Porodnice Kadaň

Míšša
22.1.10 11:07

Porodnice Kadaň

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli jste něktěrá teď někdy rodily v Kadani, co musíte mít sebou pro sebe a pro miminko(noční košile,oblečky pro mimčo, kosmetiku, zavinovačku atd.)A jak jste byly spokojeny???

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2466
22.1.10 11:26

Ahoj, když se podíváš na řádek nahoře, tak tam je sekce porodnice, dávala jsem tam příspěvek právě k téhle porodnici :kytka:
kdyby jsi měla nějaký dotaz, tak napiš soukromou zprávu…
:mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19747
22.1.10 14:11

Ahoj, já rodila v CV, takže můžu klidně zaslat info o Chomutově :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
404
25.1.10 20:30

V Kadani je centrum aktivního porodu. Rodily jste někdo v něm, resp. podle myšlenky CAPu?
A za jak dlouho po porodu předají mimčo na šestinedělí mamince na pokoj? Opravdu hned jak si řeknu, i kdyby to bylo v 1 ráno?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2278
28.1.10 22:35

Já rodila v Kadani v listopadu.
S sebou pro mimčo musíš mít akorát plínky. Oblečení i látkové pleny jsou k dispozici. Byla jsem na nadstandardu a vše mi postupně doplňovali. Když došlo, řekla jsem si a vždy ochotně donesli, ale myslím, že to bude i na normálním pokoji. Kosmetiku jsem taky měla na pokoji, ale tu jsem měla svoji.

Mimčo jsem na pokoj dostala asi po čtyřech hodinách, ale to jenom z toho důvodu, že jí špatně vycházel nějaký glykemický test. Když jsem se stěhovala z porodnice na pokoj, tak mi sestřička říkala, že mi ji přinesou až budu chtít, až si odpočinu, to ale ještě nevěděla, že ty testy vyjdou blbě. Tak si myslím, že Ti ho dají kdykoliv.

Pro sebe jsem měla noční košile (doporučuji rozepínací kvůli kojení) vložky do podprsenky, kosmetiku, porodnické vložky, nafukovací kruh pro lepší sezení po šití a kosmetiku.

Centrum aktivního porodu tam je, ale při příjmu mi nikdo na výběr nedal a já se popravdě o to ani moc nezajímala, vypadalo to, že to jde rychle a porodím brzo - skutečnost byla nakonec jiná - byla jsem na pokoji asi 3 hodiny a na sále 6 hodin - nakonec jsem rodila za pomocí kleští :-( .

Jinak já musím říct, že jsem byla spokojená moooc. Všichni byli moc milí a příjemní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
404
2.2.10 10:15

Vážko díky! :-) :wink:
Do CAPu musíš chtít, absolvovat kurz v těhotenství a těhotenství musí být v pohodě, mimčo ve správné poloze atd. Viz jejich stránky.

Ráda bych se ještě zeptala na pár detailů.

1. Kde jsi trávila 1. dobu porodní? A radily ti se změnou poloh v 1. i 2. době porodní nebo kdy tě dali na ten box na kozu? Na tom boxu jsi těch 6 hodin dělala co? Chodila v tom malém prostoru kolem kozy nebo jsi na ní ležela s monitorem na břiše?
Byla jsem se tam podívat a vedle příjmu je z každé strany místnost, která je zařízena civilně. Vlevo CAP modrožlutý a vpravo místnost se žebřinami. Pak vedle toho celého jsou 2 porodní boxy. Naproti přes chodbu je přípravný pokoj nějaký.
Sestry mi také tvrdily, že miminko mi dají hned, jak ho budu chtít. Tak asi nelhaly.
2. Co dělali s mimčem rutinně po porodu, nevíš..,viděl to třeba tvůj partner?
3. Miminko jen otřeli nebo hned koupali, jestli ano, tak jak (plná „vanička“ nebo jinak)?
4. A dali ti ho po porodu na bříško (pokud jsi chtěla)?
5. Za jak dlouho ti ho daly k prsu, snažily se ho přisát správně, příp. opakovaně?
6. A po základním vyšetření a ošetřní ti ho nechali na boxu? Za jak dlouho ho odvezli?
7. Mohla jsi ho držet v náručí (jak dlouho) nebo bylo vedle tebe ve vyhřívané postýlce?

8. Sestry na šestinedělí byly teda taky milé? Vtrhávaly na pokoj nebo ti řekly předem, ať miminko v klidu připravíš na vizitu?
9. A vážily ho 1× denně při vizitě nebo jsi vážila při každém kojení? A pokud vážily ony, tak doufám, že mimčo nepleskly nahaté na tu studenou váhu, že pod něj daly plínu..

Děkuju..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2278
6.2.10 17:56

Yanno, není zač :wink:

pokusím se ještě odpovědět Tvé další dotazy :-)

1. Kde jsi trávila 1. dobu porodní? A radily ti se změnou poloh v 1. i 2. době porodní nebo kdy tě dali na ten box na kozu? Na tom boxu jsi těch 6 hodin dělala co? Chodila v tom malém prostoru kolem kozy nebo jsi na ní ležela s monitorem na břiše?

Do porodnice jsem přijela ve 4 hod ráno, po příjmu mě poslali do toho pokoje napravo, jak jsou za ním hned porodní boxy, tam jsem byla sama (přítel byl na Moravě, tak to nestihl :cry: ), sestřička mi tam každou chvilku chodila kontrolovat ozvy miminka. Zhruba v šest hodin mě prohlížela a řekla, že se to blíží, že mi dá klistýr a že půjdeme na sál. Tam mě přesunuli okolo 7 hodiny.
Co jsem tam dělala? Nemohla jsem ležet, tak jsem většinou stála u toho porodního lůžka a opírala se o něj a vydýchávala jsem tak kontrakce. Ale myslím, že každému dělá dobře něco jiného. Nechají Tě dělat, co chceš. Já musela ležet jenom, když mi dávali kapačku a pak jsem zase mohla stát. Jo a pak jsem musela ležet, když mě vyšetřovali, což bylo dostkrát za těch šest hodin.
Monitor jsem měla připnutý pořád, i když jsem stála.

2. Co dělali s mimčem rutinně po porodu, nevíš..,viděl to třeba tvůj partner?
3. Miminko jen otřeli nebo hned koupali, jestli ano, tak jak (plná „vanička“ nebo jinak)? 

Tak tohle Ti nepovím, protože to nevím. Přítel tam nebyl a mě 45 minut sešívali, takže jsem nic neviděla :-( a stejně tam musíš ještě dvě hodiny ležet.

4. A dali ti ho po porodu na bříško (pokud jsi achtěla)?
5. Za jak dlouho ti ho daly k prsu, snažily se ho přisát správně, příp. opakovaně?
6. A po základním vyšetření a ošetřní ti ho nechali na boxu? Za jak dlouho ho odvezli?
7. Mohla jsi ho držet v náručí (jak dlouho) nebo bylo vedle tebe ve vyhřívané postýlce? 

Já měla ten porod delší a Barušce už ke konci chyběl kyslík, tak mi ji po základním ošetření akorát ukázali a odnesli. Musela na kyslík a ohřát se do inkubátoru. Takže jsem ji neměla ani na bříšku ani u prsa. Přisála se, až když jsem ji dostala na pokoj. A měla jsem to štěstí, že se přisála správně a kojily jsme bez problémů hned od začátku.

8. Sestry na šestinedělí byly teda taky milé? Vtrhávaly na pokoj nebo ti řekly předem, ať miminko v klidu připravíš na vizitu? 

Při každém střídání sester zaťukaly na pokoj a ptaly se, jestli něco nepotřebujeme a potom taky někdy během dne. Než přišla vizita, tak se sestra zastavila a oznámila dopředu.
A to samé i když čekala vizita mně, taky oznámily dopředu, že se mám připravit.

9. A vážily ho 1× denně při vizitě nebo jsi vážila při každém kojení? A pokud vážily ony, tak doufám, že mimčo nepleskly nahaté na tu studenou váhu, že pod něj daly plínu..

Vážilo se jednou denně při vizitě, a vždycky s plínou :wink: . My jsme chodily vážit i při kojení, ale jenom předposlední den, kdy se jim zdálo, že malá přibírá málo. Ale byly jsme jenom třikrát před a třikrát po. Rozkojila jsem se a kojila dostatečně, tak už jsme pak nemusely.

Kdyby Tě ještě něco zajímalo, tak písni :wink:

Přeju rychlý a bezproblémový porod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
404
6.2.10 19:58

Děkuju!

A co ti dávali v té kapačce?
A s tím monitorem ses asi moc nehnula… stála si furt na jednom místě? To ti ho vůbec nesundali, že by monitorovali třeba jednou za hodinu až tři hodiny, ale jako furt? Nějaký důvod?
Mě taky šili hodinu, tak vím jaký to je. A na konci taky byl malý v tísni, ozvy klesly, takže oxtocin a pak ještě klesly, tak nakonec kleště. Ale přitom pak měl plné Apgar skóre.. :nevim:
Jo a byli na tebe u porodu milí? Vysvětlovali, proč co dělají sami, po zeptání nebo vůbec? Porodní plán jsi nějaký měla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2278
6.2.10 21:05

Co přesně bylo v kapačce nevím, ale bylo to na posílení kontrakcí. Monitor jsem měla nejdřív po hodině na chvíli, ale pak už pořád.

Tak Ty už máš po jednom porodu? A teď Tě čeká druhý v Kadani?
Koukám, že jsme na tom byly podobně, taky jsem rodila kleštěma :-?

Při porodu na mě byli všichni milí, moc mě povzbuzovali. Až na jednoho doktora, který mě prohlížel až to bolelo, tak jsem vykřikla, a on mě docela nepěkně okřikl „maminko, neječte nám tady“ :evil: …no chlap :evil: …měla jsem tam dva doktory a na ty kleště přišla ještě doktorka. Jinak všichni ostatní byli fakt příjemní. Sestřičky (nebo PA) mě pak i držely za ruce.

Věděla jsem všechno co mi budou dělat, na něco jsem se ptala, něco mi říkali sami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
404
7.2.10 12:21

Jo jo.. právě že rodím podruhé a už nechci žádné rutinní zásahy, žádnou medikaci, monitor omezit na příjem, a pak jen pokud by se zdály horší ozvy poslouchátkem. Chci mít možnost pohybu během 1. i 2. doby porodní a chci, aby nám dali čas a porod nijak neurychlovali, pak to akorát vede ke kleštím apod. Rodila jsem celkově pár hodin, tak není důvod. Právě proto uvažuji o Kadani - ale pouze o CAP, protože bych ráda rodila normálně, tak jak to popisují i oni sami na svých stránkách.

Možná tě dali na ten sál, protože přišly na příjem další maminky, nevím. Doktor byl, koukám, nějakej drzej. Povzbuzování od personálu hodně pomáhá (a naopak), je dobře, že takoví byli všichni až na něj. A taky to vysvětlování už tentokrát chci. Ty místnosti na tu první dobu jsou pěkný :-) :wink:

Moc děkuju za všechny odpovědi :-) :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
22.2.10 14:01

Ahoj yanno, taky se zrovna rozhoduji mezi porodnicemi. Kadaň mám celkem blízko, takže se mi doufám podaří zjistit jak to tam teď chodí od sousedek-maminek. Pokud to průběh porodu umožní, bude fajn rodit v CAPu. Jestli ale nastane nějaká komplikace, tak myslím, že bude jedno, kde budu nakonec rodit (třeba v Chomutově, kde jsou prý dobří doktoři i fajn personál, ale přirozenému porodu moc neholdují). Všude mi to připadá prašť jako uhoď :-? O jaké další porodnici kromě Kadaně uvažuješ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
404
22.2.10 17:09

Já chci mít klid u porodu i po porodu po celou dobu pobytu. Nejsem si Chomutovem jistá např. pokud jde o oddělování miminka a jeho přinesení až druhý den kolem poledne třeba, prostředí a další věci.

Kdybych bydlela tam co ty, tak uvažuji nad Kadaní a Ostrovem. V Ostrově to mimochodem vypadá moc pěkně (viz jejich stránky), ale to není podstatné.
Já taky koukám na nadstandardy (chci být s rodinou).

V Kadani ti porod dle myšlenky CAPu cpát sami nebudou. Musíš si o to říct. Jinak jsou tam 2 porodní boxy a první dobu stejně trávíš v pokojích CAP, protože je to všechno hned těsně vedle sebe na jednom patře. Není to velká pražská porodnice, nelítáš z patra do patra. I v Kadani můžeš zažít klasický medicínský porod, ale aspoň máš možnost rodit také normálně bez zbytečné kotraproduktivní rutiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
45
12.3.10 22:28

Ahojky já taky rodila v Kadani už 2×, byla jsem pokaždý maximálně spokojená, vůbec si nemůžu stěžovat. Poprvé jsem měla i porodní plán a rozhodně by se podkle něj řídili, kdybych si to nakonec já sama nerozmyslela a nerozhodla se nakonec rodit klasicky na porodním křesle:-)
Sestřiky jak na oddělení šestinedělí, tak porodní asistentky i děcké sestry byly moc hodné a vstřícné. Holky jsem pokaždé dostala okamžitě na břicho, koupány nebyly hned, jen otřeny a přiloženy k prsu.
Na pokoj jsem je dostala hned, jak jsem si řekla. poprvé jsem asi 2 hodinky odpočívala a podruhé šla cácorka se mnou rovnou na pokoj. Nadtandartů mají asi 8 nebo 10, teď si přesně nevzpomínám, takže velká šance na úspěch. Mě podruhé i po 2 dnech ochotně přestěhovali, jakmile se nadstandard uvolnil. Prostě si nemám na co stěžovat.S kojením pomáhaly, já podruhé dostala zánět do žil, takže se o mě staraly i v tomto ohledu, fakt super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
45
12.3.10 22:36

Ještě jsem si vzpomněla ohledně monitoru, já byla na porodním boxu napojená také neustále, ale normálně jsem mohla chodit a snímalo to miminko i tak, kdybych měla ležet, tak to nevím nevím jestli bych zvládla.
Já jsem ležela v porodnici v Kadani vlastně 2 měsíce, kvůli hrozícímu předčasnému porodu, takže se mi na pokoji vystřídalo spoustu maminek a když si stěžovaly, tak vlastně jen na to, že v Kadani se snaží co nejdéle zkoušet přirozený porod, takže jestli se někde koncem pánevním rodí automaticky císařským řezem, tak tady ne, tady podle vyvíjejícího se porodu, se snaží také přirozenou cestou. Samozřejmě s ohledem na předpokládanou váhu mimika a také při nepostupujícím porodu je císařský řez až krajní možností.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
404
17.3.10 19:51

bluick, hm.. tak to zní dobře :palec: Že se snaží o normální porody. To se tak hezky čte… :lol: Akorát ten kontinuální monitor bych jim vymluvila, ačkoliv na druhou stranu kde jinde tě nechají s ním chodit.. asi skoro nikde, co.. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama