Covid po2

Napsat příspěvek
Velikost písma:
22265
2.12.20 15:38
@Anonymní píše:
@Liška2014 můžu se zeptat, ten test na protilátky se dá koupit normálně v lekarně?

Nedá. Jen pres internet. Fyzicky ho nemají.

Nevím..duchařky uvidí.. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.20 17:49
@Anonymní píše:
Dobrý den. Před zhruba měsícem jsem prodělala covid19 s těžkým průběhem ( nemožnost dýchat, necítím chuť ani čich doteď, hrozná bolest hlavy atd.. chtěla bych podotknout, že jsem mladá) chytla jsem ho od svého přítele přes jeho tatínka. Bydlím ještě s rodiči a se svou sestrou. Rodiče nechodili do práce, sestra byla v karanténě. Bylo to hrozné, tak jako pro spoustu dalších rodin. Před pár dny mi sestra řekla, že rodiče od jejího přítele mají covid, tak šel ( přítel ) na testy a byl negativní( to bylo v sobotu a cítil se normálně), tak se s ním sestra po týdnu viděla a dnes v úterý necítí chuť ani čich, trošku ho pobolívá hlava a posmrkává, tak jde dnes na testy znovu.. dle mého je jasnej. Ale mně jde o to, jestli to můžu já chytnout znovu.. říkám si, že jsem to měla před měsícem, tak snad musím mít nějakou imunitu a být proti tomu aspoň trošku odolná.. co na to řikáte vy? Předem děkuji.. :(

Takhle brzy bys to chytit neměla. Pokud jsi měla aspon středně těžký průběh, tak pravděpodobně protilátky máš, ale jak dlouho vydrží, se přesně neví. Ale aspon 3 měsíce by to mělo být. U nás máme lidi, co měli covid v první vlně a nyní znovu.

• Citovat
  • Nahlásit
4931
2.12.20 21:07
@bartsch píše: Četla jsem rozhovor s jedním našim imunologem a ten říkal, že u nás jsou pacienti, kteří mají Covid podruhé, ale že jsou to pacienti, kteří ho poprvé měli na jaře. Já vím o jednom člověku, který ho měl na jaře a teď na podzim ho chytl podruhé, bohužel tentokrát to dopadlo špatně :( Osobně ho neznám, ale znám jeho příbuzného.

A kolik mu bylo? V jakem byl zdrav. stavu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6240
3.12.20 00:42

@Limi123 59 let, bez větších zdravotních problémů, co jsem slyšela :think: A dnes mi volal jeden kolega, se kterým občas spolupracuji. Vím, že měl Covid, volal mi před několika týdny, bylo mu dost zle - jako hodně silná chřipka. Dostal se z toho po 10 dnech, ale pak hned následoval akutní zánět ledvin, kdy ho odvezla rychlá. Říkal mi, že tak zle mu ještě nikdy nebylo. Plácal se v tom měsíc. Je to přitom aktivní sportovec, energický, v perfektní kondici. Teď je prý vyřízený. I po hlase působil unaveně :( Asi to bude na delší rekonvalescenci :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3126
3.12.20 02:51

Já znám zdravotní sestřičku, která ho po měsíci chytla podruhý :nevim: tak nevím, kde na těch třech měsících byli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
11.12.20 14:00

Já jsem covid prodělala asi před 1,5 měs. a bylo mi lékařem řečeno, že většina lidí s min. středně těžkým průběhem by měla mít aspon 3 měs. imunitu. Ale jsou tam výjimky - takže někdo může být imunní rok po prodělání nemoci a někdo po týdnu nebude mít protilátky žádné. Nicméně myslím, že to riziko znovunakažení po měsíci by mělo být malé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat