Copaxone nebo aubagio

453
11.1.20 22:22

Copaxone nebo aubagio

Ahoj, do týdne se mám rozhodnout jakou léčbu RS zvolím…prosím o tipy a zkušenosti Vas kdo to mate, znate, uzivate…díky moc!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
868
11.1.20 22:36

Tak jde o to zda chceš injekce nebo tabletu. Oba jsou léky 1.linie.Je na tobě co je pro tobě pohodlnější zda jsi zvládneš pravidelně aplikovat injekce. Hodně pacientů se musí„nutit“ a to často pak vede k nedodržování terapie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
453
12.1.20 08:54

@critline pohodlnější určitě tablety, ale obávám se vedlejších účinků, co znamená 1.linie?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1089
12.1.20 09:06

Já mám Aubagio a po necelém roce budu přecházet na Plegridy, mám šílené vedlejší účinky. Jenže to u tebe platit nemusí, na každého léčba účinkuje jinak. Já být tebou začnu na tabletách- tedy Aubagiu a uvidíš :)
Jestli máš fb přidej se do skupiny Roztroušená skleroza - je tam fajn parta co poradí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50940
12.1.20 09:53
Já bych brala Copaxone.
@Simca007 píše:
@critline pohodlnější určitě tablety, ale obávám se vedlejších účinků, co znamená 1.linie?

1. linie jsou účinné látky, které jsou indikovány nejdříe. Interferony, glatiramer acetát a teriflunomid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
453
12.1.20 21:14
@Zástavanda píše:
Já mám Aubagio a po necelém roce budu přecházet na Plegridy, mám šílené vedlejší účinky. Jenže to u tebe platit nemusí, na každého léčba účinkuje jinak. Já být tebou začnu na tabletách- tedy Aubagiu a uvidíš :)
Jestli máš fb přidej se do skupiny Roztroušená skleroza - je tam fajn parta co poradí :)

Můžu se zeptat jaké vedlejsi účinky? Nejsem moc disciplinovana a tak si neumím představit domyslet pripravu injekce vcas, ale zase si nechci svou pohodlnosti nicit zdraví víc než je třeba a navíc miluju svý vlasy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1089
13.1.20 06:27

@Simca007 No právě vlasů mám půlku :/ Jsem z toho nešťastná a mám už půl roku průjem, chodím několikrát denně a je to hrozně obtěžující. Taky mi moc nezabírá, měla jsem od nasazení 2 ataky, takže změn je spíš proto. Ale je spousta lidí, kterým vlasy nepadaj a jsou spokojení :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
22.1.20 18:30

Za mě aubagio super! Žádné ale vůbec žádné vedlejší účinky. Jen chci otěhotnět, tak to se na tom nesmí! A udělá se taková očistná kůra 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
453
22.1.20 21:19

@Essicek Díky, rozhodla jsem se pro tento taky, tak uvidíme…nemohla bych až o víc informací? :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
4.11.20 00:10

Copaxone

Mne byla diagnostikovana RS cca kveten 2020, od srpna aplikace Copaxone 3× tydne. Do ted jsem bojovala s vedlejsimi ucinky, jako je bolest, cerveny flek okolo vpichu, koprivka v miste v pichu. Mela jsem problem si injekce pichat. Nicmene bylo mi doporuceno, ze mam cca pul hodiny pred aplikaci vzit Zyrtec, Zodac - nejaky lek na alergii a po aplikaci je mozne vyuzit i Fenistil. Ten jsem sice nenasla, ale muzu rict, ze prasky na alergii, jsou rada nad zlato :palec:. Minimalni boulicka, neboli, nepali, nic..jen malinky tlak, ale to je opravdu nepatrna znamka toho, ze jsem svemu telu delala nejake neplechy. Kazdopadne, zkusit se ma vse. Neni sice prijemne si pichat injekce, ale z vlastni zkusenosti vim, ze se na to da zvyknout ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat