Covid a práce, OCR, nemocenská

Anonymní
30.10.20 13:06

Covid a práce. OCR, nemocenská

Ahoj holky, potřebuju se poradit, sešlo se to úplně debilne. Jsme covidaci. Já pracuju na dpc a dpp, jelikož pobírám ještě rodicak, který mi skočil teď koncem října. Od 1.11 jsem měla nastoupit a HPP, jenže jsme v práci všichni nemocní. Tak nevím zda mě zaměstná od 1.11 a teď nastává otázka. Tím že mi končí rodicak, a zaměstnavatel mě možná nezaměstnana od 1.11 s zaměstná mě až o 14 dnů později, musím se přihlásit na pracák na těch 14 dnů? Asi nemám nárok na vůbec na nic co? Ani ocr a ani nemocenskou viďte. Syn chodí do školky. A kdyby mě zamestnal teda od 1.11 tak když půjdu hned na nemocenskou, dostanu za to něco? Dpp a dpc probíhá u zaměstnavatele, kde budu teď zaměstnaná na HPP. Je to pochopitelné?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7190
30.10.20 13:44

Taky jsem potřebovala pokrýt čas mezi koncem RD a nástupem (od 19.4. - 30.4), zašla jsem na pojišťovnu a tam mě paní „nastavila“ jako osobu pečující o dítě do 7 let.

To by nešlo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
899
30.10.20 14:17
@bublinek píše:
Taky jsem potřebovala pokrýt čas mezi koncem RD a nástupem (od 19.4. - 30.4), zašla jsem na pojišťovnu a tam mě paní „nastavila“ jako osobu pečující o dítě do 7 let.To by nešlo?

To by šlo, ale paní se ptá, jestli něco zato dostane. Pokud se nahlásí jako pečující o dítě do 7 let, tak nedostane nic, akorát za ní stát zaplatí zdravotní pojištění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.20 14:22

Pokud jsem dobře googlila tak můj zaměstnavatel za mě i před dpc a dpp odvádí sociální pojištění. Takže můžu jít na ocr byť nejsem na HPP. TAKŽE by mělo by být i jedno kdy nastoupím na HPP. Ale já nevím.

• Citovat
  • Nahlásit
7190
30.10.20 14:25

@FraDeu ale je zaměstnaná na DPČ a DPP, tak by 14 dní mohla pořešit z úspor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10556
30.10.20 14:50
@Anonymní píše:
Pokud jsem dobře googlila tak můj zaměstnavatel za mě i před dpc a dpp odvádí sociální pojištění. Takže můžu jít na ocr byť nejsem na HPP. TAKŽE by mělo by být i jedno kdy nastoupím na HPP. Ale já nevím.

Na ÚP nemůžeš, pokud máš platnou DPP (s DPP se pracák úplně vylučuje, u DPČ záleží na výdělku). Na ošetřovné z důvodu zavřených ústavů nemůžeš, pokud není školka oficiálně zřizovatelem uzavřena. Na ošetřovné z důvodu nemoci dítěte podle mě taky ne, ale na nemocenskou ano, pokud za tebe opravdu zaměstnavatel odvádí pojistné.
Jinak jestli ti nejde o příjem, ale o pojištění, tak ti stačí, když nastoupíš na konci listopadu a za listopad už nic nedoplácíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.20 15:00
@zrcadlo píše:
Na ÚP nemůžeš, pokud máš platnou DPP (s DPP se pracák úplně vylučuje, u DPČ záleží na výdělku). Na ošetřovné z důvodu zavřených ústavů nemůžeš, pokud není školka oficiálně zřizovatelem uzavřena. Na ošetřovné z důvodu nemoci dítěte podle mě taky ne, ale na nemocenskou ano, pokud za tebe opravdu zaměstnavatel odvádí pojistné.
Jinak jestli ti nejde o příjem, ale o pojištění, tak ti stačí, když nastoupíš na konci listopadu a za listopad už nic nedoplácíš.

Já vidím ve výplatníci základ soc pojištění 21 000, sociální pojištění 1365 Kč, zdravotní pojištění 945 Kč. To znamená že za mě odvádí ne??

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama