Covid padání vlasů

Anonymní
6.4.21 03:29

Covid padání vlasů

Ahoj, jsem nyní 2.měsíc po covidu. Průběh jsem měla naprd, ale jsem v pořádku a to je hlavní. Všechny problémy odezněly, ale začaly mi padat vlasy. A to opravdu hodně. Dřív mi trochu padaly jaro/podzim. Ale toto je opravdu masakr. Už druhý týden a já si připadám, že do konce měsíce budu bez nich. Nejhorší je to snad po umytí.
Je mi 28let a mám dlouhé vlasy. Je tu někdo, kdo by mi něco doporučil? Vždy jsem je měla pěkné, pevné a nyní jsou spíš suché. Nikdy jsem takové problémy neměla a tak vůbec nevím (kondicionér používám a s mokrýma spát nechodím). Třeba mám více začít nosit culík nebo je více zaplétat?

Děkuji všem ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6.4.21 04:33

Bohužel mám úplně stejnou zkušenost… Pár týdnů po covidu mi začaly padat vlasy ve velkém a i kvalita šla hrozně dolů :( teď jsem víc jak tri měsíce po a pomalu se to lepší. Beru methionin a zinek, tak zkus nasadit taky nějaké vitamíny :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.4.21 04:36

PS ještě mi covid způsobil nespavost… A jak vidim podle času našich příspěvků, jsme na tom stejně :? :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.4.21 06:40

@Anastasia007 řeším úplně to samé…Covid průběh šílený, ale nakonec zvládnutý doma… jenže teď dva měsíce po jsem tak na třetině svých vlasů a jen se mi chce brečet…bojím se, že to nemůže dorůst.. doporučili mi Collagen, tak 14 dní jedu to a pak si mám nasadit křemík… ale budím se v noci s konttoluji, jestli ještě něco na hlavě mám…
S nespavosti jsme bojovali s manželem oba a tak si myslím, že to těm vlasům taky dalo zabrat, stres jako nikdy ( hlavně u nás i oba kluci příznakoví, 6,8 let).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 06:47

Ja vlasy okamzite ostrihala. Nepomohlo to. Hlavne ze sestra z nemocnive mi tvrdila ze kvuli covid vlasy opravdu nepadaji. Padaji a dost. Aby mi verili, ze si nevymyslim, fotila jsem. Jedo myti, 2000 vlasu pryc. Za 3 mesice cela hromada. Po cca 3 mesicich se to zastavilo. A dobra zprava: rostou zpatky. Koupila jsem si kofejnovy sampon, biotin.

• Citovat
  • Nahlásit
14192
6.4.21 07:03

Ano, muze se to stavat. Zadne kondicionery apod. ti nepomuzou. Musis posilit vyzivu organismu zevnitr. Ty vlasy bohuzel vyoadavaji, ale opet narostou (jen to chce cas). Asi se na nejakou delsi dobu budes muset rozloucit s hodne dlouhymi vlasy a hledat kratsi strih :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.4.21 07:23
@Anonymní píše:
Ja vlasy okamzite ostrihala. Nepomohlo to. Hlavne ze sestra z nemocnive mi tvrdila ze kvuli covid vlasy opravdu nepadaji. Padaji a dost. Aby mi verili, ze si nevymyslim, fotila jsem. Jedo myti, 2000 vlasu pryc. Za 3 mesice cela hromada. Po cca 3 mesicich se to zastavilo. A dobra zprava: rostou zpatky. Koupila jsem si kofejnovy sampon, biotin.

No doprčic, tak nejsem jediná, co si fotí vlasy při mytí, kolik jich vypadalo… mě taky zítra ostříhá 😭

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2095
6.4.21 07:34

Ahoj holky můj problém s padáním vlasů zastavila křemelina. Ráno rozmíchat lžičku v hrnku vlažné vody a hodinu potom nejíst. Doplní minerály, čistí střeva, je levná, dávka na rok cca 500Kč. Taky jsem se strašně trápila. Držím pěsti 😘 ❤

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16047
6.4.21 08:30

Především zajdi k lékaři a nech si udělat krevní rozbory, jestli není něco špatně - hodmony, železo a podobně.

Ale teda pokud si měla složitější průběh covidu, tak se ti mohla zastavit růstová fáze vlasůů, podobně jako poporodu a teď holt už došlo na vypadávání - narostou po nich nové a nejjednodušší čas jak to přečkat je nechat se ostřhat, no. kvůůli zdraví těch nových má smysl případně užívat nějaké minerály - zinek, křemík, selen a případně methionin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16047
6.4.21 08:32
@Petullka82 píše:
Ahoj holky můj problém s padáním vlasů zastavila křemelina. Ráno rozmíchat lžičku v hrnku vlažné vody a hodinu potom nejíst. Doplní minerály, čistí střeva, je levná, dávka na rok cca 500Kč. Taky jsem se strašně trápila. Držím pěsti 😘 ❤

střeva nečistí, ve střevech se nic neusazuje. Zato v křemelině jsou třeba těžké kovy. Kdo by to řekl, že se dá prodat namletý štěrk jako zázračné léčivo. Zejména kdo by to řekl, že někomu bude připadat jako dobrý nápad nahrazovat pestrou stravu namletým štěrkem. Ale co, stačí trocha marketingu a lenosti lidí tušit něco o základech chemie a fungování lidského těla.

https://www.seznamzpravy.cz/…elina-148628

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 10:35

Děkuji za zprávy, vůbec z toho radost nemám. Máme 4 měsíce do svatby a do té doby je asi začnu lepit zpátky.

Ano, u mě nejdřív nespavost. Ta je už lepší i když stejně cca jednou týdně sedím do rána, ale začaly padat ty vlasy. :zed:

Děkuji moc, jdu hledat vitamíny :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
6.4.21 10:50
@Anonymní píše:
Děkuji za zprávy, vůbec z toho radost nemám. Máme 4 měsíce do svatby a do té doby je asi začnu lepit zpátky.

Ano, u mě nejdřív nespavost. Ta je už lepší i když stejně cca jednou týdně sedím do rána, ale začaly padat ty vlasy. :zed:

Děkuji moc, jdu hledat vitamíny :srdce:

Držím palce nám všem… já naštěstí vím, že železo a štítka ok, protože jsem normálně chudokrevná a paradoxně den před covidem mi přišly po dvou letech krásné výsledky…pak ale přišel tenhle zmetek a zase všechno rozhází…na železo v lepší formě je skvělá Melasa…tu teď pojídám preventivně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
976
6.4.21 10:56

Tchýni a manželovi cca 3 měsíce po covidu taky šíleně vypadaly vlasy. Moje naštěstí zatím držej ale cítím, že nejsou tak kvalitní jako byly. Jenomže já na ty vlasy beru pořád nějaké vitamíny tak jim to asi pomohlo se udržet. Teď beru zrovna hlívu ústřičnou. Prý je fajn i na všechno možný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5315
6.4.21 17:13

Covid jsem prodělala v prosinci a mé vlasy jsou po celém bytě. Při mytí hrůza. Ty fotky, které tady kdosi dal odpovídají i mým ztrátám. Hlavně mi vůbec nerostou. Kvalita otřesná. Vždy jsem měla vlasy na tři hlavy a do pasu. Teď mám vlasy po bradu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
976
7.4.21 09:29

Teď začínají růst kopřivy. Ty jsou na vlasy super. Já to zatím jen piju, ale asi si je začnu lejt i na hlavu. :lol: Jinak ještě pangamin je dobrý a biosil. Pak jsem ještě slyšela, že prý rybí tuk by mohl pomáhat. Jdu ho proštudovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat