Porodnice Kadaň

, http://www.nemkadan.cz/index.php/gyn-porodnice/...

porodnice: 474 944 292
staniční sestra: 474 944 306
předporodní kurz: 736 245 852 (skupinový), 603 958 861 (indidivuální)

Primář: MUDr. Aleš Padrta

V porodnici se vám dostane komplexní péče jak v těhotenství, tak i při a po porodu. Samozřejmou metodou je zde moderní rooming in, nebo možnost epidurální analgeze. Porodnice také nabízí možnost doprovodu u porodu, nebo volby porodní polohy. Samozřejmostí je navození atmosféry např. hudbou.

Doporučují maminky porodnici Kadaň?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Kadaň

Rodila jste v porodnici Kadaň?
doporučuje
Porodnice Kadaň - Kleer007 06.03.19 napsala :

Celkově jsem byla moc spokojená! Úžasný přístup, manžel semnou byl od začátku až do konce

Personál: Dr dvořákova a por.asistentka simona sebkova Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - Anonymní 03.02.19 napsala :

Měla jsem v plánu rodit v Centru aktivního porodu, kde jsem zůstala skoro až do úplného konce. Přístup personálu byl skvělý, všichni milí a ochotní. Během pobytu v CAPu chodila PA na průběžnou kontrolu, jinak jsem měla klid a soukromí. Na závěr porodu jsem musela na sál, ale i tam jsem si mohla v rámci možností (připojení na monitor) volit polohu a i moje kousání do křesla nikdo nekomentoval :)
Na oddělení šestinedělí byla většina personálu taky velice milá a vstřícná, bylo možné vybírat si z několika jídel. Za příplatek může s maminkou a miminkem celou dobu bydlet tatínek nebo jiná blízká osoba.
Bohužel nevím jméno, ale na vizitu chodila neuvěřitelně milá lékařka a sestra.
Jediná ani ne výtka, ale pro mě nepříjemnost, byla nutnost spěchat při hromadném odchodu na vyšetření ledvin, kdy jdou všechna novorozeňátka naráz. V době odchodu jsem zrovna kojila a není příjemné, když musí maminky s miminky čekat na někoho na chodbě, ani když se musí zkrátit/odsunout kojení.
Na druhou stranu se právě na kojení klade v Kadani důraz a sestřičky pomáhají, vysvětlují a chodí se ptát bez toho, aby maminky stresovaly a na miminka se nespěchá.
Trochu legrační bylo několik návštěv dvou údržbářů, kteří přicházeli kontrolovat a spravovat drobnosti na pokoj tak, že po klepání nepočkali ani vteřinu, vrhli se na svůj cíl a asi si ani nevšimli, že kojím.
Celkově jsem měla z kadaňské porodnice moc dobrý dojem a doporučuji!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

absolvovat předporodní kurz a promyslet možnost rodit v centru aktivního porodu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

doklady, poporodní vložky a jednorázové kalhotky, plenky pro miminko, vložky do podprsenky, kojící podprsenky různých velikostí, kuchyňské utěrky, abyste si nezakrvácely ručník, neperlivou vodu, oblečení a peřinku pro miminko na cestu domů (na pobyt není třeba)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - Jenny-black 09.10.18 napsala :

Za mě super personál a doktorka opravdu skvělá

Personál: Dvořáková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě vložky hodně vložek a prsní vložky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - lúcajan 04.07.18 napsala :

Tuto porodnici doporučuji pro skvělý přístup lékařů i sester. Všichni byli milí a přátelští.

Rodila jsem koncem panevnim přirozeně, v Kadani s tím mají dobré a velké zkušenosti.

Pan primář si kvůli mě udělal i malý přesčas a odrodil mě s MUDr. Aulickou. Příjemné prostředí a všichni nápomocní. Dobrý je také výběr z několika nadstandardů.

Personál: Aulická, Padrta, Vršková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - J33 18.02.17 napsala :

Mě velké díky patří paní doktorce Dvořákově a sestřičkám z novorozeneckého které byly velkou oporou a zásobovaly mě radami. Porodní asistent byl mladý kluk, který si před tím, než kontroloval ozvy dítěte, byl zakouřit. Čuchat ten kouř mi při úporných bolestech probíhajícího porodu přišlo šíleně, kromě něj ale byli všichni skvělí.

Přípravu jsem měla v Centru Aktivního Porodu, k dispozici vše, nač si vzpomenete. Sprcha i vana pro mě byly neskutečnými pomocníky. Měla jsem napsaný porodní plán, který naprosto respektovali. Malou mýlí a měřili, až ve chvíli, kdy jsme si to přáli. Přikládají mimco ihned k mamince a v nemocnici je plný rooming in, což je super.

Jediné, co bych změnila, je strava - kdyby byla jedna pro kojící matky, bylo by to super. Na to se bohužel nehledí, takže, co je pro vás a bříška miminek vhodné, musíte vědět samy a pečlivě tak vybírat - pokud se dá…

Personál: Dr Dvorakova

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Připravený porodní plán.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - Jeriovab 02.12.16 napsala :

Rodila jsem zrovna v den (1.7.2016), kdy se zrovna rozhodlo přijít na svět ještě dalších asi 8 dětí. Tak měli všichni fofr, sestry nevěděly, kam dřív skočit. Do toho přestala téct teplá voda. No, bylo to celkem zajímavé.

Já jsem díky tomu měla úplně přirozený porod (bez klystýru, protože se nestihl, bez kanyly, protože mi ji nestihli dát a nakonec i bez nástřihu, protože nebyl potřeba) a jsem za to strašně vděčná! I při tom šíleném fofru se personál choval na jedničku, pořád mi připomínali, že jsou tam pro mě a cokoliv budu potřebovat, ať se na ně ihned obrátím. Za úžasnou trpělivost a pozitivní přístup děkuju sestře Zuzce - úžasná osůbka!

Na oddělení šestinedělí už to bylo trošičku horší, ale jen kvůli tomu šílenému návalu. Na celé oddělení sloužila jen jedna sestra kvůli dovoleným, takže se nikdy nestíhalo, ale i tak se snažily. Nejvíc mi pomohla sestřička poslední den, malý mi brečel hlady (měla jsem tak nalitá prsa, že mi nešlo kojit). Z mého pohledu prostě bezdůvodně brečel a já nevěděla, co s ním dělat. Pomohla mi tedy malého nakojit, v tu chvíli přestal plakat a dala rady na doma - bez ní bych to 100% nezvládla.

Nadstandart jsem bohužel dostala až poslední den, ale za to nikdo nemohl.

Kdybysme se s manželem rozhodli pro druhé miminko, jasně volím znovu Kadaň!

Moc děkuji za péči

Personál: Sestra Zuzka a Lesia Vilchynska,

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Klídek a řídit se svým tělem - ono vás navede samo.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, plenky, kosmetiku pro mimco. Mimochodem, doporucuju porodní balík z Majka shop.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - klaruska8 19.10.16 napsala :

Do porodnice jsme přijeli v půl 10 večer, natočili monitor, změřili tlak. Přišla paní doktorka. Bohužel si nepamatuji její jméno, ale byla velice milá. Zkontrolovala mě, nechali mě prodýchat pár kontrakcí a šli jsme na sál.

Na sále jsem dostala nějaké informace. Nechali mě udělat ještě pár kontrakcí ve stoje, aby zapůsobila gravitace. Pak mi píchly vodu a už jsme zkoušeli tlačit. Malý nástřih, trošku přitlačení na břicho a malá byla hned venku. Narodila se v půl 12, takže vše bylo rychlé.

Malou mi dali na chvíli na prsa, pak šel manžel se sestrami vedle a přišel už s malou zabalenou. Paní doktorka mě zašila, porodila sem placentu a ležela ještě dvě hodiny na sále, kde byl manžel i miminko se mnou.

Mezitím přišla sestřička. Hned jsme zkoušely přisát a pak mi pořád měřili tlak. Potom nás poslali do sprchy, kterou sem měla asi moc horkou, takže sem omdlela. Naštěstí tam byl i manžel. Hned sem si sedla a myslela, že dobrý, ale když sem se zvedla, tak se mi znova zamotala hlava. Posadili mě na vozík a odvezli na pokoj.

Malou mi přinesli a zkoušeli jsme hned kojit. Na noc si jí ale nechali kvůli tomu mému omdlévání a ráno jsem si pro ní hned zašla. Přestěhovali jsme se na nadstandard, kde byla sprcha a WC hned na pokoji. Chodili nás pořád kontrolovat, zda je vše v pořádku a měřit teplotu.

Jeden večer se malá nechtěla vůbec přisát a hrozně brečela hlady, tak dostala i trošku umělého mlíčka. Od té doby jí normálně.

Ráno přišly uklízečky, pak poporodní vizita a dětská vizita. Všichni s kým jsme přišli do styku byli moc milí.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Návštěvu předporodního kurzu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - skeejny 27.05.16 napsala :

Nejde nic vytknout, možná volba ve všem. Druhé dítě budu rodit určitě tam!

Personál: MUDr. Vršková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Plínky pro miminko a dětskou kosmetiku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - Anonymní 05.04.16 napsala :

Vřele doporučuji. Přesto, že jsem měla vyvolávány porod, vše proběhlo vpořádku za výborné podpory MUDr. Dvořákové. Opravdu má výborný přístup a člověk se cítl daleko lépe, i přes tu bolest.

Personál: MUDr. Dvořáková, MUDr. Vršková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přistupovat k tomu rozumně a ne dát na rady „jedna paní povídala“. Opravdu je vše individuální a každý porod je jiný.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky pro miminko, vlhčené ubrousky, hroznový cukr je opravdu výborná pomoc, když dochází síly. Měla jsem ho také na radu porodní asistentky.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kadaň - Pipipa1607 30.03.16 napsala :

Za mne nedoporučuji, nebyla jsem spokojena. Zaprvé je na pokoji moc maminek, takže ani při tom málu se nevyspíte. Za další, dávat klystýr až při rozběhlém porodu je nesmysl a při kontrakcích nutit maminku slézt z křesla tak, že se jí při kontrakci podlomí nohy, je blbost. Dále se mi nelíbilo, že na pokoji nejsou odpadkové koše a s každým papírkem musíte přes celou chodbu na toalety.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - neli.stastna 12.03.16 napsala :

Jen dobrá, hlavně bych pochválila personál. Paní doktorka Vršková je úžasná, má lidský přístup a nebere pacientky jako kusy. Naprosto božská je pak sestřička Evička Rollerová. Díky ní byl můj dlouhý a obtížný porod nádherným zážitkem.

Jediné, co bych si možná přála jinak, je úleva od bolesti. Snaží se tu o ryze přirozený porod, ale myslím, že něco na bolest nebo na povzbuzení by neškodilo.

Personál: MUDr. Vršková, sestřička Evička Rollerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Navštívit předporodní kurz, kde se vše dozvědí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Asi jen všechny doklady a plínky pro miminko. Zbytek porodnice zajisťuje, což je úžasné.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - Anonymní 24.02.16 napsala :

Již před porodem jsem několik měsíců sháněla porodnici, kde budu rodit přirozeně, jako doma, jen s vědomím, že kdyby něco je po ruce odborný personál.

Za panem primářem jsem se vydala na konzultaci asi v 6 měsíci těhotenství. Byl velmi profesionální, příjemný a nakloněný přirozenému porodu. Když píši přirozenému, myslím to komplexně (trpím fobií z lékařských zákroků a celé moje těhotenství bylo nestandardní v tom, že mi nebyla odebrána krev,nebylo provedeno vaginální vyšetření, nebyl mi měřený tlak atd.). Všude nade mnou lámali hůl, pouze v Kadani se toho ujali. Samozřejmě kdo neví, o co jde, může namítat, že by matka pro dítě udělala cokoliv apod., ano udělala. Ale ne za cenu potratu, který by mi stres z provedeného jistě vyvolal. Kolabovala jsem asi 6× při snaze nechat si nabrat krev, a jelikož můj tlak klesá k hranici únosnosti, nikdo si to v těhotenství na triko nevzal.

Pan primář to pochopil, navnímal, že nejde o hysterii ani o renonc a vyšel mi maximálně vstříc. Rodila jsem na CAPU (centrum aktivního porodu) s mojí dulou Petrou. Ta byla úžasná. Do porodnice jsem přijela otevřená na 10 cm a za cca 40 minut byl malý venku bez jakýchkoliv zásahů (kromě poslouchání ozev na bříšku). Úžasný zážitek. Jediné, co mi trochu vadilo, bylo čekání na placentu. Normálně by mi vyšla, ale jelikož nešla do 60 minut (což mají tabulkově nastaveno), musela mi sestra pomoct - naštěstí už byla na cestě a šlo to hned (bolest děsná).

Pokoje poporodní super, čisto a útulno. Otec u porodu zdarma, nadstandard cca 400 Kč na den. Všem doporučuji!

Personál: MUDr. Padrta

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Klid, dobrou náladu a vnitřní dialog s miminkem, svoje oblečení pro miminko, ovoce a oblíbenou knížku na další dny (když miminko spinká).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodní plán, kartičku VZP, OP, místopřísežné prohlášení o uznání otcovství (nejste-li manželé), vlhčené hygienické ubrousky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - SofieLeskot 18.02.16 napsala :

Já jsem rodila v porodnici Kadaň 2× a byla jsem vždy maximálně spokojená. Ale zase jsem neměla žádné komplikace, takže ono je to asi vždy individuální.

Nemohu si stěžovat ani na sestřičky, ani na doktory. Hodní, příjemní.. Já tedy doporučuji.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - treponema 13.11.15 napsala :

V Kadani jsem rodila v srpnu 2015, porodnici jsem si vybrala pro možnost porodu na CAP, dobrou dostupnost a protože jsem chtěla rodit v malé nemocnici mimo Prahu, kde bydlím.

K příjmu jsme přijeli kolem 22. hodiny. Manžela nechali na chodbě, mě vzali na porodnici, kde mě ale také nechali na chodbě, protože zrovna dělali příjem jiné rodičky. Vyplňovala jsem postupně sice příjmové papíry, ale celé to trvalo cca hodinu. Myslím, že by nevadilo, kdybychom s manželem byli spolu.

Následovalo příjmové vyšetření a CTG, s paní doktorkou jsem probrala porodní plán. Na CAP šla bohužel paní, která přijela před námi, takže na nás zbyl „normální“ porod, nicméně i tak jsme byli spokojení.

Byli jsme s manželem v místnosti pro 1. dobu porodní - příjemný pokoj vybavený vanou, postelí, žebřinou, křesílky, matrací, míčem a porodní stoličkou. Sprcha a WC byla vedle pokoje, jen pro mě. Sem tam mě chodili změřit tlak a poslechnout si miminko. Tlak jsem měla prý hraničně vyšší, takže nakonec jsem dostala vykapat magnesium.

Kolem 1 hodiny ráno mě vyšetřovala PA a dala na monitor, kde mě nechala hodinu ležet. To byla jedna z nejtěžších částí porodu, vleže byla každá kontrakce jen těžko snesitelná. Nevím, na kolik bylo nutné tak dlouho ctg natáčet.

Personál se držel porodního plánu, původně jsem nechtěla protržení vaku blan, ale po celé noci jsem už byla hodně unavená a PA tvrdila, že vak blan sám asi nepraskne. Nicméně mi nabídla, že ho protrhne v poslední možné chvíli, tedy až budu plně otevřená. Nakonec jsem si ho nechala propíchnout dříve, když jsem byla otevřená na 8 cm. Pak už vše nabralo spád. Byla jsem chvíli na porodní stoličce, PA zavolala lékaře, samotný porod proběhl na porodním lůžku, malý se narodil v 5:40.

Nepřála jsem si „preventivní“ nástřih hráze, paní doktorka ale říkala, že mě bude muset nastřihnout, v tu dobu už mi bylo vše jedno, :) takže jsem s nástřihem souhlasila, na další kontrakci se ale malý narodi. Paní doktorka nástřih nestihla a já měla rupturu I. stupně.

Hned po porodu mi dali miminko na chvíli na břicho, manžel přestřihl pupeční šňůru, pak ho šla dětská doktorka vyšetřit, zvážit, změřit, manžel šel s nimi. Mezitím mě paní doktorka zašila. Vyčkali jsme na porod placenty a pak 2 hodiny leželi ještě na sále - s manželem i miminkem. V tu dobu přišla dětská sestra a zkusili jsme první přiložení k prsu.

Po 2 hodinách a vyšetření druhou PA (vyměnila se směna) jsem šla do sprchy a přešli jsme na pokoj. Měla jsem nadstandard. V Kadani mají 2 typy, na mě vyšel ten levnější, tzn. koupelna a lednička je sdílená s druhým nadstandartním pokojem. Na pokoji byla postel, posezení, tv a koutek pro přebalování a koupání miminka. Tento typ pokoje stojí 300,– za den. Z nemocnice jsme byli propuštěni 3. den po porodu.

Jídlo bylo dostačující, bohužel na můj vkus bylo až moc pečiva - k snídani, svačině a večeři, protože ty byly studené. Oběd byla na výběr ze 2 - 3 možností, snídaně většinou také, vybíralo se vždy den dopředu.

Celkově jsem byla moc spokojená. PA i paní doktorka byly příjemné, nikdo na nás nespěchal, nechali nás v klidu, celou dobu až na část během příjmu jsem byla s manželem - za doprovod manžela není žádný poplatek. Na oddělení šestinedělí bylo vše také fajn, já jsem po porodu byla fit, takže s personálem gynekologie jsem přišla do styku jen během ranních vizit, sestřičky byly moc příjemné.

Dětské sestřičky byly vesměs také příjemné, moc hodná byla sestřička, která přišla po porodu a učila nás kojit, bohužel nevím její jméno. Potěšilo mě, že není problém mít miminko v posteli a i s ním v posteli spát. Jinak měli děti vlastní postýlku s monitorem dechu.

Co mi vadilo - to úvodní čekání na chodbě bez manžela, hodinový monitoring na ctg, jinak asi nic, možná by se zdravotníci mohli naučit se představovat, ze začátku jsem pomalu ani nevěděla, kdo je PA a kdo lékařka. :)

Personál: MUDr. Petra Vršková, PA Petra Kurková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

K porodu - hroznový cukr, ručník. Na oddělení šestinedělí - vložky (dostanete určitý počet jejich, ale ty vydrží asi na 2 dny), noční košili (erární jsou s obrovským výstřihem a nefunkčními knoflíky :)), pleny pro miminko (ty na rozdíl od oblečků nedostanete).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - Věrunka206 05.10.15 napsala :

Rozhodovala jsem se mezi dvěma porodnicemi – Ústí n. Labem a Kadaní. Ale protože v Ústí byla v mém termínu naplánovaná rekonstrukce, tak Kadaň zvítězila. Nakonec jsem zjistila, že to bylo opravdu dobré rozhodnutí.

Moje gynekologie posílá pacientky již od 37.tt. Byla jsem přijata MUDr. Dvořákovou. Vždy následovaly monitory a prohlídka. Zde jsem chodila každou středu až do 39+6. MUDr.si mě tu nechala kvůli vysokému tlaku.Chtěli mě i malou pod kontrolou.

Vzala jsem si nadstandardní pokoj. Byla jsem za něj moc ráda - televize a hlavně vlastní koupelna a WC. Ve čtvrtek jsem šla na zátěžový oxytocinový test. Miminko by vyvolání zvládlo. V pátek v 7 hodin mi byl udělán třetí Hamiltonův hmat a tím to vše začalo.

Porod se mi začal rozjíždět v 9 ráno. Byla jsem přesunuta na pokoj, kde byla vana, sprcha, míč a tak dále. Řeknu vám jedno - ta vana byla pro mě záchrana. :D Tam jedině mi bylo dobře. Měla jsem velikou radost, protože službu měla paní doktorka Dvořáková. Je skvělá. Kontrola, jak to vypadá tam dole, vždy po 2h. Snažila se pomoct poradit, ale stejně to vše bylo na malé, jak se jí bude chtít ven.

Všechno bylo dobré, co se týče personálu, až na jednu sestru, která měla službu na porodním sále (jméno nevím - dlouhé blonďaté vlasy, mladší, tak kolem 25 možná víc). Chodila si spát, a když jsem něco potřebovala, byl to veliký problém, protože milostpaní musela vstát.

No každopádně jsem porodila v sobotu v 7.04 a paní doktorka tam kvůli mě zůstala (jinak tam přišla jiná porodní asistentka - ta byla suprová, krátkovlasá hnědé barvy :-)). Šití paní doktorka zvládla na jedničku. Ale krom obrovské bolesti a kontrakcích po 2 -3 min. od pátku jsem ztratila i dost krve, proto jsem nebyla schopná mít 2 dny ani malou u sebe natož vstát. :-/

Dětská sestřička mi ještě hned na sále dala maličkou na přisání. Krásný to moment! MUDr. Jitka Poláchová, dětská doktorka, moc příjemná a hodná - hned maličkou zkontrolovala a vše bylo v pořádku.

Hned jsem se omlouvala paní doktorce i PA za moje dramatické vystoupení, :D ale vše chápaly a my se tomu pak jen smály. :)

Paní doktorka opravdu žena se srdcem na správném místě. Chodila za mnou ještě během pobytu ptát se, jak se máme, a podívat se na maličkou. Byla jsem za to ráda. Určitě ji půjdeme navštívit a prohodit pár slov.

Všem maminkám doporučuji tuto porodnici. Přístup skvělý i jednání jak na oddělení porodnice, tak i na novorozeneckém. Bude o Vás dobře postaráno. :-)

Personál: MUDr. Dvořáková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se ničeho zeptat a jít do toho naplno a ničeho se nebát. Dá vám to to nejkrásnější, a to nový maličký živůtek.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Homeopatika na podporu laktace a jednorázové plenky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - Petrusska007 11.09.15 napsala :

Rozhodovala jsem se mezi dvěma porodnicemi – Žatcem a Kadaní. Vzhledem ale k tomu, že v Žatci není povoleno rodit jinak, než v poloze vleže na porodním křesle, rozhodla jsem se pro Kadaň, kde porody vedou, dle referencí, více empaticky vůči potřebám rodiček. Nakonec jsem zjistila, že to bylo moje nejlepší rozhodnutí.

Do porodnice jsem jela na základě doporučení mého gynekologa v momentě, kdy jsem ukončila 40. týden a měla jsem tedy začít být sledována porodnicí. Na kadaňské gynekologii jsem byla přijata paní doktorkou Vrškovou, která rozhodla o mé okamžité hospitalizaci, neboť se jí nezdála velikost plodu. Miminko bylo dle jejích prvních odhadů moc velké a bylo by nejlepší porod co nejrychleji vyvolat. Na velkém ultrazvuku podezření na velké miminko potvrdila i paní doktorka Dvořáková, která váhu odhadovala na 4350 gramů. V tu chvíli jsem se s ní dokonce vsázela, kolik nakonec skutečně bude mimčo mít. Můj odhad byl 4100 gramů.

Ještě týž den jsem si objednala nadstandardní pokoj a čekala do druhého dne na zátěžový oxytocinový test. Test ukázal, že je možné zkusit porodit přirozeně a že miminko bude i při této zátěži v pořádku, rovněž rozměr mé pánve pro porod byl OK. Další den se začalo od půl osmé s vyvolávací tabletkou a Hamiltonem. Prakticky do druhé hodiny se nedělo nic dramatického, ale pak se začaly kontrakce ozývat, sice slabě, ale přece.

Po druhém Hamiltonu v šest hodin odpoledne se kontrakce rozjely zhruba po 3 minutách a já se začala konečně otvírat. V osm hodin jsem požádala o epidural a do jedenácti hodin jsem byla otevřená na deset a mohlo se začít tlačit. Nutno podotknout, že většinu doby nás pravidelně kontrolovala jak PA, tak i MUDr. Vršecká a MUDr. Dvořáková, kterou považuji za jednu z nejúžasnějších doktorek vůbec. Při tlačení jsem mohla střídat polohy a dokonce jsem si zkusila i porodní stoličku.

Bohužel ale ani po hodině tlačení nemohlo miminko ven, takže obě lékařky rozhodly o akutním císařském řezu, díky němuž zachránily jak syna tak i mne, neboť syn by dobrovolně ven nešel – měl moc velkou hlavičku o několikrát obtočenou šňůru kolem bříška a nohy. Váha byla 4430 gramů, takže odhad na velkém ultrazvuku byl téměř přesný. Po císaři mám téměř neznatelnou a nebolestivou jizvu. Paní doktorka Dvořáková si dala skutečně záležet, aby jizva nebyla vůbec vidět.

Jinak vzhledem k tomu, že špatně snáším jakoukoliv bolest, tak jsem v průběhu celého porodu předvedla veškerému personálu skutečný koncert zvuků, křičení a jekotu, který byly opravdu „nadlimitní“. Naštěstí je personál na tyto situace zvyklý, a když jsem s nimi průběh porodu druhý den probírala, tak mne všichni ujišťovali, že to chápou. Paní doktorka Dvořáková mne několikrát navštívila i mimo vizitu s dotazem, jak se daří, tudíž jsem se poprvé v životě v porodnici cítila jako člověk a nikoliv jako jedna z mnoha „maminek“, které zde odrodí.

Za mne tuto porodnici doporučuji, mám díky ní krásného, nyní téměř dvouměsíčního syna a moc hezké vzpomínky, jak na oddělení porodnice, tak i na novorozenecké, kde byly všechny sestřičky rovněž skvělé.

Personál: MUDr. Dvořáková, MUDr. Vršecká

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Je lepší nemít přehnané idealistické představy o porodu a jít do toho s tím, že nejdůležitější ve finále je zdravá maminka a miminko.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky pro dítko, vyplněné papíry z matriky a okopírované občanky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - Kklaruska 01.08.15 napsala :

Dlouho jsem se nemohla rozhodnout, v jaké nemocnici chci rodit, pořád jsem probírala pro a proti všech zařízení v okolí. Ale pak nastal den D a protože jsme z Jirkova, Kadaňská nemocnice byla jasná volba.

Do porodnice jsme přijeli ve 20:15 s kontrakcemi po 5 minutách. Okamžitě jsme byli přijati paní doktorkou na vyšetření a uvedení do místnosti - tzv. hekárny, která je hned vedle vyšetřovny. Je to příjemná místnost, můžete si tam pustit i rádio, což bylo fajn. Osobně jsem využila ze všech možností ulevení od bolesti (vana, postel, míč, žíněnka, žebřiny), jen skákací míč, měla jsem zálusk na vanu, ale k tomu už nedošlo. Muž tam byl celou dobu se mnou, díky bohu za něj! Každou hodinu mě chodila kontrolovat sestra, položila mě do vyšetřovny na lehátko a měřila ozvy srdíčka miminka, ale protože ta moje potvůrka pořád spala, musela jsem si tam poležet. Ta malá opravdu prospala celou dobu, kdy se chystala na svět! :-D

Sama jsem si řekla o klystýr, protože jak jsem se bála, že se po… tak jsem se při kontrakcích tolik neuvolnila, a to bylo špatně pro mimi, pak jsem se už mohla plně soustředit na prodýchávání.

Zhruba v půl dvanácté v noci mi praskla voda a já musela na sál. Muž byl u porodu se mnou, já ho tam nemít, tak snad neporodím, byl pro mě obrovskou oporou (za to, že byl u porodu jsme nic neplatili!). Měla jsem dost těžký porod, bála jsem se bolesti, takže jsem se zavírala a maličká chtěla ven, tak si umíte představit, že jsem zrovna potichu nebyla. Díky bohu mě nikdo nenapomínal, že mám být zticha a že tam nejsem sama, jak jsem se bála. Paní doktorka mě vedla jak dýchat. Musím ji moc pochválit, velký dík patří i sestřičce, obě byly naprosto skvělé, měly se mnou opravdu svatou trpělivost. Malá se s pomocí kleští narodila 16. 5. 2015 ve 2:27 hod s váhou 3 660 g a 52 cm. Máme krásnou a hlavně zdravou holčičku Magdalénku. :-)

Malou mi hned ukázali, ale pak ji vzali na vážení a měření a čistou mi ji muž přinesl ukázat. Ztratila jsem hodně krve a vůli nízkému tlaku jsem si ji mohla pochovat až za několik hodin. A tak jsem mohla jen ležet dvě hodiny na sále (to se musí kvůli možným následkům a komplikacím) a hrdě plakat radostí nad tím dokonalým uzlíčkem vedle mě v postýlce. :-)

Co se týče šestinedělí, měla jsem nadstandardní pokoj s vlastní koupelnou, což jsem velice ocenila, protože jsem tam měla svůj klídeček, televizi, klimatizaci, opravdu doporučuji. Je sice dražší, stojí 600,– na den, ten klasický nadstandard s koupelnou pro dva pokoje je za 300,– ale já jsem taková cíťa na všechno, musím mít všechno svoje. :-D

Péče o nás byla super, jen bych ocenila víc informací jak kojit, na co si dát pozor (jako když maličké dobaští, dát mu malíček do pusinky, aby se lépe uvolnil tlak a nenatrhla si bradavku). Opravdu se nestyďte na cokoli zeptat, žádná otázka není trapná, jde o vás a vaše miminko, takže se ptejte sester a doktorů do bezvědomí. ;-)

Ještě doporučuji vzít si všechno svoje, sice vám tam půjčí oblečení na mimi i látkové pleny, ale není nad to mít radši svoje, nikdy nevíte. :-)

Hodně štěstí. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vykašlete se na porodní plán, nikdy nevíte, jaké komplikace se objeví a vy budete jen na nervy, že to nejde podle plánu. Nechte tomu volný průběh.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pokud máte dlouhé vlasy, tak určitě gumičku, ta bude neocenitelná a doporučuji se odlíčit, protože až se budete potit a pak plakat radostí při narození miminka, budete mít řasenku úplně všude jako já. :-D

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - dancaj 15.07.15 napsala :

Kadaň jsem si vybrala kvůli lepšímu přístupu než nabízí Chomutov a kvůli možnosti rodit na CAPu. Od té doby, co jsem byla předána do péče porodnice, jsem chodila do poradny k MUDr. Vrškové, která je moc příjemná a má super přístup, vždy mě uklidnila a také si mě „pohlídala“ během porodu (voda praskla když jsem byla v čekárně takže mě hned posílala na příjem :)).

Péče během porodu byla super, i když to mělo své mouchy. Většina porodních asistentek i doktorů bylo milých a příjemných (rodila jsem 27 hodin takže se jich vystřídalo vcelku dost), jen asi jedna za celou dobu porodu nám byla svým přístupem nesympatická. Během příjmu jsem doufala, že už nebudu muset odpovídat na žádné doplňující otázky typu kde pracuji atd., když jsem to vyplňovala na předporodním kurzu - to byl ovšem omyl - k vyplnění toho bylo stále dost, takže jsem během monitoru odpovídala na to, kdy jsme měli svatbu a jako co pracuje manžel (a že se jí to nevejde do políčka) ale to je asi všude, škoda té zbytečné byrokracie. :(

Samotný porod byl jiný než představy kvůli tomu, že vůbec nepostupoval. Během porodu jsem měla zvýšenou teplotu a miminko mělo zvýšený tep - ikdyž MUDr. Vršková, když přišla, říkala že 170 může mít taky, když se hýbe, ale důležité je, že pak tep klesne a že mám tu kanylu zbytečně brzo… Ošetřující doktorka mi dala infuzi s glukozou, později následovali antibiotika na teplotu. Nejvíce mě ale „obtěžovalo“ neustále napojení na monitor, kde jsem byla téměř pořád a kvůli tomu jsem se nemohla moc hýbat… Ale chápu, že chtěli vidět, jak se daří miminku.

Druhý den ráno po 21 hodinách jsem byla úplně vyčerpaná z kontrakcí, které byly po 5 minutách, a už jsem věděla, že kvůli dlouhé době od odtoku plodové vody mě nenechají rodit na CAP… Ráno mě tedy MUDr. Vršková poslala na sál a dostala jsem trochu oxytocinu, aby se porod konečně rozjel. Byla jsem jí moc vděčná. Svým přístupem mi hodně pomáhala, kdykoliv mě vyšetřovala, byla jsem více v klidu. Nakonec se malý narodil ve 12:06 hodin, takže jsem na sále byla 4 hodiny. Všichni se snažili mě podporovat a byli příjemní…

Na oddělení šestinedělí jsem měla nadstandard, což bylo příjemné a doporučuji. Péče sestřiček byla v pořádku snažili se mě i utěšit, když musel malý kvůli zánětlivé aktivitě na JIP (dostával antibiotika do žíly a nemohla sem ho mít u sebe). Na dětském JIP jsem ho chodila kojit pokaždé, když zavolali. Bylo to náročné, ale sestřičky se věnovaly tomu, abychom kojily správně, takže jim patří velký dík. Jediné, co se mi v péči o novorozence moc nelíbí, je přístup k dětské žloutence. V jiných nemocnicích berou na svícení děti třeba na 4 nebo 8 hodin, ale v Kadani je to jen na 24 hodin ne méně. Takže je maminka bez miminka dlouho. :(

Co se týká stravy, tak ta je moc dobrá a může si maminka vybrat i odlehčené varianty kvůli kojení. Celkově i přes to, že vše nebylo tak, jak jsem měla v porodním plánu, tak bych Kadaň zvolila znovu. :)

Personál: MUDr. Vršková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě doporučuji si prohlédnout prostředí předem a využít kurzy, sestavit si porodní plán, ale být připravena na to, že vše může být jinak a zdraví miminka je doktorům přednější než některá vaše přání.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky (na sále je máte v neomezeném množství zdarma, ale poté dostanete jeden balík a zbytek si musíte donést - množství je dostatečné, pokud netrávíte v nemocnici tolik dní jako my, ale pro sychr doporučuji vzít balík z domova).
Vložky do podprsenky, plenky pro miminko, mýdlo na ruce (na nadstardartním pokoji nebylo), ručníky (na ruce, spodek a jednu osušku minimálně), porodní plán a všechny dokumenty, neperlivá voda na pití, hroznový cukr k porodu pro dodání energie, já jsem využila malý polštářek ke kojení, takže doporučuji, pantofle a další nezbytnosti.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - Janina 38 27.03.15 napsala :

Poprvé, když jsem rodila v roce 2007, tak to bylo rychlé a nejbližší nemocnice byly Karlovy Vary. Personál jak který a hlavně na šestinedělí.

Když jsem čekala druhé dítko v roce 2011, tak na doporučení mé sestry jsem si řekla, že zkusím kadaňskou porodnici, a jak jsem četla vaše recenze o sestře či asistence, která byla proti křiku, tak v tu dobu co jsem rodila, jsem ji akorát chytla já. No hrůza, měla jsem ji s to chutí vynadat, ale pak přišla ta hodná paní doktorka a já se uklidnila, protože ji vynadala sama za to, jak se ke mě chovala a musela se mi přede všemi omluvit. Na šestinedělí úžasné sestřičky, samá chvála.

Letos v lednu jsem porodila třetí dítko a díky p. asistentovi Lukášovi R. a p. doktorce jsem to zvládla bez jakéhokoliv zdržování, opravdu rychlý porod a za to mu moc děkuji. No a šestinedělí a nadstandard též samá chvála, sestřičky se chovaly moc hezky jak k malému, tak ke mně. Nejen, že jsem měla pokoj nadstandard, ale i tak se k nám všichni na oddělení chovali. Je pravda, že už mám odrodéno, více už rodit nebudu, 3 děti to už je samo od sobě nadstandard na tomto světě, ale doporučuji ostatním maminkám JEDINĚ KADAŇ.

Personál: PA Lukáš

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Opravdu se maminky nebojte.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové plenky pro mrňouska, pro sebe věci, hygienu a pár vložek, jinak oblečení na mimi půjčují, ale jak chcete, můžete mít své maličké oblečení.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Kadaň - Libuše Č. 20.01.15 napsala :

Mám velmi negativní zkušenost s personálem nemocnice.

Přijela jsem do nemocnice s neúměrnými křížovými bolestmi. Porodní asistentka mě však označila za hysterku a zakazovala mi křičet. Jednak tento pokyn nešel splnit a jednak křičení ventiluje bolest a pomáhá otevírání porodních cest. Když jsem zkoušela nekřičet, klepala jsem se bolestí i mezi kontrakcemi.

Při příjmu se mě ptali na spoustu nesmyslných otázek, které nesouvisely s porodem, např. kdy jsem nastoupila na mateřskou. Nebyla jsem schopná na ně odpovídat. Řekli mi, že nespolupracuji. Myslím si, že žena musí spolupracovat hlavně s dítětem a soustředit se na porod. Otázky na adresu atd. jsou nesmyslné. Dokonce jsem měla všechny údaje na papíře, které měli k dispozici. Byla jsem i na kurzu u nich v nemocnici, kde se údaje zaznamenávali do počítače. Přesto se nás několikrát ptali na adresu. ¨

Při příjmu mě dali na monitoring a odešli. Na lehátku nešlo vydržet. Chtěla jsem se z přístroje utrhnout, manžel mě tam násilím držel. Řekl personálu, že mám neúměrné bolesti, jestli by mi to nemohli zkrátit. Doktor přišel a pouze řekl, že porod bolí. Nevyšli mi vstříc, přestože je monitoring sporná záležitost. Fyzikové varují před jeho rutinním používáním s důvodu dopplerovských ultrazvukových vln a někteří pokrokoví porodníci tvrdí, že se tím narušuje průběh porodu. Také jsem řekla doktorovi, že mám zastavený porod. Nevěřili mi to. Několik hodin mě nutili tlačit na slabé kontrakce, přičemž jsem nesměla vydávat žádné zvuky. Řekla bych, že oni spíše nespolupracovali se mnou.

Na předporodním kurze mi bylo doporučeno, abych si všechny polohy vyzkoušela a posléze si tu nejvýhodnější pro mne vybrala. Při porodu mi však porodní asistentka sdělila, že si mám vybrat, že se pak už nebude přesouvat. Bez vyzkoušení jsem prostě nevěděla, jakou polohu si mám vybrat. Nakonec jsem byla přinucena rodit na porodním křesle s umělým oxytocinem, protože jsem měla zastavený porod.

Jedna z nejdůležitějších chvil je po porodu, kdy by mělo být miminko nepřetržitě s matkou. I když bylo naprosto zdravé, odnesli ho na zvážení a měření. Po porodu jsem krvácela a nebyly mi sděleny žádné informace o mém stavu.

Pozitivní na této nemocnici bylo, že se o dítě mohl starat otec ve chvílích, když jsem nemohla - ztratila jsem mnoho krve a omdlévala jsem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučila bych žádat ředitele nemocnice o umožnění rodit se svojí soukromou porodní asistentkou, kterou si vyberete. Je riziko jít do porodnice, když nevíte, kdo tam bude. Když tuto možnost budou rodičky vyžadovat, možná že tuto alternativu nemocnice začnou umožňovat.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - weru8 05.01.15 napsala :

Rodila jsem zde v prosinci 2014. Porodnice splnila má očekávání.

Na porodním sále byla pohoda. Sestřičky a doktor házeli vtípky do placu. Doktor pohodář (myslím, že se jmenoval Evžen Pokorný) mě sešil tak dobře, že jsem ani nevěděla, že jsem šitá. :-)

Sestřičky na šestinedělí také skvělé. Vždy ochotně poradily, chodily se ptát, zda něco nepotřebuji… Jídlo bylo také dobré.

Velká spokojenost s touto porodnicí.

Personál: MUDr. Pokorný Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - tweetydee 30.11.14 napsala :

Rodila jsem v Centru aktivního porodu a mohu jedině doporučit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodní plán.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Kadaň - Anonymní 03.09.14 napsala :

V únoru 2012 jsem v nemocnici Kadaň porodila svoji dcerku. Byla jsem přijata 27.2. asi kolem sedmé hodiny večer. Sestra na příjmu byla velmi příjemná, přidělila mi pokoj na předporodním oddělení. Poté mě prohlédl jakýsi mladík s titulem Bc., ani netuším, kdo to byl, protože se mi nepředstavil. A tento mladík o mne „pečoval“.

Asi kolem osmé hodiny večer jsem měla kontrakce už dost silné (po 5 minutách). Zdálo se mi, že už bych měla dávno rodit, ale v ten okamžik přišel onen „mladík“ a píchl mi injekci do svalu s tím, že je to injekce na utišení bolestí a že si po tom odpočinu. Bolesti ale slabší nebyly. Celou noc jsem nespala a rodila jsem až v 11 hodin další den. Takže si myslím, že v noci na porodním sále bylo málo doktorů, tak se snažili můj porod zbrzdit. Zahlédla jsem jen jednu doktorku.

Ráno mi dali infúzi s nějakým lékem, co mi měl vyvolat ještě větší kontrakce (a to už jsem si neuměla představit :D). Když jsem byla na porodním sále, tak to snad mohl vidět úplně každý, protože dveře na porodním sále byly otevřené. Pak tedy přišla p. doktorka (také velmi mladá), která byla ale velmi hodná a moc mi pomohla. Dcerku jsem porodila asi kolem 11:45. Ještě dvě hodiny jsem ležela na sále, aby odešlo lůžko. Tak přišla sestra a zmáčkla mi břicho, aby šlo lůžko pryč. Hrozně to bolelo, musela jsem jí držet ruku v křeči.

Po uplynutí dvou hodin jsem dostala nadstandardní pokoj, který jsem si zaplatila (nic moc zvláštního to nebylo). Nikdo mě tam ani nechodil kontrolovat, jen když si měnily sestry směnu, tak se přišly zeptat, jestli něco nepotřebuji.

Co se týče kojení, tak to mi vůbec nikdo nic k tomu neřekl. Malá 3 dny nebyla kojená, ani nedostávala jinou výživu. Sestra vždy odvětila tím, že jí stačí těch pár kapek z prsu. Až jsem se třetí den naštvala a šla jsem za sestrou, aby malé dala Nutrilon a naučila mě kojit. Mám střední zdravotnickou školu, ale kojit nás tam opravdu neučili. :D Jenže i když si člověk myslí, že zná tyto věci z praxe ze školy, kdy jsem chodila na porodní sál a oddělení po porodu, tak ve chvíli, kdy přijde vlastní dítě, je situace úplně jiná.

Nemocnice Kadaň určitě nepatří mezi špatné nemocnice, ale personál by měl poskytovat více informací.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě bych doporučila ptát se na všechno. Co vám není jasné, co nevíte, prostě pořád se ptát.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kruh na sezení po porodu, více kusů spodního prádla, podprsenku, hodně mastný krém na tělo (kvůli striím), omyvatelnou obuv, alespoň 2 ručníky (na spodní část těla a na horní).

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kadaň - turnerphoebe 27.08.14 napsala :

Po dlouhém vybírání kde budu rodit jsem si vybrala Kadaň, protože Vrchlabí bylo zavřené. Jela jsem tam s důvěrou, že to je tak dobrá porodnice s tím, že budu moct rodit přirozeně a nebude se mi do porodu zasahovat. Omyl byl pravdou a to už při příchodu.

Všude mi říkali, abych porodní bolesti nedržela v sobě a pouštěla je ven, že je to tak lepší. Při příchodu mě seřvala porodní asistentka, ať tu nevyvádím, a byla velmi nepříjemná. Bohužel jsem submisivní a nejsem schopna se nátlaku bránit. A manžel, který po zkušenostech z porodu jeho ex také ne. Když se u toho porodu ozval, tak to bylo ještě horší, tak nic neříkal (příště k porodu pouze s dulou nebo vlastní asistentkou ne-li rodit doma).

Několik hodin jsem strávila ve vaně, pak mi dala klystýr - neměla jsem nic proti. A pak, když mě vyšetřovala, tak mi cíleně protrhla plodovou vodu, ač bylo v mém porodním plánu, že si to nepřeji! Poté mě dala na monitor a ejhle - malá začala mít problémy - do té doby byl monitor v pořádku, než protrhla vodu. Z přirozeného porodu jsem měla kulové. Ještě k tomu, jak malou dohnala rodit dřív, než byla připravená, tak ke konci porodu to už vzdávala a byla lehce přidušená. Díky tomuto porodu s ní teď musím chodit k fyzioterapeutce a dělat Vojtovu metodu, aby měla správný vývoj. V plánu jsem též měla, že si nepřeji utlumovací prostředky, ale frajerka mi je celou dobu cpala. Já je odmítala a porodila jsem bez nich.

Každopádně i něco pozitivního - na šestinedělí i na JIPce (kde malá strávila den) vše super.

Jediná „chyba na kráse“ je porodní asistentka. Ale já ze strachu, že bych dostala opět tuhle asistentku, která si člověka zaškatulkuje a kašle na jeho přání, bych už nikdy nezvolila.

Pokud chcete mít porod rychle za sebou a je vám jedno, jaké to může mít následky pro vaše dítě, tak sem klidně jeďte. Přeji hodně štěstí při výběru porodnice.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud chcete přirozený porod, zvolila bych jinou porodnici. Můžete mít štěstí na asistentku jako já. Btw. já si myslela, jak si nenechám nic líbit, byla jsem o všem rozhodnutá, ale při tom jsem tam ani nepípla, jen jsem byla schopna odmítat utišující prostředky. Při porodu myslíte na jiné věci.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - Lentilkaa2 14.08.14 napsala :

Rodila jsem plánovaným CS a byla jsem s postupem a přístupem personálu velmi spokojena. Vyplatilo se mi rodit v jiné než domovské porodnici. Neměla jsem rizikové těhotenství, podobným mohu porodnici jen doporučit.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kadaň - Anonymní 09.07.14 napsala :

Já tedy dobrou zkušenost nemám. :-( Páni doktoři mi říkali něco jiného. Jeden že je vše, jak má být, vše v pořádku, vše na jedničku. Druhý den přišla doktorka, která zase naopak řekla, že je vše úplně špatně. Řešilo se to pak i s primářem.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - Anonymní 24.06.14 napsala :

V porodnici v Kadani jsem porodila své druhé dítě neplánovaně plánovaným císařem. Tuto porodnici jsem si vybrala na základě referencí a také zkušeností několika kamarádek. Za sebe mohu říct, že nelituji ani jedné minuty strávené v tomto zařízení a bylo mi skoro líto, že odcházíme domů. Personál je úžasný, všichni jsou milí, vstřícní, neustále se někdo ptá, jestli něco nepotřebujete. Na druhou stranu máte dostatek klidu a nikdo Vás nehoní, jestli už jste vykoupala dítě atd.

Co se týče kojení, tak malou mi dali ihned po odjezdu z porodního sálu, tj. maximálně do půl hodiny. Ani ji nekoupali, až po prvním krmení. Manžela u mě nechali, jak dlouho jsme chtěli. Srovnávám s porodem syna, který také proběhl císařem, ale v Mostě před deseti lety (třeba se poměry už změnily). Na první přisátí mi ho přinesli na mou žádost až druhý den odpoledne (narodil se večer). S kojením nikdo nepomáhal, museli jsme si poradit sami. Jediné, čeho lituji, je, že jsem své první dítě nepřivedla na svět v Kadani, protože by ten jeho start do života byl mnohem lepší a já bych byla podstatně méně ve stresu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát a důvěřovat lékařům a sestrám. Tady nikdo nic nezanedbá. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové plenky a dále věci „obvyklé“.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - Gabretta 10.06.14 napsala :

V Kadani jsem rodila 5/2014.

Absolvovala jsem kurz, abychom mohli rodit v CAPu. U porodu jsem měla dulu a manžela a krom krásné dcerky z něj mám i pěkný zážitek. Celou dobu jsem byla na CAPu, rodila jsem na porodním vaku, jen na porod placenty se musí přejít vedle na kozu (ale to už mi bylo jedno :)). Rodila jsem pouze s PA, jak jsem si i přála. Ta byla u porodu až na druhou dobu porodní, během první doby mě jen chodila kontrolovat a já mohla být v klidu s manželem a dulou. Lékař pouze zkontroloval záznam, nijak nezasahoval.

Veškerý personál byl velmi příjemný, a to jak na porodnici, tak i z novorozeneckého oddělení (kde mi neseděla pouze nekomunikativní primářka). Respektovali vše tak, jak jsem si k porodu naplánovala, na všem se dalo domluvit. V porodnici jsem strávila týden a nikoho nepříjemného jsem tam za tu dobu nepotkala. S kojením jsme neměly problém, kojení podporují - malou jsem měla několik dní na JIPu a chodila jsem ji každé tři hodiny kojit, žádné příkrmy.

Mám z porodnice velmi dobrý dojem a určitě bych ji doporučila. Už trochu horší dojem mám z novorozeneckého oddělení, ne ve smyslu, že by mi jejich péče přišla nedostačující, ale organizačně mi tam některé věci přišly praštěné (třeba když jdete dvakrát během hodiny s novorozencem přes půl nemocnice na USG do té samé místnosti, dvakrát ho svlékáte a oblékáte, mimčo je dvakrát ve stresu) a pak mi vadila nedostatečná komunikace ze strany lékařů dětského, jak píši výše. Také nás jedna sestra učila přebalovat před kojením, což je pěkná blbost, kterou jsme hned doma odbourali. To je asi jediná výtka. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rozmyslet si, co chci a co nechci podstoupit, a sepsat si porodní plán.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tašku pro maminu, pro mimčo stačí vzít pleny, vše ostatní zapůjčí. Zavinovačka je šikovná.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - Petulastefi 02.02.14 napsala :

Rodila jsem v porodnici v Kadani 01/13 a je to tam super, jsou úžasní a milí. Doporučuji.

Personál: PA Kandelová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nemít strach.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Zavinovačku, nafukovací kruh, vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - Anonymní 08.01.14 napsala :

V Kadani jsem rodila již dvakrát a neměnila bych. Poprvé v listopadu 2010. Jsem z Mostu a do Kadaně mě posílaly kamarádky, že je to tam skvělé. Již při prohlídce jsem byla rozhodnuta, všichni byli moc milí, přátelští a vše mi vysvětlovali.

Do porodnice jsme tehdy dorazili včas. A můj první dobrý dojem mě nezklamal. Ujala se mě starší krátkovlasá sestřička, myslím že se jmenovala Sýkorová, která se mnou sepsala všechny papíry, všechno nám vysvětlila a trpělivě a s úsměvem mě ráno předala panu asistentovi. Překvapilo mě, že sestřičku dělá i on, nikdy jsem se s tím nesetkala. Byl velmi pozorný, jemný a citlivý při samotných vyšetřeních. Znovu mi vše vysvětlil a brzy jsem porodila. Porod šel prý ukázkově. Velmi mile mě překvapil a jsem moc ráda, že mě i odrodil. Nástřih byl nutný, ale téměř jsem o něm nevěděla, stejně tak při šití, kdy už jsem se radovala z Tomáška.

Nyní plánujeme další miminko a já už vím, kam opět a ráda pojedu rodit. Ano, do Kadaně.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - nunik 28.12.13 napsala :

Mám jen skvělé zkušenosti. Do porodnice jsem se vypravila 11.10.2013 na standardní echo vyšetření. Když p. doktorka viděla, že se sotva koulím a že už několik dní malého přenáším, oznámila mi, že i když mi vůbec nic není, tak domů už nepůjdu.

V noci mě začalo malinko bolet břicho, ale nic extra. V sobotu ráno jsem šla na zátěžový test, vše bylo ok, jen kontrakce už neodezněly a jen se zintenzivnily. :-D Takže jsem si z normálního pokoje zabalila věci a odstěhovala se na hekárnu. Tady mě kontrolovali každou 1 - 2 hodiny. Sestra v noci nebyla úplně šetrná, ale hodná a uklidňovala mě hodně. Ráno v neděli už to bylo trošku rychlejší, spousta injekcí na vyvolání porodu. Sestra i s doktorkou mě kontrolovali každou chvilku, pořád tam někdo byl.

Nakonec jsem musela na císaře a anesteziologové byli úplně milionoví! I po porodu se ke mně chovali skvěle a uklízečky si chodily pokecat. Zeptala jsem se na vše, co jsem potřebovala vědět a nikdo na mě ani zle nekoukl. Ale je fakt, že ke slečně, co se mnou byla na pooperačním pokoji se chovali trošku jinak, ale z té jsem byla na nervy i já, jinak velký flegmatik. Takže já jsem byla víc než spokojená a i k prťouskovi se chovali milionově.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Buďte v klídku a hlavně se nebojte zeptat na cokoliv.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Papíry o jménu miminka a osobní hygienu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - Anonymní 13.05.13 napsala :

Na kadaňskou porodnici si nemůžu vůbec stěžovat!
Byla jsem přijata na vyvolání porodu den před termínem. Naše malá měla odhad porodní váhy 4,5 kg, tak se rozhodovalo, zda budu rodit přirozeně, nebo císařem. Nakonec se ráno lékaři rozhodli, že to zkusíme přirozeně a kdyby byl jakýkoliv problém, vzali by mě na sál. Jako prvorodička jsem chtěla rodit císařem hned. Jen díky vlídným sestřičkám a paní doktorce jsem během chvilky porodila 4 kilovou holčičku přirozenou cestou. Jsem ráda a za sebe mohu říci, že se mi porod opravdu líbil, personál byl příjemný a humorný, v těch nejintimnějších chvílích jsem se cítila naprosto přirozeně a uvolněně. Moc všem děkuji za úžasnou pomoc, pochopení a porozumění!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně být v klidu, všichni jsou příjemní a ohromní. Vemte s sebou manžela, je to úžasná podpora.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - kjaara 18.03.13 napsala :

Já měla s porodnicí v Kadani hezkou zkušenost a rozhodla jsem se pro ni, protože mi ji doporučilo několik maminek. Rodila jsem v srpnu 2012. Je fakt, že jsem měla celkem hladký porod,což samozřejmě ovlivnilo můj celkový dojem.

Prostředí na „hekárně“ příjemné a útulné. Nedělali potíže s použitím vany v 1. době porodní, přestože již byla odteklá plodová voda (to prý např. v Ostrově vadí). Měla jsem trochu potíž malého vytlačit. Porodní asistentka se chovala příjemně a profesionálně. Vůbec mě nestresovala, přestože jsem pak pochopila, že už to bylo na hraně, což jsem díky ní ani nepostřehla.

S nástřihem čekali do poslední chvíle a udělali ho jednak bravurně (skoro jsem ho necítila) a opravdu jen, protože byl nutný. Když už šlo pak opravdu do tuhého, jen přišel primář, zatlačil trochu na břicho a malý byl hned venku. Jediné, co mě mrzelo bylo, že nenechali dotepat pupeční šňůru a malého hned odnesli omýt, aniž by mi ho dali na prsa. Myslím ale, že to bylo protože byl uvnitř už trošku déle, než měl.

Na šestinedělí byly všechny sestry fajn (dokonce i milé, ochotné a slušné uklizečky), nikdo vyloženě prudérní. Snažily se nám ve všem vyhovět, jak jen to šlo. Většina pokojů nadstandardy, takže i prostředí fajn. Umožnili nám, aby byl s námi celou dobu můj muž, což byla úžasná pomoc. Jinak lékařky, ať už na porodním či novorozeneckém, byly všechny nezvykle příjemné.

Snad bych jen trošku vytkla, že sestry se s námi moc nemazaly co do poučení jak zacházet s miminkem. Jedna nám dokonce poradila, že přebalovat máme vždy před kojením, což jsme zjistili, že je slušný nesmysl. Dítě se vám pokaká vždycky až po, takže vám pak leží ve stoličce až do dalšího přebalení a hlavně ho nestresujete přebalováním, když chce honem jíst.

Příjemné bylo také, že po celou dobu půjčují miminkům kompletní potřebné oblečení, které vrátíte při jeho zamazání nebo až při odchodu domů.

Celkově to bylo v Kadani fajn, nikdo se nechoval nadřazeně či neochotně a ráda tam půjdu rodit znovu. Všem přeji hodně zdraví a štěstí při porodu. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Homeopatika pro podporu kontrakcí, otevírání se a také pro případ, že Vám píchají antibiotika proti nakažení děťátka GBS.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kadaň - kikin 01.03.13 napsala :

S porodnicí mám velmi špatné vzpomínky. Rodila jsem zde 7.1.2012.

Do nemocnice jsem přišla s bolestmi 4.1. Když jsem sestřičce řekla, že jsem v 32. týdnu (což je 7. měsíc těhotenství), a že budu rodit, tak se mi vysmála. Řekla mi, že to nebude tak horké. Nechala mě čekat hodinu, než mě vůbec přijali.

Po hodině mě pak převezli rovnou na porodní sál, kde mi dali kapačku. Tam jsem trčela šest hodin, ale bolesti byly pořád. Jenže podle doktora bylo vše v pořádku, tak mě přendali normálně na pokoj. Ale ani ne po hodině bolesti zesílili. Tak mi dali další kapačku a do toho prášky. Jenže nic nezabíralo a takhle to pokračovalo i další den.

Třetí den ráno jsem sestřičce řekla, že mám tuhé břicho. Na to mi odpověděla, že je to v pořádku. Jenže nebylo, neboť bolesti se objevily ve větší míře, takže následovala další injekce a kapačka. To samozřejmě zase nezabralo. Pak už jsem toho měla dost a nechala si zavolat primáře, ať s tím něco udělá. To byl další problém, neboť tam nebyl, takže jsem v bolestech musela čekat další hodinu na porodním sále obepnuta pásem na signalizaci kontrakcí.

Pak naštěstí primář dorazil, podíval se na papír a zjistil, že malý nemá vzduch a že přestává dýchat - proto ty velké bolesti. Takže mi nasadil kyslík, abych dýchala malému do bříška a řekl, že musím na akutní císař nebo malý nepřežije.

Na císař jsem šla ve 13:45 a malý byl na světě už v 14:07. Nebýt primáře a mého úsudku, tak tu malý dnes není. Kdyby mi při převzetí udělali ultrazvuk, tak by zjistili, že malý má krátkou pupeční šňůru a že nemám plodovou vodu.

Takže já tuto nemocnici doporučit nemůžu. Bohužel i má kamarádka měla tu samou zkušenost jenže se špatným koncem - holčička jí po čtyřech dnech v bolestech zemřela. Takže já budu rodit už jen v Chomutově.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Příbor, vodu neperlivou, časopisy, poporodní vložky. V případě, že je maminka vdaná, tak oddací list a vyplněný papír o jméně miminka.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - Anonymní 24.09.12 napsala :

Řekla bych, že KDYSI bývala celkem vyhlášená. Ted mi to vychází dle ohlasů tak 50:50.

Rodila jsem sice už začátkem 2011, ale ohlasy čtu stále stejné. Některé šťastnější bez komplikací, či se štěstím na tu „lepší“ část personálu jsou velmi spokojené, ale samozřejmě, že se taky najdou špatné zkušenosti…

Z recenzí vyplývá, že část personálu je tragická, to mohu potvrdit před rokem a půl. Vše je o lidech a myslím, že ve zdravotnictví by to mělo být obzvlášť o přístupu k člověku, který právě potřebuje pomoc. A to rodička je! Člověk by však v dnešní době a navíc s certifikátem Baby-Friendly Hospital Initiative" (BFHI) čekal myslím oprávněně více.

Jako prvorodička ze všeho vykulená dnes s odstupem doby narovinu tvrdím, že je to,(nebo možná bylo, třeba už se zlepšily) nejspíš jen o tom papíře. Kojit se nám povedlo jen tak napůl a tam to nikoho moc nezajímalo. Nějaké rady jsem sice dostala, ale takové bych čekala tak nějak i všude jinde. HROMADNÉ školení o kojení s panenkou po 4 dnech těsně před odchodem domů mi jako úplně vhodné nepřijde. Zvlášť, když nás tam spousta docházela pro příkrm. To je taky kapitola sama o sobě. Jedna sestra do malého namáčkla narychlo 3 stříkačky, všude mu to teklo kolem, a chtěla zapsat, že dostal plnou 30. Tak jsem jí řekla, že to bylo sotva dvacet, ať tam tu třicítku nepíše. No bylo to asi druhý den, tak jsem se na víc prostě nezmohla…

Jiná ve 3 ráno mrazivě prohlásila, ať si to dítě nejdřív uklidním. Tak jsem se jen zmohla na zavrčení „to bych ráda věděla jak“. Na odchodnou se naopak jedna moc milá s malým při dokrmu přímo mazlila. Až se mi chtělo brečet, když jsem viděla ten diametrální rozdíl. Každá nastávající maminka řeší (samozřejmě) hlavně porod, a pak zjistí, že největší úskalí je kojení. Ty, co to mají bez komplikací –prominou, si myslím nemůžou pochopit to zoufalství, když to nejde. A dítě brečí a personál je na zabití… Doufám, že u dětských už došlo k nějakému posunu k lepšímu, to byla pro mě dost velká tragédie. A následky „odborného přístupu“ jsme si odnesli domů. Trvalo nám dlouho, než jsme se srovnali i psychicky a „bohužel“ po 2 měsících zůstali pouze na Nutrilonu. Ale malý je zdráv, tak už ty starosti vybledly.

Recenze z poslední doby vypadají lépe, ale opět i negativní jsem našla. Je to jak čtu velice individuální a laik nejspíš neposoudí.
Každopádně vybavenost a možnosti jsou tu na velmi dobré úrovni. Tak doporučuji vzít sebou tatínka, aby se k vám chovali možná lépe, a nebát se říct si o svý. Přeji dobrý personál a žádné komplikace.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se ptát a říkat si o to, co potřebujete!!!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tatínka (s sebou a za manžela:)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - Anonymní 10.09.12 napsala :

V Kadani jsem rodila 5. 9. 2012.

Přístup personálu byl na jedničku. Porod vedla MUDr. Eva Gáborová, která byla naprosto úžasná. Trpělivá, starostlivá, empatická a velice šikovná. O nastřižení, ani šití jsem vůbec nevěděla. S paní doktorkou vedl porod porodní asistent Lukáš, který byl naprosto profesionální, empatický a pozorný. Ani jednomu z nich nelze nic vytknout, naopak, oba byli prostě skvělí. Vše vysvětlili.

Kadaňskou nemocnici můžu jen doporučit. Rovněž ostatní personál byl skvělý, obzvlášť vstřícné byly dětské sestřičky včetně sestřiček na dětské JIP. Co je také úžasné, že nemocnice umožňuje ubytování na nadstandardu i tatínka po celou dobu pobytu, což jsme využili.

Personál: MUDr. Eva Gáborová - porodník, porodní asistent Lukáš

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Absolvovat předporodní kurz, abyste mohly rodit na CAPu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové plínky, čisticí ubrousky, porodní vložky, přezůvky, ručník.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - kristýnaM 01.08.12 napsala :

Do nemocnice jsme s manželem dorazili v půl jedenácté večer, přijala nás hodná paní doktorka. Na příjmu jsem strávila asi hodinu, kde se mnou sepisoval porodní asistent různé papíry a pak jsem šla za manželem na porodní box. Každou chvíli mě porodní asistent chodil kontrolovat a doporučoval různé úlevové polohy.

Když jsem byla na pět prstů šlo se na přípravu (klystýr), nic příjemného, ale na chvíli mi to ulevilo od bolestí, pak už jsem šla na sál, kde mi natáčeli monitor a už jsem tam zůstala do porodu. Na sále už byl porodní asistent celou dobu a když se šlo už rodit tak rychle přiběhla paní doktorka. Všichni byli na mě moc hodní a chválili mě, což mi dodávalo sílu.

Malej se narodil 24.7.2012 v 5.26, pak následovalo šití, což trochu bolelo, ale přežila jsem to, malýho mi dali na sále hned k prsu a krásně se hned přisál. Na sále jsem pak byla dvě hodinky a pak jsem šla na pokoj. Měla jsem domluvený nadstandard s klimatizací, což v létě hodně doporučuji. Personál fakt přjemný, nemůžu si na nic stěžovat.

Na tento porod budu ráda vzpomínat, byl sice bolestivý, ale za to naprosto přirozený, bez různých urychlováků.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud se budete rozhodovat mezi Mostem a Kadaní, jeďte určitě do Kadaně! První porod jsem měla v Mostě a s Kadaní se to nedá srovnat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

V porodnici jsem dostala vše kromě plen pro miminko, ty musíte mít vlastní.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Kadaň - Anonymní 21.07.12 napsala :

Byla jsem přijata týden po termínu porodu ve čtvrtek dopoledne na doporučení mého gynekologa, kdy mě přivezl manžel s tchánem. Žádné bolesti ani poslýčky jsem neměla, takže jsem jako prvorodička nevěděla do čeho jdu. V pátek mi dělali zátěžový test, byla jsem na UZ a kontrole plodové vody aby viděli, jak je na tom miminko a jediný můj úkol byl nejpozději do neděle porodit :). Porod se rozběhl v šest hodin v pátek večer.

V sobotu ráno v osm jsem se odplazila na porodní sál. Sestřička mi řekla jestli chci tatínka u porodu ať mu zavolám. Manžel okamžitě sedl do auta a do hodinky dorazil. Sestřička a porodní asistent se o mě starali perfektně. Každou čtvrt hodinku přišli, zkontrolovali mě a miminko a pomáhali s radamy, jak si ulevit, donesli a podali mi napít - nemůžu si vůbec na nic stěžovat.

V pět odpoledne se malý narodil. Pan doktor byl úžasný. Vůbec jsem necítila ani nástřih ani šití. Porod jako takový byl rychlí a bezbolestný - žádný epidurál a nic podobného jsem neměla. Po porodu přijel tchán pro manžela. Sestřička se zeptala, jestli by mi nevadilo, že by tchána pustili k nám na porodní sál. Přikryli mě peřinou aby nebylo nic vidět. Oblékli tchána do pláště a bez problémů ho pustili za námi na sál. Poté mě na mou žádost přestěhovali na nadstandartní pokoj, abychom měli s malým soukromíčko jen pro sebe.

S manželem jsme byly z této porodnice nadšení. Sice jídlo bylo hrozné ale přístup lékařů z hlediska profesionálního i lidského přístupu perfektní. Jen sestřičky na oddělení, tam byl problém. Jedni se vám snažily pomoc, pak tam byly sestry velice nepříjemné a chvilkama mi přišlo, že otravuju a tak jsem tam moc nechodila, když jsem nemusela. Chování těchto sester mě docela mrzelo, myslela jsem si jako zdravotní sestra, že jsou tam pro maminky a jejich děti, bohužel to vypadalo, že si tam jdou vypít kafe, pokecat a když jako maminka něco potřebujete, spraží vás pohledem a když je to akutní, znechuceně se zvednou aby vám pak na pokoji daly hodně najevo, jak jste vlastně ,,blbá" když to jako prvorodička nevíte a odešla s pohledem příště už s takovou věcí neotravujte.To mě hodně zklamalo, jinak nebýt těchto sester byla by to fajn porodnice. Naštěstí jich tam moc takovejch nebylo.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby si šli porodnici před porodem prohlédnout a informovat se.Nadstandartní pokoj si zarezervujte při příjmu do porodnice.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Je lepší si vzít vlastní příbor. Jinak máte vše k dispozici.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - cubykiwi 23.04.12 napsala :

Porod jsem měla v termínu 16.04.2012
Do nemocnice jsme přijeli asi v 01.30 min… přijala mě moc hodná a simpatická mladá pani doktorka Dvořáková.
Porod se rozběhl samovolně takže malá byla na světě v 7.30 hod.
Lepší péči a přístup jsem si nemohla přát byla jsem opravdu překvapena … Můžu jen chválit a doporučovat…
Všichni jsou tam neskutečně hodný milý a příjemný paní doktorka Dvořáková byla u porodu výborná MOC DĚKUJI!! a ještě bych jmenovala dětského pana doktora Lux Peter úžasný pan doktor a opravdu to s miminkama umí :-))

Všem moc moc moc děkuji!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vložky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - graf 06.02.12 napsala :

Prvni dojem nic moc. Prijimala me celkem neprijemna sestra - mozna to bylo nocni hodinou, mozna mela jen spatny den,ale ja jsem se desila co prijde dal. …nastesi vse bylo super tuto porodnici vrele doporucuji! Rodila jsem v cervnu 2011 a personal se mi celych 16 venoval za vsechno moc diky!! Manzel tu se mnou mohl byt celou dobu. Takze predporodni, porodni a poporodni pece super.Z oddeleni sestinedeli mam smisene pocity. Byl to muj prvni porod, ze vseho jsem byla vyjukana. Kdyz mi sestra prinesla po dvou hod Jirika, v rychlosti mi ukazala, jak se prebaluje, koji a kdyby se dusil, jak s nim ma zatrepat......takze jsem byla pro jistotu celou noc vzhuru. Vsude je asi neco,ale tuto porodnici doporucuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodne sil:-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlozky, plinky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - xKristinkax 31.01.12 napsala :

Zkušenost s porodnicí v Kadani hodnotím na 100%… sestřičky i lékaři byly moc milý a ochotný… rodila jsem v nemocnici poprvé a nemám k ní žádné výhrady… doporučuji všem… Speciální dík patří panu doktorovi Pokornému, který zachránil život mému synkovi.. dále děkuji všem sestřičkám i dětskýmu doktorovi, ale bohužel neznám jména… myslím si že za ten týdenní pobyt se ale všechny sestřičky vystřídali :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - Renatka30 15.11.11 napsala :

Taky se ráda připojím ke zkušenostem z porodu v kadaňské porodnici - rodila jsem zde své první mimi v roce 2007 a ted druhé v květnu 2011. Oba porody dobré i když s poporodníma komplikacema, které personál uměl dobře vyřešit. Spokojenost. Druhý porod jsem měla přímo suprové sestřičky i doktorku. Příjemné prostředí, vyšli mi vstříc s plánama jak bych chtěla při porodu se uvolnit a lépe zvládat porodní bolesti - prostě si nemůžu ztěžovat, ba naopak. Profesionalita, vstřícnost - kdybych rodila po třetí (ale třetí opravdu neplánujeme :) ) tak opět v Kadani.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - sulawesi 24.10.11 napsala :

Velká spokojenost
Moje zkušenost s porodnicí v Kadani kde jsem rodila 10.10. 2011 svou druhou dceru byla opravdu skvělá. Od příjmu na porodní sál až po oddělení šestinedělí mohu říci jen slova chvály! V první době porodní jsem měla pro sebe příjemnou místnost, kde jsem odpočívala i se svým přítelem, každou chvilku mě chodila sestřička kontrolovat. Druhá doba porodní-porodní sál, porod vedla mladá porodní asistentka škoda nevím jak se jmenuje byla ale perfektní a strašně milá, celou dobu tam byla semnou a se vším poradila. Na její laskavý přístup nezapomenu. Po píchnutí vody už to bylo rychlý, sprcha a odchod na sál a do hodinky byla malá venku. Stejně tak patří velké díky dětským sestřičkám, sestřičkám na šestinedělí, vždy byli ochotné poradit, vysvětlit.Stejně tak byla ochotná a moc milá dětská doktorka. Tuto porodnici sama za sebe mohu jen doporučit.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kadaň - GB 29.09.11 napsala :

Já porodnici Kadaň absolutně nedoporučuji, zejména díky novorozeneckým sestrám, které se věčně válejí jen u televize a vůbec se nestarají o to, co se kde děje. Vím, že stížnosti na ně byly už dříve a zatím se tam nic nezměnilo. Pořád jsou stejně otrávené a nesnesitelné. Hlavně s nimi mají problém maminky po císařském řezu, když si chodí pro příkrmy. Speciálně v noci… Přišlo mi, že sestřičky se chodí na oddělení jenom VYSPAT. Rodila jsem tam v květnu 2011 a více mě tam nikdo nedostane. Tohle není pouze můj názor, hodně maminek, co znám z okolí, a rodily v Kadani byly dost nespokojené.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně pevné nervy a hodně síly

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - Anonymní 19.09.11 napsala :

Porodnici Kadaň mohu jen doporučit. Všude se najde „někdo“, kdo to prostě zkazí, takže až na jednu porodní asistentku, byl veškerý personál naprosto perfektní. Díky ní byl porod zbytečně delší a při šití ji musel pan doktor vystřídat. Raději nevzpomínat. Ale jinak všechny sestřičky byly obětavé, ochotné, měli profesionální přesto lidský přístup. Zejména sestřičky od novorozeňátek. Moji maličkou jsem k sobě dostala až dva dny po porodu skrze problémy, které jsem měla. A oni mi ji přivezli nejen na kojení, ale i pomazlení. Pediatrička a ošetřující lékaři byli taktéž skvělí.
Porod přišel, pro personál, v nejméně vhodnou dobu. Okolní nemocnice (Ostrov n/Ohří, Karlovy Vary) měly zavřené porodnice z důvodu rekonstrukce, takže porodnice v Kadani byla úplně plná. I tak sestřičky i doktoři byli příjemní. Pobyt v nemocnici se nám o dva dny protáhl z důvodu nízké váhy naší holčičky, takže jsem tři dny, hned po uvolnění, strávila na nadstandarním pokoji, kde jsem byla velmi spokojena. Přece jen, chtěla jsem soukromí.
Když vše shrnu, pokud bych měla někdy ještě rodit (teď jsem pár týdnů po porodu, takže o dalším nechci ani slyšet :)), tak jedině tam.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pevné nervy a plínky :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - milka1001 20.07.11 napsala :

Dobrý den. Chtěla bych vřele doporučit porodnici v Kadaňi.Rodila jsem před týdnem a byla jsem velice spokojená jak před porodem tak na šestinedělí tak i dětské oddělení bylo super.Touto cestou bych chtěla poděkovat celému personálu gynekologicko-porodnickému oddělení.Martina Přibylová a Lukáš Přibyl

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - lucieVal 20.07.11 napsala :

Prosím o radu. Byla jsem se v porodnici Kadaň podívat na začátku těhotenství. Teď mám před porodem a jsem z Litvínova. Sestra v Kadani říkala, že se nemusí předem zaregistrovat. Máte s tím někdo zkušenosti kdo nejste z Kadaně? Mám z toho takový divný pocit, do Mostu rosit nechci.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - Kataska 20.07.11 napsala :

Obecně porodnici v Kadani doporučuji bez větších výhrad. Všechno je to jako vždy o lidech a o systému. Na začátek chci podotknout, že jsem rodila plánovaným císařským řezem, akutní porody se asi liší…Příjem probíhal v pohodě, doporučuji si dát noční košily a pantofle na vrch tašky, při příjmu se hned do ní budete převlíkat. Příjem trvá min 0,5 hodiny, než vás natočí, všechno sepíšou. Mně hned při příjmu udělali chybu v zápise a zjistila jsem to až den po propuštění. Raději si všechno zkontrolujte a přečtěte.
Musím říct, že personál porodnice v pohodě. Jsou citliví, často se ptali jestli něco nepotřebuju, jak se cítím atd. Hodně mě překvapilo, že udržují tzv. „intimitu“. Nenechají Vás někde ležet polonahou před lidmi, mě schovávali i před přítelem :) na sále super lidi taky. Sestřičky z novorozeneckýho jsou moc fajn a o dětičky se starají jako o vlastní :) Pokoje nadst.jsou taky v poho.
S sebou si určitě vemte pleny, ty po vás budou taky chtít hned resp. vy je budete hned potřebovat a ty tam nedávají. Jinak je tam vše, kosmetika i oblečení pro mimi. Já pořídila Huggiesky New born s org. bavlnou, no zní to skvělě, ale malej se mi v nich pročůral snad pokaždý, takže oblečků bylo málo a já to na pokoji ještě vždycky přemáchla, bylo mi trapný si říkat denně o sedmery nové dupačky. Takže já tyhle pleny už neee!
Teď tu čtu o noční košily - já měla s sebou tři a všechny jsem využila, malej mě počůral a pokadil :-) ale dávají i jejich, je na vás, člověk se přeci jen cítí lépe ve svém

Shrnutí:

 • popletli mi tam nějaký info v záznamech
 • malej měl dva časy narození (!) byt rozdíl minuta, ale z principu měl dva časy, při opravě na mě koukali, jak nevím co (bez slova omluvy)
 • strava dobrá, ale naprosto nevhodná pro KOJÍCÍ MATKY (kynutý knedlíky a šátečky jsou na dětský prdy fakt good)
 • z personálu se představila jen jedna sestra, nemají ani visačky se jmény, ani doktoři
 • jen jedna sestra je nepříjemná, je to mladá hezká holčina, ale neusměje se za celej den, asi jí to neba
 • příjemný personál jak sestry, tak dětský (bez velkých výhrad)
 • čistota
 • hodně chválím moc příjemnou aneztezioložku sestru myslím, že Jitka se jmenovala, ta se mnou porod prcka obrečela :-)
 • doktoři jsou ochotní odpovídat
 • fakt se hodně dbá na kojení, nenechají vás dokud to nepůjde správně :-)
 • dobrej nemocniční čaj :-)

OBECNĚ DOPORUČUJI

Nahlásit
neutrální
Porodnice Kadaň - Anonymní 20.07.11 napsala :

Ahoj holky, nevím zda píšu dobře. Ještě jsem v této porodnici nerodila, ale za 14 dní se do Kadaně chystám jestli nebudu přenášet. Mám dotázek k oblečení pro mě do porodnice. Dávají tam jejich noční košile nebo si musím vzít svoje. Na noční košile moc nejsem a v mojí velikosti, kterou mám teď v těhotenství snad nevyrábí pyžama :) Mám přibalenou pouze jednu. Tak nevím jestli mám shánět a nebo mi tam dají. Díky moc Lucka

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - naty01 06.07.11 napsala :

Chystám se zde rodit a upřímně se opravdu těším. Byla jsem zde týden s hrozbou předčasného porodu a musím říct, že tak hodné sestřičky jsem nikde v nemocnici nepotkala. Doktoři jsou taky skvělý-hodný a všechno trpělivě vysvětlí, pokud se zeptáte-nikdo na vás neháže nepříjemné pohledy, prostě opravdu prostředí, kde se člověk cítí moc dobře.
Jídlo mi taky chutnalo-prostě všem opravdu doporučuji.

Tak ještě zvládnout ten porod–a co jsem tam stihla za ten týden pochytit, zdá se mi, že i při porodu se dbá hodně na požadavky rodiček a jejich potřeby…výběr polohy atd. :))))

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - mony-s 05.07.11 napsala :

také jsem rodila své první dítko a to v kadaňské porodnici a byla jsem opravdu mile překvapena. Celý personál byl velice milý a ochotný. Rodila jsem o 4 týdny dříve a narodil se nám zdravý chlapeček Matěj, při porodu porodní asistentka i doktorka hodně pomáhali. Matěj musel být 24 hod na JIP kvůli předčasnému porodu, i tam byl personál parádní, chodila jsem tam každé 2 hodinky se na Matýska dívat a zkoušet kojit. Při kojení jsem měla problémy (nešlo to mě ani tomu špuntíkovi) ale sestřičky byli opravu ochotné mi pokaždé pomoct s přisátím miminka, žádná se sestřiček se netvářila otráveně, i když jsem tam chodila celkem dost často :-)
Jídlo na nemocnici chutnalo dobře, máte na výběr ze 3 jídel, což mě dost překvapilo.
Kdybych se rozhodla pro druhé dítko, určitě jedu rodit do Kadaně, všem tuto porodnici doporučuji

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - Luciasek86 10.05.11 napsala :

Rodila jsem také jenom jednou,ale byla jsem spokojená.Byla jsem dotkorem odeslána do porodnice pro špatné ozvy a personál byl teda moc hodný,byla tam mladá sestřička a byla moc hodná,tu noc tam rodila jedna paní a já ležela přímo naproti boxu:-).Sestřička mi donesla svůj slazený čaj abych měla aspon nějakou energii,když jsem nesměla jíst,dovolila mi chodit k nim na záchod,protože na předporodním byly záchody obsazené,byla moc hodná.Při porodu pomáhala PA s dýcháním,radila co a jak a dr na konci porodu byla taky skvělá,nemůžu si stěžovat na nic,krom jednoho,ten den tam rodilo několik ženských a tak potřebovaly box a nechali nás celý 2hodiny před porodníma boxama a každej na nás koukal co tam chodil:-((( to jediné byl mínus,ale vím,že za to nemohli.Šestinedělí bylo taky supr krom jedné sestry starší,která byla celkem od rány a nepříjemná,jinak bylo supr a byla jsem spokojená i tam.Já doporučuju a po druhé tam půjdu zase.
Jsou tam nadstandartní pokoje,je jich asi 6 na šestinedělí a 2 na porodnici.Koupelna je krásná po rekonstrukci,záchody jen z části,ale v pohodě.Jídelna má polstrované měkké židle:-) a jídlo mě osobně chutnalo,nebo jsem měla štěstí:-)na dobrá jídla.

Personál: Mudr. Jana Oulická

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vzít si další poporodní vložky,na šestinedělí dostanete,ale nevyjdete s nima,ostatní dostanete a pro miminka je jak kosmetika,tak pleny látkové tak oblečení,a pro mimčo vzít si ubrousky s plenama.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

pro sebe košilku či pyžamo a určo pevnější kalhotky-budete mít 3vložky najednou:-)já měla svoje plus tátovi pevný trenky:-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - Adysa 07.04.11 napsala :

Nemám srovnání s jinými porodnicemi, rodila jsem jen jednou, a to v Kadani, ale šla bych tam rodit znova. Se samotným porodem jsem byla spokojená, vše probíhalo přirozeně, v pohodě, PA velmi příjemné, hodně mi také pomáhal manžel, byl celých 14 hodin u mě, prostředí čisté, měli jsme k dispozici dvojpokoj s velkou vanou, sprchou, lany, míčem, postelí atd. Porodní asistentky byly opravdu perfektní, milé, pomáhaly. Horší to už bylo na poporodním. Dětské sestry nepříjemné, zejména dvě… tuším, že Marcela a Gábina (ale nejsem si na 100%jistá). Protivné, neprofesionální, při každém dotazu se tvářily jako by je všichni otravovali. Ale tím nechci házet všechny do jednoho pytle. Byly tam i milé sestřičky, na kterých bylo vidět, že svou práci mají rády. Škoda, že chování dvou ..... vrhá špatný stín na celé oddělení. Nadstandardních pokojů je tam asi 8-9, ale bylo plno a musela jsem čekat než mi jeden přiřadili. Pokoj byl čistý, dostačující, sprchy už byly horší, ale dalo se to přežít. Jídlo nic moc, ale to asi všude. Každopádně bych do kadaňské porodnice jela rodit znova. Doufám, že se příště těm dvěma opravdu hrozným sestrám :)

Personál: Zuzana Krausová a spol.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

už to tu bylo popsáno

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - Eronek2009 03.11.10 napsala :

Vrele doporucuji! Skvely personal, ochotne sestricky, maximalni komfort a uzasna pece.
Nekolik ndstd pokoju s TV, telefonem, vlastnim wc a sprchou…

Pokud nekdy rodit, tak znovu v Kadani!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - dominik20 07.04.10 napsala :

Ahoj maminky,
porod se blížil a já ne a ne se rozhodnout kde přivést na svět své první miminko.Na konec jsem se rozhodla pro porodnici v Kadani a jsem zato velmi ráda.Přijejí trvalo krátce a příjemně. Prostředí bylo klidné a pokoje na předporodním uklidnující alespoň pro mě.
Bohužel si nepamatuji porodní asistentky a paní doktorku kteří mě rodili měla jsem jiné starosti,ale byli užasný strašně mi pomohli no prostě personál na porodním profesionální Dominiček byl velikej,ale zvládli jsme to díky takovému dobrému týmu porod nebyl ostrašující a pokud budu chtít druhé mímo tak uřčitě zvolím tuto porodnici znova.
Co se týče oddělení po porodu tak já volila nadstandartní pokoj má to velkou výhodu miminko a vy máte větší klid než na normálním pokoji kde je více rodiček.
Sestřičky na oddělení v poho dost nám pomohli a byly přijemný teda alespoň pro mě nemůžu si stěžovat.Oblečky pro mimčo půjčůjí a pravidelně doplňují není potřeba vozit své z domova.Kosmetika je také k dyspozici,ale já měla svou.
Na závěr všem doporučuji na 100% velká spokojenost a velké díky všem co mi pomohli na svět přivést mého syna Dominika.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid není to zas tak strašné je to ten nejhezčí zážitek v životě který můžete zažít po dlouhých devíti měsících vás čeká něco užasného a nepopsatelného.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně doklady potřebné pro miminko,plenky,ubrousky,zavinovačku(důležitá).Pro vás župan,noční košili,kojící podprsenku,spodní prádlo doporučuji tmavé,ručníky,hyg.potřeby,vložky i když na porodním dostanete nebudou vám stačit takže nezapomenout,jemný toale

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kadaň - Anetta 11.12.09 napsala :

Ahojte holky.
Rodila jsem poprvé, teda pokud se dá SC říkat porod..
Přijetí proběhlo vcelku rychle. Lékaři moc příjemní..Hrozně bych chtěla pochválit porodní sestřičky, které se o mě staraly.. A musím říct, že se mnou měly práce dost, když jsem jen ležela a čekala, až se o mě postarají. Byly velmi příjemné, milé ochotné a lidské. I v nepříjemné chvíli, kdy mi bylo hrozně se chovaly jako PROFESIONÁLKY! Ono milé slovo udělá hrozně na psychice, jen díky nim musim říct že jsem to zvládala skvěle a optimisticky! To bylo samé mamčo a bude to trochu bolet zlatíčko jen kvůli nim se člověk snaží být statečný…
Po porodu mě čekalo nepříjemné vstávání a samozřejmě převzetí naší maličké..
Nebyla jsem spokojená s dětskýma sestrama..věčně seděly u bedny v zadu v kamrlíku děti často bylo slyšet jak pláčou a s nima to ani nehlo..Jednou v noci asi v 11h jim ta telka řvala přes celou chodbu. Jako čerstvá maminka jsem neměla žádné zkušenosti byla jsem překvapená, že o kojení mi povídaly až patý den ( rozžužlané bradavky ) a i o stravování v době kojení..Každá říkala něco jiného ohledně toho jídla. Poporodní sestřičky pořád říkaly ať ještě odpočívám a dětské kdy už si malou vezmu..
Mléko se mi nedělalo, takže stres z neschopnosti nakrmit své dítě a neustále chodit pro příkrmy bylo velmi nepříjemné. Po každé výraz typu co otravuješ..
V porodnici jsem byla týden. Ke konci pobytu to bylo samé zvážit před kojením, po kojení. To by se dalo pochopit, ale jedna slíknout dítě, druhá proč ho nesete svlečené a pořád do kola. A když jsme měly odcházet, tak jsme měly jít zase na vážení a sestra na mě koukala jak z jara, proč jí jdu vážit, když jdem zítra domu..prej tam se budete taky vážit? Je to logické, ale copak jsem si to vymyslela já??? Když jsem se bavila s ostatníma holkama, měly úplně stejné problémy. Malá měla v porodnici v noci slušné záchvaty (prdíky) a nejen, že je člověk vynervovaný, že ruší ostatní, ale když pak ještě přijde sestra a řekne PROBOHA CO TADY S NÍ PROVÁDÍTE stylem jako bych jí snad vraždila nebo co, moc vám to nepřidá…
Po SC se pár dní nemůžete kvůli jizvě narovnat (ten den jsem toho měla už plné kecky .. běhání po různých vyšetřeních apod.) a ta blbá sestra mi řekne ježiš narovnejte se chodíte strašně shrbená vždyť vás musí hrozně bolet záda!!
Pak když jsem měla jít domů, za mnou přišla vrchní sestra co měla na starosti poporodní sestry a ptala se, jak jsem byla spokojená, pěla jsem chválu na její sestřičky a když jsem si začala stěžovat na dětské, poslala za mnou jejich šéfku vše, co mi vadilo jsem jí řekla a to samé i kamarádka, co tam taky rodila (nebyl to jen můj názor) a ona že s tím něco udělá.. Tak uvidíte holky, třeba se něco změní. Myslím, že u přirozeného porodu by jste byly spokojené, protože by jste se o miminko staraly rovnou. I když kamarádky rodily normálně a informace ohledně péče o miminko se k nim skoro žádné nedostaly.. Třeba se mě ptaly, jak nechat odkrknout. Sakra prvorodička nemá zkušenosti, bojí se, aby miminku nějak neublížila a dětské by měly být příjemné měly by na miminka brebtat a být jako med (to jsem říkala té vrchní a ona na to, že špatná nálada k jejich profesi nepatří ).. Myslela jsem, že sestry porodní budou semetriky když dělají pro mě dost náročnou (musí mít žaludek! fakt je obdivuji) práci. Nejvíc mi vadilo chodit k dětským pro ty příkrmy, jako bych je obtěžovala či co..
Kamarádce pořád tvrdily, že malej má prdíky vůbec jí nekadil až pak když jí chodil na ozařování kvůli žloutence se dozvěděla, že u nich kadí, protože ho dokrmovali!!!Takže on měl celou dobu chudák malej hlad, protože ona neměla skoro žádné mléko a nikdo na to nepřišel..A pro příkrm se skoro za nima bála jít, jestli jí dají.. hrůza

Takže: lékaři ať už vaši či dětský, nebo rehab. sestra moc příjemný
(probíhá tam povídání o kojení, o stravování) - setřičky porodní perfektní - dětské líné, nepříjemné (jen jednou jsem tam měla prima sestřičku je to pak úplně o něčem jiném.. - nadstandarty dobré, strava hrozná

Teď už bych nebyla tak vyplesklá, asi bych sem šla znovu, protože bych měla zkušenosti s prvním dítětem..
A na dětské bych v duchu hodila bobek a neronila slzičky! :)

Anet

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky, vložky ( i když já dostala - nebojte se špalků, pak si dáte dvě či tři v řadě…nejlepší jsou takové ty gázové,dobré jsou i gázové stahovací kalhotky .. dětské oblečky i látkové plínky půjčují a pravidelně mění a i drogerie je od nich ( sice john

Nahlásit

Fotky z porodnice

Malá Věruška narozena 12.9.2015 v 7:04

pohled z okna pokoje

hekárna

pokoj nadstandart

pokoj nadstandart

hekárna

Na porodním sále

Pojedeme domů

Malý Adámek v porodnici Kadan

Po porodu

Tak to je malý Lukášek.

Přidejte Vaše fotky k porodnici Kadaň.>

Děti z porodnice Kadaň

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti, které se narodí v porodnici Kadaň
Golmankova Nelinka neznámé 12.01.2020
Děti narozené v porodnici Kadaň
Zuzanka95 Podbořany Emma Marie
51 cm, 3210g 27.03.2019
LadyEl ?
neznámé 12.03.2019
Deninkai Klášterec nad Ohří Tadeaš neznámé 10.02.2019
Funnynka Chomutov Jakub neznámé 01.12.2018
Natalie001 Natálie
46 cm, 2480g 04.11.2018
Cathren Chomutov Kristýnka
50 cm, 3320g 04.10.2018
Marie Katarinka Marie Katarina
48 cm, 2880g 28.09.2018
pajab92 Louny Kryštof 53 cm, 4370g 18.09.2018
Balinka Vávrová Jan Rudolf 49 cm, 3150g 19.08.2018
MonikaaDavidek David
51 cm, 3680g 03.08.2018
Antena93 Laura
49 cm, 3140g 31.07.2018
LLucieeeeee Mareček
51 cm, 3690g 26.07.2018
Denisek 24 Kadan Martinek
44 cm, 1130g 02.07.2018
Miky masa Katie
44 cm, 2350g 01.07.2018
ELIŠKA-ŠAŠKOVÁ ELIŠKA
50 cm, 2750g 01.07.2018
SimcaNaty Kovářská Natálka
47 cm, 2750g 29.06.2018
Pavel95 Kubíček
51 cm, 3430g 26.06.2018
Kleer007 Louny Matyášek
48 cm, 3630g 23.06.2018
theatheodora vejprty Emílie
48 cm, 3080g 19.06.2018
sladke-mameni Praha Tomáš 51 cm, 3630g 15.06.2018

Rodily v porodnici Kadaň

Chystají se rodit v porodnici Kadaň

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Kadaň?