Covid karantena bez testu

Anonymní
15.2.21 14:38

Covid karantena bez testu

Ahoj chci se zeptat zda se někdo setkal s tím že měl vyšší teplotu, bolesti svalů (typické příznaky chřipky) ale samozřejmě hned Vas chtějí posílat na testy covid. Je možné nejit na testy ale dodržet 14 denní karantenu? Setkal se s tím někdo?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
151
15.2.21 14:40

Nemáš lepší si zajít na test? Pak budeš mít potvrzené žes nakazu prodělala a máš na 90 výjimku z karantény pokud přijdeš do kontaktu s Covid pozitivním. Pokud máš Covid, tak ti stejně bude blbě a budeš 14 dní ležet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9014
15.2.21 14:49

A důvod proč nejít na test máš jaký?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3577
15.2.21 15:36
@karkarka píše:

by ses divila jaké mají pacienti důvody. Jeden mi řekl, že ty výtěrovky jsou prý infikované tím covidem. :) Tak jsem mu udělala alespoň antigenní test, mohl si vylosovat tu štětičku na odběr :)
pro zakladatelku, určitě bys na test měla jít, hlavně pokud máš v okolí někoho kdo dále chodí mezi lidi. Já se snažím na testy posílat, ale pokud někdo žije sám a je schopen se izolovat na těch minimálně 10 dní a příznaky jsou mírné, tak se někdy domluvíme, že test neindikuji. Navíc prokázaná pozitivita má své výhody a to 90 dní kdy člověk nemusí do karantémy po kontaktu s covidem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.21 17:18
@karkarka píše:

Já to chápu, plno lidí má panický strach z výtěrů. Můžete říkat stokrát jak to nic není, že za vteřinu o ničem nevíte, ale věřte, že je plno lidí, kteří to prostě nezvládnou.

@Lucka1111 Ty jsi praktická lékařka? Mám dotaz ohledně karantény, antigenního testu a PL.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.21 17:41

???

Důvod??? Když jsem byla maximálně v kontaktu s lidma, kteří covid už prodělali.. a já promoknu tak, že ještě před rokem by to byla chřipka, ale teď už to najednou chřipka není? To jako chřipka zmizela… Zajímavé že o tom jestli jste nebo nejste povinni jít na testy se na internetu nikde nedočtete…Ano 14 denní karanténu dodržím, ale na testy mě nikdo nutit nemůže?! Proto jsem se chtěla zeptat někoho jestli s tím nemáte zkušenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
139
15.2.21 18:16
@Anonymní píše:
Ahoj chci se zeptat zda se někdo setkal s tím že měl vyšší teplotu, bolesti svalů (typické příznaky chřipky) ale samozřejmě hned Vas chtějí posílat na testy covid. Je možné nejit na testy ale dodržet 14 denní karantenu? Setkal se s tím někdo?

Ne nesetkala.
Jenom proto, že nechces mít nálepku nakažená covidem na test nechceš jít?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2298
15.2.21 18:18

@Morska vila no úplně to chápu, taky v žádným případě nechci jít na test..a zvedat ty jejich debilní statistiky. Každýho věc, když bude doma, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3577
15.2.21 18:30
@Anonymní píše:
Já to chápu, plno lidí má panický strach z výtěrů. Můžete říkat stokrát jak to nic není, že za vteřinu o ničem nevíte, ale věřte, že je plno lidí, kteří to prostě nezvládnou.@Lucka1111 Ty jsi praktická lékařka? Mám dotaz ohledně karantény, antigenního testu a PL.

ano jsem. Klidně se ptej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
139
15.2.21 18:37

@Petula306 tak jestli pracuje z domu a nevyžaduje to po ní zaměstnavatel. Možné to je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51068
15.2.21 19:06
@Anonymní píše:
Důvod??? Když jsem byla maximálně v kontaktu s lidma, kteří covid už prodělali.. a já promoknu tak, že ještě před rokem by to byla chřipka, ale teď už to najednou chřipka není? To jako chřipka zmizela… Zajímavé že o tom jestli jste nebo nejste povinni jít na testy se na internetu nikde nedočtete…Ano 14 denní karanténu dodržím, ale na testy mě nikdo nutit nemůže?! Proto jsem se chtěla zeptat někoho jestli s tím nemáte zkušenosti.

Jaks mohla promoknout? Vždyť už skoro 14 dní mrzne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.21 19:21
@aiwwa píše:
Jaks mohla promoknout? Vždyť už skoro 14 dní mrzne.

Protože jsem byla sankovat a promokla jsem na tom sněhu a hodinu jsem byla v tom mokrém oblečení. Jo vlastně na dospělém oblečení teď sedí covid proto ho zakázali prodávat :potlesk:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.21 19:22
@Petula306 píše:
@Morska vila no úplně to chápu, taky v žádným případě nechci jít na test..a zvedat ty jejich debilní statistiky. Každýho věc, když bude doma, ne?

Aspoň někdo to chápe, ale pořád tu nikdo nepíše jestli ta možnost je :(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.21 19:26
@Lucka1111 píše:
by ses divila jaké mají pacienti důvody. Jeden mi řekl, že ty výtěrovky jsou prý infikované tím covidem. :) Tak jsem mu udělala alespoň antigenní test, mohl si vylosovat tu štětičku na odběr :)
pro zakladatelku, určitě bys na test měla jít, hlavně pokud máš v okolí někoho kdo dále chodí mezi lidi. Já se snažím na testy posílat, ale pokud někdo žije sám a je schopen se izolovat na těch minimálně 10 dní a příznaky jsou mírné, tak se někdy domluvíme, že test neindikuji. Navíc prokázaná pozitivita má své výhody a to 90 dní kdy člověk nemusí do karantémy po kontaktu s covidem.

Ja jsem maximálně v kontaktu s lidmi, kteří už covid prodělali. Chodím jen do práce a domů nikde jinde se nezdrzuju, s nikým pozitivním jsem v kontaktu nebyla. Ano mela jsem jednodenní zvýšenou teplotu po prochlazení a to je všechno, ano jsem ochotna podstoupit karantenu 14 denní ale bez testu. Jde to tedy takhle?

• Citovat
  • Nahlásit
3577
15.2.21 19:29
@Anonymní píše:
Aspoň někdo to chápe, ale pořád tu nikdo nepíše jestli ta možnost je :(

no tak záleží jestli potřebuješ neschopenku nebo ne? Pokud ne, tak to řešit nemusíš. Pokud ano tak zavolej doktorovi, každý lékař postupuje jinak. Někdo posílá na test skoro každého, někdo nepošle ani horečky. V jiné diskuzi píše paní, že jí s horečkou, kašlem a bolestí hlavy bylo řečeno, že má chřipku a na test jí neposlali. Tak si zašla na antigenní a má ho pozitivní. Tady Ti nikdo neporadí, nikdo nezná Tvého lékaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat