Porodnice Motol

Komplexní péče o matku s dítětem s mnoha subspecializacemi. S úrovní své péče patří k nejlepším nejen v Praze, ale i v celé ČR. V Motole také najdete největší onkogynekologické centrum v ČR. Dalším pracovištěm je Centrum reprodukční medicíny, které se zabývá IFV.

Informace o nabídce nadstandardních pokojů a jejich ceny naleznete na stránce: https://www.fnmotol.cz/…rdni-pokoje/.

Přítomnost otce u porodu je možná.

Webové stránky:

Doporučují maminky porodnici Fakultní nemocnice Motol, Gynekologicko-porodnická klinika UK 2.LF

Hodnoceno 198x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Roman Chmel

všeobecná ambulance: 224 434 267
prenatální poradna: 224 434 272
porodní sál: 224 438 210

Adresa: V úvalu 84, 150 06, Praha 5

URL: http://www.fnmotol.cz/gynekologicko-porodnicka-klinika-uk-2-lf

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Motol

15.10.19

Mám velmi čerstvou zkušenost s porodem v Motole (porodila jsem před dvěma dny).
Jsem vysloveně nadšená z toho, jak průběh a hlavně rekonvalescence probíhala/probíhá hladce.
To, že se jedná o špičkový personál snad ani není třeba zmiňovat. Zmíním ale, že se jedná navíc o velmi milý a optimisticky laděný celý tým od A do Z. Musím také vyzdvihnout porodní asistentky - měli jsme u sebe výbornou paní, jestli jsem to správně vyčetla během porodu jmenuje se Kateřina Drndová. Od chvíle kdy se objevila, vše šlo tak nějak lehce a s úsměvem. Dodala mi kuráž v slabší chvilce a byla mi velikou oporou.
Doktor Fait, nevím jak to vykouzlil, ale byla jsem pomalu schopná ze sálu odejít po svých.
Jednalo se o můj druhý porod. První proběhl v Bruselu v prestižní klinice Edith Cavell. Kdybych měla rodit potřetí, určitě zase zvolím Motol, bez váhání. Velmi příjemná zkušenost.

Personál:

Roman Chmel, Tomas Fait, Katerina Drndova?

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vemte si s sebou dostatek vložek, jednorázových kalhotek a možná prázdnou flašku na omývání po toaletě.

09.10.19

Mám čerstvou zkušenost a ráda bych porovnala s Hořovicemi, kde jsem rodila první dítě (v roce 2018). První jsem rodila klasicky a druhé sc, takže porod jako takový srovnat nelze, v Hořovicích si co se porodu týká nemám na co stěžovat, zato dál už to pak stálo za to… Do Motola jsem šla na plánovanou sekci. Od prvního objednání až po konečné propouštění bylo vše perfektní, profesionální a příjemné. Přijali mě k registraci i v 38tt a nebyl problém. V poradně se trochu déle čeká, ale mají dobrý systém a furt se něco děje, tak se člověk nenudí, od paní v kartotéce přes sestřičky až k lékaři byli všichni velice příjemní, vybavuji si pana doktora Horáka, tak fajn doktora jsem dlouho nepotkala, ačkoliv měl na můj porod jiný názor (navrhoval spontánní porod kp), tak respektoval mé přání a strach a do ničeho mě nenutil. Přijatá jsem byla na oddělení rizikového těhotenství, po porodu na JIP a pak na oddělení šestinedělí, všude jsem se setkala jen s perfektním přístupem. Po porodu v Hořovicích jsem se nejvíce bála oddělení šestinedělí, které tam připomínalo vojenský výcvikový tábor o to víc mě Motol překvapil, místní oddělení šestinedělí je úžasné. Sestřičky zlaté, ochotné a skutečně nápomocné, vůbec jsem takový přístup nečekala. Ano Motol nemá na zdi krásné tapety a na zemi nové lino, na koupelnu jsou 4 maminky, ale o tom to fakt není. Jestli chcete prožít porod a hlavně první chvíle s miminkem v klidu a v pohodě a s jistotou že vám někdo ochotně pomůže a nenechá vás se v tom zmateně plácat a ještě se Vám za to vysmívat tak volte Motol, Hořovice nikdy. Kdybychom měli mít třetí dítě jdu zas do Motola.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

V téhle porodnici je to radost, tak se nebojte.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jen osobní věci a vložky a čokoládu, jinak je všeho dost.

25.09.19

Porod - vyvolání: prvorodička, vyvolávaný na rizikovém oddělení kvůli přenášení. Partner se mnou mohl být jen o návštěvních hodinách, i když už se porod rozbíhal. Jídelna sloužila jako hekárna, kde byly i jiné návštěvy. Na mini pokoji jsme byly tři, ale mně to nevadilo. Ostatní dvě ženy tam ležely dlouhodobě a já tam byla jen na vyvolání. Na pokoji se zřejmě třetí spolubydlící točila denně.

Porod - sál: pěkný box, soukromí, partner byl se mnou celou dobu, pohodlná sprcha. Skvělá lékařka i asistentka mi zdlouhavý porod bezmála pětikilového miminka pomohly překonat všemi možnými utišovacími prostředky, které byly k dispozici. Hypnoporod a další alternativy kvůli silným bolestem nepřicházely v úvahu, všichni dělali vše pro to, aby byl malý i já zdraví. Na předporodních vyšetřeních mi bylo řečeno, že miminko bude mít normální hmotnost, to, že bylo obrovské, nebylo zjištěno ani na ultrazvuku ani pohmatem.
Bonding byl nádherný.
Porodní plán byl dodržen, změny byly předem konzultovány.

Šestinedělí - bohužel navzdory porodnímu plánu jsem u sebe miminko nemohla mít déle než nejvýše 15-30 minut na kojení. Dali mne kvůli vyčerpané kapacitě na pokoj bez rooming-in s koupelnou s jednou sprchou pro šest žen.
Přihlásila jsem se tedy do pořadníku na nadstandard, kde by případně miminko nechali u mě.
Některé sestry laskavě poradily, jiné (bohužel zřejmě vyčerpané) využily příležitost sepsnout rodičku. :(
Chodila jsem přikládat do místnosti s dalšími novorozenci v postýlkách, čas s miminkem byl 15 minut po 3 hodinách. Přes chodbu jsem ho slýchávala plakat, když jsem měla smůlu na sestru, k miminku mne vůbec nepustila s tím, že půjdu v určený čas kojit.
Chlapeček byl naprosto zdravý, vyvinutý se silným sacím reflexem, ale měl po dlouhém porodu nízký cukr a tak ho dali preventivně do inkubátoru, kde k mému smutku zůstal až do propuštění, ačkoli mne rozkojil prsa už první den. K mému překvapení bez mého svolení mu dali do hlavičky na celé ty tři dny kanylu, aby dostával zpočátku glukózu. Kromě toho, že jej krmili nitrožilně, bez mého svolení
mu dávali UM.
Nesmyslně limitovali mé velké miminko v množství mateřského mléka (povinně jsme vážili), prý aby si neublinknul. Tabulkové hodnoty mu samozřejmě nestačily.
Nadstandardní pokoj byl moc hezký a dobře vybavený, bylo zde absolutně vše, co můžete potřebovat. Což je zvláštní, doporučuji si připlatit nadstandard i kvůli přístupu personálu. Miminka na kojení vozili na pokoje, což mi kontakt s miminkem trochu prodloužilo cca na 30-40 minut. Po třech dnech nás naštěstí propustili a tulíme se dodnes :D

Omlouvám se za výčet negativ, oddělení šestinedělí bylo pro mne až traumatické a dodnes na to nerada vzpomínám.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Připravit se psychicky na to, že to může být dřina u porodu a na šestinedělí bude potřeba asertivita.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Manžela

28.07.19

Můj porod byl 13.7.
Jsem šťastná, že jsem si vybrala tuto porodnici v Motole. Nejlepší péče a přístup k těhotné a hlavně nejlepší péči tu mají novorozenci hned po narození.

Proto vřele doporučuji oddělení šestinedělí, kde mi strašně moc pomohli s malým a i s kojením, když jsem to už vzdávala. Jako prvorodička jsem tohle velice ocenila. Jejich trpělivost mě velice překvapila. VŠICHNI BYLI na nás velice milí, když jsem si potřebovala na chvilku odpočinout, tak malého pohlídali. Sestřičky byly skvělé a sympatické na obou směnách. Strávila jsem zde 5 dní. Velice chválím sestřičku vysokou blondýnku ze Slovenska a také silnější sestřičku tmavovlásku. Obě dvě mi moc pomohly a jsem jim za to vděčná. :) Bohužel jména si nepamatuji a bohužel jsem se nestačila rozloučit. Opravdu skvělý přístup a trpělivost, toho si cením.
Teď se vrátím k oddělení, kde jsem strávila noc na rizikovce kvůli vyvolání porodu, protože jsem přenášela. Naprosto bezproblémový personál, vše v naprostém pořádku. Přímo odtud jsem byla převezena s velkými bolestmi na porodní box.
Na porodním boxu SKVĚLÁ porodní asistentka a celý personál i s mladým panem doktorem.
Náš malý syn se nalokal zkažené plodové vody a nereagoval. Díky rychlému personálu, který rychle odsával, aby se mohl malý nadechnout, máme doma našeho zdravého syna. Bylo to dlouhých 80 vteřin.
Opravdu všem moc děkujeme. Pan doktor byl naprosto skvělý a všichni co byli u porodu také.
I KDYŽ jsem strašně řvala, nikdo neřekl ani slovo.
Vyhověli mi ve všem, co jsem si přála.
Pro mě jsou to všichni profesionálové, kteří vědí, co dělají a mají tu nejlepší možnou péči v Praze.
Za mě jasná volba při dalším těhotenství.
Ještě jednou všem děkujeme.

Rodina Nových a Alex. ❤

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Neplatit si nadstandard, protože to je nesmysl, pokud jste prvorodička, tak to nemá smysl. Já si to na poslední chvíli rozmyslela a jsem za to ráda.
Na pokoji budete ve dvou a můžete se radit, když si nebudete vědět rady s něčím. :)
Já měla skvělou společnici :).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Minimálně 2 až 3 balení vložek, co jsou prodyšné. A také nějaké oblečení pro malého. Na pokoji sice jsou, ale nemusí sedět velikosti.

Anonymní
20.07.19

Rodila jsem v Motole letos (2019, březen) a to hlavně z důvodu, že bydlíme kousek od nemocnice. Z důvodu zdravotních problémů (DM , hepatóza) jsem byla s MUDr. domluvená, že v pátek ráno nastoupím na indukci porodu. Lékařka mi v poslední pořádné provedla Hamiltonův hmat, aniž by mě na něj upozornila nebo se zeptala, zda souhlasím. Bylo to pro mě dost bolestivé, vše mě bolelo už při samotné chůzi. V 17 se mi začaly rozbíhat kontrakce a postupovalo to až do noci. Odjížděli jsme při kontrakcích po 6 minutách. Při přijetí se mi kontrakce ale zastavily. Myslím, že to bylo i psychické, v Motole jsem rodila i první dítě a neměla jsem úplně pozitivní zkušenost. Umístili nás na porodní box, bylo to zhruba kolem 2 hodiny, ale bohužel porod nepostupoval. Ráno jsem se po domluvě s lékařkou rozhodla pro „píchnutí“ vody, která byla zakalená a tím to vše začalo. Kanyla, oxytocin a nástup hrozných bolestí (když jsem řekla, že to bolí, byla jsem lékařkou ujištěna, že je to porod a ten že bolí - nejsem hloupá, chtěla jsem od bolesti alespoň ulevit, ne poslouchat věty, které jsou zcela zbytečné). Lahůdkou bylo, když asistentka kontrolovala, zda kontrakce vedou k otevírání a v době kontrakce měla ve mně prsty… bezvadný zážitek, brr. Dostala jsem rajský plyn, ten pomohl. Ale poslouchat, jak asistentka edukuje studentku o tom, že je to špatný, protože u obézních maminek sindy ktg špatně snímají (ano, nejsem hubená, ale poslouchat toto u porodu!!!). Poslední si pamatuji, když lékařka řekla, že jsem otevřená na 7 cm. Pak jsem jednu kontrakci ještě prodýchala, i když už mě to nutilo tlačit. Řekla jsem partnerovi, ať zazvoní na asistentku, že už to nerozdýchám. No a taky že ne. Při další kontrakci jsem už prostě tlačit musela. Nešlo to nijak zarazit a dcera se narodila sama. Bylo to tak rychlé, že jsem jí ani nestačila chytit a ona zůstala ležet na porodnickém lůžku a začala plakat. Pak se kolem všichni seběhli a začali ošetřovat mě i mimčo. Já byla bez poranění, holčička také ok. Takže proběhlo dotepání pupečníku, bonding (za což jsem ráda) a další nemístná poznámka, když si asistentka všimla, že mám svoji košili
(„Koukám, že máte i svoji košili vlastně ano, do té naší byste se nevešla“!!!)
Oddělení šestinedělí, mě jako druhorodičku, už nijak netrápilo. Povely co smíte a co ne, tabulka na záznam vážení, kojení (opravdu stresující záležitost). Snažila jsem se to ignorovat. Sestry jak pro mamky, tak pro miminka většinou milé a nápomocné. I když poznámky stylu" s těmahle prsama kojit nikdy nebudete" opravdu nepomáhají. Kojit jsem začala v okamžiku, kdy jsem věděla, že jdeme domů.
Co mě absolutně vytočilo bylo, že na oddělení nesmí děti do 10 let. Ano jsem zdravotník, chápu možnost přenosu infekce atd…, ale aby se starší sourozenec musel na sestřičku koukat za sklem (každou návštěvu jsem obrečela, vidět dítě, jak má hlavičku natisknutou na sklo a mává.)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sepsat si porodní přání

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky, jinak všeho je dostatek.

10.07.19

Rodila jsem v Motole v květnu 2019. Poradnu jsem stihla jen dvakrát a až na dlouhé čekání a skoro nemožnost se tam dovolat si nemohu stěžovat - všichni velice milí, ochotní a vstřícní. K porodu jsme přijeli v pět hodin ráno, kdy mě vyšetřili a poslali zpět domů, že se nic zatím neděje. Od noci jsem měla pocit odtékající plodové vody, ale to mi vyvrátili (doteď si ovšem myslím, že mě neměli posílat domů). V 11 hodin jsme byli zpět s kontrakcemi už po 2 minutách (z domova jsme odjížděli s 5minutovymi intervaly) a otevřením na 9cm a služba (již jiná než ráno), byla zhrozená, že jsme to stihli jen tak tak.
Na nikoho se nezlobím, ono se to opravdu může semlít během pár hodin. Rovnou jsme šli na sál, manželovi dali převlek, epidurál ani klystýr jsme nestihli vzhledem k postupujícímu porodů, ale nabídli mi alespoň rajský plyn.
Porodní asistentka i porodník byli skvělí, pediatr také. Vše proběhlo hladce. Jediné, co mě zarazilo a co nám nakonec způsobilo nemalé starosti o syna bylo to, že jsem se v době porodu léčila s akutním výsevem oparu (genitálního) a v takovém případě se volí císařský řez, aby miminko neprošlo přes puchýřky při porodu. Nikoho to nezarazilo a nikdo to neřešil, ale když byl syn už na světě, najednou nám řekli, že ho musí dát na kapačky antivirotik a udělat mnoho vyšetření a že tam zůstaneme 10 dní. Byla jsem jako opařená. Na šestinedělí všichni skvělí a milí, syn byl nakonec úplně v pořádku, ale na výsledky jsme čekali 3 dny s celou tu dobu jsem ho u sebe nemohla mít, protože panovaly obavy, že je infekční. Byl to stresující začátek, nemohla jsme se rozkojit, ale teď ve dvou měsících je vše už v pořádku.
Trochu to dávám za vinu ranní směně, že mě poslali ještě domů, protože když jsme přijeli napodruhé, tak na tři zatlačení byl syn venku a na císaře bylo už pozdě…všechno dobře dopadlo a shodou náhod jsem kvůli přetlaku maminek na šestinedělí byla na nadstandardním pokoji celé 4 dny, než nás pustili bez jakéhokoli poplatku. Příště volíme opět Motol, ale už se nenechám tak snadno odeslat domů, rychlé porody jsou mi asi souzeny :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mít s sebou jídlo z domova a nechat si nosit jídlo vhodné ke kojení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Motol vše poskytuje, tak snad jen dostatek poporodních vložek, těch se dostává jen malé balení.

22.06.19

Motol ANO!
Porodila jsem v motole 2016 a 2019. Personál profesionální, vysvětlují, ptají se, nevnucují svoje postupy. Od letošního roku aktivně nabízí poporodní hodinový bonding, pokud je mimi v pořádku a máte přítomný doprovod u porodu, jinak je mimi po narození ve vyhřívaném lůžku těsně vedle vašeho lůžka na porodním sále. Nástřihu hráze jsem se vyhnula díky přípravě s Anibalem. Podpora kojení a spolupráce sestřiček na šestinedělí perfektní. Propustili nás po 72 hod., dostala jsem informace, co dalšího máme po porodu vybavit na úřadech a u lékaře. Nebojte se, v Motole jsou vstřícní a zvládnete to společně!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vemte si s sebou doprovod. ale nemusí to být za každou cenu otec dítěte.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vezměte si svoji svačinu do porodní tašky. určitě dostanete z nemocnice, ale takhle můžete rozhodnout, co a kdy budete jíst.

13.06.19

V Motole jsem rodila v listopadu 2018. Zkušenost mám spíše pozitivní. Tedy až na příjem, kdy mě v bolestech při 5minutových kontrakcích poslal pan dr. Kníže domů a následně jsem musela zaplatit 90 Kč za ,,pohotovost'', což se mi zdá v této situaci naprosto nepatřičné. Za pár hodin jsem byla zpět.
Měla jsem s sebou porodní plán pro všechny případy. Byla jsem mile překvapena, že personál má přání zohlednil - přirozený porod, dvouhodinový bonding bezprostředně po porodu a poté už jen se synem na šestinedělí.
Tímto bych také ráda poděkovala skvělé PA Romaně Medkové, která mi pomohla s mým synem na svět navzdory nepostupujícimu porodu. Tuším, že nebýt jí, asi bych skončila na císaři.
Prostředí moderní a čisté, personál vesměs vstřícný. Na oddělení šestinedělí se člověk musí trochu obrnit, nemístné poznámky sester dokážou novopečenou maminku rozhodit.

Personál:

PA Romana Medková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud máte nějaké specifické požadavky, rozhodně doporučuji mít porodní plán a trvat si na něm.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kojící tílka

10.06.19

Zkušenost s příjmem, porodnicí a šestinedělím shrnu naprosto jednoduše: nemůžu si vůbec na nic stěžovat a porodnici v Motole doporučuji - jak PA a doktory při porodu, tak sestričky na šestinedělí a samozřejmě pediatry!
A to mi miminko ihned odvezli na šestinedělí bez bondingu, samotnou mě dali na rizikové odd., nikoliv na rooming-in, protože nebylo místo.

Spíše bych tímto chtela reagovat na všechny negativní recenze a pomluvy. Maminky by si především měly uvědomit, že jdou rodit a nejedou na dovolenou. Ano není to nic příjemného ale to, že porod bolí nikoho neopravňuje k tomu tady pomlouvat a stěžovat si na chování naprosto profesionálního personálu. Sama jsem strávila na hekárně 32hodin, následně mi porod vyvolali, nenechala jsem si podat epidural a vše spělo k sekci, ke které ve finále nedošlo. Opravdu nečekejte, že na vás všichni budou ťuťu ňuňu a zajistí vám bezbolestný porod. Dokonce ani konfety kolem hlavy vám nebudou lítat.
Milé, nastávající maminky jdete na několik dní do porodnice a žádný pobyt v nemocnici není procházka růžovou zahradou, ale vězte, že profesionálové v Motole se postarají o vaše deťátko, které bude v nejlepších rukou. A to je ze všeho nejdůležitější!

Tereza

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Patofle, župan, síťované kalhotky.

Vše ostatní je k dispozici - dostatek jídla, dětské pleny, oblečky, noční košile..
Co vám bude chybět, nechate si později donést.

01.05.19

Porod.
Tuto porodnici nedoporučuji kvůli přístupu k pacientům. Zažila jsem tam několikrát velmi bezohledné zacházení a urážení. Přijde mi to taková továrna na porody. Pokud nemáte problém, tak tím systémem tak nějak proplujete, ale pokud máte problémy, tak jste na obtíž.

Porod mi vyvolávali a začali mi hned silné kontrakce. Na předporodní přípravě mi sestra aplikovala klystýr aniž by mi dala možnost se rozhodnout, jestli ho chci. Pak jsem litovala, že jsem si ho nechala dát, protože bolest se zdvojnásobila.

Lékařka a porodní asistenka u porodu byly velmi profesionální a na jejich přístup si nemohu stěžovat. Porod bohužel několik hodin nepostupoval a nakonec to skončilo neplánovaným císařem. Nečekala jsem to a nebyl jsem na takovou situaci připravená.

Teď teprve začaly problémy. Miminko mi pouze na dálku ukázali a pak ho odvezli. Na můj dotaz, že chci být s ním mi řekli, že se to tak nedělá a že se miminka vozí na šestinedělí. Mě zavezli na JIP a místo, aby mi přivezli miminko, mi nabídli prášek na uklidnění. Miminko jsem za následující 2 dny viděla pouze 2× s tím, že je strašnej křikloun a řve tam nejvíc ze všech mimin. Mělo dudlík a bylo na umělé výživě.

Po dvou dnech jsem byla převezena na gynekologii, protože na novorozeneckém nebylo místo, stále ještě bez svého miminka. Tam to na mě dolehlo a přestala jsem to dávat, rozbrečela jsem se, na to přišla za mnou lekařka a zajistila, abych byla přesunuta na novorozenecké oddělení. Konečně jsem se s malou setkala.

Jenže mě začala neskutečně bolet jizva po císařském řezu, až tak, že jsem nemohla vstát z postele. Mladá lékařka - nějaká praktikantka mě odvedla na vyšetření na ordinaci. Tam byli dva mladí lékaři, kteří si z mladé lékařky utahovaly a já tam odhalená ležela na vyšetřovacím lůžku. Konstatovali, že mi nic není a mladá paní doktorka mi dokonce začala tykat a řekla, tak už pojď. Byla jsem šokovaná.

Bolesti trvaly, lékaři mi doporučili čípky proti bolesti, ale vrchní sestra mi je nechtěla dát, že prý to škodí miminku a že jsem „poseroutka“. Díky bohu mi nakonec jeden čípek dala maminka, co se mnou byla na pokoji.

Na moji prosbu, jestli by sestry mohly miminko přes noc pohlídat, že bolestí nemůžu vstát z postele na mě vyjely jakto, že nejsem schopná starat se o dítě.

Po 5 dnech v porodnici při propouštění si paní doktorka „najednou“ všimla, že jizva se špatně hojí a hnisá, takže se náš pobyt prodloužil o další 4 dny. Ještě dlouho po návratu domů jsem cítila z jizvy bolest.

Tento porod byl pro mě velkým očistcem. Dodnes bojujeme u dcery se vztekáním a citovou nevyrovnaností, která je podle mně důsledkem jejího dlouhého odloučení po porodu.
Ale naučila jsem se jedno, že člověk by se neměl nechat vláčet systémem, ale dát najevo, když se mu něco nelíbí nebo s něčím nesouhlasí nebo se k němu chovají hrubě. Druhé dítě jsem rodila už v malé okresní porodnici, kde jsem si předem dohodla podmínky a byla jsem velmi spokojená.

17.04.19

Včera jsem byla s dcerou u druhého porodu v Motole. Porodní asistentka K.Kyndlová a paní doktorka byly naprosto skvělé. Dlouho jsem nezažila tak perfektní a lidský přístup.

Personál:

porodní asistentka Kristýna Kyndlová a paní doktorka, která sloužila večer dne 16.4.2019

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ať se nebojí, Motol super

20.03.19

Motol jsem volila kvůli blízkosti a také kvůli jejich péči o miminka. Věděla jsem, že je to továrna na porody a s tím jsem tam i šla, nic extra jsem neočekávala. Šlo mi hlavně o zdraví prcka.
Přesto, že jsem přijela předčasně, nikdo se ke mně nechoval nějak povýšeně, nebo nepříjemně…a to byl víkend. Vše bylo vysvětleno, odjela jsem domů a vrátila se druhý den ráno. To už jsem dorazila akorát a šlo se rovnou na porodní sál. Porodní asistentka super, milá, neskutečně trpělivá. Jelikož jsem byla prvorodička, ta trpělivost byla na místě. Vše vždy vysvětlila, probrala pro a proti a rozhodnutí nechala víceméně na mně. Doktor šikovný, kdyby jeho nebylo, tak bych se natrhla až ke krku. Díky němu jen pár stehů. Po porodu jsem malou dostala na prsa a proběhlo i přisátí. Vzhledem k tomu, že bylo vše bez problémů, malou jsme si užívali na porodním sále dlouho.
Na šestinedělí jsem si došla po svých, čekala jsem trochu masakr, vzhledem k těm recenzím. Ale byla jsem mile překvapená. Sestry zlaté a ochotné. Některé byly trochu od rány a možná se tam našel nějaký bubák, ale plně je chápu, vzhledem k tomu s jakým materiálem pracují. Přesto, že jsem měla problém se rozkojit, pomáhalo a radilo mi postupně asi 6 sestřiček. Absolutní top pro mě byla sestřička, která mi ve tři hodiny v noci přinesla mastičku na popraskané bradavky. Ale jak už tu někdo psal, je to o tom, jak se k nim chováte Vy, tak se oni chovají k Vám. Byla jsem tak spokojená, že při odchodu jsem tam nechala krabici chlebíčků. Takže vřele doporučuji pro normální ženy, které ví, že jdou do nemocnice a ne na hotel.
Jen jídlo je bohužel opravdu dost nevhodné pro kojící.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Uklidnit se a chovat se normálně. To Vy po těch ostatních něco chcete a potřebujete.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové podložky, noční košile, vložky, síťovaná kaťata a nechat si vozit jídlo z domova.

16.02.19

Ad poradna od 36 tt:
Při objednání na 1. návštěvu jsem se dovolala až třetí den cca na 20. pokus, ale poradně jinak ještě kromě pravidelného dvouhodinového čekání nemám co vytknout, sestry byly velice milé a lékařky ač mladé, tak profesionálky s maximální snahou.

Ad porodní sály:
Krásné prostředí, dostatek soukromí, moderní vybavení.

Ad porod:
Papír a internet zřejmě snesou vše, ale když si zpětně přečtu, co vše porodnice nabízí a jak to reálně probíhá, musím se smát.
Při příjmu papouškujete vše, co jste si doma předem pečlivě vyplnili do papírů od porodnice. Klistýr je automatika, stejně tak jakási injekce (jejíž účinek - uvolnění? bych se ale nedozvěděla, kdybych se aktivně nezeptala). V podobném duchu neinformování o úkonech i přípravcích se pak nesl celý porod, kdy přibližně o 50 % všeho se mě neobtěžovali informovat. Třešničkou na dortu pak byla porodní asistentka smrdící cigaretami, tlačící mi na břicho, doporučující tlačit, i když jsem sdělovala, že kontrakce už skončila a nakonec pomlouvající mě ještě přímo na sále během porodu, jako kdybych byla hluchá.
Nicméně alespoň lékař byl schopný profesionál, ale porod by asi probíhal jinak, kdybych 4 hodiny nemusela za minimálního pohybu ležet na monitoru.

Po porodu:
Dítě jsem měla v náruči asi 5 minut, neproběhl žádný pokus o přisátí a i přes apgar 10 nebylo ponecháno na sále, viděla jsem jej znovu až za 12 hodin (po 10 hodinách jsem prosila na dětském, aby mi jej alespoň ukázali - těžký nezájem, „nemáme čas“). Ještě na porodním sále po porodu došlo ke střídání směn a velmi lituji, že jsem na skvělou světlovlasou asistentku, která se o mě starala po porodu, neměla štěstí u porodu - milá, empatická, člověk na svém místě.

Ad šestinedělí:
Pozitivum toho, že není místo na rooming-in, jsou polohovací postele. A pak taky to, že se tam - narozdíl od rooming-in pokoje přímo u vchodu - vyspíte. Na tomhle pokoji se totiž spát nedá, protože vchodové dveře na oddělení neustále bzučí a třískají.
Sestry byly takový mix - většina milá, některé moc ne. Pediatři byli skvělí.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vložky, síťované kalhotky, jídlo nebo hroznový cukr.

06.02.19

Maximální spokojenost s porodním sálem a celým personálem. Zejména PA byla úžasná, moc mi pomáhala během celého porodu a i díky ní vše proběhlo bez problémů. Šestinedělí bylo náročné, rooming-in dá docela zabrat po těžkém porodu. Naštěstí sestřičky měli ochotu pomoct, když bylo nejhůř, stačí být na ně milá a příjemná. Jedinou výtku mám k stravě, která byla absolutně nevhodná pro kojící matky.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Neptat se na rady sestřiček při vizitách a kontrolách, ale počkat a jít za nimi na sesternu, když bude klid a budou mít víc času.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Papírové kapesníky v krabici + poporodní síťované kalhotky a pak si nechat dovézt od rodiny jídlo vhodné pro kojící matky.

23.01.19

V Motole jsem rodila po druhé a opět jsem byla spokojená. Rodila jsem vyvolávaně kvůli vysokému tlaku. Předporodní vyšetření provedl mladý pan doktor, jehož jméno si bohužel nepamatuji. Ale byl milý, vše vysvětlil.
Porodní asistentka Kačka, která vedla porod, byla naprosto skvělá, hodně pomáhala, dodávala energii, stačilo ji poslouchat, řídit se radami, a porod proběhl hladce, bez poranění.
Na šestinedělí jsem měla štěstí - dostala jsem se hned na pokoj rooming-in, kde jsem mohla být s miminkem. Sestřičky vesměs v pohodě, některé ráznější, ale na všem se dalo domluvit, když bylo třeba, vždy pomohly. Tím, že už jsem tam byla podruhé, mě už nic moc nepřekvapilo, sestřičky jsem si pamatovala z posledně, tak jsem věděla, co od koho čekat.

Personál:

Porodní asistentka Kačka

08.01.19

Moje zkušenost s porodem v Motole je skvělá.
9.10. jsem šla do poradny a díky špatným ozvám miminka mi porod vyvolávali. Sestřičky na rizikovém oddělení byly skvělé až na ty starší. Ty byly nepříjemné. (ovšem na manžela byly milé). Jako prvorodička jsem moc nevěděla co a jak, tak se na mě vždy jen hnusně ohradily. Naštěstí druhý den mi ve dvě začaly kontrakce a šup na porodní sál. Slečna asistentka byla skvělá. Péče na porodním sálem skvělá. Rodil mě hodně mladý doktor (říkal manželovi, že rodí prvního kluka). Nastřih jsem nechtěla a i přes to, ze měl malý 4000 g tak nástřih neproběhl. Sice tam nějaké šití bylo, ale malinko.
Na šestinedělí si první noc malého nechaly sestřičky u sebe. Jelikož jsem měla poslední měsíc těhotenství problém se sluchem, tak jsem dobře neslyšela a sestřička, která mi vysvětlovala péči o miminko, na mě byla dost nepříjemná, že jí neposlouchám. Když jsem jí sdělila, jaky mám problém, tak se jen ušklíbla. Jinak byly všechny sestřičky moc fajn. Spoustu maminek pouštěli brzo, protože neměli místo pro další nové maminky.

Za mě můžu Motol jen doporučit a určitě tam budu rodit i po druhé.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se a myslet pozitivně. Psychika dělá úplně nejvíc. Klidně se zeptat na jednu věc i pětkrát.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní kalhotky

25.12.18

Motol jsme si vybrali, protože bydlíme asi 2 km od něj. Dost jsme váhali, na emiminu je dost recenzí negativních.

Předporodní vyšetření provedl pan MUDr. Horák. Byl příjemný, milý, povzbudivý, neděsil, nestresoval.

Při samotném porodu jsme měli velké štětí. Porod vedla porodní asistentka Monika Braunová. Byla neuvěřitelně milá, příjemná, dokázala mě uklidnit, povzbudit, motivovat, vést. Současně byla velmi odborně zdatná, zkušená, vždy mi včas a správně pomohla.
Zpětně jsme se s partnerem, který využil možnosti být u porodu, shodli, že právě Martina Braunová zásadním způsobem přispěla k tomu, že porod indikovaný jako „rizikový“ proběhl bez komplikací, fyziologicky.
V závěru porodu byl přítomen pan MUDr. Kabele, mladý lékař. Pomohl děťátku na svět, umožnil tatínkovi přestřihnout pupeční šňůru, provedl drobné šití, vystupoval klidně, zdvořile, profesionálně.

Závěr? Je to o lidech, vážení! Vždycky! My jsme měli v Motole na lidi obrovské štěstí. Když jsme jim děkovali, odpověděli nám, že to je jen jejich práce. My si ale myslíme, že udělali mnohem víc než museli, především paní porodní asistentka.

Personál:

porodní asistentka Martina Braunová, MUDr.Kabele, MUDr. Horák

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přáli bychom jim štěstí na lidi, jaké jsme měli my.

22.11.18

S prostředím i chováním personálu jsem byla spokojená, ale syn se v porodnici nakazil zlatým stafylokokem a vím o minimálně dalších dvou miminkách, kterým se to tam v posledních měsících stalo. Porodnici bych doporučila, až jí pořádně vyčistí.

09.11.18

Můj porod proběhl 10.10., v poradně jsem stihla být dvakrát. Byla jsem vedena jako riziková pacientka, čekací doba max dvě hodiny, doktoři přísní, ale milý, sestry moc milé.

Při samotném porodu jsem byla spokojená s moderním zázemím porodního boxu, velmi milou porodní asistentku Kristýnou, která mě nechala dělat „svoji práci“ a nezasahovala do mnou požadovaného přirozeného průběhu porodu, s Dr respektovala celý porodní plán a v druhé době porodní mohutně povzbuzovala, takže jsem to všechno zvládla úplně v pohodě.

Na šestinedělí jsem byla na dvoulůžáku s rooming in, který jsem požadovala. Sestry na mou prosbu měly miminko první noc u sebe a bez problémů. Dětské sestry velmi milé, ženské sestry horší, ale v pohodě se s nimi dalo domluvit, co bylo potřeba.

Jídlo se taky dalo, měla jsem speciální dietní požadavky, takže mi normální jídlo ostatních přišlo zajímavější, obložené talíře, koláčky, tvaroháčky. Těch pár dnů se to dalo vydržet.

Miminku nemají problém dát příkrm nebo dudlík, když je to potřeba, poradí s kojením, půjčí ochotně odsávačku i kloboučky. Když kojení nejde, nehroutí se svět.

Celkem můžu doporučit, netlačí vás do ničeho, co nechcete, můžete se v klidu sžívat s miminkem a to je hlavní.

Personál:

MUDr Chmel, MUDr Fait, PA Kristýna

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vědět, co chcete a stát si za tím, počítat s tím, že nejdete do hotelu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové podložky, porodnické vložky, síťované kalhotky, noční košili

20.10.18

Z sebe mohu říci, že Motol bych nedoporučila nikomu ani svému úhlavnímu nepříteli. Rodila jsem zde na doporučení, ovšem pro mne to byl tak šílený zážitek, že vím naprosto jistě, že než bych tam musela znovu, raději bych si snad zlomila obě nohy … (prosím berte to s nadsázkou)! Navíc v mém případě došlo k významnému zanedbání péče, které má následky ač nikterak vážné.....

Poradna:

 • nehorázné čekací doby, i když je člověk objednaný (já čekala pokaždé mezi 2-4 hodinama)
 • doktoři s přístupem řezníka + pokud máte nějaké obtíže v těhotenství je to rozhodně


nezajímá - v těhotenství je přeci vše normální

 • personál pracující o víkendu/státním svátku Vám dá jasně najevo, že jste otravný hmyz a


podpoří teorie, že v Motole jsou porody jako na běžícím pásu a nikoho nezajímáte

Porodní sál/příjem:

 • vybavení boxu je vcelku moderní a zázemí je super pro Vás i doprovod - za předpokladu


běžné polohy porodu + každý porodní box má vlastní koupelnu a wc, což je super

 • lékaři - mají lidský přístup a snaží se pomáhat a podpořit (zde si nemohu stěžovat od


prasknutí plodové vody, přes nástřih, porod až k šití - vše naprosto v pořádku)

 • porodní asistentka - katastrofa a myslím, že slečna/paní by měla zvolit jinou práci


(nejen, že nebyla milá, ale rozhodně nepomáhala spíše naopak)

Oddělení šestinedělí:

 • pokoje pro dvě maminky - nic extra, ale v pohodě. Je to pokoj na pár dnů pro vás a vaše


miminko a další maminku

 • pokoje pro tři maminky - vybavení vesměs stejné až na pult pro péči o miminko, který


zde není z důvodu, že na tomto pokoji jsou jen maminky bez miminek, nejvíce mne zaráží, že ještě vedou pokoje, kde nemůžete mít miminko u sebe a nosí vám ho jen na krmení, jako
by jste byla dojnice

 • sestry pro matky - já bych je označila jako zamindrákované báby, které nemají nic


lepšího na práci, než na vás být hnusné a pořád se vysmívat

 • sestry pro miminka - úžasné slečny/paní, které to dělají s láskou a jsou ochotné vám


kdykoliv poradit

 • lékaři - naprostá spokojenost

Obecně:

 • režim dne, kdy se chodí na jídlo je vždy (většinou) v dobu kojení, takže často posloucháte, že jdete na jídlo poslední a bez ohledu na to, že jídelna je otevřená ještě třeba 30 minut, je to problém.
 • často dostáváte léky a ani nevíte na co, a když se zeptáte dostanete vynadáno
 • ač si na nepořádek nemohu stěžovat, sdílená koupelna pro 6, v lepším případě pro 4 maminky po porodu, mi přijde opravdu moc
 • v propouštěcí zprávě není vždy pravda - ale kdo by se hádal, když chcete domů, že?
 • poplatek za porod respektive doprovod u porodu
 • pokoje za přípatek (nadstandardní pokoje) - pokaždé vám řeknou, že je plno, protože


nechtějí mít práci s nošením Vám jídla a podobně

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vybrat si jinou a pokud už to nejde, obrnit se trpělivostí a nebát se si taky „dupnout“

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechny doklady a vyplněné formuláře, v Motole se jede podle tabulek a nikdo nesmí vybočovat

Anonymní
23.09.18

Dlouho jsem váhala, zda to mám napsat, nejsem mstivý ani hádavý typ. Ale vzhledem k mým depresím i problémům s miminkem už déle jak měsíc, to prostě napsat musím…
Registrována jsem byla v jiné porodnici, která ale ve chvíli mého porodu měla stop-stav,a tak sanitě bylo nařízeno vézt mě do Motola.

Porod byl rychlý a nekomplikovaný, můj druhý. Bohužel mezi kontrakcemi po 2 minutách s otevřením na 4 jsem musela vyplňovat motolské informativní souhlasy a sdělovat podrobnosti svého vcelku komplikovaného zdravotního stavu, čemuž ale nešlo vyhnout, když o mne nic nevěděli. Velký dík za můj pohodový porod patří skvělé porodní asistentce Kláře (příjmení jsem nestihla zjistit). Byla úžasná: milá, profesionální, empatická, respektující. Vše proběhlo jak po másle: bonding, šití po nástřihu (asistentka se tomu snažila vyhnout, ale já jsem byla pro) a pak ponechání nám s tatínkem i mimčem soukromí. S manželem jsme se oba radovali, že vše dopadlo, jak dopadlo a shodli jsme se, že Motol je skvělá porodnice… Hm, na závěry bylo příliš brzo, tím totiž ta krásná část končí.

Na poporodní mě přivezli v noci. Byl to pokoj pro 3 maminky bez miminek, na kterém už jedna maminka spala. Za mnou dorazila sestřička, mile mi vysvětlila, co a jak, a nechala spát. To mi ale moc nešlo. Ráno k nám dovezli ještě třetí maminku, prvorodičku těsně donošeného miminka, natěšenou na přestěhování na rooming-in, aby mohla být se svojí novorozenou dcerkou.

Mladé sestry z novorozeneckého nosily mimča na kojení po 3 hodinách a byly milé, ale kvůli množství práce vcelku asertivní. Byla jsem na pokoji jediná, která se rozkojila bezproblémově, a tak si mě sestry nevšímaly. První sousedka neměla kojit kvůli užívaným lékům (s čímž byla smířená), ta druhá měla problém s přisátím miminka kvůli brzkému porodu. Po 1,5 dni nám se sousedkou-prvorodičkou bylo starší sestřičkou sděleno (docela hnusným způsobem), že budeme přestěhovány na rooming-in, že sestry na novorozeneckém už nejsou povinné se nám o naše mimina starat. Zeptala jsem se, zda mužů zůstat, že mám už druhé dítě a ráda postoupím místo na rooming-inu jiné prvorodičce. Načež sestra prohodila, že potřebují moji postel pro jiné matky.

Na rooming-inu začal opravdový horor: sousedka musela krmit mimco stříkačkou i snažit se o kojení, tedy svítila v noci co chvíli a nahlas si povídala se svojí holčičkou. K tomu holčička musela být v teple kvůli riziku podchlazení, a tak se v srpnovém vedru (37 stupňů už od července) nevětralo. Já jsem z vedra otékala, a můj syn byl pořád zpocený, k tomu z toho nočního svícení a povídání sousedky se probouzel a brečel. Kdykoliv se na našem pokoji objevil zdravotnický personál, věnovali se (pochopitelně) mé sousedce a její problémovému mimču. My jsme byli zdánlivě bezproblémoví.

Pořád mi bylo divné, proč můj syn každou chvíli brečí, otevírá pusinku, strká do ní ručičky a je k neutišení, to ten první přece nedělal. Že by tak brzo bříško? Chodila jsem za sestrami a ptala se, čím to je, ale chovaly se ke mně jako k hysterce a odbývaly s tím, že co na něm hledám za chyby a že bych potřebovala místo mimina nehybnou mlčící panenku. Prý syn má hledací-sací reflex a ať ho nedávám k prsu dřív než po 2,5 hodinách…

Další den dopoledne (nikoliv ráno) na vizitě mi řekli, že už můžeme odjet domů. Sice synovi stoupal bilirubin, ale… Opakovaně jsem prosila, abych mohla zůstat do dalšího dne: můj nic netušící manžel šel ráno do práce, a už nemohl jen tak odtud odjet, a ani jsem neměla koho jiného poprosit o odvoz domů. Také jsem chtěla zůstat kvůli kontrole stoupajícího bilirubinu u syna. Mladý lékař mi řekl, že to opravdu nejde, že prý mám jet taxíkem, autosedačku mi v něm půjčí (byla jsem v šoku!!!), byl neoblomný. Jenže já jsem neměla ani svoje oblečení, tak to mi nakonec po poradě s primářem laskavě povolili zůstat do večera, až se manžel vrátí z práce a odjet večer v 7 (prý, to je pro vás takový problém přijet domů z porodnice večer?). Brečela jsem. Jedna milá postarší sestřička soucítila se mnou a zastala se mě před doktorem, že takový postup vůbec není nutný a že bych zůstat mohla, ale nebylo jí to platné, prý na rooming-in už musí dát jinou matku. Brečela jsem, že jsem na rooming-in ani nechtěla, ale nikoho to nezajímalo…

Z postele nás s miminkem vyhnali už ve 4, protože sanitářka měla pak odcházet domů a nestihla by vše nachystat pro další matku. Brečela jsem, že můj syn začíná svůj život takhle - skoro 4 hodiny jsme seděli i kojili na židli. Manžel v tom fofru večer ani nestihl nastudovat, jak se upevňuje autosedačka, takže půlhodiny jsme strávili na parkovišti ve snaze přijít na to, jak se to dává do auta. Když jsme přijeli domů téměř za šera, starší syn vyžadoval pozornost, nic nebylo nechystáno (již nemám rodiče a tchyně byla v nemocnici, manžel byl rád, že je rád), doma žádné jídlo, miminko křičelo, já nevyspaná už z porodnice a málem jsem se z toho sesypala. Zase jsem brečela.

Za den po propuštění naše doktorka zjistla u syna klesání na váze a silnou žloutenku, ve zprávě z porodnice pro jistotu nenapsali hodnotu bilirubinu při odchodu (ještě večer propuštění během čekání na manžela jsem běhala za mladými doktory a prosila o kontrolu bilirubinu pipatkem, ale suše mi řekli, že není důvod. Hm, věděli proč ne)… Konečně mi všechno došlo: můj syn už v porodnici u kojení spal ze žloutenky a necucal, pak měl šílený hlad, a proto brečel a žádal o jídlo. Jenže sestry místo pomoci mě zpucovávaly. Naše doktorka nás poslala na novorozenecké oddělení do Motola na fototerapii se slovy, že v porodnici to pěkně pokazili a neměli nás pouštět. Zase jsem brečela z pocitu křivdy a že jsem nechala svého drobečka celou dobu hladovět. Mléka už jsem neměla dostatek právě kvůli špatnému cucání, a na kojeneckém sestry mi dali ultimátum: buď lahvička, nebo infúze. Muselo se krmit Nutrilonem.

Po návratu z fototerapie (2 dny) ke kojení se nevrátilo - syn byl ještě stále dost slabý a spavý. Lahvička nám zůstala dodnes, syn se pak odmítl přisát a já jsem neměla na to nechávat ho zase plakát hlady jako v porodnici (pod dohledem sester i lékařů).

Včera mi končilo šestinedělí. Mám pocit, že od porodu už uběhlo aspoň půl roku. Jsem zničená psychicky i fyzicky: místo krásného mazlení s miminkem u prsu, ve dne v noci trávím přípravou umělé výživy pro měsíčního synka, který se u lahvičky nacucá spousty vzduchu a pak blinká obloukem. A neubráním se vzpomínkám na křivdy v Motole, ze kterého jsme odcházeli podle zprávy jako plně kojící/plně kojeny, ošklivý start do života mého druhého syna a brečím, brečím, brečím… Takhle by to asi vypadat nemělo, co? :(

Personál:

porodní asistentka Klára, zbytek nechci jmenovat

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vybrat si jinou porodnici nebo připravit se na to, že vás budou chtít odevšud co nejdřív vyšoupnout jen co to aspoň trochu půjde. Je to mašinérie.

27.06.18

V Motole jsem rodila v 1/2 června 2018.

Ve 14. týdnu těhotenství jsem se bez problémů registrovala a od 36. týdne těhotenství jsem navštěvovala prenatální poradnu. Zde jsem při každé návštěvě strávila cca 2 hodiny a při třetí kontrole mi naměřili vyšší TK a hned hospitalizace na rizikové oddělení, kde jsem si měla poležet 4 dny do plánovaného císaře. (SC z důvodu vyššího věku prvorodičky).

Druhý den výkyvy na monitoru a místo oběda na porodní box. Jen tak tak jsem stačila zavolat manžela, ať přijede k porodu. Na sále napíchli žílu, spinální anestezii (cítila jsem jen tlak a pak už nic), v úrovni hrudníku dali roušku a po celou dobu se mnou personál komunikoval a vtipkoval. Po chvíli jsem se zeptala, zda už začali a odpověď byla řev mého chlapečka. Odnesli ho zvážit a změřit za asistence manžela a pak mi ho přiložili vedle mé hlavy a udělali fotky. Celá operace trvala cca 30 min. Pak následovala JIP a druhý den oddělení šestinedělí na třílůžák bez miminka a po dvou dnech na pokoj s mimčem.

Následující den po vizitě hurá domů. Na všech odděleních jsem se setkala s příjemným a ochotným personálem (a tímto děkuji lékařům, sestrám i usměvavým sanitářkám a uklízečkám) a porodnici v Motole mohu vřele doporučit!!!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky, porodnické vložky (dostanete jen dvě balení), hygienické potřeby, pití (k dispozici jen ovocný čaj) a telefon nebo tablet, protože budete googlovat spoustu informací. :-)

21.06.18

Motol jsem zvolila proto, že jsou nejlépe vybavení co se týče dětí - návštěvy poradny byly opravdu časově náročnější, ale i tak nic hrozného, když si přibalíte knížku a něco na zub. :-) Po prvotním šoku, že v poradně jsou opravdu mladí lékaři, měla jsem štěstí na MUDr. M. Knížete. Už v poradně mi zjistil vysoký tlak, kvůli kterému jsem nakonec skončila na rizikovém oddělení, kde jsem měla zůstat až do porodu. Naštěstí jsem tam byla jen 2 dny s tím, že tlak jsem po nasazení léků měla ok, tak jsem šla domů na jednu noc. Druhý den už jsem tam ve 14 hodin byla zpět, že rodím.

Příjem proběhl v poklidu, jen mě trošku znervózňovalo, že se na vše ptají, i když jim dáte veškeré papíry ze všech vyšetření, ale tak to se přežít dá. Měla jsem štěstí, že byl volný porodní box, takže mě na něj hned dali a manžel mohl být se mnou celou dobu (kromě klistýru a zavedení epidurálu).

No… můj porod probíhal relativně v pohodě až na to, že jsem se i po dávce oxytocinu neotvírala, jak bych měla, takže následoval další oxytocin. Po píchnutí plodové vody (byla zelená) jsem už musela stále ležet a být na monitorech, ale to se s epi dá v pohodě přežít. Chodili mě kontrolovat (M. Braunová) a dodávat odvahu. Měli jsme s manželem soukromí, porodní asistentka vždy vše vysvětlila, co se jak pohnulo atd.

Příjem byl ve 14:30 a malá se narodila 21:35, takže na prvorodičku celkem pohoda. U tlačení mi nedávali moc na výběr, prostě chyťte se pod koleny a tlačte. :-) Porodník MUDr. M. Kníže BEZVADNEj. Absolutně respektoval, že nechci nástřih, a na to, že jsem porodila dceru 4099 g, měla jsem 2 mini stehy, o kterých jsem vůbec nevěděla. :-)

Oddělení šestinedělí: nejprve jsem byla na pokoji po 3, kde nám děti vozili každé 3 hodiny na kojení. Absolutně bez problémů, sestry ochotné, poradily, jak děti přikládat atd. Druhý den jsem šla na rooming in, kde jsem měla dcerku u sebe, tedy… měla silnou žloutenku, takže mi ji pak také vozili na pomazlení a kojení, ale i tak kdykoliv jsem mohla za dcerkou přijít. Návštěvy jsme měli jak na pokoji( vždy po domluvě s druhou maminkou) nebo v jídelně, popř. na chodbě.

Celkový dojem: Za celou dobu jsem si nemohla na nic stěžovat, byla jsem pořád hladová, takže za mě jídlo ušlo (žádný šlágr, ale jíst se to dalo). Příp. kdo nemá problém po porodu chodit, může kdykoliv dolů do vestibulu na něco na zub. :-) Já šla za odměnu na 2 párky v rohlíku. :-)

Sestry: byly ochotné, na některých bylo vidět, že toho mají hodně, ale když byl člověk normální a neprudil s blbostma, vždy poradily. Setkala jsem se pouze s jednou, kterou jsem okřikla, ať moje dítě nenosí jako opičku, smrděla cigaretama a byla nepříjemná.

Personál:

MUDr. Michal Kníže, porodní asistentka Martina Braunová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nic nešprtat, oni vědí, co dělají. :-) A co za mě fakt doporučuju - spát, spát, spát… ať máte sílu na první dny.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, síťové kalhotky, boty do sprchy, ručník a hygienické potřeby, jinak nic nepotřebujete. :-)

21.05.18

Rodila jsem 11.5.18 plánovaným císařským řezem ve spinální anestezii.

Porod: Pracovali na mě moje paní doktorka Terezka Lénertová, asistovala Soňa Čermáková, instrumentářka Zuzana Rožníčková a anesteziolog Valter Zenkner. Pan doktor Zenkner mě v průběhu celého porodu informoval, co se děje a co se bude dít v dalších minutách. Když mi nebylo zrovna špatně od žaludku, tak se mnou personál lehce vtipkoval, což bylo příjemné, jelikož to odvádělo moji pozornost od operace. Syna mi ukázali hned po vyndání na malou chviličku a pak mi ho přinesli znovu po kontrole (za několik minut).

JIP: Pokud se budete moci na prvních 24 hodin dostat na JIP, tak to vřele doporučuji. JIP je lépe vybaven pro ležící pacienty po spinální anestezii (vč. léků proti bolesti a dvě sestřičky na 6 pacientů, …). Syna mi tam 2× přivezli na mazlení a pokusy o kojení.

Šestinedělí: Pokud budete mít na výběr, tak se doporučuji snažit dostat na dvojlůžkový pokoj s rooming-in (můžete mít novorozence trvale u sebe). Se spolubydlící si můžete vzájemně radit a hlídat děti, když jdete na jídlo či do sprchy. Sestřičky vám vše vysvětlí (přebalování, koupání, kojení, …), ale je to dost v rychlosti (ve spojení s únavou a spoustou novinek). Vzápětí musí sestřička běžet to samé opakovat do vedlejšího pokoje nebo řešit něco jiného. Za 3 dny na šestinedělí II. na mě žádná sestřička nebyla nepříjemná, ale na některých je vidět, že mají spousty práce a nemají čas se vám déle věnovat. Když něco potřebujete, tak doporučuji jít za sestřičkami s úsměvem a s rozumnou prosbou, pak vám vždycky pomohou. Celkově jsou podle mě sestřičky úžasné, že zvládají velké množství matek, dětí, zachovají si zdravý rozum a většinou i úsměv na tváři.

Závěr: Pokud dokážete k porodu přistoupit trochu sportovně a akceptovat nějaké nepohodlí, tak FN Motol vřele doporučuji. Skvělá odborná péče o děti v případě komplikací, mnohokrát předčí některé nedokonalosti, které s sebou velká nemocnice se spoustou pacientů přináší. Na úplný závěr bych ráda poděkovala všem na porodním sále, JIPu a šestinedělí II., díky kterým jsme se synem šli již za 4 dny domů.

Personál:

Tereza Lénertová, Walter Zenkner, Soňa Čermáková, Zuzana Rožníčková, …

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zkuste v posledních dnech před porodem naspat tolik hodin, kolik to jen půjde.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Gravimilk. Něco malého k zakousnutí a doplnění energie. Optimismus a dobrá nálada, protože jsou potřeba, aby se Vám dělalo mléko a abyste si mohla užít svého nového dítěte.

Diskuze o této porodnici