Covid a kuřáci

567
1.12.20 16:22

Covid a kuřáci

Ahoj, je tu zde někdo, kdo měl covid a přitom je kuřák? Jaký jste měli průběh? A jak dlouho kouříte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
1.12.20 16:38

Osobně ne, ale kolegyně. Probíhalo to jako běžná viróza se suchým kašlem. Za 10 dní byla znovu v pořádku v práci. Kouří od mládí, je jí kolem padesátky.

• Citovat
  • Nahlásit
9950
1.12.20 16:44

Partner má - měl kolegu, silného kuřáka, cca před měsícem zemřel s covidem. Zda měl přidruženou nemoc těžko říct, o žádné nevěděl. Věk 60-62let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.20 16:49

Ano, já. Příznaky jen únava a bolest hlavy. Kašel ani bolest na hrudi se u mě neobjevily.

• Citovat
  • Nahlásit
247
1.12.20 16:52

Jsem zdravotník s delší praxí na lůžkové interně.
Při dlouhodobém kouření a současném napadení plic virem Covid-19, stejně jako u jakékoli jiné nemoci, která zasahuje plíce, je nebezpečné vůbec kouřit.
Protože:
Cigaretový kouř poškozuje, a intoxikuje plíce, konkrétně i plicní sklípky, tzv. Alveoly.
Ty postupem času zvápenatí, a přestanou fungovat.
Takže kuřák časem přijde o fyzickou možnost plic dýchat zhluboka, to je tzv. hluboké dýchání. Nemá už prostě žádnou možnost dýchat zhluboka čím.
Ale stejně si dál zapálí, a raději chrchlá a dusí se. Otravuje svoje tělo, i když ví, že ho to pomalu a jistě zabije.
Zabije.
Pak umírá na buď plicní rakovinu, nebo na rozedmu plic, nebo na jiné, často dost komplikované nemoci.
Třeba taková rakovina hrtanu…
Ale teď dál, zcela vážně.
Covid-19 není jenom mediálně zneužitý kravál a nafouknutá bublina.
Prokázalo se, že může, a taky napadá plíce, které může i trvale poškodit. A to nezvratně, bez možnosti samoopravných funkcí těla to napravit.
Přesto ani výše uvedené informace někomu nestačí k tomu, aby kouřit přestal.
Elektronické cigarety jsou stejné svinstvo, jako cigarety klasické.

Je to kšeft, protože mimo cigaret klasických zde máme ještě navíc cigarety elektronické, které vaporizér - zvlhčovač - napaří, takže tabák je oproti cigaretám v papírcích jiný, a nemá klasický filtr.
Elektroniky škodí ovšem úplně stejně, a nejsou o nic zdravější. Možná jsou dokonce ještě škodlivější, a to nemám zjištěno, protože nekouřím.
Takže kouřit s možným rizikem napadení plic virem Covid-19, je ve výsledku úplně stejná sebevražda, jako sednout do auta s vymontovanými brzdami a šlápnout na plyn.
Kdo chce kam…
My zdravotníci vás kuřáky potom marně zachraňujeme.
Už mi dost kuřáků pod vlastníma rukama zemřelo. Nepřestali totiž kouřit včas, a pak už bylo pozdě.
A nedělám si vůbec srandu.
OK?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5600
1.12.20 16:53

U nás v nemocnici chytl covid jen personal co byli nekuřáci. Kuřák ani jeden, zvláštní… :think: :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
247
1.12.20 16:57
@mackA159 píše:
U nás v nemocnici chytl covid jen personal co byli nekuřáci. Kuřák ani jeden, zvláštní… :think: :)

To ale neznamená, že kuřáci na Covid neumírají.
Umírají s horšími komplikacemi.
A vymlouvat se na fakt, že zrovna jen v jedné nemocnici to nebylo, Covidu nezabrání v poškozování plic… mluvím z praxe. Ne z novin a mediálních blábolů.
A bohužel, v ČR hodně zdravotníků zcela viditelně kouří ve službě, a tak ostatním ukazují „skvělý“ živý, i kašlající příklad s cigaretou v ruce.
Někdo radši rakovinu plic.
Já raději život.

Příspěvek upraven 01.12.20 v 17:00

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5600
1.12.20 16:58
@Honza1976 píše:
To ale neznamená, že kuřáci na Covid neumírají.
Umírají s horšími komplikacemi.
A vymlouvat se na fakt, že zrovna jen v jedné nemocnici to nebylo Covidu nezabrání v poškozování plic… mluvím z praxe.
Ne z novin a mediálních blábolů.

To netvrdím ;) stačil mi vidět rtg plic jedné pacientky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
247
1.12.20 17:03
@mackA159 píše:
To netvrdím ;) stačil mi vidět rtg plic jedné pacientky…

Předpokládám, že ty plíce byly černé… ne růžové jako obvykle u zdravého člověka.
Ale to je vidět lépe na barvě. A nebo už pak při pitvě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
247
1.12.20 17:19
@Kotatko03 píše:
Partner má - měl kolegu, silného kuřáka, cca před měsícem zemřel s covidem. Zda měl přidruženou nemoc těžko říct, o žádné nevěděl. Věk 60-62let.
Úplně stačí, že byl kuřák.
Takoví nám umírají o cca 10-15 roků dříve, i bez Covidu, než kdyby nekouřili, a i jinak se o sebe, třeba zdravou stravou starali.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9950
1.12.20 17:34
@Honza1976 píše: Úplně stačí, že byl kuřák.
Takoví nám umírají o cca 10-15 roků dříve, i bez Covidu, než kdyby nekouřili, a i jinak se o sebe, třeba zdravou stravou starali.

Plně souhlasím!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1569
2.12.20 06:00

@Honza1976 mas pravdu, v mém okolí a rodine všichni kuřáci chlapi zemreli mezi 60- 70 lety na rakovinu plic.Ti co nekourili se dožili 80 a více let.Ale to asi moc kuřáků slyšet nechce.Me úplně dostává, když ženská kouří v těhotenství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
247
2.12.20 12:59
@Majinka7 píše:
@Honza1976 mas pravdu, v mém okolí a rodine všichni kuřáci chlapi zemreli mezi 60- 70 lety na rakovinu plic.Ti co nekourili se dožili 80 a více let.Ale to asi moc kuřáků slyšet nechce.Me úplně dostává, když ženská kouří v těhotenství.

Je běžné, že maminka kouří, a veze kočárek, v něm dítě cca kolem dvou let věku.
Je prostě hloupá. Co na to říct víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
567
3.12.20 11:58

@Honza1976 Moje matka viděla horší případ. Jedna mamina šla tehdy v Olomouci do Kauflandu. V nositku měla malé miminko asi 3m a u toho mu doslova hulila pod nosem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat