Covid po2

Anonymní
2.12.20 13:06

Covid po2

Dobrý den. Před zhruba měsícem jsem prodělala covid19 s těžkým průběhem ( nemožnost dýchat, necítím chuť ani čich doteď, hrozná bolest hlavy atd.. chtěla bych podotknout, že jsem mladá) chytla jsem ho od svého přítele přes jeho tatínka. Bydlím ještě s rodiči a se svou sestrou. Rodiče nechodili do práce, sestra byla v karanténě. Bylo to hrozné, tak jako pro spoustu dalších rodin. Před pár dny mi sestra řekla, že rodiče od jejího přítele mají covid, tak šel ( přítel ) na testy a byl negativní( to bylo v sobotu a cítil se normálně), tak se s ním sestra po týdnu viděla a dnes v úterý necítí chuť ani čich, trošku ho pobolívá hlava a posmrkává, tak jde dnes na testy znovu.. dle mého je jasnej. Ale mně jde o to, jestli to můžu já chytnout znovu.. říkám si, že jsem to měla před měsícem, tak snad musím mít nějakou imunitu a být proti tomu aspoň trošku odolná.. co na to řikáte vy? Předem děkuji.. :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1817
2.12.20 13:13

Nevím, měla by si mít protilátky, ale těžko říct.
Já jsem měla covid před měsícem, momentálně bydlím s osobou, která má covid a jsem negativní. Brali mi krev a i říkali, jak jsem na tom s protilatkami.

Ale… my jsme všichni, cca měsíc po Covidu chytli jinou nemoc. Já angínu, otec zánět průdušek a babička zápal plic. Dětem jen nebylo dobře. Takže covid jsme sice měli s lehkým průběhem nebo dokonce téměř bezpriznakova, ale zcela určitě nám snížil imunitu.

Příspěvek upraven 02.12.20 v 13:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2694
2.12.20 13:14

A co ti řekl doktor?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
822
2.12.20 13:14

Tak snad ses podívala na net, zda a kdy se to dá chytnout po 2., Dyt se to řeší pořád někde ve zprávách… Otázka spíš měla znít, víte o někom osobně, kdo to chytil po 2. A po jaké době…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.20 13:15

@lenka_ dobře, děkuji.. tak uvidíme.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.20 13:16

@Berry77 Na co konkrétně myslíte?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.20 13:17

@alialiali myslím, že všichni pochopili ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.20 13:18

@lenka_ je to hrozné.. věřím, že covid sníží imunitu, ale zároveň tělo vytvoří dostatek protilátek.. aspoň doufám :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
51965

Tak oficiálně tři měsíce po svém pozitivním testu jsi chráněná a nemusíš do karantény. takže předpokládejme, že to číslo nevystřelili jen tak od boku a minimálně ty tři měsíce by protilátky měly vydržet. Výjimky se najdou, ale bude jich minimum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18681

Nemela bys.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.20 13:20

@ugluk děkuji moc :) tak uvidíme..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.20 13:21

Ještě jsem se chtěla zeptat.. ti, co měli covid. Máte taky takovou zvláštní chuť v puse a u každého jídla cítíte tu stejnou pachuť? Zajímalo by mě, jestli jsem jediná..

• Citovat
  • Nahlásit
6240
2.12.20 13:23

Četla jsem rozhovor s jedním našim imunologem a ten říkal, že u nás jsou pacienti, kteří mají Covid podruhé, ale že jsou to pacienti, kteří ho poprvé měli na jaře. Já vím o jednom člověku, který ho měl na jaře a teď na podzim ho chytl podruhé, bohužel tentokrát to dopadlo špatně :( Osobně ho neznám, ale znám jeho příbuzného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.20 13:25

@bartsch má pocit, že co člověk, to uplně jiné chování viru.. já jsem ho právě měla až na podzim, tak doufám, že po měsíci ne znovu.. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
20221
2.12.20 13:28

Nemela bys, po prodelani mas mit 3 mesice protilatky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat