COVID: prosím o radu, jak postupovat

Anonymní
24.8.20 23:00

COVID: prosím o radu, jak postupovat

Zdravím.

Nepovedlo se mi nikde najít tuto informaci, tak to zkusím zde, tady je hodně informovaných osob.

Jsem v karanténě z důvodu podezření na covid (mírné příznaky, může to být celkem cokoli), bez kontaktu s nakaženým.

V práci jsem potkala minulý týden několik lidí, kteří jsou kvůli mně doma, ale povaha práce jim neumožňuje doma pracovat, takže vlastně nedělají nic.

Je jasné, co na to říkají moji nadřízení.

Řekli mi, že výsledek přijde do 48 hodin zprávou, když bude negativní, a nebo mi zavolá hygiena, když bude pozitivní.

Kdybych nedostala do 48 hodin zprávu, kam můžu zavolat nebo se jinak obrátit, abych se dozvěděla výsledek?

Praktik mi taky řekl, že kdyby test byl negativní, půjdu za deset dní na test ještě jednou.

Tomu nerozumím.

Já budu deset dní v karanténě, pak půjdu na další test a druhý den do práce? Nevíte, jak to je?

Pochopila jsem, že kdybych byla pozitivní, tak prostě za deset dnů jdu do práce a už nikam nemusím. Ale jak to je při negativitě, to nevím.

Budu ráda, kdybyste měli tip na nějaký zdroj, kde toto bude všechno pohromadě a aktualizované.

Děkuju.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6637
24.8.20 23:06

Vítej v Babišobordelistánu :) Nejdříve bych zkusil zavolat na hygienu (pokud se dovoláš)? Ty máš tu karanténu nařízenou přímo z hygieny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1889
24.8.20 23:13

Edit - reakce na jiný příspěvek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.20 23:18

@Gnaar Ne, od praktika. Na základě svých (nespecifických) příznaků. Hygiena o mně myslím ani neví :)

• Citovat
  • Nahlásit
28640
24.8.20 23:22

https://koronavirus.mzcr.cz/…a-deset-dni/

Jsem zvědavá, jak to bude, když budeme většina jednou za měsíc v karanténě… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1116
24.8.20 23:23

Moc to nechápu, ty se necítíš dobře, prokázaný kontakt s Covid pozitivním jsi neměla, tak nechápu proč musí být kolegové z práce doma? Dále pokud budeš mít test negativní, tak by tě praktik měl vyšetřit popř. poléčit na to co ti je. Nevidím důvod pro další test v odstupu (dnes u kontaktů s Covid pozitivním 14. den, bude se to krátit na 10 dni). Pokud budeš pozitivní tak nyní min. 14 dní doma a 4 dny nesmíš mít příznaky a můžeš ven (pak by kolegové šli do karantény) - to se bude asi taky krátit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4136
24.8.20 23:29
@Anonymní píše:
@Gnaar Ne, od praktika. Na základě svých (nespecifických) příznaků. Hygiena o mně myslím ani neví :)

a kvůli tomu jsou kolegové doma? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.20 23:29

Bohužel pro tebe nemám přesné informace.

Řešíme teď tchýni, která byla na testu dnes (bez příznaků, pouze se setkala s osobou, která má potvrzený pozitivní test). Té zase hygiena sdělila, že i když jí test vyjde negativní, musí přesto dodržovat karanténu (Nevím, zda pak podstoupí další test. To neříkali. :nevim: ).

Nikdo tedy ale kvůli ní zatím do karantény nemusel. To by přišlo, až když by byla pozitivní.

• Citovat
  • Nahlásit
73
24.8.20 23:30

Pokud jsi v kontaktu s nakazenym, tak jdes do karanteny a musis mit 2 negativni testy. Pokud budes negativni, tak urcite nejsi v karantene-nemela jsi kontakt s nakazenym. Mel to tak svagr a druhy test nemel. A navic od vas z prace urcite nemuzou byt v karantene, kdyz ty nemas koronavirus potvrzeny-az potom hygiena posila lidi do karanteny a obvolava kontakty.
Pokud ti neprijde sms s vysledkem, tak treba u nas je moznost zavolat si do nemocnice a tam ti po nahlaseni rodneho cisla reknou vysledky.
Paradox karanteny je ten, ktery je pozitivni, je v karantene 1/2 doby nez negativni a navic ma jenom 1 test-negativni musi mit 2…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28640
24.8.20 23:33
@Amalthea píše:

Taky mi to přijde divné, zakl. nebyla s nikým v kontaktu a nemá zatím potvrzený poz. test a kolegové už jsou doma, to je přehnané… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1116
24.8.20 23:34
@Amalthea píše:

Asi nějaký přeopatrný zaměstnavatel, co si to vyložil po svém, jsem zvědavá jestli kvůli každé rýmě zavře firmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1116
24.8.20 23:35
@Anonymní píše:
Bohužel pro tebe nemám přesné informace.

Řešíme teď tchýni, která byla na testu dnes (bez příznaků, pouze se setkala s osobou, která má potvrzený pozitivní test). Té zase hygiena sdělila, že i když jí test vyjde negativní, musí přesto dodržovat karanténu (Nevím, zda pak podstoupí další test. To neříkali. :nevim: ).

Nikdo tedy ale kvůli ní zatím do karantény nemusel. To by přišlo, až když by byla pozitivní.

Musí mít negativní test ještě 14. den (od 1.9. se to snad zkrátí na 10dní)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.20 23:40

Kolegové jsou doma, protože jsme barák se stovkami lidí a snadno vypuká panika. Nejde samozřejmě o oficiální karanténu.

Mně doktor řekl, že mám těch deset dní karantény taky.

Až dostanu výsledek, každopádně mu budu volat.

Díky moc za všechny postřehy :srdce:. Pevně doufám, že budu negativní, všichni půjdou do práce, a bude.

Jen mě štve, že nebudu moct s mládětem první den do školy.

• Citovat
  • Nahlásit
1116
24.8.20 23:52

Pokud nejsi kontakt a budeš mít negativní test je nějaká karantena a další test nesmysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4617
25.8.20 00:04
@Anonymní píše:
Kolegové jsou doma, protože jsme barák se stovkami lidí a snadno vypuká panika. Nejde samozřejmě o oficiální karanténu.

Mně doktor řekl, že mám těch deset dní karantény taky.

Až dostanu výsledek, každopádně mu budu volat.

Díky moc za všechny postřehy :srdce:. Pevně doufám, že budu negativní, všichni půjdou do práce, a bude.

Jen mě štve, že nebudu moct s mládětem první den do školy.

A tak to je vtipné… Ty jsi doma skrz podezření na nákazu. A tvé dítě ze stejné domácnosti předpokládám může do školy? Tomu říkám adabsurdum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama