Neošetření u lékaře

Anonymní
25.11.20 11:14

Neošetření u lékaře

Zdravim.
Dnes mi ortodontistka odmítla udělat kontrolu u dětí z důvodu, že byly (kvůli mně - já jsem byla pozitivní) do neděle v karanténě. Že je to moc brzy a mohla by nakazit sebe nebo ostatní pacienty.
Děti měly 8 dní po mých příznacích negativní test.
A v podstatě byly v dobrovolné karanténě dodnes, já od pondělí chodím do práce
V pondělí jdou do školy.
Přijde vám to stejně nelogické jako nám?
Podle nás je větší možnost nákazy, až zas půjdou do školy než teď.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2494
25.11.20 11:23
@Anonymní píše:
Zdravim.
Dnes mi ortodontistka odmítla udělat kontrolu u dětí z důvodu, že byly (kvůli mně - já jsem byla pozitivní) do neděle v karanténě. Že je to moc brzy a mohla by nakazit sebe nebo ostatní pacienty.
V pondělí jdou do školy.
Podle nás je větší možnost nákazy, až zas půjdou do školy než teď.

Ahoj, tak přestřelený to určitě je, ale pokud je to pouze kontrola na ortodoncii, tak bych z toho nedělala drama, horší by bylo neošetreni v rámci nějaké nemoci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6153
25.11.20 11:24

A proč si ji to teda říkala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5805
25.11.20 11:26

Má pravdu. S preventivku bych počkala třeba o měsíc nebo dva déle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10422
25.11.20 11:29
@jannina1 píše:
Má pravdu. S preventivku bych počkala třeba o měsíc nebo dva déle.

na ortodoncii to asi nebyla preventivka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5805
25.11.20 11:30
@ivašot. píše:
na ortodoncii to asi nebyla preventivka

Ano, tak to byla jenom kontrola a s tou bych počkala třeba o měsíc dále až bude jasné že jsou děti zdravé a matka taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 11:30

@JancaS84
Protože jsem poctivá a poctivě jsem vyplnila dotazník, co nám vždy dá.

@Gábííí u jednoho dítěte mne to netrápí, u druhého je to horší, může dojít k zanedbání, potřebujeme „rychle“ přesunout zub a už teď byla kontrola posunuta. Když jsem byla nemocná, tak jsem tam děti neposlala, abych je neohrozila, i když jsem to ještě neměla potvrzené.
Pro dobrotu, na žebrotu…

• Citovat
  • Nahlásit
2995
25.11.20 11:32
@jannina1 píše:
Ano, tak to byla jenom kontrola a s tou bych počkala třeba o měsíc dále až bude jasné že jsou děti zdravé a matka taky.

No, blbé je, že jasné že jsou zdravé nebude právě nikdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2995
25.11.20 11:32
@Anonymní píše:
@JancaS84
Protože jsem poctivá a poctivě jsem vyplnila dotazník, co nám vždy dá.@Gábííí u jednoho dítěte mne to netrápí, u druhého je to horší, může dojít k zanedbání, potřebujeme „rychle“ přesunout zub a už teď byla kontrola posunuta. Když jsem byla nemocná, tak jsem tam děti neposlala, abych je neohrozila, i když jsem to ještě neměla potvrzené.
Pro dobrotu, na žebrotu…

A náhradní termín ti nedali? :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74379
25.11.20 11:33

A víš, že ji celkem rozumím, u lidí ze společné domácnosti by se test měl dělat až při konci karantény toho pozitivního, neb se klidně mohou nakazit později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65953
25.11.20 11:34
@Anonymní píše:
Zdravim.
V pondělí jdou do školy.
Podle nás je větší možnost nákazy, až zas půjdou do školy než teď.

Je to neoprávněné. Nicméně bych z toho asi nedělala halo. stejnak si nepomůžeš. Prostě lidi jsou vyplašení. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10422
25.11.20 11:41
@Anonymní píše:
@JancaS84
Protože jsem poctivá a poctivě jsem vyplnila dotazník, co nám vždy dá.@Gábííí u jednoho dítěte mne to netrápí, u druhého je to horší, může dojít k zanedbání, potřebujeme „rychle“ přesunout zub a už teď byla kontrola posunuta. Když jsem byla nemocná, tak jsem tam děti neposlala, abych je neohrozila, i když jsem to ještě neměla potvrzené.
Pro dobrotu, na žebrotu…

A jak je na tom doktorka s náhradníma termínama?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 12:07
@jita22 píše:
No, blbé je, že jasné že jsou zdravé nebude právě nikdy.

Přesně tak.
Byly negativní, nemají příznaky, mohou se kdykoliv kdekoliv nakazit, roušky nás nespasi.
Naopak tím, že půjdou do školy je možnost nákazy podle mne větší (A do školy půjdou).

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 12:16
@ivašot. píše:
A jak je na tom doktorka s náhradníma termínama?

Možná za 14 dní nás někam vcucne. Prý se mi ozve.
Ale v létě byly vlny, když se přesunul termín o 14 dní, protože děti byly mimo trvalé bydliště a pak ona měla dovolenou a teď posunutí o 4 týdny zdá se nevadí. :think:
A samozřejmě jí nikdo nezaručí, že v okamžik, kdy tam budou, nebudou bezpříznakově pozitivní. Zvlášť, pokud chtějí do karantény posílat jen souseda v lavici

• Citovat
  • Nahlásit
1514
25.11.20 12:23

Dcera byla 23.10. pozitivní, zbytek rodiny 30.10. negativni a 1.11. nam všem končila karantena. Byli jsme objednání k zubarce na 9.11. a dr. to všem 3 dětem zrušila, jelikož se uz nedělají druhé testy, které by prokázali negativitu u dcery, tak přestože uz neni infekcni, může být nadále pozitivní.
Nový termín jsme dostali až v lednu a to, že jsem chtěla vyšetřit alespoň kluky (při 3 detech je pravděpodobnost zdraví všech trochu scifi), nikdo nevzal na zřetel.

Naštvaná jsem byla taky, na druhou stranu chápu, že zrovna stomatologie je s viry v přímém kontaktu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat