Covid a prarodiče

Napsat příspěvek
Velikost písma:
12
25.11.20 20:01

Nechápu, proč už se nedělají u negativních druhé testy - já a manžel jsme oba pozitivní, naše 3 děti negativní, samozřejmě všichni v jedné domácnosti. Pokud děti nebudou mít příznaky, tak jim za týden končí karanténa (mně končí tuto neděli izolace, manželovi ve středu 2.12.) a ve čtvrtek mohou vesele do školy… taky bych je do ní radši ještě neposlala. Kde je napsané, že se od nás ještě nemohou nakazit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4631
25.11.20 20:09

@Ozoruška

kolik dnů po Vaší pozitivitě šly děti na testy??

oficiálně se má jít mezi 5 – 10 dnem, já doporučuji jít 7 - 8 - 9 den, ale mnoho lidí se na testy snaží dostat ihned, druhý, třetí den a ti jsou pak falešně negativní víceméně všichni

těch falešných negativit je hodně, o tom žádná

jestli dobře počítám, z toho co píšete, šly jen 3 dny po Vašem testu, což je fakt brzy, vy končíte izolaci neděli a děti už ve středu??

:nevim:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
476
25.11.20 20:11
@JezinkaBezinka píše:
Jenze ono nejde jen o ty prarodice! Ale o autobus lidi!

Jo to mi taky doslo, ze jeste chteji jet autobusem. To bych ja nejela ani sama ani s detma zdravyma, kdyz to neni nutne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4631
25.11.20 20:11

Jinak, lidi to často nedodržují, když jim říkáme, nejít dříve než 5 den po kontaktu…ony jsou pak ty testy v podstatě „neplatné“, protože v nařízení je jít mezi 5 a 10. dnem

ale na další je poslat nejde, pojištovna to už nehradí…ta hradí jen jeden v rámci nařízeného testování k danému kontaktu v daném čase

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
25.11.20 20:14

Já jsem byla na testu ve čtvrtek 19.11. (ráno ztráta čichu, hned mě doktorka objednala tentýž den na test), v pátek 20. 11. mi přišel pozitivní výsledek. Manžel měl příznaky od toho pátku 20.11., spolu s dětmi byl hygienou vytrasovaný a poslaný na test v pondělí 23.11., byly s ním rovnou testovány i děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1332
25.11.20 20:27

@JezinkaBezinka
Jakoze jim konci oficiální izolace po pozitivním testu, můžou kamkoliv a budu je ještě třeba týden držet doma?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4631
25.11.20 20:30

@Ozoruška

jj jasně
no, děti byly halt na testu zbytečně brzy, s tím se nic nenadělá…

lepší by bylo, kdyby manžel i děti šly společně až toho 26 - 27 - 28 — ta záchytnost je pak vyšší…vídám to denně

chovala bych se podle toho, jestli jste vyšli oba dospěláci pozitivně, je velmi malá pravděpodobnost, že to děti „nemají“, tak bych děti osobně ještě pár dnů doma prostě ponechala na své triko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
25.11.20 20:39

No, taky z toho nemám dobrý pocit. Až Vy nám tedy říkáte, že to takhle nebylo dobře, jinak všichni (dětská doktorka, hygiena, moje obvodní) se tváří, že je to v pohodě. Nevím, zda bude dětská doktorka ochotná nechat OČR na karanténu dětí až do konce příštího týdne… ale snad v této situaci nebude dělat problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5325
25.11.20 20:46
@smajlik345 píše:
Já bych je pustila v pátek to bude už 14 dní a když rodiče sami chtějí a dětí určitě taky tak je pusť. Upřímně znám spoustu lidí, kteří se vyhýbali lidem, krom nutného kontatktu např. do malého obchodu v dané vesnici a domů a stejně to chytli. Takže i sousede prarodičů jsou pro ně možná větší riziko než vnoučata

No a já zase znám spoustu lidí, co se vyhýbají lidem a nechytli to. Co z toho vyvodíme? Logicky, čím méně sociálních kontaktů, tím menší šance na nakažení. Já bych tam děti bez negativního testu rozhodně neposlala. Nestojí to za to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1588
25.11.20 21:46
@Zabatko píše:
No a já zase znám spoustu lidí, co se vyhýbají lidem a nechytli to. Co z toho vyvodíme? Logicky, čím méně sociálních kontaktů, tím menší šance na nakažení. Já bych tam děti bez negativního testu rozhodně neposlala. Nestojí to za to.

No určitě to, že si to rozhodne zakladatelka diskuze. Ptala se na názory, ten jsem ji napsala. A co si kdo o tom myslí, je mi jedno. Já se třeba soc. kontaktům nevyhýbám…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 22:21

Díky všem za názory. Jenom k tě tchyni-nejsem žádná puťka, já se jí ozvu, když se mi něco nelíbí, telefonát s dětmi proběhl včera, tak jsem to ještě neřešila. Manžel je pro tam děti poslat, ale je to o domluvě, kdyz mu to vysvětlím, tak nepojedou, navíc ho taky naštval ten podraz, co udělala.
Ale teď se nějak přikláním k tomu, že pojedou, je fakt, že jsou s tchanem svéprávní a rizika znají.
Zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
25.11.20 22:32

@NinaU. Byly na testu brzo, nemusely byt jeste nakazene, ted mohou byt, a nemit priznaky.
Cele je to na palici, ano…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat