Vaše příznaky u Koronaviru?

500
20.11.20 08:17

Vaše příznaky u Koronaviru?

Ahoj, jaké jsou Vaše příznaky u koronaviru kromě ztráty čichu a chuti? Nejsem lékař, ale ráda bych o té nemoci věděla co nejvíc. Čich a od něj odvozená chuť jsou spojeny s limbickým systémem a hypotalamem v mozku. Proto bych se vás ráda zeptala na pár věcí.
a) Nemáte pocit, že hůř žvýkáte, slintáte, polykáte? Nemáte sníženou chuť na sex?
b) není vám příliš horko nebo zima? Nemáte víc chuť na jídlo nebo častěji hlad?

Otázka a patří k limbickému systému. Otázka b k hypotalamu. Ptám se ze zvědavosti, abych zjistila, kterou oblast mozku nemoc napadá. Mám pocit, že čím budu o nemoci víc vědět, tím méně úzkostná budu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5513
20.11.20 08:22
  1. ne a ne B) ne a ne
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2001
20.11.20 08:29

Ztratila jsem cich i chut, ale nepocitovala jsem nic tebou zminene. Naopak bych ale rekla, ze jsem vubec nepocitovala hlad, jedla jsem jen ze zvyku, kamaradka a jeji muz to meli taky tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
20.11.20 08:53

Díky za odpovědi. A ještě, pokud se vám chuť a čich vrátily, obnovila se čichová paměť? Ucítily jste vůni koláče a vzpomněly si např. na dětství a prázdniny u babičky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2001
20.11.20 09:01

Cichovou pamet asi moc neprozivam ani normalne, proste ted citim stejne jako predtim :nevim: myslim, ze to moc resis a pritom nemas byt z ceho vyplasena, je to nemoc jako kazda jina

Příspěvek upraven 20.11.20 v 09:09

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23694
20.11.20 09:07

Hlad sem měla normálně, žvýkání v pohodě, chuť na sex stejná jako kdykoliv jindy. Měla sem chvilkami jakoby návaly, střídal se mi pocit zimy a horka, ale nic dramatického. Jen bolest hlavy okolo očí a únava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23694
20.11.20 09:12

O čich ani chuť sem nepřišla. Pálil mě pár dní nosohltan, bolest hlavy, očí, únava, asi tři dny, pak se to zlepšovalo. Nic víc ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21296
20.11.20 09:25
@Dana066 píše:
Ahoj, jaké jsou Vaše příznaky u koronaviru kromě ztráty čichu a chuti? Nejsem lékař, ale ráda bych o té nemoci věděla co nejvíc. Čich a od něj odvozená chuť jsou spojeny s limbickým systémem a hypotalamem v mozku. Proto bych se vás ráda zeptala na pár věcí.
a) Nemáte pocit, že hůř žvýkáte, slintáte, polykáte? Nemáte sníženou chuť na sex?
b) není vám příliš horko nebo zima? Nemáte víc chuť na jídlo nebo častěji hlad?Otázka a patří k limbickému systému. Otázka b k hypotalamu. Ptám se ze zvědavosti, abych zjistila, kterou oblast mozku nemoc napadá. Mám pocit, že čím budu o nemoci víc vědět, tím méně úzkostná budu.

Hele a jak jsi prisla na to, ze korona postihuje limbicky systém a hypothalamus? Ja mam za to, ze postihuje lokalne nervova zakonceni v nosu a nosohltanu. Proto je ztrata chuti a cichu docasna a ruzna vyjadrena u ruznych lidi. A proto také ti, co mají horsi prubeh, ktery se rozvine rchle, obvykle nemaji ztratu cichu a chuti, protoze se vir rovnou vyradi v dolnich cestách dýchacích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2001
20.11.20 09:34
@mroe píše:
Hele a jak jsi prisla na to, ze korona postihuje limbicky systém a hypothalamus? Ja mam za to, ze postihuje lokalne nervova zakonceni v nosu a nosohltanu. Proto je ztrata chuti a cichu docasna a ruzna vyjadrena u ruznych lidi. A proto také ti, co mají horsi prubeh, ktery se rozvine rchle, obvykle nemaji ztratu cichu a chuti, protoze se vir rovnou vyradi v dolnich cestách dýchacích.

Stejny nazor jsem slysela i od zdravotni sestry

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
20.11.20 09:46

O čich jsem přišla komplet, chuť tak napůl. K tomu jsem měla rýmu ale těžko říct jestli to patřili ke covidu nebo proste jen rýma. Chuť k jídlu jsem neměla skoro vůbec, všechno chutnalo více méně stejně a nic mi nevonelo, tak to bylo spis jen o tom se najist sbych mohla nějak normálně fungovat. Jinak nic, bylo mi normlane jak při nachlazení. Čich se vrací postupně, všechno je cítit dost podobně a tlumeně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
20.11.20 10:55

@mroe Protože tato centra jsou zodpovědná za čich a chuť, jak jsem četla. Chtěla jsem zjistit, jestli je problém jen v nose a nosohltanu nebo jestli virus postihuje mozek a tohle jsou jen důsledky- ztráta chuti, čichu. A neznám žádné doktory, kterých bych se mohla zeptat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4619
20.11.20 12:03

Krome ztraty cichu, nikoli chuti, jsem mela jeste poruchu pameti a koncentrace. Nasla jsem k tomu hezky clanek na netu. Kdyz budes hledat, najdes ho tez, neda to zadnou praci. Takze ano, i mozek se v nekterych pripadech musi branit viru. Ztrata cichu je zpusobena napadenim cichoveho nervu, take k tomu najdes na netu vcelku solidni clanky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2626
20.11.20 12:16

@Dana066 ahoj. Za me: a) ne, ne; b) ne, ano - mela jsem strasnou chut na sladke (i manzel), akorat se mi ji nedarilo nicim uspokojit :lol:. Ale nemela jsem obecne vice hlad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21296
20.11.20 14:03
@Dana066 píše:
@mroe Protože tato centra jsou zodpovědná za čich a chuť, jak jsem četla. Chtěla jsem zjistit, jestli je problém jen v nose a nosohltanu nebo jestli virus postihuje mozek a tohle jsou jen důsledky- ztráta chuti, čichu. A neznám žádné doktory, kterých bych se mohla zeptat.

Kdyby byl problem v mozku, nebude jen konkretne v těchto castech, vir si neumi takhle vybrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4077
20.11.20 14:42

@mroe
ano, ano :palec:

dělá mikroangiopatii v oblasti fila olfactoria a tak poškodí vstup, na čichové dráze, a dojde k poškození čichu a často i chuti

je to poměrně neobvyklá věc, tak jako i dost jiných věcí je zde neobvyklých

a ano, co pozoruji, tak kdo má tohleto poškození, pak méně často končí v těžkém stavu, tzn virus se "zachytí " nahoře, tam na něj imunita má čas reagovat

naopak když lidi začnou horečkama, celkově zle, bolesti břicha a průjmama, častěji pak končí v těžkém stavu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama