Nemocnice Kadaň s r.o., Gynekologicko-porodní oddělení

V porodnici se vám dostane komplexní péče jak v těhotenství, tak i při a po porodu. Samozřejmou metodou je zde moderní rooming in, nebo možnost epidurální analgezie. Porodnice také nabízí možnost doprovodu u porodu, nebo volby porodní polohy. Samozřejmostí je navození atmosféry např. hudbou.

Porodnice disponuje tzv. CAP - Centrum alternativního porodu. Zde lze rodit bez přítomnosti lékaře, který je ale k dispozici v případě, že se během porodu vyskytne jakýkoliv problém. Pozor! V případě zájmu porodu v CAP je nutno absolvovat kurz přípravy k porodu.

V Kadani je k dispozici také Centrum aktivního porodu, samostatná jednotka na porodnickém oddělení. Filosofie porodu v tomto centru vychází z filosofie přirozeného porodu.

Seznam toho, co je třeba si připravit do zavazadla do porodnice naleznete na internetu.

Porodnice nabízí jak skupinové předporodní kurzy, tak individuální. Pro přihlášení se na kurz využijte Facebook porodnice.

Doporučují maminky porodnici Nemocnici Kadaň s r.o., Gynekologicko-porodní oddělení?

Hodnoceno 61x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Aleš Padrta

Porodnice: +420 474 944 292

Staniční sestra: +420 474 944 306

Předporodní kurz: +420 736 245 852

Adresa: Golovinova 1559, Kadaň 432 01

URL: https://www.nemkadan.cz/luzkova-odd/gyn-porodnice/zakladni-informace/

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Kadaň

1876
04.06.20

Do Kadaně jsem nastoupila po skoro 10 dnech přenášení na oddělení gynekologie, kde během dnů udělali pár vyšetření ultrazvuku a zátěžový test na oxytocin. Vzhledem k tomu, že váhový odhad byl přes 4 kg a já jsem prcek,tak mi nabídli možnost císaře, ale chtěla jsem to zkusit normální cestou, což mi nakonec paní doktorka schválila i pochválila s tím, že pokud by byl jakýkoliv problém, císaři bych se samozřejmě nebránila. Nakonec jsem 1.3. porodila po 2. tabletě na vyvolání a ačkoliv to s tím mým obříkem byl záhul (nakonec měl 4,30 kg), tak jak paní doktorka, tak obě PA byly naprosto úžasný, podporovaly mě a moc mi pomáhaly, jak fyzicky, tak psychicky a já na porod hrozně ježky vzpomínám. Jako bonus mě paní doktorka sešila tak pěkně, že můj gynekolog po 6nedělí prohlásil, že to vypadá, jako bych ani nerodila.

Oddělení 6 neděli taky není špatné, sestřičky jsou ochotné a milé, ale jako prvorodička bych ocenila víc informací, kdy mě jako čerstvou maminu na některé věci ani nenapadlo se zeptat a hlavně víc pomoci s kojením. Sice jsem s tím neměla zásadnější problém, ale v podstatě mi jen jednou sestra ukázala kojení těsně po příjezdu na oddělení a víc se o to nikdo nezajímal, ani neukázal jiné polohy atd., takže tady bych doporučila buď se hodně ptát, nebo tam už jet vybavená všemi informacemi.

Celkově ale Kadaň na 100% doporučuju, mám ty nejlepší vzpomínky.

Personál:

Dr. Oulicka,PA Kocikova, PA Gullichova

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být pozitivní, nebát se a těšit se

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky a jednorázové kalhotky, plenky a všechnu kosmetiku pro miminko

28
11.03.20

Za mě jsem byla strašně moc spokojená, obzvlášť s doktorkou, která mě rodila (zrzava, krátkovlasá, mrzí mě, že neznám jméno) ačkoliv porod byl šílený, tak ona z toho dokázala udělat srandu. Sestřičky také moc ochotné a milé, ALE......
Jako prvorodička bych tam šla asi s více informacemi o kojení, nevěnují tomu vůbec tolik času, kolik by měli a ve výsledku jsem si myslela, že se mi malý přísává, ale on jen žužlal a já jako prvorodička to nepoznala. V nemocnici by ani neměli tvrdit, že kojení by mělo být 20min a jednou za 3 hodiny. Po návratu z nemocnice jsem hodně bojovala, abych udržela malýho u kojení, nechávala jsem i 6hod vkuse ráno a 6hod vkuse večer, i místo dudlíka a nakonec kojím plně už 10m a venku malý prso nechce i 7hod, takže závislým se opravdu nestal, jak straší sestřičky. Tohle už by se mělo změnit v nemocnicích, je to pak hlavní důvod, proč plno maminek skončí na UM.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Opravdu chodit klidně na kurzy o kojení, hodně si toho zjistit a klidně už se spojit s laktační poradkyní, ta mi také hodně pomohla po návratu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně ale opravdu hodně velký množství těch největších vložek a jednorázových kalhotek.

630
18.12.19

Naprosto super porodnice i všechen personál. Nesetkala jsem se tam s nikým, kdo by se jen špatně podíval. Všichni maximálně ochotní.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Oblečení pro mimčo si brát nemusíte, dají vám tam.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastní toaletní papír - je měkký
Pleny pro mimčo
Kosmetiku pro mimčo

1921
24.10.19

Porodnici Kadaň rozhodně doporučuji! Já bych tam šla klidně znovu. Můj porod sice nebyl úplně super, ale za to nemohli v Kadani. Naopak jsem se tam za celou dobu nesetkala s nikým, kdo by byl třeba jen maličko nepříjemný. Celý porod (12hod) si nás všímali, pomáhali, doporučovali…
Na šestinedělí všichni taky moc hodný a ochotný. Nešlo mi moc kojit a vůbec nikomu nevadilo, že tam furt chodím a chci pomoct. Naopak sestřičky velmi ochotně pomáhaly, radily, uklidňovaly, že to půjde. Za mě super

Personál:

PA Kocíková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě se domluvit na prohlídce ještě před porodem. Já tam volala a velmi ochotně mě provedli po sále, centru aktivního porodu, pokojích. Člověk pak ví, kam jde a je to příjemnější.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky - ty nedávají.
Poporodní vložky
Kojící podprsenku
Jinak není potřeba brát látkové pleny, oblečení a dečky nevní zavinovačku pro miminko, příbory ani toaletní papír - vše dávají ze svého.

12.07.19

Tak bych se s vámi také chtěla podělit o názor a zkušenost v porodnici Kadaň :)), kdyby to šlo, dám minus 100 hvězdiček. Jsem prvorodička a dala jsem na recenze, jak je to top porodnice … bo každopádně má zkušenost je taková: porodnice jakožto porodní sál, porodní asistententky byly úžasné, za to jim moc Děkuju, ale na novorozeneckém oddělení pro mě nastalo peklo na zemi. Malá byla v inkubátoru a sestra si po týdnu všimla, že tam má nízkou teplotu a proto je podchlazená. To je na žalobu toto … kdykoli jsem se šla na něco zeptat, nebo potřebovala, dostala jsem vynadáno, a že jak to jako nemůžu vědět.. mačkali mi prsa, malou mi dali až po 3 dnech a to jen dík příteli, který se na to šel zeptat a bylo mi řečeno, že jí prý nechci ????? Koukala jsem na něj, jak kdyby mi ulétly včely, vždy mi ji přinesli na hodinku denně a hned zase odnesli s tím, že musí být v inkubátoru. No nakonec jí dali i s inkubátorem ke mně .. když jsem měla málo mléka kvůli stresu, který jsem tam zažívala, nechtěli ji dokrmit, ani nakonec mým vlastním mlékem, jelikož jsem měla problém s kojením… toho si taky všimli až po 5 dnech … nakonec jsem si tam nechala dovést lahvičky a bylo mi řečeno, že pokud to zjistí, tak mě vyhodí!!! Jak si tohle můžou dovolit říct?? Dále nechápu na co tam mají poslechové desky, když je tam sestra jedna na celé oddělení a večer tam pravidelně na 4 hodiny není!!! Nesehnali byste ji, ani kdybyste se postavili na hlavu!!! No abych to tedy shrnula .. nechala jsem se převézt do nadstandardního pokoje s tím, že budu mít soukromí, paninky neuměly ani klepat, bylo jim to úplně jedno nějaké soukromí. Do 10 dnů jsem díky stresu pláči a všemu tam přišla úplně o mléko … takže jsem odcházela domů jak z vězení zničená a 14 dní jsem se doma ještě klepala. Všem tuto nemocnici vřele NEDOPORUČUJI!!!!

1
06.03.19

Celkově jsem byla moc spokojená! Úžasný přístup, manžel semnou byl od začátku až do konce

Personál:

Dr dvořákova a por.asistentka simona sebkova

03.02.19

Měla jsem v plánu rodit v Centru aktivního porodu, kde jsem zůstala skoro až do úplného konce. Přístup personálu byl skvělý, všichni milí a ochotní. Během pobytu v CAPu chodila PA na průběžnou kontrolu, jinak jsem měla klid a soukromí. Na závěr porodu jsem musela na sál, ale i tam jsem si mohla v rámci možností (připojení na monitor) volit polohu a i moje kousání do křesla nikdo nekomentoval :)
Na oddělení šestinedělí byla většina personálu taky velice milá a vstřícná, bylo možné vybírat si z několika jídel. Za příplatek může s maminkou a miminkem celou dobu bydlet tatínek nebo jiná blízká osoba.
Bohužel nevím jméno, ale na vizitu chodila neuvěřitelně milá lékařka a sestra.
Jediná ani ne výtka, ale pro mě nepříjemnost, byla nutnost spěchat při hromadném odchodu na vyšetření ledvin, kdy jdou všechna novorozeňátka naráz. V době odchodu jsem zrovna kojila a není příjemné, když musí maminky s miminky čekat na někoho na chodbě, ani když se musí zkrátit/odsunout kojení.
Na druhou stranu se právě na kojení klade v Kadani důraz a sestřičky pomáhají, vysvětlují a chodí se ptát bez toho, aby maminky stresovaly a na miminka se nespěchá.
Trochu legrační bylo několik návštěv dvou údržbářů, kteří přicházeli kontrolovat a spravovat drobnosti na pokoj tak, že po klepání nepočkali ani vteřinu, vrhli se na svůj cíl a asi si ani nevšimli, že kojím.
Celkově jsem měla z kadaňské porodnice moc dobrý dojem a doporučuji!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

absolvovat předporodní kurz a promyslet možnost rodit v centru aktivního porodu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

doklady, poporodní vložky a jednorázové kalhotky, plenky pro miminko, vložky do podprsenky, kojící podprsenky různých velikostí, kuchyňské utěrky, abyste si nezakrvácely ručník, neperlivou vodu, oblečení a peřinku pro miminko na cestu domů (na pobyt není třeba)

09.10.18

Za mě super personál a doktorka opravdu skvělá

Personál:

Dvořáková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě vložky hodně vložek a prsní vložky

63
04.07.18

Tuto porodnici doporučuji pro skvělý přístup lékařů i sester. Všichni byli milí a přátelští.

Rodila jsem koncem panevnim přirozeně, v Kadani s tím mají dobré a velké zkušenosti.

Pan primář si kvůli mě udělal i malý přesčas a odrodil mě s MUDr. Aulickou. Příjemné prostředí a všichni nápomocní. Dobrý je také výběr z několika nadstandardů.

Personál:

Aulická, Padrta, Vršková

J33
4
18.02.17

Mě velké díky patří paní doktorce Dvořákově a sestřičkám z novorozeneckého které byly velkou oporou a zásobovaly mě radami. Porodní asistent byl mladý kluk, který si před tím, než kontroloval ozvy dítěte, byl zakouřit. Čuchat ten kouř mi při úporných bolestech probíhajícího porodu přišlo šíleně, kromě něj ale byli všichni skvělí.

Přípravu jsem měla v Centru Aktivního Porodu, k dispozici vše, nač si vzpomenete. Sprcha i vana pro mě byly neskutečnými pomocníky. Měla jsem napsaný porodní plán, který naprosto respektovali. Malou mýlí a měřili, až ve chvíli, kdy jsme si to přáli. Přikládají mimco ihned k mamince a v nemocnici je plný rooming in, což je super.

Jediné, co bych změnila, je strava - kdyby byla jedna pro kojící matky, bylo by to super. Na to se bohužel nehledí, takže, co je pro vás a bříška miminek vhodné, musíte vědět samy a pečlivě tak vybírat - pokud se dá…

Personál:

Dr Dvorakova

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Připravený porodní plán.

02.12.16

Rodila jsem zrovna v den (1.7.2016), kdy se zrovna rozhodlo přijít na svět ještě dalších asi 8 dětí. Tak měli všichni fofr, sestry nevěděly, kam dřív skočit. Do toho přestala téct teplá voda. No, bylo to celkem zajímavé.

Já jsem díky tomu měla úplně přirozený porod (bez klystýru, protože se nestihl, bez kanyly, protože mi ji nestihli dát a nakonec i bez nástřihu, protože nebyl potřeba) a jsem za to strašně vděčná! I při tom šíleném fofru se personál choval na jedničku, pořád mi připomínali, že jsou tam pro mě a cokoliv budu potřebovat, ať se na ně ihned obrátím. Za úžasnou trpělivost a pozitivní přístup děkuju sestře Zuzce - úžasná osůbka!

Na oddělení šestinedělí už to bylo trošičku horší, ale jen kvůli tomu šílenému návalu. Na celé oddělení sloužila jen jedna sestra kvůli dovoleným, takže se nikdy nestíhalo, ale i tak se snažily. Nejvíc mi pomohla sestřička poslední den, malý mi brečel hlady (měla jsem tak nalitá prsa, že mi nešlo kojit). Z mého pohledu prostě bezdůvodně brečel a já nevěděla, co s ním dělat. Pomohla mi tedy malého nakojit, v tu chvíli přestal plakat a dala rady na doma - bez ní bych to 100% nezvládla.

Nadstandart jsem bohužel dostala až poslední den, ale za to nikdo nemohl.

Kdybysme se s manželem rozhodli pro druhé miminko, jasně volím znovu Kadaň!

Moc děkuji za péči

Personál:

Sestra Zuzka a Lesia Vilchynska,

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Klídek a řídit se svým tělem - ono vás navede samo.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, plenky, kosmetiku pro mimco. Mimochodem, doporucuju porodní balík z Majka shop.

19.10.16

Do porodnice jsme přijeli v půl 10 večer, natočili monitor, změřili tlak. Přišla paní doktorka. Bohužel si nepamatuji její jméno, ale byla velice milá. Zkontrolovala mě, nechali mě prodýchat pár kontrakcí a šli jsme na sál.

Na sále jsem dostala nějaké informace. Nechali mě udělat ještě pár kontrakcí ve stoje, aby zapůsobila gravitace. Pak mi píchly vodu a už jsme zkoušeli tlačit. Malý nástřih, trošku přitlačení na břicho a malá byla hned venku. Narodila se v půl 12, takže vše bylo rychlé.

Malou mi dali na chvíli na prsa, pak šel manžel se sestrami vedle a přišel už s malou zabalenou. Paní doktorka mě zašila, porodila sem placentu a ležela ještě dvě hodiny na sále, kde byl manžel i miminko se mnou.

Mezitím přišla sestřička. Hned jsme zkoušely přisát a pak mi pořád měřili tlak. Potom nás poslali do sprchy, kterou sem měla asi moc horkou, takže sem omdlela. Naštěstí tam byl i manžel. Hned sem si sedla a myslela, že dobrý, ale když sem se zvedla, tak se mi znova zamotala hlava. Posadili mě na vozík a odvezli na pokoj.

Malou mi přinesli a zkoušeli jsme hned kojit. Na noc si jí ale nechali kvůli tomu mému omdlévání a ráno jsem si pro ní hned zašla. Přestěhovali jsme se na nadstandard, kde byla sprcha a WC hned na pokoji. Chodili nás pořád kontrolovat, zda je vše v pořádku a měřit teplotu.

Jeden večer se malá nechtěla vůbec přisát a hrozně brečela hlady, tak dostala i trošku umělého mlíčka. Od té doby jí normálně.

Ráno přišly uklízečky, pak poporodní vizita a dětská vizita. Všichni s kým jsme přišli do styku byli moc milí.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Návštěvu předporodního kurzu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky pro miminko.

4
27.05.16

Nejde nic vytknout, možná volba ve všem. Druhé dítě budu rodit určitě tam!

Personál:

MUDr. Vršková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Plínky pro miminko a dětskou kosmetiku.

05.04.16

Vřele doporučuji. Přesto, že jsem měla vyvolávány porod, vše proběhlo vpořádku za výborné podpory MUDr. Dvořákové. Opravdu má výborný přístup a člověk se cítl daleko lépe, i přes tu bolest.

Personál:

MUDr. Dvořáková, MUDr. Vršková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přistupovat k tomu rozumně a ne dát na rady „jedna paní povídala“. Opravdu je vše individuální a každý porod je jiný.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky pro miminko, vlhčené ubrousky, hroznový cukr je opravdu výborná pomoc, když dochází síly. Měla jsem ho také na radu porodní asistentky.

30.03.16

Za mne nedoporučuji, nebyla jsem spokojena. Zaprvé je na pokoji moc maminek, takže ani při tom málu se nevyspíte. Za další, dávat klystýr až při rozběhlém porodu je nesmysl a při kontrakcích nutit maminku slézt z křesla tak, že se jí při kontrakci podlomí nohy, je blbost. Dále se mi nelíbilo, že na pokoji nejsou odpadkové koše a s každým papírkem musíte přes celou chodbu na toalety.

12.03.16

Jen dobrá, hlavně bych pochválila personál. Paní doktorka Vršková je úžasná, má lidský přístup a nebere pacientky jako kusy. Naprosto božská je pak sestřička Evička Rollerová. Díky ní byl můj dlouhý a obtížný porod nádherným zážitkem.

Jediné, co bych si možná přála jinak, je úleva od bolesti. Snaží se tu o ryze přirozený porod, ale myslím, že něco na bolest nebo na povzbuzení by neškodilo.

Personál:

MUDr. Vršková, sestřička Evička Rollerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Navštívit předporodní kurz, kde se vše dozvědí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Asi jen všechny doklady a plínky pro miminko. Zbytek porodnice zajisťuje, což je úžasné.

24.02.16

Již před porodem jsem několik měsíců sháněla porodnici, kde budu rodit přirozeně, jako doma, jen s vědomím, že kdyby něco je po ruce odborný personál.

Za panem primářem jsem se vydala na konzultaci asi v 6 měsíci těhotenství. Byl velmi profesionální, příjemný a nakloněný přirozenému porodu. Když píši přirozenému, myslím to komplexně (trpím fobií z lékařských zákroků a celé moje těhotenství bylo nestandardní v tom, že mi nebyla odebrána krev,nebylo provedeno vaginální vyšetření, nebyl mi měřený tlak atd.). Všude nade mnou lámali hůl, pouze v Kadani se toho ujali. Samozřejmě kdo neví, o co jde, může namítat, že by matka pro dítě udělala cokoliv apod., ano udělala. Ale ne za cenu potratu, který by mi stres z provedeného jistě vyvolal. Kolabovala jsem asi 6× při snaze nechat si nabrat krev, a jelikož můj tlak klesá k hranici únosnosti, nikdo si to v těhotenství na triko nevzal.

Pan primář to pochopil, navnímal, že nejde o hysterii ani o renonc a vyšel mi maximálně vstříc. Rodila jsem na CAPU (centrum aktivního porodu) s mojí dulou Petrou. Ta byla úžasná. Do porodnice jsem přijela otevřená na 10 cm a za cca 40 minut byl malý venku bez jakýchkoliv zásahů (kromě poslouchání ozev na bříšku). Úžasný zážitek. Jediné, co mi trochu vadilo, bylo čekání na placentu. Normálně by mi vyšla, ale jelikož nešla do 60 minut (což mají tabulkově nastaveno), musela mi sestra pomoct - naštěstí už byla na cestě a šlo to hned (bolest děsná).

Pokoje poporodní super, čisto a útulno. Otec u porodu zdarma, nadstandard cca 400 Kč na den. Všem doporučuji!

Personál:

MUDr. Padrta

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Klid, dobrou náladu a vnitřní dialog s miminkem, svoje oblečení pro miminko, ovoce a oblíbenou knížku na další dny (když miminko spinká).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodní plán, kartičku VZP, OP, místopřísežné prohlášení o uznání otcovství (nejste-li manželé), vlhčené hygienické ubrousky.

18.02.16

Já jsem rodila v porodnici Kadaň 2× a byla jsem vždy maximálně spokojená. Ale zase jsem neměla žádné komplikace, takže ono je to asi vždy individuální.

Nemohu si stěžovat ani na sestřičky, ani na doktory. Hodní, příjemní.. Já tedy doporučuji.

13.11.15

V Kadani jsem rodila v srpnu 2015, porodnici jsem si vybrala pro možnost porodu na CAP, dobrou dostupnost a protože jsem chtěla rodit v malé nemocnici mimo Prahu, kde bydlím.

K příjmu jsme přijeli kolem 22. hodiny. Manžela nechali na chodbě, mě vzali na porodnici, kde mě ale také nechali na chodbě, protože zrovna dělali příjem jiné rodičky. Vyplňovala jsem postupně sice příjmové papíry, ale celé to trvalo cca hodinu. Myslím, že by nevadilo, kdybychom s manželem byli spolu.

Následovalo příjmové vyšetření a CTG, s paní doktorkou jsem probrala porodní plán. Na CAP šla bohužel paní, která přijela před námi, takže na nás zbyl „normální“ porod, nicméně i tak jsme byli spokojení.

Byli jsme s manželem v místnosti pro 1. dobu porodní - příjemný pokoj vybavený vanou, postelí, žebřinou, křesílky, matrací, míčem a porodní stoličkou. Sprcha a WC byla vedle pokoje, jen pro mě. Sem tam mě chodili změřit tlak a poslechnout si miminko. Tlak jsem měla prý hraničně vyšší, takže nakonec jsem dostala vykapat magnesium.

Kolem 1 hodiny ráno mě vyšetřovala PA a dala na monitor, kde mě nechala hodinu ležet. To byla jedna z nejtěžších částí porodu, vleže byla každá kontrakce jen těžko snesitelná. Nevím, na kolik bylo nutné tak dlouho ctg natáčet.

Personál se držel porodního plánu, původně jsem nechtěla protržení vaku blan, ale po celé noci jsem už byla hodně unavená a PA tvrdila, že vak blan sám asi nepraskne. Nicméně mi nabídla, že ho protrhne v poslední možné chvíli, tedy až budu plně otevřená. Nakonec jsem si ho nechala propíchnout dříve, když jsem byla otevřená na 8 cm. Pak už vše nabralo spád. Byla jsem chvíli na porodní stoličce, PA zavolala lékaře, samotný porod proběhl na porodním lůžku, malý se narodil v 5:40.

Nepřála jsem si „preventivní“ nástřih hráze, paní doktorka ale říkala, že mě bude muset nastřihnout, v tu dobu už mi bylo vše jedno, :) takže jsem s nástřihem souhlasila, na další kontrakci se ale malý narodi. Paní doktorka nástřih nestihla a já měla rupturu I. stupně.

Hned po porodu mi dali miminko na chvíli na břicho, manžel přestřihl pupeční šňůru, pak ho šla dětská doktorka vyšetřit, zvážit, změřit, manžel šel s nimi. Mezitím mě paní doktorka zašila. Vyčkali jsme na porod placenty a pak 2 hodiny leželi ještě na sále - s manželem i miminkem. V tu dobu přišla dětská sestra a zkusili jsme první přiložení k prsu.

Po 2 hodinách a vyšetření druhou PA (vyměnila se směna) jsem šla do sprchy a přešli jsme na pokoj. Měla jsem nadstandard. V Kadani mají 2 typy, na mě vyšel ten levnější, tzn. koupelna a lednička je sdílená s druhým nadstandartním pokojem. Na pokoji byla postel, posezení, tv a koutek pro přebalování a koupání miminka. Tento typ pokoje stojí 300,– za den. Z nemocnice jsme byli propuštěni 3. den po porodu.

Jídlo bylo dostačující, bohužel na můj vkus bylo až moc pečiva - k snídani, svačině a večeři, protože ty byly studené. Oběd byla na výběr ze 2 - 3 možností, snídaně většinou také, vybíralo se vždy den dopředu.

Celkově jsem byla moc spokojená. PA i paní doktorka byly příjemné, nikdo na nás nespěchal, nechali nás v klidu, celou dobu až na část během příjmu jsem byla s manželem - za doprovod manžela není žádný poplatek. Na oddělení šestinedělí bylo vše také fajn, já jsem po porodu byla fit, takže s personálem gynekologie jsem přišla do styku jen během ranních vizit, sestřičky byly moc příjemné.

Dětské sestřičky byly vesměs také příjemné, moc hodná byla sestřička, která přišla po porodu a učila nás kojit, bohužel nevím její jméno. Potěšilo mě, že není problém mít miminko v posteli a i s ním v posteli spát. Jinak měli děti vlastní postýlku s monitorem dechu.

Co mi vadilo - to úvodní čekání na chodbě bez manžela, hodinový monitoring na ctg, jinak asi nic, možná by se zdravotníci mohli naučit se představovat, ze začátku jsem pomalu ani nevěděla, kdo je PA a kdo lékařka. :)

Personál:

MUDr. Petra Vršková, PA Petra Kurková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

K porodu - hroznový cukr, ručník. Na oddělení šestinedělí - vložky (dostanete určitý počet jejich, ale ty vydrží asi na 2 dny), noční košili (erární jsou s obrovským výstřihem a nefunkčními knoflíky :)), pleny pro miminko (ty na rozdíl od oblečků nedostanete).

05.10.15

Rozhodovala jsem se mezi dvěma porodnicemi – Ústí n. Labem a Kadaní. Ale protože v Ústí byla v mém termínu naplánovaná rekonstrukce, tak Kadaň zvítězila. Nakonec jsem zjistila, že to bylo opravdu dobré rozhodnutí.

Moje gynekologie posílá pacientky již od 37.tt. Byla jsem přijata MUDr. Dvořákovou. Vždy následovaly monitory a prohlídka. Zde jsem chodila každou středu až do 39+6. MUDr.si mě tu nechala kvůli vysokému tlaku.Chtěli mě i malou pod kontrolou.

Vzala jsem si nadstandardní pokoj. Byla jsem za něj moc ráda - televize a hlavně vlastní koupelna a WC. Ve čtvrtek jsem šla na zátěžový oxytocinový test. Miminko by vyvolání zvládlo. V pátek v 7 hodin mi byl udělán třetí Hamiltonův hmat a tím to vše začalo.

Porod se mi začal rozjíždět v 9 ráno. Byla jsem přesunuta na pokoj, kde byla vana, sprcha, míč a tak dále. Řeknu vám jedno - ta vana byla pro mě záchrana. :D Tam jedině mi bylo dobře. Měla jsem velikou radost, protože službu měla paní doktorka Dvořáková. Je skvělá. Kontrola, jak to vypadá tam dole, vždy po 2h. Snažila se pomoct poradit, ale stejně to vše bylo na malé, jak se jí bude chtít ven.

Všechno bylo dobré, co se týče personálu, až na jednu sestru, která měla službu na porodním sále (jméno nevím - dlouhé blonďaté vlasy, mladší, tak kolem 25 možná víc). Chodila si spát, a když jsem něco potřebovala, byl to veliký problém, protože milostpaní musela vstát.

No každopádně jsem porodila v sobotu v 7.04 a paní doktorka tam kvůli mě zůstala (jinak tam přišla jiná porodní asistentka - ta byla suprová, krátkovlasá hnědé barvy :-)). Šití paní doktorka zvládla na jedničku. Ale krom obrovské bolesti a kontrakcích po 2 -3 min. od pátku jsem ztratila i dost krve, proto jsem nebyla schopná mít 2 dny ani malou u sebe natož vstát. :-/

Dětská sestřička mi ještě hned na sále dala maličkou na přisání. Krásný to moment! MUDr. Jitka Poláchová, dětská doktorka, moc příjemná a hodná - hned maličkou zkontrolovala a vše bylo v pořádku.

Hned jsem se omlouvala paní doktorce i PA za moje dramatické vystoupení, :D ale vše chápaly a my se tomu pak jen smály. :)

Paní doktorka opravdu žena se srdcem na správném místě. Chodila za mnou ještě během pobytu ptát se, jak se máme, a podívat se na maličkou. Byla jsem za to ráda. Určitě ji půjdeme navštívit a prohodit pár slov.

Všem maminkám doporučuji tuto porodnici. Přístup skvělý i jednání jak na oddělení porodnice, tak i na novorozeneckém. Bude o Vás dobře postaráno. :-)

Personál:

MUDr. Dvořáková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se ničeho zeptat a jít do toho naplno a ničeho se nebát. Dá vám to to nejkrásnější, a to nový maličký živůtek.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Homeopatika na podporu laktace a jednorázové plenky.

1692
11.09.15

Rozhodovala jsem se mezi dvěma porodnicemi – Žatcem a Kadaní. Vzhledem ale k tomu, že v Žatci není povoleno rodit jinak, než v poloze vleže na porodním křesle, rozhodla jsem se pro Kadaň, kde porody vedou, dle referencí, více empaticky vůči potřebám rodiček. Nakonec jsem zjistila, že to bylo moje nejlepší rozhodnutí.

Do porodnice jsem jela na základě doporučení mého gynekologa v momentě, kdy jsem ukončila 40. týden a měla jsem tedy začít být sledována porodnicí. Na kadaňské gynekologii jsem byla přijata paní doktorkou Vrškovou, která rozhodla o mé okamžité hospitalizaci, neboť se jí nezdála velikost plodu. Miminko bylo dle jejích prvních odhadů moc velké a bylo by nejlepší porod co nejrychleji vyvolat. Na velkém ultrazvuku podezření na velké miminko potvrdila i paní doktorka Dvořáková, která váhu odhadovala na 4350 gramů. V tu chvíli jsem se s ní dokonce vsázela, kolik nakonec skutečně bude mimčo mít. Můj odhad byl 4100 gramů.

Ještě týž den jsem si objednala nadstandardní pokoj a čekala do druhého dne na zátěžový oxytocinový test. Test ukázal, že je možné zkusit porodit přirozeně a že miminko bude i při této zátěži v pořádku, rovněž rozměr mé pánve pro porod byl OK. Další den se začalo od půl osmé s vyvolávací tabletkou a Hamiltonem. Prakticky do druhé hodiny se nedělo nic dramatického, ale pak se začaly kontrakce ozývat, sice slabě, ale přece.

Po druhém Hamiltonu v šest hodin odpoledne se kontrakce rozjely zhruba po 3 minutách a já se začala konečně otvírat. V osm hodin jsem požádala o epidural a do jedenácti hodin jsem byla otevřená na deset a mohlo se začít tlačit. Nutno podotknout, že většinu doby nás pravidelně kontrolovala jak PA, tak i MUDr. Vršecká a MUDr. Dvořáková, kterou považuji za jednu z nejúžasnějších doktorek vůbec. Při tlačení jsem mohla střídat polohy a dokonce jsem si zkusila i porodní stoličku.

Bohužel ale ani po hodině tlačení nemohlo miminko ven, takže obě lékařky rozhodly o akutním císařském řezu, díky němuž zachránily jak syna tak i mne, neboť syn by dobrovolně ven nešel – měl moc velkou hlavičku o několikrát obtočenou šňůru kolem bříška a nohy. Váha byla 4430 gramů, takže odhad na velkém ultrazvuku byl téměř přesný. Po císaři mám téměř neznatelnou a nebolestivou jizvu. Paní doktorka Dvořáková si dala skutečně záležet, aby jizva nebyla vůbec vidět.

Jinak vzhledem k tomu, že špatně snáším jakoukoliv bolest, tak jsem v průběhu celého porodu předvedla veškerému personálu skutečný koncert zvuků, křičení a jekotu, který byly opravdu „nadlimitní“. Naštěstí je personál na tyto situace zvyklý, a když jsem s nimi průběh porodu druhý den probírala, tak mne všichni ujišťovali, že to chápou. Paní doktorka Dvořáková mne několikrát navštívila i mimo vizitu s dotazem, jak se daří, tudíž jsem se poprvé v životě v porodnici cítila jako člověk a nikoliv jako jedna z mnoha „maminek“, které zde odrodí.

Za mne tuto porodnici doporučuji, mám díky ní krásného, nyní téměř dvouměsíčního syna a moc hezké vzpomínky, jak na oddělení porodnice, tak i na novorozenecké, kde byly všechny sestřičky rovněž skvělé.

Personál:

MUDr. Dvořáková, MUDr. Vršecká

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Je lepší nemít přehnané idealistické představy o porodu a jít do toho s tím, že nejdůležitější ve finále je zdravá maminka a miminko.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky pro dítko, vyplněné papíry z matriky a okopírované občanky.

01.08.15

Dlouho jsem se nemohla rozhodnout, v jaké nemocnici chci rodit, pořád jsem probírala pro a proti všech zařízení v okolí. Ale pak nastal den D a protože jsme z Jirkova, Kadaňská nemocnice byla jasná volba.

Do porodnice jsme přijeli ve 20:15 s kontrakcemi po 5 minutách. Okamžitě jsme byli přijati paní doktorkou na vyšetření a uvedení do místnosti - tzv. hekárny, která je hned vedle vyšetřovny. Je to příjemná místnost, můžete si tam pustit i rádio, což bylo fajn. Osobně jsem využila ze všech možností ulevení od bolesti (vana, postel, míč, žíněnka, žebřiny), jen skákací míč, měla jsem zálusk na vanu, ale k tomu už nedošlo. Muž tam byl celou dobu se mnou, díky bohu za něj! Každou hodinu mě chodila kontrolovat sestra, položila mě do vyšetřovny na lehátko a měřila ozvy srdíčka miminka, ale protože ta moje potvůrka pořád spala, musela jsem si tam poležet. Ta malá opravdu prospala celou dobu, kdy se chystala na svět! :-D

Sama jsem si řekla o klystýr, protože jak jsem se bála, že se po… tak jsem se při kontrakcích tolik neuvolnila, a to bylo špatně pro mimi, pak jsem se už mohla plně soustředit na prodýchávání.

Zhruba v půl dvanácté v noci mi praskla voda a já musela na sál. Muž byl u porodu se mnou, já ho tam nemít, tak snad neporodím, byl pro mě obrovskou oporou (za to, že byl u porodu jsme nic neplatili!). Měla jsem dost těžký porod, bála jsem se bolesti, takže jsem se zavírala a maličká chtěla ven, tak si umíte představit, že jsem zrovna potichu nebyla. Díky bohu mě nikdo nenapomínal, že mám být zticha a že tam nejsem sama, jak jsem se bála. Paní doktorka mě vedla jak dýchat. Musím ji moc pochválit, velký dík patří i sestřičce, obě byly naprosto skvělé, měly se mnou opravdu svatou trpělivost. Malá se s pomocí kleští narodila 16. 5. 2015 ve 2:27 hod s váhou 3 660 g a 52 cm. Máme krásnou a hlavně zdravou holčičku Magdalénku. :-)

Malou mi hned ukázali, ale pak ji vzali na vážení a měření a čistou mi ji muž přinesl ukázat. Ztratila jsem hodně krve a vůli nízkému tlaku jsem si ji mohla pochovat až za několik hodin. A tak jsem mohla jen ležet dvě hodiny na sále (to se musí kvůli možným následkům a komplikacím) a hrdě plakat radostí nad tím dokonalým uzlíčkem vedle mě v postýlce. :-)

Co se týče šestinedělí, měla jsem nadstandardní pokoj s vlastní koupelnou, což jsem velice ocenila, protože jsem tam měla svůj klídeček, televizi, klimatizaci, opravdu doporučuji. Je sice dražší, stojí 600,– na den, ten klasický nadstandard s koupelnou pro dva pokoje je za 300,– ale já jsem taková cíťa na všechno, musím mít všechno svoje. :-D

Péče o nás byla super, jen bych ocenila víc informací jak kojit, na co si dát pozor (jako když maličké dobaští, dát mu malíček do pusinky, aby se lépe uvolnil tlak a nenatrhla si bradavku). Opravdu se nestyďte na cokoli zeptat, žádná otázka není trapná, jde o vás a vaše miminko, takže se ptejte sester a doktorů do bezvědomí. ;-)

Ještě doporučuji vzít si všechno svoje, sice vám tam půjčí oblečení na mimi i látkové pleny, ale není nad to mít radši svoje, nikdy nevíte. :-)

Hodně štěstí. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vykašlete se na porodní plán, nikdy nevíte, jaké komplikace se objeví a vy budete jen na nervy, že to nejde podle plánu. Nechte tomu volný průběh.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pokud máte dlouhé vlasy, tak určitě gumičku, ta bude neocenitelná a doporučuji se odlíčit, protože až se budete potit a pak plakat radostí při narození miminka, budete mít řasenku úplně všude jako já. :-D

15.07.15

Kadaň jsem si vybrala kvůli lepšímu přístupu než nabízí Chomutov a kvůli možnosti rodit na CAPu. Od té doby, co jsem byla předána do péče porodnice, jsem chodila do poradny k MUDr. Vrškové, která je moc příjemná a má super přístup, vždy mě uklidnila a také si mě „pohlídala“ během porodu (voda praskla když jsem byla v čekárně takže mě hned posílala na příjem :)).

Péče během porodu byla super, i když to mělo své mouchy. Většina porodních asistentek i doktorů bylo milých a příjemných (rodila jsem 27 hodin takže se jich vystřídalo vcelku dost), jen asi jedna za celou dobu porodu nám byla svým přístupem nesympatická. Během příjmu jsem doufala, že už nebudu muset odpovídat na žádné doplňující otázky typu kde pracuji atd., když jsem to vyplňovala na předporodním kurzu - to byl ovšem omyl - k vyplnění toho bylo stále dost, takže jsem během monitoru odpovídala na to, kdy jsme měli svatbu a jako co pracuje manžel (a že se jí to nevejde do políčka) ale to je asi všude, škoda té zbytečné byrokracie. :(

Samotný porod byl jiný než představy kvůli tomu, že vůbec nepostupoval. Během porodu jsem měla zvýšenou teplotu a miminko mělo zvýšený tep - ikdyž MUDr. Vršková, když přišla, říkala že 170 může mít taky, když se hýbe, ale důležité je, že pak tep klesne a že mám tu kanylu zbytečně brzo… Ošetřující doktorka mi dala infuzi s glukozou, později následovali antibiotika na teplotu. Nejvíce mě ale „obtěžovalo“ neustále napojení na monitor, kde jsem byla téměř pořád a kvůli tomu jsem se nemohla moc hýbat… Ale chápu, že chtěli vidět, jak se daří miminku.

Druhý den ráno po 21 hodinách jsem byla úplně vyčerpaná z kontrakcí, které byly po 5 minutách, a už jsem věděla, že kvůli dlouhé době od odtoku plodové vody mě nenechají rodit na CAP… Ráno mě tedy MUDr. Vršková poslala na sál a dostala jsem trochu oxytocinu, aby se porod konečně rozjel. Byla jsem jí moc vděčná. Svým přístupem mi hodně pomáhala, kdykoliv mě vyšetřovala, byla jsem více v klidu. Nakonec se malý narodil ve 12:06 hodin, takže jsem na sále byla 4 hodiny. Všichni se snažili mě podporovat a byli příjemní…

Na oddělení šestinedělí jsem měla nadstandard, což bylo příjemné a doporučuji. Péče sestřiček byla v pořádku snažili se mě i utěšit, když musel malý kvůli zánětlivé aktivitě na JIP (dostával antibiotika do žíly a nemohla sem ho mít u sebe). Na dětském JIP jsem ho chodila kojit pokaždé, když zavolali. Bylo to náročné, ale sestřičky se věnovaly tomu, abychom kojily správně, takže jim patří velký dík. Jediné, co se mi v péči o novorozence moc nelíbí, je přístup k dětské žloutence. V jiných nemocnicích berou na svícení děti třeba na 4 nebo 8 hodin, ale v Kadani je to jen na 24 hodin ne méně. Takže je maminka bez miminka dlouho. :(

Co se týká stravy, tak ta je moc dobrá a může si maminka vybrat i odlehčené varianty kvůli kojení. Celkově i přes to, že vše nebylo tak, jak jsem měla v porodním plánu, tak bych Kadaň zvolila znovu. :)

Personál:

MUDr. Vršková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě doporučuji si prohlédnout prostředí předem a využít kurzy, sestavit si porodní plán, ale být připravena na to, že vše může být jinak a zdraví miminka je doktorům přednější než některá vaše přání.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky (na sále je máte v neomezeném množství zdarma, ale poté dostanete jeden balík a zbytek si musíte donést - množství je dostatečné, pokud netrávíte v nemocnici tolik dní jako my, ale pro sychr doporučuji vzít balík z domova).
Vložky do podprsenky, plenky pro miminko, mýdlo na ruce (na nadstardartním pokoji nebylo), ručníky (na ruce, spodek a jednu osušku minimálně), porodní plán a všechny dokumenty, neperlivá voda na pití, hroznový cukr k porodu pro dodání energie, já jsem využila malý polštářek ke kojení, takže doporučuji, pantofle a další nezbytnosti.

27.03.15

Poprvé, když jsem rodila v roce 2007, tak to bylo rychlé a nejbližší nemocnice byly Karlovy Vary. Personál jak který a hlavně na šestinedělí.

Když jsem čekala druhé dítko v roce 2011, tak na doporučení mé sestry jsem si řekla, že zkusím kadaňskou porodnici, a jak jsem četla vaše recenze o sestře či asistence, která byla proti křiku, tak v tu dobu co jsem rodila, jsem ji akorát chytla já. No hrůza, měla jsem ji s to chutí vynadat, ale pak přišla ta hodná paní doktorka a já se uklidnila, protože ji vynadala sama za to, jak se ke mě chovala a musela se mi přede všemi omluvit. Na šestinedělí úžasné sestřičky, samá chvála.

Letos v lednu jsem porodila třetí dítko a díky p. asistentovi Lukášovi R. a p. doktorce jsem to zvládla bez jakéhokoliv zdržování, opravdu rychlý porod a za to mu moc děkuji. No a šestinedělí a nadstandard též samá chvála, sestřičky se chovaly moc hezky jak k malému, tak ke mně. Nejen, že jsem měla pokoj nadstandard, ale i tak se k nám všichni na oddělení chovali. Je pravda, že už mám odrodéno, více už rodit nebudu, 3 děti to už je samo od sobě nadstandard na tomto světě, ale doporučuji ostatním maminkám JEDINĚ KADAŇ.

Personál:

PA Lukáš

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Opravdu se maminky nebojte.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové plenky pro mrňouska, pro sebe věci, hygienu a pár vložek, jinak oblečení na mimi půjčují, ale jak chcete, můžete mít své maličké oblečení.