl partner. Po narození dcerky mi byla hned přiložená na hrudník a nechali dotepat pupečník. Poté ji zkontroloval hned vedle mě dětský lékař a zase ji na chvilku vrátili ke mně. PA si vzala můj mobil a dělala fotky a videa, tak mám krásnou vzpomínku.
Na odd. šestinedělí jsem byla na dvoulůžkovém pokoji, ale sama. I na pokojích vedle byly maminky většinou po jedné. Sociální zařízení by už zasloužilo zmodernizovat, ale účel splnilo. I pokoje jsou jednoduše vybavené a celkem malé. Když jsou na pokoji dvě maminky, musí se dost rušit navzájem. Sestřičky jak dětské, tak ty pro maminky jsou neskutečné ochotné, vše vysvětlí, poradí, podpoří. Za celou dobu tam nebyla ani jedna nepříjemná, i když je pravda, že já jsem po nikom nic nechtěla a říkali mi, že o mně ani nevědí.
Nejhorší je jídlo, měla jsem vegetariánskou stravu a to se teda nedalo jíst. K snídani každý den rohlíky, chleba, nějaká pomazánka nebo sýr a ovoce a to samé k večeři. Já třeba pečivo moc ráda nemám, takže jsem to jedla z hladu. Večeře to samé, chleba, rohlíky a něco k tomu. A oběd byl doslova nechutný, navíc když ho přinesli třeba v době, kdy jsem zrovna kojila, tak to člověk ani nestihne sníst, protože za půl hodiny to zase odnesou.
Na závěr bych řekla, že Motol byl skvělá volba a šla bych tam rodit znova. Cítila jsem se tam v péči opravdových specialistů a zároveň fajnových lidí.

Personál:

MUDr. Jana Nováková, PA Zuzana Nováková (nejsem si jistá)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Můžou být úplně v klidu, bude o ně výborně postaráno. Chovat se k personálu tak, jak chci, aby se oni chovali ke mně ☺️. Vše je o lidech.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít si s sebou jídlo, co lze. Oblečení pro miminka (jejich je už takové dost jeté a ne vše, co nám dali bylo vyhovující. Něco malé nebo zase veliké, ale dalo se to vyměnit) Brala jsem si svou košili, ty nemocniční mi vůbec nevyhovovaly. Vlhčené ubrousky (mají tam jen perlan a vodu). Papírové utěrky do sprchy, ať si neumažete ručníky. A hlavně si vemte měkký toaletní papír, mají tam jen ten, co je jak šmirgl. K porodu balzám na rty a láhev na vodu.

1
10.03.20

Rodila jsem 7.3.2020 spontánně. Co se týče pobytu…Byla jsem ubytovaná i na rizikovém oddělení, vždy nadstandard, na šestinedělí jednu noc na klasickém pokoji odd. 1. Co se týče klasického pokoje, vadilo mi málo prostoru na sociálních zařízeních, které je pro 4 maminky, samotné pokoje jsou po dvou. Co se týče nadstandardů, nemám výhrad, přítel se mnou mohl být i delší dobu, než dobu návštěvní, na šestinedělku se mnou i spal na pokoji za jednu cenu a pro novopečené rodiče a děťátko to vnímám jako báječně. Máte i svoje soukromí ve sprše, ledničku, velké skříně - ty mi též na klasickém pokoji chyběly. Sestřičky na obou odděleních byly báječné všechny. Vždy se vším ochotně poradily, vysvětlily, byly nápomocné. U jídla mi tedy vadil velký obsah mouky - zahuštěné omáčky, hodně, hodně pečiva většinou se šunkou či pomazánkovým máslem, jak k večeři, tak ke snídani. Určitě s sebou jídlo. Co se týče samotného porodu, raději jsem vyjela déle, abych nemusela trávit v porodnici delší dobu a tak jsem šla rovnou na porodní box, kde je sprcha, míč. Porodní asistentky byly hodné, mohly jsme si pustit relaxační hudbu, nemusela jsem si hned lehnout na lůžko kvůli monitoringu. Vše proběhlo, jak mělo. Nicméně velmi nespokojení jsme byli s lékařem, jehož jméno si nepamatuji - velmi mladý světlé vlasy, který mě zašíval po nástřihu a kontroloval, byl od pohledu naštvaný na celý svět a velmi velmi necitlivý a měla jsem díky jeho necitlivé péči i větší otoky, než jsem musela mít. Naopak jak v prenatální poradně, tak na rizikovém velmi vyzdvihují práci paní doktorky Mrstinové a pana doktora Horáka. Mladí lékaři z této porodnice mě vždy děsili císařským řezem (mám tachykardii) a tito dva mě vždy uklidnili, řekli, že zkusíme rodit klasicky, jak co bude v rizikovém případě probíhat a dodali sebejistotu jako rodičce. To je podle mě nejvíc, co si může žena přát a v tomto je největší zlato Motole.

Děkuji!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Opravdu hodně vložek! :-) Z toho, co se nepíše v instrukcích…na šestinedělí si máte možnost vybrat i nadstandardní stravu nebo bezlepkovou. Bylo mi mnohem lépe po jídle, než na rizikovém bez této diety. Nebo si vzít vlastní jídlo. Oblečení sice pro miminka mají, , ale nic nezkazíte, když si vezmete pár overálku otevírajících se dole kvůli lékařským vyšetřením miminka. Rukavičky pro miminko, aby se nepoškrábalo. Gel na intimní hygienu. Na nadstandardu máte i konvici a můžete si vzít kojící čaj a dělat si ho. Hojivý krém na bradavky!

09.03.20

Nejdřív jsem byla ráda, že budu rodit v Motole, vyhlášená fakultní nemocnice v Praze, takže kdyby nastal problém, poradí si. Zpětně jsem ráda asi, že žádnej problém nenastal. Normálně mi začala postupně ráno odtékat plodová voda, ale jak mám poznat, že je to plodová voda, když odtékala postupně po troškách. Já si první myslela, že jsem si jen učůrla, protože bolesti jsem neměla. Kolem jedné hodiny jsem dojela do nemocnice, z poradny mě posílali na porodní sál- příjem a tady to začlo. Přijímala mě sestra, která na mě křičela už jen co jsem zazvonila. Co chci, kdo mě posílá a proč, tak jsem jí to vysvětlila a začal příjem a vyšetření. Byla jsem seřvána, že když mi odtéká voda, mám jet okamžitě do nemocnice. Já jako prvorodička to hned asi poznám. Tak mě dovyšetřila a odvedla tzv. na hekárnu tam proběhl i porod v pořádku. Mimochodem personál u porodu byl super podporovali a chovali se mile, ale nevím, zda to byla chyba jejich nebo na šestinedělí, ale malej má od narození srostlý dolní patro s jazýčkem tzv uzdičku a má díky tomu problém se přisávat a pít. Přes všecky vyšetření až po stěr slin si nikdo toho nevšiml, nebo možná ano, ale mě nikdo neinformoval. Až naše dětská doktorka mě na to upozornila. Dále sestra koupala mýho malýho a ejhle v uších krev od porodu. Nikdo mu je nevyčistil. Sestry jsou arogantní, jedna starší senilní, která furt na mě řvala, jak mi ukazovala krmení zabalování do zavinovačky atd. přitom mi neukázala vůbec nic. Nemluvě o tom, když za mnou přišel přítel, chovali se k němu jak k hadru. Dál malýho léčili se žloutenkou, svítili na něj a to mi v porodnici prodloužilo pobyt. Poslední den mi bylo oznámeno, že na malýho svítit nebudou a že uvidí do zítra, že na něj když tak zase až pak potom budou svítit. Tak jsem řekla, že to ne, že když ho nechtějí léčit, jdeme domu. Druhej den jsme nastoupili do Kolína do nemocnice a tam se na něj svítilo tři dny, protože žloutenka byla vysoká, takže asi tak. Arogantní sestry, personál, co zanedbává svoji práci. A ještě abych nezapomněla, ani se nikdo malýmu neobtěžoval sundat náplast na prsou po narození. Dělala mu to až doktorka v Kolíně s tím, že péči o nás v Motole pěkně zanedbali. Poučení od sester a hygiena na šestinedělí jsem slyšela, až když přivezli ke mně na pokoj další maminko. Takže Motol opravdu nedoporučuji a už kvůli malýmu přemýšlím furt nad trestním oznámením.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Najděte si radši jinou porodnici.

9
26.02.20

V Motole už o nás pečovali cca od 23 tt., kdy nám byla diagnostikována cysta na krčku miminka, jinak bych rodila ve svém městě. Již na UTZ na nás byl pan doktor Matěcha a zbytek personálu (paní doktorky) moc hodný, vše vždy ochotně vysvětlil, sdělil možnosti a rizika, ale bez jakéhokoliv tlaku. Následně se po měsících kontrol naplánovala sekce v 38+tt.
Prošla jsem rizikovou poradnou, kde jak přijímací sestřička, tak ostatní personál v ordinacích byl moc hodný. Hlavně pan doktor Horák byl moc fajn, klidný, milý.
Před SC jsem absolvovala MR na dětském odd. A zde také personál příjemný. Ještě mi sestra přišla říci, kdy půjdu na řadu, abych si stihla odskočit, protože vyšetření trvá cca 20 min, což může být pro těhuli s mega břichem v 36tt fakt dlouhá doba:-D.

Před SC jsem na jednu noc nastoupila na rizikové odd. Zde také absolutně bez problému, všichni hodní. Zpětně si říkám, do jaké míry to bylo ovlivněno naší diagnózou, každopádně všichni moc hodní což pomohlo, když víte, že druhý den jdete na sekci a máte stres z toho, co vás čeká, jestli bude mrně v pořádku, atd.

Další den na operačním sále obzvláště hodní, celá jsem se klepala, když jsem lezla na stůl, ale všichni super, vtipkovali. Anestezioložka moc hodná, říkala mi i průběh operace a epidural napíchla napoprvé. Operoval MUDr. Horák, což mě uklidnilo. SC byl i schválně plánován v takovém čase, aby už byli k dispozici pediatři, kvůli malému. Což vám také přidá, když víte, že to mají promyšlené a že bude o mrně postaráno, kdyby se něco zvrtlo. Nikdo v tu chvíli s jistotou nevěděl, zda je to opravdu cysta, zda to nepraskne atd.

Na sekci mohl koukat manžel za sklem a poté choval mrňouse, kterého mi hned přinesli alespoň na pohlazení na sál. Pak jsem jela na JIP.

Na JIP super hodné sestřičky, jak denní tak noční směna. Moc ochotné, stále se staraly, nabízeli zda nechceme léky na bolest, což bylo supr, protože se mi po sekci rozjela migréna a břicho bolelo příšerně, min. 12 hodin pekla. Ještě sem mi jedna ochotná dětská doktorka donesla mrňouska na pomazlení a přiložení a také říci zdravotní stav, že se již plánuje operace té cysty atd. To mě moc uklidnilo a vidět mimi bylo k nezaplacení.

Další den jsem se dostala na odd. šestinedělí, kde na mě naštěstí vyšel pokoj s rooming in, jen dvoulůžkový. Šestinedělí shrnu, protože se mi rozjel poporodní blues, byla jsem totálně vyřízená psychicky, takže i když byl někdo sebemilejší, tak jsem řvala, kudy jsem chodila a na ty 4 dny tady se mi nevzpomíná vůbec hezky.
Malého jsem první den mohla vidět jen u sesterny v pokoji, kde byly jen miminka. Malý byl napojený na monitor. Kojit jsem tedy zkoušela zpočátku tam, což bylo dost nepohodlné, vsedě na židli, před lidmi. Bohužel hned na první přikládání jsem tam schytala dětskou sestru, která byla na první dobrou nepříjemná, malému úplně tak divně vzala za hlavičku, když se snažila, aby se přicucnul. Nebyla vůbec empatická. Pak mi malého vozili po 3 hodinách na pokoj, ale musela jsem ho zpět přivézt po 20 min, jinak některé dětské byly pěkně nepříjemné. Jedna mi v noci vynadala, že jsem nic nenakojila. Asi to nemyslela zle, ale v tu chvíli to člověka úplně rozloží. Pak tam ale byly dětské, které viděli, že se s kojením trápím a poradily, pomohly. Moc milé. Za malým jsem mohla chodit a sesternu prakticky kdykoliv. I se pak snažily, že mi vyjednaly u doktora, abych mohla mít mrně alespoň 3 hodiny na pokoji. Sestry, které se staraly o nás mamky, byly všechny do jedné moc ochotné, milé, opravdu podpora veliká!!! Říkám si, že kdybych tam ležela s mrňousem, který by byl zdravý, tak by ten pobyt tam byl asi úplně na pohodu. Vesměs tu tedy byli všichni až na výjimky hodní, ale asi z důvodu přetížení, si člověk musel říkat, když něco chtěl. Na odd za mnou docházeli i dětští doktoři, se kterými jsem řešila další postup. Asi 3. den už naplánovali operaci, takže to byla velká pomoc, že se jim nás podařilo protlačit na co nejbližší termín. Další byl až za 3 měsíce,což by bylo nemyslitelné tak dlouho čekat. Malý mohl kvůli cystě ležet jen na jednom boku, špatně se mi kojil atd.

4 den ráno nás potkalo další štěstí - uvolnilo se místo na JISP (jednotka specializované péče), kde jsem mohla být na pokoji přímo s malým - konečně!! Hrozilo, že by mě jinak šoupli na rizikové, nebo nedej bože poslali domů a mrňous by tam zůstal.
Příchod na JISP bylo jako přijít do nebe. Personál úžasný, pokoj nadstandardní, mohl tu být malý i napojený na monitor. Vše nově zařízené, čisté, voňavé. Pokoj po dvou. Další den přišla operace malého. Ještě den před, jsme měli schůzku s MUDr. Kartou - sám nám ji naplánoval, aby nám vše vysvětlil. Moc ochotný, přímočarý, vše vysvětlil, uklidnil, nabídl se, že nám osobně zavolá hned po zákroku. Opravdu kapacita, malého operoval, když mu bylo 5 dní!!
Po zákroku pan doktor opravdu volal, ještě přímo ze sálu. Vše dopadlo dobře, malý v pořádku, cysta pryč, uff. Samozřejmě šíleně emocí, to popisovat nebudu.
Mrňous byl cca 5 hodin poté na jipce, jen kousek od našeho pokoje. Mohla jsem sem za ním, nakojit, opatrně pomazlit. Sestřičky zde mooc hodné. Okolo nás byly v inkubátorech nedonošené mimi… Už odpoledne jsem měla malého u sebe na pokoji!! Úžasné. Tady vědí, že nejdůležitější pro mimi, je kontakt s mamkou. Na noc byl malý na sesterně, takže jsem nemusela trnout strachy, aby se přes noc něco nestalo a hlavně se poprvé za 4 dny trochu vyspat.

Další dny už byly sžívací. Na tomto odd byla největší vybavenost. Na pokoji tv, stolek s židlemi, konvice na čaj, nádobí, profi odsávačky, oblečení celkem pěkné, pleny, zavinovačky… Sestřičky vždy přinesly na dokrmení ohřáté mlíčko, atd. Jediné co bylo nešikovné, že pro jídlo se už muselo chodit do závodní jídelny, což bylo pro mě něco šíleného, plazit se rozkydlá po císaři přes celou nemocnici. Tady jsem už totiž byla jen jako doprovod malého, ne jako pacient. Taky mě zaskočilo hned první den, že jsem neměla žádné civilní oblečení, ale nějak jsme to zvládli.
Doktoři také moc, moc hodní, vše vysvětlili, i takové věci jako jak se chovat při alarmu monitoru dechu doma, nebo různé tipy ohledně péče, které nám na šestinedělí rozhodně nikdo neřekl. Konečně mi zde jedna milá doktorka také pořádně poradila, jak správně kojit.
Moc hodní tady.
Když to shrnu celkově, tak všude na odděleních péče i přístup vynikající, profesionální, ochotný a až na pár výjimek na šestinedělí, bylo ze všech cítit, že to pro ně není jen práce, ale poslání. Moc děkuji.
Omlouvám se za velký sloh, ale prošla jsem zde vlastně pěti odděleními, tak vjemů bylo hodně a snad to třeba pomůže někomu s podobným případem.

Personál:

MUDr. Horák, MUDr. Matěcha, MUDr. Katra,

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

S sebou vložky, přesnídávky, sladkosti, magnesii.

24.02.20

Určitě bych doporučila všem maminkám. Cítila jsem se jako v lázních. Sestry byly skvělé, hodné, trpělivé … doktoři trošku suchaři :) Jediné, co mě trošku mrzelo, že jsme nemohli vidět s tatínkem miminko po mém probuzení spolu naráz, musel odejít po 5. hodině z jipky a až pak mi ho přivezli…pak mi nikdo neřekl, že přikrmit na začátku miminko nevadí, že i tak bude sát z prsa a že dudlík taky není žádná tragédie, ba naopak, mohla jsem si ušetřit pár probděných nocí a hladové miminko v porodnici…sestry jim prostě příkrm ani dudlík nedají, i když řvou několik hodin. Nějaké ženy to asi ocení. Klidně tam půjdu i příště, jen už to bude bez epidurálu a oxitocinu. Nic z toho mi nesedlo…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Klidně nechte miminka přikrmit, i tak se rozkojíte…vemte si s sebou dudlík…poděkujte sestrám

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vemte si sebou dudlík, jelení luj, žínku, bonbony a krém

19.02.20

Po získání velmi čerstvé zkušenosti bych chtěla uklidnit všechny budoucí maminky, které vybírají porodnici, ať nemají obavy.V Motole je skvělý personál, ať už děvčata na porodním sále, tak šestinedělí. Sestřičky jsou velmi ochotné a rády pomohou. Chtěla bych poděkovat touto cestou porodním asistentkám, které měly denní službu 16.2.2020. Děvčata! Děkuji! Byly jste skvělé! Velky dík na oddělení šestinedělí, ženským i dětským sestrám a lékařům.

08.02.20

V první řadě bych vyzdvihla práci lékařů. Ti byli výborní. Porodník tolerantní, trpělivý, vstřícný. To samé pediatři, anestezioložka a PA na šestinedělí. Sestřičky nepříjemné, arogantní.

Motol jsem si vybrala z důvodu bezpečí, hlavně co se týče dítěte.
Porod mi začal odtokem plodové vody. Hned mě šoupli na hekárnu. Vše probíhalo v pohodě. Personál milý. K večeru se personál vystřídal atak jedovaté ženské jsem nikdy nezažila. U vnitřního vyšetření jsem brečela bolestí. PA nechápala, co mě jako bolí. Druhý den v 6 ráno mě přesunuli na sál. Napíchli oxytocin, epidural, dali 2 tablety na otevření, které moc nepomohly. Bolest nesnesitelná. Nedovolili mi se hnout z lůžka, pořád jen na zádech s monitorem na pupku. Když jsem si lehla na bok, byl to problém. Vlivem stresu z jejich chování jsem se neotvírala. Z ničeho nic jsem se otevřela a měla pocit na tlačení. V té době byl na sále jen můj muž. Tak jsem volala na PA, ať dorazí. Přišla jiná PA, která mě seřvala, že jsem hysterka a že si nemám z PA dělat otroky- opravdu to tak řekla. Naštěstí vše dopadlo dobře a já po 25 hodinách v bolestech porodila. Proběhl bonding a dotepání pupečníku. Během bondingu jsem chtěla syna nakojit. Dětská sestra mi řekla, že pokud chci, aby mi zničil bradavky, ať kojím dál.
Na sále jsem si měla dojít na záchod. Ve sprše jsem omdlela. Dali mě na pokoj k mamince, která byla po císaři a která také omdlela. Proto nám děti vozili po 3 hodinách na kojení. V ten den, kdy se syn narodil, nám dětská sestra přivezla miminka opět na kojení. Já byla ve sprše. Přišla jsem k vozejčku a v něm CIZÍ dítě. Druhá maminka už kojila - MÉHO syna. Sestřička mého syna podala druhé mamince na kojení, jelikož nemohla vstát z postele po CS. Nevím co se mi honilo hlavou, ale brala jsem to s nadhledem. Chyba byla, že jsem to neřešila. Bohužel si jméno sestry nepamatuju. Ale ta samá nás s druhou maminkou pomalu seřvala, že jako prvorodičky nevíme, jak dítě přikládat.

Co se týká sestřiček z gyndy, ty také perlily. Jedna řekla to, druhá zas něco jinýho a vždy to odnesla maminka. První večeři nám dali na pokoj, vzhledem k omdlení, druhá sestra nás seřvala, že se jí v jídelně a ne na pokoji.
A takových příkladů bylo nespočet. Opravdu jsem porodnicí zklamaná. Sama jsem v Motole pracovala, tohle jsem opravdu nečekala.

Personál:

PA: Sobotková, MUDr. Košata

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a nenechte si nic líbit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vemte si více poporodních vložek. 10ks na 3 dny je opravdu málo.

Diskuze o této porodnici