Covid a práce, OCR, nemocenská

Anonymní
30.10.20 13:06

Covid a práce. OCR, nemocenská

Ahoj holky, potřebuju se poradit, sešlo se to úplně debilne. Jsme covidaci. Já pracuju na dpc a dpp, jelikož pobírám ještě rodicak, který mi skočil teď koncem října. Od 1.11 jsem měla nastoupit a HPP, jenže jsme v práci všichni nemocní. Tak nevím zda mě zaměstná od 1.11 a teď nastává otázka. Tím že mi končí rodicak, a zaměstnavatel mě možná nezaměstnana od 1.11 s zaměstná mě až o 14 dnů později, musím se přihlásit na pracák na těch 14 dnů? Asi nemám nárok na vůbec na nic co? Ani ocr a ani nemocenskou viďte. Syn chodí do školky. A kdyby mě zamestnal teda od 1.11 tak když půjdu hned na nemocenskou, dostanu za to něco? Dpp a dpc probíhá u zaměstnavatele, kde budu teď zaměstnaná na HPP. Je to pochopitelné?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8221
30.10.20 13:44

Taky jsem potřebovala pokrýt čas mezi koncem RD a nástupem (od 19.4. - 30.4), zašla jsem na pojišťovnu a tam mě paní „nastavila“ jako osobu pečující o dítě do 7 let.

To by nešlo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1198
30.10.20 14:17
@bublinek píše:
Taky jsem potřebovala pokrýt čas mezi koncem RD a nástupem (od 19.4. - 30.4), zašla jsem na pojišťovnu a tam mě paní „nastavila“ jako osobu pečující o dítě do 7 let.To by nešlo?

To by šlo, ale paní se ptá, jestli něco zato dostane. Pokud se nahlásí jako pečující o dítě do 7 let, tak nedostane nic, akorát za ní stát zaplatí zdravotní pojištění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.20 14:22

Pokud jsem dobře googlila tak můj zaměstnavatel za mě i před dpc a dpp odvádí sociální pojištění. Takže můžu jít na ocr byť nejsem na HPP. TAKŽE by mělo by být i jedno kdy nastoupím na HPP. Ale já nevím.

• Citovat
  • Nahlásit
8221
30.10.20 14:25

@FraDeu ale je zaměstnaná na DPČ a DPP, tak by 14 dní mohla pořešit z úspor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11056
30.10.20 14:50
@Anonymní píše:
Pokud jsem dobře googlila tak můj zaměstnavatel za mě i před dpc a dpp odvádí sociální pojištění. Takže můžu jít na ocr byť nejsem na HPP. TAKŽE by mělo by být i jedno kdy nastoupím na HPP. Ale já nevím.

Na ÚP nemůžeš, pokud máš platnou DPP (s DPP se pracák úplně vylučuje, u DPČ záleží na výdělku). Na ošetřovné z důvodu zavřených ústavů nemůžeš, pokud není školka oficiálně zřizovatelem uzavřena. Na ošetřovné z důvodu nemoci dítěte podle mě taky ne, ale na nemocenskou ano, pokud za tebe opravdu zaměstnavatel odvádí pojistné.
Jinak jestli ti nejde o příjem, ale o pojištění, tak ti stačí, když nastoupíš na konci listopadu a za listopad už nic nedoplácíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.20 15:00
@zrcadlo píše:
Na ÚP nemůžeš, pokud máš platnou DPP (s DPP se pracák úplně vylučuje, u DPČ záleží na výdělku). Na ošetřovné z důvodu zavřených ústavů nemůžeš, pokud není školka oficiálně zřizovatelem uzavřena. Na ošetřovné z důvodu nemoci dítěte podle mě taky ne, ale na nemocenskou ano, pokud za tebe opravdu zaměstnavatel odvádí pojistné.
Jinak jestli ti nejde o příjem, ale o pojištění, tak ti stačí, když nastoupíš na konci listopadu a za listopad už nic nedoplácíš.

Já vidím ve výplatníci základ soc pojištění 21 000, sociální pojištění 1365 Kč, zdravotní pojištění 945 Kč. To znamená že za mě odvádí ne??

• Citovat
  • Nahlásit
2026
2.3.21 08:12

Mám dotaz já od ledna nové v praci takže to řeším poprvé. Zaměstnanecký poměr.. Neměli jsme v plánu zadat osetrovne, měly hlídat babičky. Jenže včera SMS v pátek byla dcera s učitelkou a učitelem co jsou od včera pozitivní. Takže jsem už včera zrušila hlídání babička i a do práce nešla… Čekám co bude.. Asi bude muset na test. A teď můj dotaz.. Lze zadat osetrovne Covid i zpětně? Včera jsem si hledala info podle mě se za březen záda v dubnu? A lze čerpat jen za určitě dny? Předpokládám že celý měsíc doma nebudu pokud dcera bude negativní. Manžel je osvc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8191
2.3.21 08:32
@kavulenka píše:
Mám dotaz já od ledna nové v praci takže to řeším poprvé. Zaměstnanecký poměr.. Neměli jsme v plánu zadat osetrovne, měly hlídat babičky. Jenže včera SMS v pátek byla dcera s učitelkou a učitelem co jsou od včera pozitivní. Takže jsem už včera zrušila hlídání babička i a do práce nešla… Čekám co bude.. Asi bude muset na test. A teď můj dotaz.. Lze zadat osetrovne Covid i zpětně? Včera jsem si hledala info podle mě se za březen záda v dubnu? A lze čerpat jen za určitě dny? Předpokládám že celý měsíc doma nebudu pokud dcera bude negativní. Manžel je osvc

Formulář se vyplňuje na konci měsíce. Zaskrtas tam dny kdy jsi nebyla v práci a odevzdas zaměstnavateli. Placené jsou i víkendy. O OČR se ti prodlužuje zkušební doba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2026
2.3.21 09:28

Super dekuju, takže vpodstate teď nemusím řešit papírové nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8191
2.3.21 09:52
@kavulenka píše:
Super dekuju, takže vpodstate teď nemusím řešit papírové nic

Ne, nikde se to předem nehlásí jako třeba neschopenka. Jen v práci samozřejmě :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat