Porodnice FN Motol

Fotoalbum tématu (9) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Monikagc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.10 20:05
Porodnice FN Motol

Ahoj děvčata.. prosím máte některá z vás zkušenosti z poslední doby z porodnice v Motole? Co vše poskytují a co ne.. Jaké je prostředí a jaké jste měly zážitky? Díky moc MONIKA

Nejnovější zkušenosti z porodnice Motol

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 97 Další »
Reakce:
hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 27.01.10 20:06
Denny
Echt Kelišová 8041 příspěvků 30.01.10 11:00

Ahoj, já v Motole rodila zhruba před 6 lety.
Byla jsem spokojená, hlavně sestry pro maminky byly fajn. Teď se tam chystám znova :wink:
Máte někdo - jak dobré tak u špatné zkušenosti z poslední doby? Moc díky, :-D

itram
Stálice 76 příspěvků 01.02.10 13:34

Ahoj, já tam rodila před osmi měsíci a je mi líto, bylo to fakt špatný, nevím jestli to bylo tím fofrem, měli šílený nápor, starali se o padesát novorozeňat a ještě doteď jsem z toho mimo, nejraději bych to celé vrátila zpátky a rodila jinde. Byla jsem na pokoji s jednou paní a ta se divila, že to tam nepoznává, rodila už tam podruhý a řekla že je to obrat o 180 stupňů, poprvý to prý bylo hrozně fajn. Byla jsem prvorodička a podcenila jsem to, že se mnou budou hormony po porodu tak cloumat, že se budu chtít na každýho jen usmívat a odradí mě každá nasupěná sestra, že nebudu schopná se první dva dny trochu víc bránit. Fakt mě to mrzí. Jako zdravá bych se nedala. S druhým miminkem bych byla připravenější a dupla bych si. Ale naděje na závěr: pokud budeš rodit v nejbližší době, tak myslím, že to ještě nebude v tom období náporů a třeba to funguje v normálním chodu dobře.

Denny
Echt Kelišová 8041 příspěvků 01.02.10 19:37

iriam, díky.
Já bohužel ani nemám na výběr…díky své diagnoze a celoživotní péči v Motole ani jinde rodit nechci ( ve svém zájmu ). Hodně teď slýchám, že tam mají fofr, tak nevím, jak to bude v květnu :nevim: ale měsíc nebor oční období na to asi vliv nemá. Tak budu doufat, že se trefíme do klidněnjší směny :roll:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 01.02.10 19:50

Tak já tam rodila v květnu 2006 a teď tam chodím do poradny před porodem (termín mám příští týden). Čímž chci říct, že do toho jdu znovu ;) .

Já jsem byla spokojená, ale je fakt, že jsem neměla větší problém, především kojení se rozeběhlo v pohodě (ale až doma, pustili nás druhý den poté, co jsem nakojila 30ml na jedno kojení). Navíc jsem měla velkou výhodu v tom, že jsem absolvovala kurz (jinde než v Motole), takže jsem byla připravená nejen na to, co mě čeká při porodu, ale hlavně na kojení. A péči o dítě jsem si vyzkoušela dva roky předtím, protože jsem bydlela s kamarádkou a její malou dcerou (od narození do půl roku a krom kojení jsem pomáhala se vším). Takže mě ani tak nevadilo, že sestry neměly moc času se věnovat.

Co se týká samotného porodu, tak pro mě bylo nejdůležitější mít pocit, že kdyby se něco stalo, bude o nás (mě i miminko) rychle a správně postaráno. To byl taky hlavní důvod, proč jsem se i tentokrát registrovala v Motole. Teď toho trochu lituju, ale jen v tom smyslu, že bydlíme už na druhém konci Prahy a mám trochu obavy, abych stihla dojet do porodnice včas.

Nevím, jak je to tam teď, ale hlavní dojem jsem tenkrát měla ten, že kdybych nebyla předem poučená o kojení (technika kojení apod), tak tam bych se toho asi moc nenaučila. Anežku jsem poprvé sama koupala až doma (v porodnici ji poprvé koupali hned po porodu, pak kvůli pupíčku až den před propuštěním, a to mi ukazovala sestra, takže jsem se jen dívala) - ze samostatného koupání jsem měla asi největší strach a byla jsem ráda, že první den mi přišla „pomoct“ kamarádka - abych získala aspoň trochu větší jistotu, že to dělám správně (bezpečně).

Jsou to sice už skoro 4 roky, ale klidně se ptejte. Novější info snad budu moct poskytnout za pár dní (týdnů) :nevim: .

itram
Stálice 76 příspěvků 01.02.10 21:30

Jenom ještě můžu dodat, že ze sester na šestinedělí je jedna z mála šikovných taková menší drobná blondýna, odhadem 45 až 50let, ale musíš se trefit, když je čas. A pak taková asi čtyřicet let černovlasá paní. Nejvíc jsem narazila u dvou plnoštíhlých blondýn. Taky nám dost pomáhaly uklizečky, to mi poradily maminky, co odcházely, když já přicházela, že jsou ochotný, kdyby ti třeba nedovolily sestry dojít do lékárny apod. Hlavně se nenech odbýt. Nevím, jestli budeš po císaři, ale kdyby ne a nebyla jsi na roming in, tak se po něm furt ptej, jestli se neuvolnil. K porodu si vezmi někoho jako doprovod.

Denny
Echt Kelišová 8041 příspěvků 01.02.10 22:01

Je teda pravda, že co si vzpomínám, s kojením mi tam taky moc neporadili a navíc, malej byl spavej, měl hodně tu žloutenku, takže se mu moc pít nechtělo. Takže jsme se rozkojili až po třech týdnech doma :roll:
Jsem na to teď zvědavá, ale je to asi jako všude, na jakou směnu narazíš :roll: :wink:

martynna
Stálice 68 příspěvků 05.02.10 21:58

Já jsem rodila v Motole před rokem a půl a spokojená jsem nebyla, přímo porodní sál a porod byl bez problémů a nemůžu si stěžovat, ale to co bylo před porodním sálem a po, moc příjemný nebylo. Určitě to bylo způsobený fofrem a přeplněností, ale já se tam cítila strašně. Než jsem šla na sál, tak jsem všechny ty bolesti trávila po tmě na pokoji na rizikovém oddělení, kde spali 2 holky po císaři. Strávila jsem tak celou noc, PA se sama na mě nepřišla ani jednou podívat, vždy jsem za ní šla sama, tak po 2–3 hodinách a pokaždý byla hrozně otrávená, že jí ruším. K ránu jsem měla už příšerný bolesti, tak mi v pět ráno slíbila, že v 6 se na mě přijde podívat doktor a nakonec jsem v osm, tam toho doktora hledala sama, protože nepřišel doktor, ani ta asistentka. Hned potom jsem už jela díkybohu na sál. A šestinedělí – no comment, přišlo mi, že se těm sestrám, ta práce očividně protiví

itram
Stálice 76 příspěvků 09.02.10 10:55
hm

Bohužel vím, o čem mluvíš, ale nechtěla jsem budoucí maminky strašit. Motol už nikdy.

Denny
Echt Kelišová 8041 příspěvků 09.02.10 17:47

…jelikož tam budu rodit po druhé, nejdu tam s iluzemi a tak nějak asi vim, co mě čeká :roll: Stejně je to ale škoda, myslím, že po odborné stránce tam jsou dobří.
Ale jak nejsi Paroubková, komfort čekat nemůžeš :nevim:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 13.02.10 10:55
AKTUÁLNÍ INFORMACE

Tak už můžu podat aktuální informace - svoji druhou holčičku jsem v úterý porodila znovu v Motole a i když jsem poslední dobou tohoto rozhodnutí trochu litovala (jediným důvodem byla vzdálenost od místa bydliště a fakt, že nemám zaručeno hlídání starší dcery), jsem moc ráda, že jsem se zaregistrovala právě tam. Je to o lidech a na ty „horší“ můžete narazit kdekoliv. Porod proběhl bez komplikací, celkem rychle (za 2,5 hodiny od příjmu s kontrakcemi po 5 minutách, které nebyly nijak nesnesitelné a daly se v pohodě prodýchat). Doktorka byla téměř celou dobu se mnou a byla úžasná, porodní asistentka mi natáčela monitor a byla se mnou na přípavě, ta byla snad ještě příjemnější. Po porodu mě doktorka šila a pak chtěla nechat zkontrolovat zkušenější doktorkou, což teda bylo peklo (jednak to bolelo a jednak přístupem druhé doktorky), ale trvalo to jen trochu víc přes půl hodiny a pak už jsem se setkala převážně s vřelým přístupem - především dětské sestry byly moc hodné, ochotné. Dětská doktorka jedna výborná, druhá trochu nepříjemná, ale ochotná cokoliv vysvětlit atp. Ženská doktorka v pohodě (přišla každé ráno na vizitu), ženské sestry už tolik příjemné nebyly (až na jednu). Ale starali se o nás všichni báječně, k dispozici jsme měli snad všechno, co bylo potřeba (včetně papírových ručníků na otírání rukou), pokoje po dvou, miminka jsme mohli kdykoliv „odložit“ k sestřičkám (toho jsem nevyužila, a to i přesto, že jsem porodila ve dvě ráno a od půl šesté měla miminko u sebe). Kdykoliv jsem něco potřebovala, nebyl problém. Takže za mě - můžu doporučit. Ano, je to továrna na děti, jak už někdo psal, ale i proto, jsem se tam registrovala - pro jejich zkušenost, odbornost, vybavení a především skutečnosti, že se jedná o velký komplex, takže v případě komplikace by mě ani miminko nemuseli nikam daleko odvážet. A třeba miminko mojí spolubydlící mělo skvrnku na kůži a hned přišla kožařka a mamince vysvětlila, o co jde, že to není nebezpečné a že by to mělo vymizet. Než jsem byla propuštěna, přivezli na pokoj maminku po císaři a musím říct, že se k ní chovali moc mile, ochotně pomáhali vstát, do sprchy, přivezli věci z JIPky atp.

Pokud byste chtěly vědět něco dalšího, jsem k dispozici - ale asi radši přes SZ, moc nestíhám číst všechny diskuze :wink: . Všem přeju bezproblémový porod, na který budete vzpomínat jen v dobrém.

itram
Stálice 76 příspěvků 14.02.10 14:49
závidím

Tak já se bohužel v Motole na dvojlůžkový pokoj nedostala, protože byl prostě nával. Byla jsem ráda, že jsem byla aspoň na šest.II, kde jsou císaře a po třech. Děťátko jsem vůbec u sebe mít nesměla, byla jsem proto hrozně smutná, vozili mi ho jen ubrečené na kojení, ani jsem si ho nemohla sama zvážit, když jsem se ptala, kolik přibírá, řekly mi jen : no malinko, pokud to chcete přesně, tak se tam dojděte zeptat. Jenže jak nestíhaly, tak je to obtěžovalo. Ale zase jsem byla ráda, že nemusím chodit kojit na židli jako maminky, které měly postel úplně na jiných odděleních. Je vidět, že fakt záleží, jaké období se zrovna trefí. U nás nestíhali vůbec nic, to pak člověka zamrzí, když slyší, že jindy to jde normálně. Držím palce ostatním maminkám, aby tam rodily v době, kdy není nápor.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 14.02.10 19:26

itram, je to jak říkáš. Záleží na době a na lidech (předpokládám, že za ty tři dny se tam veškerý personál nevystřídal). Když jsem rodila já, nával nejspíš nebyl (na sále jsme rodily tři - mají myslím 5 boxů. Byla jsem taky na II, vedle nás na pokoji byly maminky po císaři, taky tři na pokoji, my po dvou. Když mě propouštěli, tak ještě než jsem dostala propouštěcí zprávu, tak přivezli maminku po císaři z JIPky, sestra se mě ptala, jestli bych mohla postrádat postel, že by potřebovali přivézt maminku z JIPky, protože další maminka byla po císaři a potřebovali ji převézt na JIPku. Takže když jsem odjížděla, nejspíš zase měli nával. Kamarádka rodila v dubnu a první den (možná dva) byla taky na trojlůžáku a bez miminka, ale pak se uvolnil dvojlůžák, takže už mohla být s miminkem.

Ale nával může být i jinde - zrovna nedávno jedna těhotná registrovaná myslím v Podolí skončila v porodnici mimo Prahu, protože jinde ji bez registrace nevzali a „její“ porodnice byla přeplněná. Tomu se ale moc ubránit nejde, a to ani v době registrací, protože ne každá maminka rodí v termínu.

eust
Echt Kelišová 8341 příspěvků 21.03.11 01:49

maminky, ktore maju dievcatka rodene v motole, mam otazocku: prepichnu dievcatku v nemocnici po narodeni uska na nausnice? viem, ze sa to bezne nerobi, ale je niekto taky, kto ich skusil prehovoarit a prepichli babetku uska uz v porodnici? dakujem za reakcie.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 97 Další »
Váš příspěvek
Reklama