Autosedačka Concord Trimax

234
22.11.07 08:13

concord trimax

Nemá někdo zkušenost s touto autosedačkou?
Chtěla bych taky vědět v jaké je váhové kategorii? Většinou ji nabízeji jako sedačku od 9 do 18 kg, ale už jsem ji taky našla jako od 9 do 36 kg.Můžete mi poradit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7113
22.11.07 08:30

Autosedačka Concord Trimax byla až do ,loňska prodávána jako 9-36, s tím, že v kat 9-18 se používala tak jak je, tedy s 5 ti bodovým pásem, poté se na kat. 15-25 přikoupily vysoká záda bez pásů a ty s těmi pásy se odmontovaly společně s mechanizmem naklápění, a v kat 22-36 se pak používal pouze jako podsedák, a proto to byl Trimax- jako tři sedačky v jednom, jenže strašně složité a neměla dobré výsledky v testech- měla pouze 2 hvězdičky.
A od letoška se prodává jen homologovaná jako 9-18 tak jak je, už se nerozebírá, a u testů dopadla u testů lépe- 3 hvězdičky.
No a proč se prodává někde 9-36 a někde 9-18, protože někde mají ještě staré zásoby z let minulých, oni se ty potahy barevně moc neobměňují a vyprodávají to.
A jinka za tu cenu (4,5-5,5 tisíc podle potahu) je na trhu několik bezpečnějších sedaček např. Besafe Izi Combi, Roemer King TS plus,Roemer kIng TS, všechny se 4 hvězdičkama, a hlavně Trimax jde strašně málo polohovat, má jen 2 stupně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
22.11.07 09:39

Tu besafe izi combi jsem nejlevnější našla za 7000.Jinak v té concordce měl malej nejvíc placu.Zkoušela jsem ho dát třeba do maxi cosi a byl tam děsně napresovanej, a to je docela hubňour.Akorát měl zimní bundu.Neumim si představit že bych ho tam dala třeba za dva roky.Romerku jsem pravda nezkoušela ale tu tady u nás neměli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7113
22.11.07 10:06

Omlouvám se Besafe Izi Comfort je správně( mám ji za 4290,–), Besafe izi Combi je totiž 0-18 a ta je optravdu za 7 a výš, člověk někdy píše rychleji než myslí a už to je. Ale tu Roemerku vyzkoušejte, já je prodávám nejvíce, ona ta Concordka má více placu, ale je to proto , že má menší boční ochranu, oproti těm co jsou zase bezpečnější, tam jsou vyšší bočnice, aby bylo dítě chráněno při bočním nárazu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
22.11.07 10:17

a vy máte i internetový obchod?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7113
22.11.07 10:26

Já mám kamenný obchod, ale i posílám, www-stránky jsou uedeny pod mým příspěvkem, oproti internetovým obchodům mám ty sedačky na skladě( v prodejně), takže dodání většinou do 3 dnů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
22.11.07 10:44

a co třeba romer prince?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
22.11.07 10:53

ještě mě tak napadlo , jak to že ta concordka je cenově srovnatelná třeba s romer, když bezpečností je na tom hůř a i třeba tím že nejde moc polohovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7113
22.11.07 11:32

Roemer Prince je zvětšený Lord, a oproti King TS je tedy o maliko větší, ale nemá to upínání TS a oproti King TS plus nemá snadné výškové stavění pásů.
A s těmi cenami, ty si stanovuje výrobce, a třeba v kat. 9-18 je nejdražší na trhu asi M-C Tobi a taky má pouhé 3 hvězdičky, a Roemer je levnější se 4 hvězdičkama,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1308
22.11.07 12:39

Jen chci oponovat, že třeba v Německu autosedačka Concord Trimax testy jeden rok vyhrála. Takže ono i záleží kdo a kde a jak testuje…
V Česku vyšla hůř, i proto, že jí testovali i bez opěradla pouze jako podsedák v kategorii 18 - 36kg a to jasné, že vyjde hůř, než ty autosedačky 15kg+ co zádovou opěrku mají. Kdyby jí testovali se zádovou opěrkou z Concord Lift, která se dá vyměnit za tu stávající s pásy, tak by určitě vyšla lépe. Viz i to testování v Německu.

Máme tuhle autosedačku a jsme s ní spokojení. Je to druhá autosedačka v rodině. První máme MC SPS. A Concordka určitě vzhledem k mnohem vyšší zádové opěrce vydrží Aleškovi déle než ta MC. A budu radši, když bude mít co nejdéle pásy v autosedačce než jen ty z auta. Takže tak…

Ale ono to fakt záleží, co od autosedačky chceš, atd. My jsme max spokojení. A určitě chceme pak koupit i tu Concord Lift a zádovou opěrku přendávat, podsedáky budou zůstávat v autě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7113
22.11.07 12:48

Jsou pouze jedny testy, všechny dělá německé ADAC, takže není možné, aby jeden rok to dělal někdo jiný a vyhrála, pouze v roce 2003 ji testovali jako 9-36, a proto dostala pouze 2 hvězdičky, a v roce 2007 ji testovali jako 9-18 a proto už dostala lepší hodnocení 3 hvězdiček, ale nikdy nevyhrála.
Sedačka která od Concordu vyhrála byla Lift pro tect v roce 2005 a Lift Evo v roce 2006, ale i v ostatních letech dostávaly Lifty 4 hvězdičky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
22.11.07 14:12

steeve psal jste že nejvíc prodáváte sedačky romer.
Ale prodávají se i concord? Konkrétně trimax?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7113
22.11.07 14:37

Po pravdě letos Trimax ani jeden, loni jeden, oproti tomu Kingů teď v listopadu už 26 - stačí to jako porovnání ?- berte to tak , že jsem na malým městě + něco přes internet, neprodávám na stovky, jako velké hypermarkety.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
22.11.07 16:36

hm, a můžu se zeptat jaký je rozdíl mezi romer king a romer king plus?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7113
22.11.07 18:29

Yuko, klidně se zeptat můžeš, ale už to nepatří do tohoto vlákna, příště mi klidně pište na mail, ale king má klasické 3 výšky pásů, a kvůli změně výšky se musí pásy rozdělat a posunout, kdežto King plus má plynulé nastavení pásů v 7 úrovních, a jednoduchým systémem vysunutím integrované hlavové opěrky směrem vzhůru, takže se nemusí nic rozdělávat, jinak obě King i King plus využívají technologii poutání TS, a oproti starým King TS jsou zvětšené o 15 %.
Ale všechny informace a rozdíly najdete na mých stránkách, nebo mi napište

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama