Covid - nedodechnutí

53
24.3.21 18:17

Covid - nedodechnutí

Ahoj vsem,

prosim Vas mam prosbu na ty, co se covidem jiz prosli.
Dnes jsem 9ty den pozitivni. Po chripkovem startu, lehci slabosti, rymy a obcasneho navalo nic moc nebylo. Ale ted tri dny proste nemuzu normalne dychat, kysliku v krvi mam normalni mnozstvi ale ja proste nedodechnu (nedam plny dech). Jen v sede dodechnu a kdyz zivam, takze zivam furt, protoze pocit ze nemam plny a normalni dech uz je fakt na palici.
Lecim se i na slabounke astma a tyhle pocity dusnosti mi kdysi zacli u panickych atakach ale odeslo s branim AD a tohle se mi deje jednou za uherak kdyz se meni oicasi nebo kdyz jsem extremne nervozni.
A ted tri dny v kuse.

Popripade hlavne kdy vam to preslo… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16007
24.3.21 18:31

No jo - jestli virus vlezl do dýchacích cest a teď je zaněcuje, tak to nedodechutí je prostě příznak, zejména pokud máš mírné astma.

Je super, že si měříš kyslík - to je klíčový parametr.

Na lepší dýchání - naskládej si polštáře a jiné měkké věci, abys vlastně ležela v polosedě.
A zavolej zítra svému praktikovi, že máš problémy s dodechnutím, jestli má smysl to řešit nějakými léky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
24.3.21 18:40

@Ou ahoj, moc dekuji za odpoved.
No ja mam jeste doma ty leky kdyz me popadne lehci astma - berodual a sindicord.
Ale bohuzel se to musi preckat.
Ale teda je to dost ale dooost neprijemny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5491
24.3.21 18:50

Na tohle bacha, četla jsem, že pokud na jeden nádech neřekneš větu, že máš volat záchranku. Doufám, že nejsi doma sama, ty stavy se můžou horšit velmi rychle. Drž se. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
24.3.21 18:53

@truelly diky za tip :D ted jsem to zkusila a na jeden nadech melu docela dlouho x) Jsem v izolaci ale mam je po ruce.
Ono hraje asi dost roli i panika. Je to totiz neprijemne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10893
24.3.21 19:16

Pokud máš astma zkus si dejchnout ventolin. Jinak zítra zavolej dr,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
24.3.21 19:18

@EvaG No ten mi prave dnes dosel.
Nicmene kdyz uz tady od toho jsou tak si na kontrolu zavolam RZtu. Protoze uz zacinam byt fakt malatna a panikar. :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5491
24.3.21 19:19

Ježiš drž se 8o :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10893
24.3.21 19:19

Určitě si zavolej. Manzel měl problémy s dýcháním a kašel. Dr mu dala atb. Teď má nález na plicích. Britska mutace. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
24.3.21 20:00

Také nám astma a po covidu se mi hůře dýchá. Mám navýšené foukání a teď cca měsíc po se to zlepšuje :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
317
24.3.21 20:19

Můžu se tě prosimtě zeptat, já tyhle nedodýchávací pocity mívám celkem často před spaním a někdy občas i přes den. Covid jsem neměla, začalo mi to předtím (tj už je to dlouhodobé). Nějak jsem to extra neřešila, ale myslíš, že by to mohlo být nějaké pozdní astma? Nikdy jsem takové problémy neměla jako dítě :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
830
24.3.21 20:38

@Vans A co záda, nebolí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
24.3.21 20:50
@Vans píše:
@Ou ahoj, moc dekuji za odpoved.
No ja mam jeste doma ty leky kdyz me popadne lehci astma - berodual a sindicord.
Ale bohuzel se to musi preckat.
Ale teda je to dost ale dooost neprijemny

Můžeš Berodual 2 vdechy 3× denně. A určitě dechová rehabilitace - snažit se několikrát přes den „prodychavat -roztahnout“ pořádně plíce, jak to půjde. A zítra se domluvit s doktorem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
25.3.21 16:43

Ahoj vsem :) moc diky za odpovedi. @Liberalissima nejdriv odpovim tady :) takze asi takhle, to nedodechnuti mi zacalo kdysi, kdyz jsem se slozila psychicky (panicke ataky) a dlouhodoby stres. Bohuzel stres a pocasi to dooost ovlivnuje. Nicmene muj tata je silny astmatik a tak jsem asi neco podedila. Zaclo mi to kolem 24 roku. Mam lehci alergie na roztoce a traviny (jako muj tata) ale astma slabejsiho razu. Takze ten inhalator pouziju treba tak 3× za rok. Vcera jsem zjistila ze ten co sem brala dokonce v roce 2017 prosel :D takze anourcite to mozne je, ze to prijde az s vekem. Nicmene muzes mit i zablokovany nerv nebo to muze byt od krcni patere. Ale vim, ze ten inhalator ti psychicky ulevi s tim, ze neco mas :) astmaticky zachvat jsem jen 1× v zivota a opet to bylo psychickeho razu, kdyz jsem bourala.

Jinak mi je od vcera mnohem lepe, podali mi kyslik a predepsali neprosle leky. A udelali vsechny testy, takze se mi ulevilo i psychicky, zadny nalezy. A ano, covid mi bohuzel kratkodobe zhorsil astma a jak jsem k tomu jeste ani nemela ty leky - takze plus panika udelalo svoje. Ale rikala ze to prejde urcite. Ze se mi to klasicky drzi u prudusek. A paradoxne mi i kamaradka vcera psala, ze se ji to do mesice zlepsilo - jak psal tady nekdo vyse.

Tak az tu bude nekdo jako ja a bude hledat neco podobneho, snad ho to uklidni. A klidne si zavolat RZ oro vnitrni klid, vsak vime vsichni, ze to neni pr**l:)
Dekuju moc vsem co napsali <3

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3708
25.3.21 17:10
@Vans píše:
Ahoj vsem :) moc diky za odpovedi. @Liberalissima nejdriv odpovim tady :) takze asi takhle, to nedodechnuti mi zacalo kdysi, kdyz jsem se slozila psychicky (panicke ataky) a dlouhodoby stres. Bohuzel stres a pocasi to dooost ovlivnuje. Nicmene muj tata je silny astmatik a tak jsem asi neco podedila. Zaclo mi to kolem 24 roku. Mam lehci alergie na roztoce a traviny (jako muj tata) ale astma slabejsiho razu. Takze ten inhalator pouziju treba tak 3× za rok. Vcera jsem zjistila ze ten co sem brala dokonce v roce 2017 prosel :D takze anourcite to mozne je, ze to prijde az s vekem. Nicmene muzes mit i zablokovany nerv nebo to muze byt od krcni patere. Ale vim, ze ten inhalator ti psychicky ulevi s tim, ze neco mas :) astmaticky zachvat jsem jen 1× v zivota a opet to bylo psychickeho razu, kdyz jsem bourala.

Jinak mi je od vcera mnohem lepe, podali mi kyslik a predepsali neprosle leky. A udelali vsechny testy, takze se mi ulevilo i psychicky, zadny nalezy. A ano, covid mi bohuzel kratkodobe zhorsil astma a jak jsem k tomu jeste ani nemela ty leky - takze plus panika udelalo svoje. Ale rikala ze to prejde urcite. Ze se mi to klasicky drzi u prudusek. A paradoxne mi i kamaradka vcera psala, ze se ji to do mesice zlepsilo - jak psal tady nekdo vyse.

Tak az tu bude nekdo jako ja a bude hledat neco podobneho, snad ho to uklidni. A klidne si zavolat RZ oro vnitrni klid, vsak vime vsichni, ze to neni pr**l:)
Dekuju moc vsem co napsali <3

Ahoj, můžu se tě zeptat, jestli máš zkušenosti i s Ventolinem, i s Berodualem? Já mám taky alergie, lehčí astma a úzkosti, o Vánocích jsem se každý večer dusila, musela jsem hrozně zívat, abych se trochu prodýchla. Covid to snad nebyl, protože ho nikdo z rodiny neměl, takže asi psychika, ale právě Ventolin mi vůbec nepomáhal. Praktická Dr. mi předepsala Berodual, ale já se bojím si ho dýchnout, protože tam píší, že jako jeden z NÚ může být paradoxní zúžení průdušek, místo roztažení. Jaké léky ti teď předepsali? A Berodual ti pomáhá? Děkuji a držím palce, ať je brzy dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat