Co ze syrové červené řepy?

1938
13.9.10 20:08

Co ze syrové červené řepy?

Ahoj tchýně mi dala jednu vetší řepu a já nějak nevím, co s ní? Poradíte? Nechci odšťavňovat, spíš nějaké jídlo, polévku apod…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1702
13.9.10 20:09

Nejlepší je boršč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9348
13.9.10 20:10

Já celou řepu oškrábu, v alobalu poliju balsamikovým octem, trochu máslem a přidám snítku tymiánu, zabalím a peču. Je to vynikající :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mellanie
13.9.10 20:16

AHOJ.
Dělám z ní salát.
Naprosto úžasnej. Řepu uvařit tak nějak do měkka.
Natrouhat na velkých očkách,přidat česnek rozetřený se solí,(pro gurmány může přijít i křen nastrouhaný),trošku pepře a zalít bud jogurtem,ale my máme radši majolku,promíchat.Vychladit a s pečivem super a zdravé.

• Nahlásit
  • Citovat
125
13.9.10 20:27

Ja taky cetla taky ted cetla nekde nejaky super recept z cervene repy :-) ale nemuzu si vzpomenout kde jak ho najdu hodim sem :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18400
13.9.10 20:45

Delam salat,podobny jako Kamccaa..jen ze syrove repy,nastrouhane na jemno,pak pridam utreny cesnek,jogurt,pepr,sul..skoda repu varit,ma pak o pulku min vitaminku :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9217
13.9.10 20:54

ja robim salat zo surovej repy, ako ked sa robi zo struhanej mrkvy..

nastruhana repa + citron + cukor, da sa pridat aj mrkvicka

a dalsi sposob, ze struhana surova repa s nastruhanym chrenom a da sa to zjemnit aj struhanym kalerabom

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
13.9.10 21:25

Hmmmm :think: tak bud to bude borsc a nebo ten salat. Balzamikovy ocet nemam :-? A ted mi jeste reknete…kdyz tu repu strouhate, to mate rukavice? Nebo se ty prsty daji pak necim vycistit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18400
13.9.10 21:59

Docela dobre se to smyje :-) ,horsi je,jak to pri strouhani strika,bacha na triko a okoli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9217
14.9.10 15:14

ked sa to hned umyje, ide to aj z tela, aj z oblecenia..horsie, ked si clovek flak hned nevsimne, to ide zle aj z kuchynskej linky :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mellanie
14.9.10 15:16

Já teda strouhám tak,že mám na ruce igelitový sáček. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
125
14.9.10 20:49

Holky delala jsem luxusni salat z cervene repy mnamka:-) Nastrouhat ceervenou reku a okurku:-) a dat sladkokyselou stavu:-) med cukr jablecny ocet sul pepr:-))) mno mnamecka:-)))) a nic nebylo zfifrane jen trosku moje rucicky ale jinak vse v pohode:-)))) :jazyk: :jazyk: :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5983
26.2.12 14:58

Narazila jsem na tohle fórum, tak jsem hned udělala salát a polívku (kuřecí vývar, řepa, maso, zakysaná smetana, brambory) a asi jsem se zamilovala do řepy :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2630
21.7.12 18:02

Mamka zavařuje červenou řepu se zelím, je to absolutní žrádlo :srdce: :palec: Nikdy nám nestačí zásoby do další dávky :D Jíme to pak jako přílohu k jídlu, nebo z toho děláme různý saláty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6542
14.10.16 17:35

Oživuji. Máte ještě někdo nějaký nápad na to jak upravit řepu, ale nechci vařit. Je tady recept na salát. Ještě nějaký nápad na využití řepy za syrova? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama