Covid a prarodiče

Anonymní
25.11.20 17:42

Covid a prarodiče

Pořád nad naší situací přemýšlím, tak mě napadlo zeptat se tady.
Naše 3 děti mely13.11. Pozitivní test na Covid, byly předtím i potom bez příznaků a vcera jim skončila karantena. Jejich prarodiče 75+ chtějí, aby děti k nim na tenhle víkend přijely (jely by autobusem, od pátku do neděle). Je to jejich přání, od září se s nimi neviděli a taky se určitě doma nudí. Nutné to ale určitě není. Děti příští týden nastoupí do škol a školek.
Pustily byste děti, nebo ještě ne?
Prosím anonym, chodí mi sem rodina a asi by se jim nelíbilo, že tady probírám takové věci.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20369
25.11.20 17:47

Ne, aspoň o tyden bych to posunula.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 17:50
@Kriss Tina píše:
Ne, aspoň o tyden bych to posunula.

No ono to jde právě buď tenhle víkend, nebo se pak uvidíme na Vánoce…

• Citovat
  • Nahlásit
20369
25.11.20 17:51
@Anonymní píše:
No ono to jde právě buď tenhle víkend, nebo se pak uvidíme na Vánoce…

Aha, no nevím jestli by se mi to chtelo riskovat, kdyz nejsou jeste ani 2 tydny po pozitivním testu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 18:02

Když je pošleš teď, je dost možné, že se pak na Vánoce neuvidíte… Když budou třeba prarodiče nemocní. Měli jsme v rodině 3 osoby s Covid v nemocnici najednou a zvládnout veškerou péči po příchodu zpět, nákupy v karanténě, vaření pro ně atd. Docela maso…Řešit toto na Vánoce bych fakt nechtěla…

• Citovat
  • Nahlásit
1588
25.11.20 18:08

Já bych je pustila v pátek to bude už 14 dní a když rodiče sami chtějí a dětí určitě taky tak je pusť. Upřímně znám spoustu lidí, kteří se vyhýbali lidem, krom nutného kontatktu např. do malého obchodu v dané vesnici a domů a stejně to chytli. Takže i sousede prarodičů jsou pro ně možná větší riziko než vnoučata

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18605
25.11.20 18:12
@Kriss Tina píše:
Aha, no nevím jestli by se mi to chtelo riskovat, kdyz nejsou jeste ani 2 tydny po pozitivním testu :think:

10 dní po testu je jistota, že děti nejsou nakažlivé, možná nebyly nakažlivé už dřív

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Já to teda napíšu, nechtěla jsem ovlivňovat diskuzi mým názorem, aspoň na začátku. Já je právě taky poslat nechci, jenomže prarodiče jsou tcháni a jsem za špatnou. Já jsem rekla, ze je posílat nechci, tak to zkoušejí přes manžela a teď už volali i dětem, aby jim řekli, že na víkend si je vezmou, jenom to ještě musí domluvit s tatínkem. Takže děti se těší a prostě že všech stran jsem za špatnou já, tak se ptám tady, jestli nejsem až moc opatrná.
Ale i mně to přijde jako zbytečné riziko. (Jinak my to prodělali všichni, ale jak jsem psala - děti byly bezpriznakové, mě bolela 1 den hlava a manžel a asi 3 dny klouby, žádné teploty, kašel, nic. Takže oni asi trochu i nabyli dojmu, že je to srandanemoc.)

• Citovat
  • Nahlásit
3175

Pokud mají prarodiče o situaci všechny informace, tak ať si to rozhodnou sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25095
25.11.20 18:13
@smajlik345 píše:
Já bych je pustila v pátek to bude už 14 dní a když rodiče sami chtějí a dětí určitě taky tak je pusť. Upřímně znám spoustu lidí, kteří se vyhýbali lidem, krom nutného kontatktu např. do malého obchodu v dané vesnici a domů a stejně to chytli. Takže i sousede prarodičů jsou pro ně možná větší riziko než vnoučata

Tak moje dcera měla pozitivní test i po 12 dnech od prvních příznaků. Takže oni klidně můžou být ještě pozitivní. Sam Blatný připouští, že určité procento je pozitivní déle. Ale převládá ekonomické hledisko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
25.11.20 18:19

A nechceš deti poslat na test? pokud bude negativní, tak už můžou k prarodicum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2268
25.11.20 18:19

A já bych děti pustila. Jsou dospělý a informace mají :nevim:
Obzvlášť když se tě snaží obcházet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18605
25.11.20 18:26
@vokishka píše:
Tak moje dcera měla pozitivní test i po 12 dnech od prvních příznaků. Takže oni klidně můžou být ještě pozitivní. Sam Blatný připouští, že určité procento je pozitivní déle. Ale převládá ekonomické hledisko.

můžeš být pozitivní, ale test zachytil fragmenty mrtvého viru, prostě už nejsi nakažlivá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24662
25.11.20 18:33

Měli jsem covid v rodině. Druhý nakažený už má po karanténě víc než týden a stejně jsme stále opatrní a jezdíme k nim udělat jen nezbytně nutné. Na víkend bych tam zbytečně nejela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
25.11.20 18:47

Děti bych poslala na test a podle toho se rozhodla, jinak pak budeš za špatnou, žes je nechala nakazit. A jít na to přes manžela a něco slibovat dětem je od tchánovců dobrý tah :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat